Šofér slečny Daisy

• Česko Řidič slečny Daisy (viac)

Pro Daisy, bohatou a tvrdohlavou americkou židovku, která je už příliš stará na to, aby mohla řídit auto, najímá syn v padesátých letech 20. století, kdy se v ulicích i politice opět řeší rasové spory, černošského šoféra. Do rodiny přichází Hoke a musí si před Daisy, která předstírá, že ho nepotřebuje, svou pozici obhájit. Hoke nemůže pochopit její izolovanost od světa a neschopnost uchopit společenské změny. Ona zase nedokáže pochopit, proč jsou lidé jako Hoke neustále rozhořčeni... Až ve chvíli, kdy jde slečna Daisy do domova důchodců a Hoke je už moc starý na to, aby ji vozil, si oba dva uvědomí, jak moc se měli rádi a jakými dobrými přáteli byli... (oficiálny text distribútora)

Radek273

V dnešní uspěchané, chaotické a stresu-plné době, kdy většina diváků chce akci,akci a nic než akci a nejvýdělečnějšími snímky jsou ty marvelovské,... je krásným a příjemným pohlazením si pustit "starší" snímek, kde jediným opravdu divokým okamžikem je zahučení slečny Daisy s autem do keřů. Nicméně zajímavost, hravost jakožto i celý duch filmu jsou opravdu kouzelné. Vřele doporučuji. ()

MrKrahujec

Opravdu takový z gruntu milý film... řekl bych až tak nějak Steinbeckovsky milý (aniž bych, samozřejmě, autora z čehokoliv podezíral). ()

PTuranyi

Skvele natočený príbeh o medziľudských vzťahoch. Teda konkrétne svojráznou, tvrdohlavou a prísnou slečnou Daisy a srdečným pánom Hokem, ktorého najal syn slečny Daisy ako jej šoféra. To samozrejme prináša množstvo konfliktných situácií, ktoré stvárňujú herci bravúrne. ()

Dvojirakri

Možná ne zcela dotažený snímek, který mohl divákům přinést víc, než kolik se toho na plátno povedlo dostat. Stará paní je na začátku opravdu zralá na silonovou punčochu v hrtanu a Hoke je takový dobrák že by si nechal na hlavě dříví štípat, v době ve které se příběh odehrává ale asi nebylo jiného zbytí, v jeho případě. Moc potěší slyšet český zpěv! ()

Speedster

Snímek se vyznačuje skutečně především "medovým" pojetím i spádem celého příběhu. Je to jeho předností, ale i záporem. Největším překvapením celého filmu tedy pro mě zůstává árie Měsíčku na nebi hlubokém. Nutno však říct, že Freemanovi tato role skutečně sedla a film stojí za shlédnutí. 75%. ()

epsyn5

Chrysler ->Hudson-> Cadillac->Cadillac...->Mercedes... Takové detaily mám rád a mám je ještě radší, když jsou v opravdu krásném filmu s bezchybným obsazením... ()

Paulia

Hrozně dlouho mi unikal, ale pak stačilo jedno shlédnutí a bylo. Oba hlavní představitelé odvedli skvělé výkony a není divu, že tenhle film výrazně posílil pozici Morgana Freemana. Měla jsem ho ráda dřív, teď mám ještě víc. Nedokážu vlastně říct, čím konkrétně mě tolik chytil za srdce, ale kdybych na to přišla, možná by to ztratilo své kouzlo. ()

ewerell

Mám slabost pro tyhle časosběrné filmy co se odehrávají v průběhu 10 a více let (Forrest Gump, Vykoupení z věznice Shawshank, Dům duchů atd.). Člověk si tam vychutná různé historické odkazy, dobové změny a tak. A i postavy dostanou prostor se vyvíjet, což se dá jen uvítat. Dobré, milé, politicky korektní v duchu své doby. ()

Spike86

Komorní pomalu plynoucí příběh nevrlé židovky se snahou nepřipustit si stáří a s jemným poukázáním i na černošskou problematiku té doby a na role služebnictva. Hans Zimmera ukázal již v této době svůj um a ke komornímu příběhu vybral naprosto padnoucí nedramatický druh hudby, který koresponduje s tématem a stylem filmu. Mísí se v něm jak převzaté věci (zde naprosto překvapí použití arie z Rusalky) tak i původní motivy. Morgan Freeman zde podává vynikající výkon a spolu s Jessicou Tandy vlastně vytváří veškeré zajímavé situace. Jejich zestárnutí je pak vytvořeno opravdu precizně, jednak po herecké stránce a druhak díky maskérům. 80% ()

D1705

Ďalší film, ktorý patrí do zlatého výberu Warner Bros. ako mnohé iné, ktoré som videl. Morgan Freeman, ktorý má dnes toľko, čo hral vtedy zahral šoféra, ku ktorému sa najprv chovali protivne, ale neskôr sa ukázalo, že sa vie vcítiť do niekoho iného a má pochopenie pre iných a postavil sa proti takému zaobchádzaniu si zaslúžil OSCARA. Jessica Tandy, ktorá by mala už 108 rokov dostala právom OSCARA za úlohu protivnej, no neskôr celkom priateľskej ženy a Dan Aykroyd je pre mňa skôr komediálny herec. Mám rád historické filmy a dej podobne ako v mojom predchádazajúcom videnom filme Purpurová farba sa menil a aj časové obdobia-1953-1970-te roky. Jedine musím vytknúť otrasný dabing M.Freemana. ()

dauby

Dokonale průměrný film, který bych ohodnotil tak 50%. Určitě nejslabší z těch, co dostaly Oskara za nejlepší film, nespatřuji v něm vůbec nic zvláštního, ani co se týče tématu, ani co se týče režie či hereckých výkonů. Koukat se na to dá, ale to je tak všechno... ()

Royaldell

U mě prostě příběh,Morgan Freeman ani zatrpklá babička nefungovali. Fakt nevím,čím to je,ale Driving miss Daisy mi připadalo jako nekonečně se ubíjející film,který je vlastně o ničem. Je to sice milé,vtipné a hezké,ale znovu bych si to nepustila. Asi to není my kind of movie bo fakt nevim. ()

Pignon

Dávná vzpomínka na kino Vesmír v Č. Budějovicích a jedna z prvních kinonávštěv bez rodičů. Nostalgie a jemný film se slzou. Nemůžu si pomoct.... ()

Bogrant

Síce bola tá postaršia panička zo začiatku pekne povrchná a nepríjemná, postupom času sa však polepšila. Naopak Morgan bral všetko s úsmevom a na ľahkú váhu, no postupom času si k sebe vypracovali zvláštny vzťah, ktorý začal fungovať a fungoval až do samotného, teraz už príjemného a priateľského záveru. ()

Džej Ár

Prostý film o prostých věcech, přesto vynikající snímek o postupném sbližování staropanenské Daisy s černošským řidičem. Film nepostrádá ani velmi jemný a nenásilný humor. Vynikající oba představitelé dvou hlavních rolí. ()

Two.Swallow

Film, který dokázal chytit za srdce, připomenout tehdejší poměry a přesvědčit o tom, že je možné spřátelit se kdekoliv a s kýmkoliv - ať to zahrnuje nutkání vrazit někomu facku, ale nakonec to neudělat. Se Zimmerovou hudbou se úroveň posunula zas o kousek výš. Celkový děj je pochopitelný, i když není natolik působivý, aby utkvěl v hlavě a týden v nás ještě hlodal a budil ze spánku. Občas jsem se zasmála, občas zamračila, občas dojala, ale jakousi stopu oblíbenosti ve mě taky zanechal. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

03.10.2021

Ve věku 91 let zemřela herečka a malířka Blanka Bohdanová. Již jako malá chodila do baletu a v dětských rolích vystupovala na jevišti v rodné Plzni. Po studiu na obchodní škole vystudovala brněnskou… (viac)

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015