Banda

• USA The Boys
USA, (2019–2024), 32 h 17 min (Minutáž: 54–68 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Erin Moriarty, Tomer Capone, Laz Alonso, Jessie T. Usher, Chace Crawford, Dominique McElligott, Karen Fukuhara (viac)

Seriál The Boys, adaptován z komiksové předlohy stejného názvu a vytvořen hercem a režisérem Sethem Rogenem, je zasazen do alternativního vesmíru, kde jednotlivci obdaření supermocí jsou uznáváni širokou veřejností jako superhrdinové. Tyto superhrdiny vlastní silná společnost Vought International, která je prodává a zpeněžuje. Tito superhrdinové se ve svém osobním životě chovají arogantně a rádi zneužívají svoje superschopnosti. Seriál sleduje primárně dvě skupiny: Sedm, neboli přední tým superhrdinů Vought International a skupinu The Boys, která se snaží zničit tyto zkorumpované superhrdiny. Skupina The Boys je vedena Billym Butcherem (Karl Urban), který nenávidí všechny superhrdiny a skupina Sedm je vedena egoistickým a nestabilním Homelanderem (Antony Starr). Mimo jejich konflikt sleduje seriál také nové členy každého týmu: Hugh "Hughie" Campbell (Jack Quaid), který se přidá ke skupině The Boys hned poté, co jeho přítelkyně je zabita jedním ze skupiny Sedm, a Annie January/Starlight (Erin Moriarty), která se přidá do skupiny Sedm, ale v zápětí zjišťuje, že superhrdiny, které obdivovala, se nechovají tak, jak si představovala. (Richard.Jezd)

KingMayk

Pre mňa ako fanúšika Marvel, DC... bol tento počin, niečím novým, iným. Oproti komiksu je to stále slabý odvar, ale stále surovo a chladno ukazuje reálnu tvár (mimo kamier) super hrdinov a ich odvrátenú, zvrátenú a temnú stránku osobností. Miestami sú niektoré príbehové situácie až neuveriteľne trápne a fanatizovaný ľud ich, nechápe a nevie odlíšiť dobre od zlého a že pôsobia ako úplne klišé a manipulujú fanatizovanú verejnosť s ľahkosťou, presne akou si autor prial... Celkový dojem hodnotím ako veľkolepý. ()

ceasare

Pre mňa ako rodiča je takýto typ seriálu neakceptovateľný. Vyslovovať každé tretie slovo f*ck, súlož pri mrtvole bez hlavy a s tým akože pornom som si povedal, že tento svet sa rúti do pekných sračiek keď je niečo takéto obľúbené a voľne prístupne na NF komukoľvek. Jediné pozitívum je poukazovanie na to ako sú ľudia ľahko ovplyvniteľní, stačí urobiť lákavé PR. ()

dalia

První díly mi přišly spíše průměrné, ale postupně byl seriál čím dál lepší a opravdu mne bavil. Místy trochu drsnější záběry, ale celkově napínavá podívaná, postavy postupně poznáváme stále více do hloubky a většina je velmi komplexních. Určitě se těším na další sérii. ()

mato331

Tak tento seriál je iný pojeb. A presne ako kolega verbal poznamenal, už bolo kurva načase aby niekto natočil niečo o superhrdinoch, ktorí nevyzerajú ako latentní homosexuáli, a kde ten istý scenár nie je recyklovaný znova a z hovna. Edit po 3 sérii: No, tak nám to Kripke a spol celkom dokurvili. Tak dobre sa tretia séria rozbiehala... no a potom prišlo finále. Absolútne nelogické správanie postáv a zvraty, z ktorých mozgové bunky páchajú rituálnu samovraždu. ()

flegmos

TOTO JE BUDUCNOST KOMIKSU. TOTO JE HRANICA. Pozerajte a ucte sa. Lebo budúce komiksové filmy budú ovplyvnené týmto serialom. Amen ()

ChuckOnly

první série zábavný průměr, druhá série naprostý brak a nuda... nic extra to není, jen rádoby anti-superhrdinský edgy patvar plný edgy hláškujících postav a trochy té krve... nic co by člověk musel nutně vidět. ()

Mykie

The Boys jsou v podstate ztelesnenim vyrazu "Mit poradny koule". Kluci se toho opravdu neboji a serviruji ultradrsnou, ultrasprostou a ultravtipnou alternativu k vymeklym heroickym blockbusterum. Eric Kripke byl evidentne zamindrakovany z toho, ze mu 15 let u CW nedovolili v Supernatural ukazat vic nez cakanec krve na zdi a tak se v The Boys utrhl ze retezu. A je to nekompromisni a velmi zabavna podivana. Karl Urban a Anthony Starr byla navic paradni volba do roli hlavnich protivniku a jejich podani Billyho Butchera a Homelandera mi sedi dokonce vic nez komiksova predloha. ()

MetalJoker

Kde jenom začít! Nikdy jsem neviděl, tak brutální seroš jako tendle.. Bylo to občas zbytečný? Ano. Vadí mi to? Ne, protože právě trochu realismu tomu dalo ještě větší napětí a charakter. Charakter má také i každá postava, která vstoupí do snímku. Nikdy člověk neví, kdo zrovna umře nebo komu utrhnou obličej. Každý má svůj účel a motivaci a popřípadě i nějaké úchylky, které se autoři fakt nebojí ukazovat... někdy až moc... Určitě je z velké většiny každého oblíbenec právě Homelander, i přes superschopnosti je v něm podle mě tuna realismu - i když má vesměs neomezenou moc, jeho komplexy ho omezujou a je to v nitru pořád jenom člověk, co hledá pozornost od lidí... za maskou diktátora a "mírotvorce". Krom Butchera (Karla Urbana), který až moc nadává, jsem z jiných filmů znal i Chace Crawforda, který tu hraje Deepa. Celkem jsem se těšil, že ho uvidim i v trochu jiným světle a v jiné roli, ale vlastně je to jen Nate Archibald ze Super Drbny, co akorát navíc mluví s rybama a stejně řeší svoje věci mimo všechny postavy a hlavní dějovou linku. Každej díl jsem si užil naplno a nemůžu tomu dát jinak než 5 hvězd, už aby vyšla 3. série! ()

AJensen

60% Upřímně nechápu všechen ten hype okolo... Comics sice neznám, ale i tak jsem se na tohle těšil, protože vše co jsem kdy od Ennise četl (Punisher, Hitman, Preacher) bylo neskonale dobré. Ale tohle? Ano, myšlenka je dobrá, herecké výkony jsou povětšinou dobré, ale je to neuvěřitelná nuda a celé 2 první série mohli být obsahově nastrkány do čtyřech dílů série první. Na každých 5 min akce, nebo zajímavých scén zde připadá 55 min nezáživného balastu okolo. SPOILER... Některé postavy jsou annoying as hell (Hughie, Deep, ta PR p*ča/managerka nebo co to vlastně je, Storm-nazi-front). Některé scény jsou total cringe (Deepův duet). Fukuhara je sice kočka a když se tváří roztomile tak je k sežrání, bohužel ty rage/bojové sekvence jí fakt nežeru...Celkově jsem měl pocit, že jsem koukal na 16h dokument o zákulisí MCU/DCEU a ne na počin od Ennise. Sice je důležité ukázat, že to celý superhrdinstvi je fake, ale je toho tady prostě zbytečně moc. Závěrem bych jen řekl, že Urban je jako Butcher výborný a vůbec bych se nezlobil kdyby někdo udělal seriál podle Ennisova Hitmana, kde by Urban hrál Tommyho Monaghana, to by mu sedlo jako prdel na hrnec. ()

Tycygo

Luxusní, prasácká věc, kde atmosféra by se dala stáčet a lahvovat, kde nic není fér a kde morálka je jen od toho, jestli si s ní vytřete prdel vy teď nebo si někdo vytře prdel s váma i vaší morálkou o díl později. Nejupřímnější je nacistická mrcha, od které aspoň víte, co čekat. Trochu podobné watchmen, pokud se vám watchmeni líbili, tak neváhejte. SUPES, jak jim zde říkají jsou zde často silně pokřivené charaktery a nejenom oni, díky tomu se můžete těšit na plno nečekaných zvratů, komických explozí těl a Homelandera, který je ten nejúžasnější ultranarcisistní megazmrd, kterého jste kdy nenáviděli. ()

Warrior

Ak vám už marvelovky lezú na nervy, tak toto je presne pre vás. Veľmi originálny seroš, v ktorom sú superhrdinovia dosť zlí a nemajú problém si len tak niekoho zabiť. Stretne sa nám tu partia ľudí, ktorým superhrdinovia spravili niečo zlé a tak sa rozhodnú pomstiť. Má to skvelé postavy a na 100% si ich obľúbite, či už Karla Urbana ako bad-ass Butchera, Jacka Quaida ako tak trochu losera alebo Antonyho Starr ako nepríjemného-psycho Homelandera. Tento seriál taktiež ponúka vynikajúci humor, robí si to srandu zo súčasného sveta a politiky. Seriál poteší aj fanúšikov gore a za mňa to má asi najlepšie krvavé efekty. Najlepší komiksový seriál! 100% ()

Slide

Banda není jenom nejlepší superhrdinský seriál všech dob, ale je jeden z nejlepších seriálů vůbec. Postaven na dvou hlavních charakterech Butchera a Homelandera a jejich už 3 série dlouhý souboj. Jsou si strašné podobní a přitom jsou od sebe naprosto opační. Antony Starr si za svoje výkony jako Homelander zaslouží nějaké ocenění, protože z něj jde strach jen díky jeho výrazu. Vedlejší charaktery také fungují skvěle. Bohužel Black Noir nebo třeba Deep nedostali moc prostoru na vývoj a když už na Noira pomysleli, tak ho hned další epizodu zabili. Ale to jsou jen maličkosti k skvěle funkčnímu superhrdinskému světu. Oi ()

Caesarion

Ha ha ha. Tohle mě chytlo. Nenápadné a pak jedna mrda za druhou. Koukám na to jak blázen. Dle mého soudu vrchol kariéry Karla Urbana. Všude jinde je takovej nijakej, ale tady se veze. Tady se ty čuráci trumfujou navzájem. Je to prostě čuráčí seriál co má svojí kategorii. Jsem zvědavej čím mě tenhle klenot ještě překvapí. ()

denisvavrin

Jeden z mála seriálů, který mě za poslední dobu zaujal. Dílů je tak akorát a v každém se děje něco převratného. Je super že byla ukázána i stiná stránka superhrdinů, a že to není jen dobro proti zlu. Doporučuju. ()

Lucatielle

Tento seriál je jednoduše úžasná podívaná a vybojoval si čestné místo v mém srdci. Díky charismatickému Butcherovi nebo sebstřednému Homelanderovi se stal velmi snadno jedním z mých nejoblíbenějších seriálů za poslední roky. Pokud máte rádi humor, násilí, krev nebo šílené postavy, tento seriál je přesně pro vás. Každá jedna postava je velmi dobře napsaná a děj je nastiňován i několik epizod dopředu (čehož si můžete snadno všimnout, pokud se na seriál podíváte podruhé) a posouvá pojetí superhrdinského žánru na úplně novou, originální úroveň. A pokud se rozhodnete se na seriál podívat, udělejte si dostatek času, protože je velmi těžké přestat. ()

Rise.Fall

Viděny všechny tři série a musím říct pecka. Pokud vás už z principu serou Avengers (a to jste je ani pořádně neviděli) a všichni ty rádoby superhrdinové v přilehlejch elasťákach, tak tohle je něco pro vás. Seriál, kterej zobrazuje oslavovaný, ujetý, narcistický superhrdiny a naopak lidi, kterejm leží v žaludku a chtějí jen jedno - pomstu. Mrtvej sup, dobrej sup. 5* ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

29.11.2023

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)