Nekompromisný portrét zvráteného psychopatického násilníka ovládaného nenávisťou k ženám, sexuálnou nenásytnosťou. Zároveň sociálna štúdia o odvrátenej strane vtedajšieho ekonomického zázraku v Nemecku, kde jednotlivci zmietaní vojenským a povojenským chaosom trpeli úplným nedostatkom sebadôvery. (Film Europe)

borec999

Beznádej, zhnusenie, nepríjemné pocity. Film, ktorý nie je inšpirovaný, ale podľa toho čo som čítal doslova natočený podľa skutočnej udalosti a z toho je mi teda fakt ťažko. Neviem totiž či som niekedy videl na pozeranie ubíjajúcejší a psychologicky nepríjemnejší film než je tento. Jonas Dassler je v hlavnej úlohe Fritza Honku herecky pôsobivý (takže dokonale odporný, nechutný a nepríjemný), viacero výjavov z jeho bytu žiaľbohu silno zapamätateľných (zachádzanie s tučnou priateľkou, párky a horčica). Najväčšia sila filmu je v tom, že vie cez obraz dokonale preniesť zmyslové vnímanie na diváka. V scénach v byte som dokonale cítil ten nechutný hnilobný smrad, v scénach z krčmy u Zlatej Rukavičky (mimochodom asi najrealistickejšie sfilmovaný pajzel, resp. typický šenk aký som kedy videl) som zas presne cítil ten stojaci všadeprítomný cigaretový opar a pach chľastu. A tá smotánka v danom podniku. A vraždy. A návyky hlavného hrdinu. Fuj. Odporný film určený pre úzku skupinu najotrlejších, čo ho prežijú a psycho, ktoré si už nechcem nikdy zopakovať. Ťažko hodnotiteľné dielo, u ktorého pochopím všetko od odpadu až po 5*. 65% PS: po filmárskej stránke je to natočené na najvyššej úrovni, vďaka čomu sa film zrejme drží v červenej farbe. ()

HonzysKISS

Takový klasický příběh o dědulovi, který je úchyl a dají mu jenom (bohužel) staré babky. Je to moc pěkně natočený. Hezký herecký výkony, parádně postavěný lokace (byt a hospoda) a ani hudba Gotťáka nechybí. Vadila mi jenom jedna zásadní věc. Všechny brutální scénky se odehrávaly za kamerou. Ono by to ani nebyl takový problém, ale jelikož je snímek krapet zdlouhavý, tak mi to opravdu chybí. Jako bych z toho nic neměl. ()

Corpsegrinder

Oproti ostatním filmům o sériovejch vrazích překvapivě upřímná a přímočará záležitost která se nesere a nezdržuje se zbytečnostma. Nedokážu přijít na to zda při natáčení za maskéry ušetřili nebo utratili hodně peněz jelikož hlavní role je namaskovaná dost uvěřitelně zatímco zbytek herců vypadá jako by se jich nikdo ani nedotkl. Díky tomu film dostává punc špinavosti a realismu a spousta scén tim působí dost uvěřitelně. Pokud máte smysl pro černočernej humor budete se smát v podstatě každý druhý větě, samozřejmě na čsfd opět nálepka "komedie" chybí ačkoliv se ve filmu vyskytují barvité postavy jako SS Norbert nebo Tampónovej Gunter které tam obsluhuje číšník Ánus. Tohle se fakt mohlo stát jen v Německu. ()

Vaklaf

Co k tomu napsat? Všechno podstatný už tu napsal Flipnic a já s tím do puntíku souhlasím. Jenom jsem se nějak při sledování nemohl zbavit otázky "Proč na to vlastně koukám?" Mám takovej pocit, že nastal čas začít spolu s Nietzschem volat po přehodnocení všech hodnot a mého vztahu k podobným (ošklivým) filmům obzvlášť. Ale chcete-li opravdu něco hnusnýho vidět, pak samozřejmě vřele doporučuju. ()

Kovaja

Tak je tomu takřka půl roku po shlédnutí tohoto bijáku a musím se přiznat že tohle je snad film posledních 10let. Úchylák Feďo se mi usadil vzadu v hlavě a do smrti ho snad nevyženu:-))) Kolikrát se mi chtělo při sledování zvracet už nevzpomínám ale vím že jsem nutil všechny lidi ve svém okolí aby si jej pustili, protože tohle snad ještě neviděli:-)). Tohle byl hnus jako prase ale musím uznat že se jedná o kurevsky podařené dílo. Němci jsou a budou vždy bráni za hovada a všeho schopná hovada ale Feďo musí být jejich král. Ve filmu jsou nezapomenutelné scény při kterých se mi zvracet chce ještě teď. No a párky nejím ještě teď, skoro rok poshlédnutí bijáku:-)) Holka tady máš a zbytek si můžeš dojíst. Klobouček!!! ()

kolemjdouc

Tak tohle teda bylo něco.Němci si dali práci a natočili to ,co by jiní natočili jako dokument = na židle by do záběru posadili pár mluvků a ukázali pár snímků ,které jsme tady viděli  až na konci.Šokovala mě autentičnost snímku.To znamená hnus a tragedie života Fritze. Jejíž kořeny byly v raném mládí.Ale to se dozvídáme až během děje.Málokdy odvracím zrak,ale tady pomalu neustále.To se zkrátka nedalo!Za další Fritze ztvárnil mladý Drassler v té době mu bylo asi 24 let.Poprvé jsem ho zaregistrovala v jedné z hlavních rolí ve filmu Můj syn.Kde hrál zpovykaného adolescenta.Zanedlouho si střihl roli Fritze. Kde sice kolidovaly záběry na jeho mladý ,nahý zadek (záběry s tlustou prostitutkou) a starým(namaskovaným) obličejem .Klobouk dolů před maskéry.A statickou kamerou!!!!!Šlak mě může porazit ,když jsou rozmitané záběry! ()

Shimargh

Tak tahle retro prasárna smrdí i z obrazovky a to tak, že velmi! Tolik odporných existencí se na jednom místě jen tak nevidí, řemeslně velmi dobře ztvárněné, pocit hnusu přetrvává i po shlédnutí. ()

janesX

Tak toto nemalo chybu. Tomuto režisérovi (ešte ani neviem kto to je) by som dal točiť všetko, čo má byť podľa skutočnej udalosti. Volá sa Fatih Akin a evidentne nemá rád tú nemeckú pijačinu, sediacu v nemeckých knajpách, ale aj tie ich šlágre čo tí hostia tam počúvajú do bezvedomia. Chválabohu sa tej čistučkej krásky pijúcej iba malinovku, ani nedotkol. 80%. Und noch eine Runde, auf mich! ()

Klajnik

Nudné, prvoplánové a ploché čumění na ošklivce, co chlastá a občas zabijí tlusté kurvy. A ačkoliv mám filmové násilí rád, protože je to vizuálně pestré, tak tenhle film se tomu poměrně vyhýbá. Srovnávat tohle s Trierovým Jackem je zcela mimo. Ten byl mnohem explicitnější i hlubším filmem. Fatih Akin jenom nudil. 1/5 za dvě vtipný scény, které dohromady mají tak 2 minuty. Jeden byl přípitek: "Jsou přesně tři důvody, proč člověk pije. Za prvé: aby zapomněl na něco špatného. Za druhé: aby oslavil něco pěkného. A za třetí: Aby se něco dělo, když se nic neděje. HAHAHA! Smrt všem kurvám, které neroztáhnou nohy! ()

Oralfabet

Němčina je kouzelný jazyk, dokáže z odporného filmu udělat film ještě odpornější. A v tomhle případě už se ta odpornost dostává do vskutku závratných výšin... Dovolím si citovat Jareda Leta v roli emo gangsta jokera z hitového filmu Suicide Squad: Honka honka! 6/10 ()

Untentrauer

Skvěle natočené, nechutné, odporné, zajímavé a ještě jednou musím napsat ODPORNÉ! Film má atmosféru tak dobře zachycenou, že jste se přesunuli v čase. V záběrech z hospody jsem cítil cigaretový smrad a vůbec všechny hospodské pachy i přes obrazovku. (ale nedalo se zároveň upřít, že na jedno pivo bych si tam skočil, abych tu atmosféru zažil na vlastní kůži, jak byla skvěle zachycená) A herecký výkon Dasslera? Jednoznačně skvělý, ale to samé platí pro všechny účastníky filmu. Skvěle sestříhané scény, vynikající repliky, kulisy, okolí, herecké výkony - to vše dělá z tohoto filmečku ten nejlepší pohled do života masového úchylného vraha, jaký jsem kdy viděl....Film není určitě pro každého vzhledem k brutálním a úchylným scénám. ()

gumolit

Fritz Honka v prvej polovice 70. rokov zabil v Hamburgu vo svojom byte 4 ženy. Jeho obeťami boli ženy prostitútky staršieho veku zo absolútnej diery spoločnosti. Každú z nich oslovil v bare asi siedmej cenovej skupiny U zlatej rukavice kde často chodieval a chľastal. Svoje obete rozrezal na kusy a skladoval ich vo svojom byte no nakoniec bol chytený vlastne vďaka náhode.Zdá sa vám tento popis strohý a faktografický? Práve taký je film nemeckého režiséra Fatiha Akina , ktorý pochádza priamo z Hamburgu a rozhodol sa previesť na filmové plátno nekompromisne,realisticky a spôsobom ktorým sa mnohým z vás doslova zdvihne žalúdok a komu nie normálny nebude. Akin sa s vami neštve ide natvrdo hneď od začiatku.Vrah Honka už v úvode rozmýšľa čo s mŕtvolou spraviť. Jeho postava je od prvej chvíle maximálne odpudivá a v podstate je stále na očiach.Zápach z jeho bytu ako keby vychádzal priamo z obrazovky.Dej sa často odohráva v krčme U zlatej rukavice kde je prostredie rovnako hnusné ako v byte vraha. Výrazný podiel na absolútne nechutnom filme má hlavný predstaviteľ 23 ročný Jonas Assster. Jeho výkon jen legitimizuje jeho nesporný herecký talent. Ďalšie body sú aj za vierohodné stvárnenie prostredia ktoré na konci je formou fotiek porovnané. film U Zlatej rukavici je dielom kde a to myslím vážne vidíte tých najodpornejších ľudí v histórii kinematografie ( taký zombíci či príšery sa nechytajú) a možno za celý život ste takých nestretli. Už len to vás odpudzuje od toho teda fakt to bolo namále či to dopozerám. Je to snímok ktorý nemá zľutovanie s nikým a s ničím, ale zároveň neprináša žiadnu hodnotu. Ide o čistú rekonštrukciu. Pre milovníkov starých kriminálnych príbehov je to možno povinnosť, pre citlivých a slabých divákov určite neodporúčam v žiadnom prípade treba sa tomu vyhnúť. no a aj my čo tento hnus vydržíme si povieme na konci že raz vážne stačilo. ()

bobstock

Příběh skutečného úchyla a životem sešlehaného Fritze, který si svým jednoduše nechutným způsobem pomáhá jak jen to jde. Film je bravůrní v autenticitě, která se filmovému týmu Fatiha Akina skutečně povedla. Ten smrad z Honkova zatuchlého a hnijícího bytu mi prolejzal skrz obrazovku. 80% ()

Emo-haunter

Kurva, tak tomu říkám nejrealističtější vyobrazení naturalismu na filmovém plátně, které jsem kdy viděl. V tomto filmu cítíte ten lokál i přes obrazovku, spodina společnosti zde dohnívá svoje posrané životy a pořádně zde vychlastává své poslední zbytky buněk, které ještě mají. Dassler neuvěřitelný, stejně jako ostatní postavy zobrazující tolik typů padlých existencí v největším pajzlu, které mají každý svůj příběh. Věřím, že kniha bude stejný nářez. Za tento film by padla i slza u takových velikánů jako Flaubert, Čechov nebo Zola, kdyby žili v této době. Smekám... ()

Milky.

Wow, atmosféra, že by se dala krájet. Asi nejvíc hnusu, zkrachovalých existencí, beznaděje a rozkladu v jednom filmu, co jsem zatím viděl. Nebo aspoň za dlouhou dobu. Perfektní. Ikdyž člověk ví, co se stane, stejně je tam napětí až do konce. A doufám, že hlavní herec dostal za tenhle výkon nějakou cenu, protože to bylo prostě parádní. ()

petikacka

Žili v té dobré části Německa, ale přesto byli spodina...Výborná dobovka, skvělé vyobrazení západoněmecké lůzoidní spodiny s jejich úchylkami a mindráky...Atmosféra 70-átek, které byly mimochodem hrozné všude na světě...Nevím proč, ale já tu dekádu úplně nesnáším...Otřesná móda, účesy, u nás normalizace a v Hamburku slizoun odporný...Párky moc nejím, ale odteď si je nedám hodně dlouho, aby se mi při jejich pozření neobrátil žaludek...Opravdu, ale opravdu vynikající práce režiséra a výkony prostitutek byly neskutečné...Za mě 90% ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

6. ročník Be2Can startuje už 2. října

6. ročník Be2Can startuje už 2. října

25.09.2019

Zlatý medvěd a oba držitelé hereckých cen z letošního Berlinale, cena za režii a cena poroty z Cannes a mnoho dalšího představí 6. ročník přehlídky Be2Can. Letos se koná od 2. do 8. října v pražských… (viac)