Počas studenej vojny je založená tajná organizácia Patriot, tvorená superhrdinami z rôznych sovietskych republík, ktorí majú krajinu ochrániť pred nadprirodzenými hrozbami. Po rokoch nečinnosti sú štyria z nich, Ler (Sebastien Sisak) z Arménska, Khan (Sanjar Madi) z Kazachstanu, Arsus (Anton Pampušnyj) zo Sibíri a Xenia (Alina Lanina) z Ruska, znovu povolaní do akcie, aby pod velením majorky Eleny Larinovovej (Valerija Škirando) ako Ochrancovia vypátrali a zlikvidovali profesora Kuratova (Stanislav Širin), ktorý sa predtým podieľal na projekte Patriot, ale teraz sa pridal na stranu zla. S armádou klonovaných vojakov chce Kuratov obsadiť moskovskú televíznu vežu Ostankino a Vežu Federácie, aby odtiaľ s pomocou svojich nadprirodzených schopností ovládol všetky technológie na svete. Schyľuje sa k rozhodujúcej bitke v uliciach Moskvy... (TV Markíza)

mosnak

Ruská variace super hrdinů :-D něco jako Avangers, ale tímto podobnost končí. Efekty na úrovni milénia, nezajímavý příběh, divný padouch a hlavně srandovní hrdinové. Asi nejlepší je ten méďa :-D tohle se opravdu nepovedlo - 20% ()

Santino7

S ohľadom na to, že v súčasnosti naplno prepuknutému boomu komiksoviek, marveloviek a podobných záležitostí som nijak nedokázal prísť na chuť - či skôr, aby som bol presnejší, vyhýbam sa im na sto honov -, i toto nedávne mnou poňaté (nie úplne dobrovoľné) rozhodnutie vzhliadnuť túto ruskú odpoveď na súčasný filmový trend už od počiatku nezaváňalo ničím dobrým a v podstate azda ani nemohlo nijakým spôsobom dobre vypáliť. A veruže ani nevypálilo! Odhliadnuc od toho, že považujem daný žáner za plytkú a prvoplánovú frašku (čím nechcem nikoho uraziť, skrátka mi to po obsahovej stránke nemá čo povedať a v akčných segmentoch a "vymakaných" vizualizáciach a filmárskych trikoch si vskutku neholdujem), toto bolo naozaj obzvlášť zlé, ba až príšerné. Od extrémne nepodarenej vizuálnej stránky (štylizácia a výzor jednotlivých hrdinov a anti-hrdinov spolu s ich "superschopnosťami" vo mne vyvolávali permanentné mykanie v kútikoch úst), cez príšernú obsahovú plytkosť a kostrbatosť až po vyslovene trápny a fraškovitý ústredný námet, to všetko vo výsledku znamenali hodinu a pol sa tiahnuce utrpenie. Jediné čo u mňa ako-tak legitimizuje tú jednu hviezdičku (okrem samotnej skutočnosti, že veľmi nerád udeľujem hodnotenie "odpad!"), je ono spomínané - tvorcami filmu akiste neplánované -, čiastočné pobavenie, ktoré mi ona vizualizácia a efekty priniesli. 15% ()

BlackHood

Už jen kvůli měčů Khana to předčí některé Marvelovky. Za jedinou slabost tohoto filmu považuji příběh, který neměl žádný prvek, co už jsme neviděli někde jinde. Já rusky neumím a tohle jsem viděl s anglickýma titulkama, které byly ještě k tomu napůl indonéské, ale i tak jsem to celé pochopil. Myslím si, že příběh je tak primitivní, že i kdyby se tam nemluvilo, tak by každý věděl, o co se jedná. Ale vizuál, efekty a samotní ochránci byli povedení. Sice to na pět hvězdiček není, ale na 37 procent to není už vůbec. ()

toi-toi odpad!

Zashchitniki sú dokonalý príklad filmu, ako to nerobiť. Nadšenie a peniaze dobrý film nevytvoria. Rusi vedia dobré fantasy a šialené filmy, veď vznikla Nočná hliadka. Toto je však celé zle od úvodných tituliek, až po tie záverečné. Nezachraňujú to ani dobré efekty, ktoré sľuboval trailer. Efekty sú plytké a doslova nepekné. Herci sú toporný, scenár je dementný a režisér by už nemal natáčať nič iné, ako reklamy na priemyselné hnojivá. Snaha sa však cení. ()

Eterninox

Sem tam cool záběr nebo zajímavý design. Jinak ale hlavně trapnost a křeč, doprovázená vypravěčskou a dramaturgickou nemohoucností, a hereckými výkony na úrovni vesnického dobrovolnického divadla. Navíc efekty, na kterých film většinu času stojí, znatelně pokulhávají za hollywoodskou úrovní, a jak někoho napadlo vydávat osvaleného modela za vědce a dát záporákovi svítící gumovou muskulaturu, to mi hlava fakt nebere. 30%, zaokrouhleno nahoru za medvědodlaka s rotačákem. ()

cskomando

Silné kafe, očekával jsem po lehce průměrném až podprůměrném filmu (Mafija) zlepšení od Sarika... No ale jedná se o přesný opak. Směřujeme skoro na stupeň C a medvěda alias videohra, která se jaksi omylem zapletla do tohoto filmu. Mám pokračovat s dějem, postavami (jejich absurdně dementně stupidního chování ) a laciné triky... ? Pokud se snažili kopírovat avengers tak snaha se cení, ale tohle byla spíš fraška. ()

Blue.Shark

Jak to dopadne, když se Rusko rozhodne ukázat světu, jak maji vypadat Avengers? To takhle vezmete genetické experimenty, čtyřem random lidem dáte různé schopnosti a pak vezmete jednoho kojence, přifouknete ho a dáte mu možnost zlobit. Ne, s příběhem se moc neserte. Rozhovory? Na to kašlete, to průměrného soudruha vůbec nezajímá! Ale docela frčí, když hrdinové odhalí svou minulost. Ale musíte tomu dát nějakej šystém, žejo. Takže přidejte drsnou agentku s obličejem napůl jako baset a napůl jako Putin...no a ta to z nich bude tahat. Pěkně postupně. Každejch 15 minut jeden příběh. Cajk, hotovo. Akční scény jsou celkem v pořádku a určitě jsou tam nevšední ale povedené nápady. S tímhle zpracováním by tam ale mohlo být cokoliv a bylo by to jedno ... Jestli tohle tvůrci myslí vážně, zřejmě se stali obětí propagandy. ()

nonick1

Avengers na ruský způsob aneb co umíte vy, umíme my taky, a když vy inžinýrku, tak my doktora! A místo mývala bude z gatling-gunu střílet medvěd. Tvorba lidí se superschopnostmi za pomoci injekčních stříkaček a mutagenních faktorů coby vědecká disciplína byla zřejmě v dobách CCCP na denním pořádku - viz doslova nadlidské schopnosti sovětských kosmonautů či drtivá vítězství sovětských sportovců; ostatně takový Rocky Balboa o tom ví své a nemít i on nadlidské schopnosti (ovšemže přirozeně získané) tak by z něj Ivan Drago hned v prvním kole v ringu vytloukl jeho nezničitelnou boxerskou duši. Zde tedy stůjž tímto způsobem stvořená mutantí Velká čtyřka se schopnostmi Velké šestky (navíc včetně bonusu neviditelnosti a schopnosti organizovat minerály), která žije – podobně jako Úžasňákovi – nenápadně v ústraní, do doby než je povolána zničit svého stvořitele Kuratova. Tomu totiž zachutnala moc a vyrazil se svou armádou klonů na Moskvu. Mimochodem úplně stejně, jako to posléze o pár let později udělal se svou armádou wagnerovců Prigožin. Buď tenhle film doslova hltal nebo mu dočista hráblo. Případně obojí. Triky i výprava odpovídají žánru, v jehož mělce zábavných vodách se film pohybuje, a podobně jako u ostatních počinů podobného ražení na diváky zřejmě čeká další pokračování (a možná ne jen jedno). Je vidět, že na rozdíl od Evropy, jejíž filmová mantra „dohnat a předehnat“ se po mezičase „udržet krok“ scvrkla na „neztratit stopu“, Rusové tento druhdy Hollywoodu vyhrazený žánr umějí, navíc mají v důsledku nedostatku plastických chirurgů nadbytek hezkých hereček, což bude po dorovnání výkonu procesorů grafických karet jejich nespornou výhodou. ()

Bozvav

Dle zdejších komentářů jsem vážně přemýšlela, zda se do sledování tohoto mám nechat uvrtat, či nikoli. Nakonec jsem se odhodlala a co jsem dostala? Velmi dobrou úvodní píseň, rádoby vědecké nákresy, úrovní dobré leda tak v 15tém století, hokus pokusy na odvážných soudruzích, zbraňové systémy ukradené z prvního Robocopa a bobrého ukrajinského horníka na steroidech s holou hlavou a špatným vkusem pro oblékání, jehož herecké schopnosti a mimiku předčí i akvarijní rybička. Což byl ostatně problém všech účastníků tohoto bizardního počinu. Nejsem troškař, takže X-Mena se srpy, likana Méďu Béďu a nestárnoucí vílu žvanilku s amnézií ani komentovat nebudu. Stejně tak scénář a dialogy by donutily k zoufalému pláči nejednoho zabijáka, Nicméně i přesto všechno nelze nepochválit vizuální stránku, hudbu a urputnou snahu napodobit "zápaďácké" filmové trháky. Dlužno dodat, že ani ty výraznou inteligencí neoplývají,ale takhle blbé fakt nejsou. Takže budu bezbřeze tolerantní a dávám silně nadhodnocené dvě hvězdy. ()

Snake.Charmer

Tak si Rusové natočili svoje Avengers! Co na tom, že ve filmu nedává skoro nic smysl, hlavně do něj nacpat co nejvíc ošvédovanejch nápadů od americké konkurence - jednotlivými charaktery počínaje a konkrétními scénami konče (dočkáme se i parafráze na batmanovskou epizodu "Broken bat"). CGI ve filmu je velmi nevyrovnané - zatímco něco je překvapivě slušné, něco je naopak otřesné a směšné (medvědí muž). Kdyby Rusové šli vlastní cestou (ideálně tou temnější a špinavější) a scénář by napsal někdo, kdo nemá mozek ještě úplně poškozený hektolitry vodky, mohl vzniknout určitě zajímavější film - to, že to jde i v Rusku, dokázal například Bekmambetov už před lety svými originálními Hlídkami. Cesta kopírování nedostižných amerických vzorů však rozhodně nefunguje, a výsledek působí hloupě a až sebeparodicky. Jednu hvězdičku navíc dávám právě za nechtěně zábavné momenty a za to, že to jako zvrhlá zábava nakonec celkem posloužilo. ()

LordBeeDoO odpad!

Říkal jsem si, jestli špatné hodnocení filmu není jen z nějaké anti ruské předpojatosti ... Ne, není a divím se, že má film 35%. Naprosto čistý odpad, ve kterém nedává smysl vůbec nic a ani se není na co dívat. V podstatě všechny scény jsou odněkud ukradené a slepené do balastu těžkého kalibru. Chtěl jsem dát jednu hvězdičku za medvěda ve výtahu ... ale film si to nezaslouží. ()

Fredy176

znáte ten díl přátel, kde se do Pheobe dostane duch staré paní a na lesbické svatbě ji opustí se slovy: "Ted už jsem viděla všechno ... " Začnu pozitivními stránkami filmu. 1. audiovizuálně to nebyl marné, třeba takové filmy od Asylumu tomu nešahají ani po kotníky. 2. mladá krásná hubená zrzka co se mihla v pár scénách. A proto dávám 2* Nejvíce mi během filmu rval uši EN dabing, který absolutně neseděl postavám po pohybu úst. Být to v ruštině, tak bych musel číst titulky, ale asi by to tak bylo lepší. Největší průserem je scénář, herecké výkony a závěrečné klišé. Po chvilce dumání jsem usoudil, že scénář je vítězná slohová práce studenta 5 třídy na základní škole. K hereckým výkonům napíšu jediné - v okamžiku, kdy proti sobě běží maník obalený šutry a hlavní záporák - tak zde jsem záporákovi nevěřil ani to, že běží. Další průser je tempo - spousta lidí kritizovala Batman vs. Superman v tom, že se pokouší dohnat Marvelovských x let během jednoho filmu. No tak zde to zvládnout během úvodních titulků. A co je nejhorší - nebyl tam žádný Ivan :( ()

loki5

Avangers jak by je natočil Uwe Boll ve spolupráci s Bayem. Hlavní záporák Zdeněk Srstka se snaží ovládnout svět a tak rusové povolají dva srpy, velkého medvěda s rotačákém (big fucking bear with big fucking machine gun), týpka co umí házet kameny (ne fakt umí házet kameny) a sexy kost (pro genderovou vyváženost). No a ti tam tak pobíhají 1,5 hodiny a na konci si zařvou a Srstku sestřelí (nějak). A teď vážně já se vlastně bavil jelikož to prostě nešlo brát vážně. Všechny ty srdcervoucí scény a patetické kecy střídající se se scénami jak z plakátů sorely. Nejhorší na tom celém je že vlastně nevím jestli tohle někdo myslel vážně nebo to prostě byla jen sranda a trikařské cvičení. 20% ()

Gediman

Půjdu proti proudu. Při hodnocení tohodle filmu je třeba vzít v úvahu, že má naprosto miniaturní rozpočet - pouhých 5 mil. dolarů. Dost mu ubírá také krátká stopáž, takže spousta scén musela být pojata více stručně. Ano, souhlasím, že dialogy v nebojových scénách jsou dost suché, ale naštěstí jich zase není tolik. Hrdinové jako takoví sice berou inspiraci z Marvelu a DC, ale celkové pojetí je fajn, zábavné a má své dobré nápady. Mé objektivní hodnocení je 60 %, ale přidávám 10 % za snahu - první ruský pokus v tomto žánru, krátká stopáž a nízký rozpočet... a bavil jsem se u něj víc, než třeba u Doctora Strange. Těším se na dvojku! Podrobnější hodnocení v mé audiorecenzi: https://www.youtube.com/watch?v=bOxadr8fzXg ()

Qeo

Za odvahu a spousty zábavy! Už dlouho jsme se tak nepobavil při představě, že to skutečně myslí vážně...všechno mysleli vážně... ()

BOURQUE

Ruská odpoveď na americký na „The Avengers“. O kvalite scenáru hovoriť nebudem ako ani o kvalite hereckých výkonov a réžii. Každopádne však to jednu hviezdu zaslúži za pokus/filmové efekty. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

MickeyStuma

Superhrdinský ruský snímek byl alespoň u nás prezentován jako odpověď na americké filmy stejného žánru a tak je jasné, že současná protiruská nálada se podepíše i na hodnocení. Natočit to Číňané, Japonci, Korejci či Francouzi, už by se na to hledělo jinak. Spíše než jako odpověď vzdává takovýmto filmům hold. Z mnohých cituje a přenáší na ruskou půdu. Avšak scénář je velmi málo zpracovaný a tak nepřekvapí ani na takový film neobvykle krátká stopáž. Chybí vývoj postav, což velmi ztrácí na charakterech. Příběh ale má smysl, když jde dějově o plány špatných lidí. Superhrdinové přicházejí ve všech tvarech, velikostech a přesvědčení a není na tom nic špatného, že se ruská kinematografie přidala. S CGI i ruští tvůrci umí pracovat a je to vidět v každičkém záběru. Grafika je prostě bezchybná a vyobrazené postavy jedinečné a přizpůsobené svým vlastnostem jako u každého jiného superhrdiny. Takže je to jasné. Ruští tvůrci rozhodně překvapili, ale příště by to chtělo více zapracovat na scénáři. ()