Andre Davis (Chadwick Boseman) prežil už detstve trpkú ranu, keď jeho otca, policajného dôstojníka, zastrelili v službe počas zásahu. Napriek tomu sa Andre vydá v jeho stopách a stane sa hrdým newyorským policajtom. Po tom, čo v dôsledku chybného kroku upadne do nemilosti nadriadených, prichádza príležitosť, aby si napravil povesť a dokázal svoje schopnosti. Pridelia mu prípad lúpeže, do ktorej boli zapletené drogy, počas prestrelky v reštaurácii na Mahattane prišlo o život osem policajtov. Andre a jeho tím majú vypátrať vrahov ôsmich policajtov. Reštaurácia slúžila ako skrýša pre drogy, a tak mu v pátraní pomáha policajtka z protidrogového oddelenia Frankie Burnsová (Sienna Millerová). Aby svoj plán uskutočnil, rozhodne sa prvýkrát v histórii úplne uzavrieť Manhattan - ostrov oddeliť od zvyšku mesta, presmerovať vlaky, kontrolovať vodné cesty a uzavrieť všetky mosty a tunely. Začína sa divoká honba za dvoma ozbrojenými a nebezpečnými vrahmi Rayom (Taylor Kitsch) a Michaelom (Stephan James) na úteku, ktorí sa musia za každú cenu dostať z uzavretého ostrova a uniknúť policajným kontrolám. Počas prenasledovania vrahov však Andre sleduje stopy vedúce priamo na policajné oddelenie a odhalí rozsiahle sprisahanie zločineckej skupiny skorumpovaných policajtov. Sám sa stane terčom útoku a musí odhaliť nepriateľov vo vlastných radoch. Kto stojí za lúpežou a masakrom policatov, a kto ho chce dostať, aby ho umlčal a svet sa nikdy nedozvedel pravdu? (TV JOJ)

mac000

Výborný spád dějě, v době, kdy to vypadá, že by film mohl končit, tak se teprve rozjíždí. Solidně natočené akční scény, honičky tentokrát ne v autech, ale "po svých". A herec J. K. Simmons trochu jinak než ho známe ()

Brooks

Chutná, priamočiara žánrovka, bez odbočiek a zastávok. Na umenie sa tu nehrá, po krátkom úvode sa ide hneď na vec, vďaka čomu si film drží solídne tempo až do finále. Len zbežne načrtnuté postavy, sú hrané kvalitnými, áčkovými hercami. Obzvlášť charizmatickí sú Simmons a Kitsch, ale ani Boseman sa pri nich nestratil. Nočný Manhattan je ich príbehu atmosferickou kulisou. Akcia fantastická, realistická, prehľadná, jej zážitkový level je maximálny, dokonca mi miestami pripomínala žánrových veteránov Manna a Berga. 4* ()

Niflheim

90 %. Někdy v polovině jsem byl rozhodnutý Kirkův americký debut ocenit poctivými osmdesáti procenty. Postupně mě však ponurost nočního New Yorku a decentní akční sekvence přinutily v hodnocení nepatrně přitlačit. V komentářích několikrát zmiňovaná předvídatelnost příběhu až jisté scénáristické epigonství plyne z dynamického spádu snímku a jeho poměrně krátké stopáže, která zároveň zabránila rozpracovat příběh několika slibně se vyvíjejících postav v čele s Kitschovým záporákem. Tomu navzdory jsem dostal pozoruhodnou syntézu Sicaria a L.A. Confidential, jejíž příběhový deficit je plně vynahrazen dostatečně hutnou akcí, vtahující atmosférou a celkově solidně odvedenou filmařinou. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Skvělá akce, přestřelky, honičky a zápletka. Film dokáže udržet svižné tempo a pořád se něco děje. Zvrat byl sice jasný, ale i tak nadprůměr. +++ SPOILER 20ti slovy: Při loupeži drog je zastřeleno 8 policajtů a začíná lov na vrahy...jenže...v drogách jeli zkorumpovaní policajti a "Black Panther" je všechny pochytá. ()

Shitonit

Back to 80-90 ? dokonale promakanej děj, fajn týpci, skoro jsem nevěděl komu fandím.  Atmoška vykreslená do posledního detailu, akce pokokot, stopáž přesně na vteřinku tak že se to dá skousnout téměř bez mrdnutí voka. Prostě pamparáda. Řadím do svý topten. Kurwa, kolik jich tam už mám..?! ()

maramashi

Jedno nechápem, prečo není v popise krimi, pretože toto je tak úžasná kriminálka že až. Vyšetrovacie postupy premyslené do detailu, pekné odkrývanie skutočností a dejové zvraty. Chadwick bol sympaťák a skvele sadol pre túto rolu čím by som naviazal na to že postavy sú tu pekne vystavané a nebol asi nikto kto by mi tam vyložene vadil. Film si udržuje napínavé tempo takže ani chvíľku nenudí. Takéto filmy v dnešnej dobe úplne chýbajú a chcel by som do budúcna vidieť viac takýchto kvalitných vyšetrovačiek. 95% ()

Ex_Machina

Mám rád filmy ktoré sú priamočiare, no napriek tomu majú hlbšiu pointu a v závere príde k zaujímavému rozuzleniu. Mám rád filmy ktoré sa odohrávajú v noci v priebehu niekoľkých hodín, pretože sa môžete detailnejšie vcítiť do pocitov a konaní jednotlivých postáv. A mám rád filmy od ktorých toho moc neočakávate, no dostanete kvalitnú porciu napätia bez hluchých miest v akčnom šate. ()

DJ Kritik

Behavé, skákavé, strieľané a tak trochu komplikované, ale veľmi lacné. Na pozretie dobré, ale ničím to nepripomína dobrý thriller. ()

Mamlas

Dobrý thriller o honbě na 2 vrahy a na křivé poldy. Kazí to dlouhé úseky nudy, kdy se postavy nesmyslně vykecávají a nebo jen hraje hudba, koukají důležitě do nekonečna a nic se neděje. Asi to mělo vytvářet nějakou atmosféru, která tam ale nebyla. (48%) ()

Hemlock

Více než solidní policejní řežba. 21 Bridges je přesně ten typ akčního filmu, který vás hned na startu chytne a až do konce nepustí. Snímek má ten správný drive, hudba je dobře zvolená a navíc kulky lítají kolem hlavy tak často, že vás z toho začne bolet za krkem - takže závěrečné hodnocení se u mě zastavilo na slušném čtverci (80%) a jednoznačně můžu doporučit, protože nudit se určitě nebudete. ()

curfew77

Námět vypadá cool, ale 21 BRIDGES jsou ve skutečnosti filmem, který jako by do roku 2019 propadl nějakou časoprostorovou dírou z první poloviny devadesátek. Možná je dobře, že se takové ještě točí, ale neměly by asi opakovat ta nejotravnější klišé. Okrsky plné zkorumpovaných poldů s účetnictvím v Excelu, nebo podzemka jedoucí odnikud nikam jsou navíc pouhou předehrou k subjektivně nekonečnému finále. Milosrdných 55 % za snahu o řemeslo a pár zajímavých záběrů (třeba úvodní policejní pohřeb z ptačí perspektivy). ()

HEED

Naprosto parádní thriller s hlavním neoblomným hrdinou klaďasem. Chadwick Boseman konečně sundal kostým avengera a ukázal, že mu jde ochraňovat zákon a lidi mnohem lépe s policejním odznakem. Víc takových filmů. Ani nevím čím to je, ale dost mi to připomnělo film Vyjednavač a nebo Nepřítele státu či Training Day. ()

johnsnow

Parádny filmis s čarným panterisom. Už začiatok ma dobre navnadil a čím ďalej to šlo tým sa to lepšilo. Veľmi sa mi páčilo to jemné obracanie od klasického lovu na zločincov k niečomu inšiemu ale nejdem spoilovať. Herecky dobré, najmä Panter a dvojica zlodejov sú fajn. Akcia je dobrá krvavá, s množstvom vypálených nábojov ktoré ale nájdu svoj cieľ(nie jak filmy od pištu). Spokojnosť a aj pokračovanie by som uvítal. 5* ()

Pete

Kámo, je to natočený jak čerstvá Plzínka, a stejně tak rychle to do sebe kopneš, vodsejpá to fakt slušně. Stejně je to ale uvnitř vobyčejnej americkej brak, na kerej si druhej den ani nevzpomeneš. Fakt nechápu, kam na některý ty debility choděj, a proč jim už při psaní jejich vejmysly nefiltruje někdo vod fochu. A je mi líto, brácho, ale taky musim nutně propálit pointu: ne všichni poldové sou čistý. Vow, tak vo tom sem neměl ani tušení. Jasně největší škoda pak je, že ten Čedvik už není mezi náma, ten moh eště u filmu něco dokázat. ()

Solverino

Dost dobrý! Na plný počet tomu ale přeci jenom něco chybí... a asi to bude ta nereálnost. Jinak pěkná detektivka s celkem nezajímavými herci. Ale zase lepší takoví herci než např. botoxový masky ve stylu Basinger nebo Tomíka Cruisů. ()

PlysovyMacko

Film začne výborne-dvojica zlodejov počas akcie zastrelí sedem policajtov a hlavný hrdina policajt sa vydá po ich stope. Neskôr sa karty pomiesaju, dej sa zamota korupciou. Výsledok dekel nikomu neodpáli. Body count je vysoký, zastrelených ľudí je vo filme dosť. Čakala som , že 21 mostov bude hrať v deji väčšiu úlohu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

29.08.2020

Hvězda Black Panthera herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let. Talentovaný herec prohrál svůj čtyřletý boj s rakovinou tlustého střeva. Boseman hrál kromě krále ve filmech od Marvelu také ve… (viac)