Pani Květa Galová je staršia dáma, ktorá kedysi bola manželkou významného muža, žila v krásnom dome na Hradčanoch a priatelila sa so známymi ľuďmi. Dnes je však osamelá vdova, ktorá žije v pivničnom byte kdesi na periférii Prahy. Jediní ľudia, s ktorými sa stretáva, sú poštárka, ktorá jej nosí dôchodok a obľúbené časopisy a kňaz otec Jan, ktorému ochotne pečie i perie a žehlí. Keď otca Jana preložia do iného mesta a na jeho miesta vstupuje mladý kňaz, ktorý nemá o jej pomoc záujem, časť jej sveta sa zrúti. A práve vtedy do neho vstupuje usmievavý mladík, ktorý tvrdí, že je jej príbuzný. Až keď ho paní Galová pozve k sebe domov, zistí, že s novonájdeným príbuzným niečo nie je v poriadku. Vtedy je však už neskoro... (RTVS)

progression

Hodně nadstandardní TV psychologický thriller, který se Jiřímu Strachovi opravdu hodně povedl. Na rozdíl od Andělů, kde se divák poučil i pobavil, tady je to (samozřejmě díky skvělé ústřední dvojici) skutečne síla a "přituhuje" od začátku až do konce. Že se úlohy zhostí skvěle Jiřina Bohdalová i ve svém požehnaném věku až tak moc nepřekvapuje, ale co předváděl mladý Kryštof Hádek v v roli odpudivého záporáka v mnoha polohách (od andělského úsměvu, vykalkulovaných emocí, důmyslné přetvářky i náznacích sebereflexe) se jen tak nevidí. Jsem zvědav, co všechno nám ještě předvede v budoucnosti ze svého (na mladý věk) velice bohatého, různorodého a velice přesvědčivého hereckého rejstříku a talentu. ()

Autogram

Dráma dvoch ľudí takmer Hitchcockovských rozmerov, kde nekraľuje ani jeden z nich, ale obaja rovnakým dielom. Bohdalka do starého železa rozhodne nepatrí a takéto úlohy má takmer ako na telo. Presne zvolená je aj stopáž, takže tam nie je nič naviac, ale ani nič nechýba. –––– Takže vy ode mě, vlastně, nebude potřebovat vůbec nic. – Člověk nikdy neví, kdy bude něco potřebovat, paní Galová. ()

vyfuk

Karlovy Vary přinesli i tento film. Sice takový, který už byl vidět dva měsíce předtím v televize, ale mne úplně obešel. Hlavně nebýt festivalu, tak ani nevím o jeho existenci a dnes na něj ani nekoukám. A neděkuji za to všem bohům. Pomalé atmosférické rozjetí, které tak nějak přesně a perfektně instaluje atmosféru, kde Bohdalová je stará opuštěná paní toužící po kontaktu a Hádek, jakožto chudý polopsychopat toužící po uznání. To vše se hodí do finálního propletence, který dost překvapí. Najednou totiž zjistíme, že se jedná o můj oblíbený sub-žánr "klaustro-film". Jsme zavřený s určitou hrozbou v jednom bytě, ze kterého jen tak není úniku. A šachovnice může začít. To nějak celé doplňuje ze začátku nevýrazný, ale poté velmi silný výkon Hádka, rozplánovaný Epsteinův příběh a hezká sestava Stracha, který nějak ukazuje, že je jeden z nejnadějnějších tvůrců naší tuzemské scény. Hezky se nám tem příběh vyšije i skrze minulost v celku hezky zapadající do sebe. Navíc v tom všem má figurovat nějaký určitý happy ending. Ale tohle je syrovost na entou. Brzobohatého nelze nepochválit za jedinečnou, ráznou a atmosférickou hudbu hodnou Herrmana. Projekt, který vznikl v televizi. Přičemž jde o něco, co by mělo běžet v kinech a vydělávat těžké peníze, které si to zaslouží. Skvělý a zapomenutý zážitek. ()

Koryntos

Někde hluboko uvnitř mé zvrácené já by to rádo vidělo i obráceně, že by se při útěku Jeník bouchnul do hlavy, vetchá stařenka by ho přikurtovala k židli a starala se o něj jako o vlastního, ale to by z tohodle krásného psycha byl rovnou béčkovej horor, takže dobrý to bylo. Nemusíte mít strach pane Strach, že by se mi to nelíbilo. Hodně dlouho se mi vaše naše Bohdalka nelíbila ve filmu tak moc, tak jako tady. Taková Fany filuta. ()

Styxos

obrovská šleha. Asi nejlepší věc, co Jiří Strach natočil. A z Kryštofa Hádka jde fakt strach. Možná jeho nejděsivější role od Kober a úžovek. ()

jefff

Fantastické herecké výkony obou herců i drásavá režie. Příběh je nicméně místy až nekoukatelně drsný, což mě zvláště u Stracha trochu překvapuje. ()

made1

Osamělost Květy Galové jsem nejvíc vnímala v okamžiku, kdy uklízí ze stolu servis. Přitom se ukáže být tak statečnou a nepřekonatelnou pro sígra Daniela Baxu. Záchvěvy lidskosti v něm předvedl K. Hádek na výbornou, stejně tak finální podobu sebe sama. Kdyby on nebyl taková svině, docela dobře se jim vedle sebe mohlo žít. ()

Lukoboss

Ale jo, povedený minimalistický drama o pár postavách. Výborně vystavěný charakterý, především pak K. Hádek, kterej tady naprosto exceluje a ukazuje, jak herecky roste! Líbilo se mně i propletení časových linek, který postupně odkrývaly motiv hlavního antihrdiny, kterej si šel za svým, ať to stojí, co to stojí. Trošku škoda toho konce, kterej sice nabádá k zapojení fantazie, jak to vlastně teoreticky mohlo ještě pokračovat, nicméně si tím "problémem" s dveřma nejsem vůbec jistej. ()

Zemi11

Slaboučký scénář prošpikovaný nelogickým chováním téměř všech postav. Upoutala pouze upoutávka, ve které bylo vše poutavé. Další myšlenky nabídnuty nebyly. Zůstaly v kleci. ()

herr_carter

Strach je polobůh a mělo by se začít uvažovat, kde mu postavit sochu v nadživotní velikosti. Bohdalová na vrcholu hereckých sil, Hádek zrající víno...celé to do sebe parádně zapadá , jeden z nejlepších českých filmů poslední doby.............moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Maynard.

Wau, tak panáiček, kterej natočil nejúspěšnější pohádku, tak dokáže natočit i napínavý kousek. Nejvíc tady je Bohdalka, která fakt umí hrát. Asi nikdy před tím sem ji takle válet neviděl. Mladej Hádek je taky vynikající. Silnej scénář a hlavně ty dialogy tomuhle filmu dávaj velkou sílu. Konec na český poměry bravůrní! ()

LexBarker

Na televizi velmi povedené. Kryštof a Jiřina hrají jako kdyby to bylo naposledy a Jirka Strachů opět dokázal, že nemá strach pouštět se do větších akcí... Takhle nějak by tu hru kočky s myší natočil Fincher, kdyby se narodil v Čechách. ()

vitekpe

Co nam chteli tvurci filmem rict? Kdo vi. Komorni pribeh duchodkyne a takovyho svinacka. Prumer davam jen za to, ze jsem udrzel pozornost celou dobu. Bohdalka samozrejme vyborna a Hadek kupodivu taky dobrej. ()

666Carnage

Jo tak tohle se povedlo. Jiřina Bohdalová prostě i na 88 let umí ale Kryštof Hádek je hodně dobrej a ten hajzl mu prostě jde. A nejhorší na tom je, že se tohle po naší republice normálně děje. 75% ()

velkyvezir

Ať je Bohdalka povahou jakákoliv, herečka je to výborná. Bohužel scénář a zvláště nelogický závěr skřípe... Jinak na cvrčka biolit, jinak si zasviníte stůl a ruku. ()

Lisabellla

Je těžké hodnotit takovýto těžký film, ale i tak jdu do toho. Nebavilo mě to. Hádek byl od první chvíle slizoun a nic dobrého od něj nebylo ani přípustné čekat. Bohdalová je dobrá, ale už stará. Do role důchodkyně se hodila, jen to v maskérně malinko přehnali. Těžké a trochu přihlouplé drama dvou lidí. Scéna o dvou hercích. Dialogy. Vvnitřní monology. A nakonec poněkud patetické rozuzlení. Zahrané docela fajn, hudební podkres mi chvílema lehce vadil, ani trochu nedoplňoval. Pokus o velké dílo s malýma koulema. ()

bari68

Od dvojice Epstein - Strach, resp. celkovo od tohto filmu som čakal oveľa viacej. Námet je dobrý, spracovanie na kratšiu stopáž aby to nenudilo o.k., ale psychologický a klaustrofobický efekt, ktorý mal prichádzať, nikde. Pani Bohdalovú a jej herecké schopnosti nemá cenu opisovať, no s Hádkom som to tu mal horšie, pretože zlosyn z ktorého šiel strach sa občas miesil s gýčovitým prehrávaním. 3* pri privretých oboch očiach. ()