Libby Pärsonová (Ashley Judd) má všetko. Bohatého pekného manžela, ktorého miluje, syna Mattyho, ktorého zbožňuje, krásny dom blízko Seattlu, skvelých priateľov. Jej idylický život sa ale zrazu zmení na nočnú moru po tom, čo jej muž náhle zmizne počas romantickej vychádzky a ona je obvinená z jeho vraždy. Obžalovaná a odsúdená, Libby prinúti svoju najlepšiu kamarátku Angie (Annabeth Gish), aby adoptovala jej päťročného syna. Angie súhlasí, ale potom s Mattym záhadne zmizne. Libby sa podarí s pomocou svojich priateliek vo väzení, Margaret a Evelyn, po telefóne nájsť Angie a spojiť sa s ňou a so svojím synom, ktorí sú teraz v San Franciscu. Odhalí, že obaja žijú s jej bývalým manželom, ktorý svoju smrť len predstieral, aby mohol prijať novú identitu. Jej priateľka vo väzení, Margaret, ktorá je tiež odsúdená za vraždu manžela, jej ako právnička prezradí, že až sa Libby dostane z väzenia, bude môcť svojho manžela zabiť pokojne aj na Times Square a nič sa jej nestane. Podľa práva, nemôže byť odsúdená dvakrát za rovnaký zločin. (TV Markíza)

elanius

(79/2014) / Hrozná nuda. Film mi pripomínal pecky, ktoré púšťa TV Doma. Únos decka, vražda manžela, opatrovateľka zviedla manžela atď. A k tomu ten typický TV look. Dosť prekvapenie videť v tom chudáka Tommy Lee Jonesa. Možno by som film lepšie vnímal pred 15 rokmi, ale veď aj vtedy sa točili napínavejšie a záživnejšie kúsky. (5/10) ()

VanTom

Zajímavou kličku amerického právního řádu, dvojí obvinění, scénář a režie zredukovaly v rutinní útěkovo-pátrací krimi drama, neživé a velice děravé. Hezká Ashley Judd navíc nepodala dvakrát přesvědčivý výkon, zármutek nad ztrátou manžela bych jí také nevěřil a vězeňský trénink na akční hrdinku mi vyloudil na tváři posměch. Závan čerstvého vzduchu po nástupu rázného TLJ (honícího uprchlici) dlouho nevydržel. ()

mkubalikova

Je to průhledné a děravé jako spodnička mé babičky, ale já ten film mám ráda. Dva důvody: 1. film jsem viděla několikrát v letadle při cestě do Brazílie - příšerný dlouhý let a ty turbulence...pokud by to nebylo dostatečně napínavé, tak bych ten let snad ani nepřežila a 2. kdykoliv to běží v televizi, tak koukám, prostě mě ten film baví! 70% ()

MI-380

Výborný nápad, průměrný scénář, rutinní režie, vše oživuje standardní výkon Tommy Lee Jonese a rozjasňuje Ashley Judd v nejlepších letech. 60% (o procento méně, než 2690 hodnotících přede mnou). ()

jatamansi

Probudit se na jachtě v bílém županu a celá od krve – slibný začátek. K tomu obvinění z vraždy manžela. Záhadná smrt přinese spoustu trablů. Ženské vězení pěkně drsné. A pozor, když v telefonu zaslechnete hlas mrtvého manžela a vašeho syna má nejlepší kamarádka. Nevíte, co se děje a věci jen postupně nabývají smysl. Dvojí obvinění vychází z 5. dodatku americké ústavy, za stejný čin nemůže být nikdo obviněn dvakrát. Lze tedy beztrestně zastřelit manžela podruhé? Bývalá právnička ve vězení se fakt hodí. Na scéně se konečně objevuje Tommy Lee Jones, tvrďák s ostře řezanými rysy a překvapivě měkkým srdcem. „Tady žádný druhý šance nejsou, tohle je dům poslední šance.“ Ashley Judd je nejen pěkná, ale i chytrá a pátrání jí docela odsýpá. Dražba starého mládence překvapivá, starý mládenec ovšem poněkud ulhaný. Kdoví, jak teď vypadají ulice New Orleans a La Fayettův hřbitov po Katrině. Skoro mi připadalo, že na fotce v řidičáku to byl Philip Seymour Hoffman. Takže za jednu vraždu se nedá zavřít dvakrát a ještě se dá i něco zdědit. Podstatný byl ovšem syn. „Co když mne nepozná?“ „No, co myslíte?“ ()

jenik71

Tradiční, neoriginální, předvídatelný. To se tady v komentářích dočítám a vlastně s tím i souhlasím. Zároveň se ale ptám - no a co ? To vám tolik vadí ? Já i tak viděl nadprůměrně kvalitní thriller a že jde o jakýsi klon "Uprchlíka" je mi úplně jedno. Není to sice žádná extra pecka, ale natočené je to moc pěkně a navíc Ashley s Tommym vůbec nebyli špatní. Důležité je, že jsem měl na co koukat, zvlášť když se Ashley Judd objevila v celé své kráse v šatech na večírku. To byla radost pohledět... Za sebe dávám 70%. ()

Lukoboss

Tradiční scénář (především) amerických snímků. Film začal a nepůsobil špatně, říkal jsem si, to bude klasickej průměr za 3*, ale po polovině se z toho stala taková stupidita, že to dál nešlo. Těch nelogičností tam najednou bylo tolik, že to úplně bolelo. Tak zase nic.. ()

herr_carter

A copak, copak? Co tady všichni máte s tím svým "předvídatelným, okatým, opakujícím se, nic nového pod sluncem představujícím.."??? Však to bylo napínavý a Ashley mu to pak ve finále pěkně ukázala hajzlovi....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

coscarelli

Toto malo ostať v 99om. Tuná si už miesto nenájde, lebo iné. AJ vobec nie je dobrá, kto povedal? Podobné výrobky u mňa radšej ostanú schladené a zamknuté. ()

Reckon

Po tom co jsme s bráchou po 5 minutách filmu rozluštili konec, tak jsme se mohli jenom těšit na velkého Tommy Lee Jonese. Ten přišel, ale moc si hrál na svou roli z Uprchlíka a dá se říct, že na to dost nenavázal. (5/10) ()

kwoky

I když jsem zápletku poměrně rychle prokoukl, užil jsem si vcelku dobrý film. Škoda některých logických děr. Ashley a Tommy Lee to zvládli dobře. Skvělé hudební téma. ()