Nie veľmi úspešný pesničkár Jack (Himesh Patel) chce zavesiť gitaru na klinec. Jeho  pesničky nikto nepočúva okrem jeho najlepšej kamarátky Ellie (Lily James). Všetko sa zmení keď ho počas záhadného globálneho zatmenia zrazí autobus. Zatmenie okrem iného spôsobí hudobnú katastrofu. Na párty, ktorú pre neho pripravili priatelia na počesť uzdravenia si zabrnká legendárnu pieseň "Yesterday" od Beatles. Notoricky známu melódiu nikto nespozná, priatelia sa tvária, akoby jednu z najznámejších piesní všetkých čias počuli prvýkrát v živote. Mohol by to byť nepodarený vtip, ale vyhľadávanie  v googli sa chová rovnako. O Beatles nie je ani zmienky, ako keby nikdy neexistovali. Jack vycíti svoju príležitosť. Stačí, keď si vybaví všetky hity legendárnych Chrobákov z Liverpoolu, a svet mu hneď bude ležať pri nohách. A ono to funguje! Dokonca tak dobre, že aj slávny Ed Sheeran (hrá vo filmeu seba samého), ktorý vezme Jacka ako predskokana na svoje turné, uzná, že tento chlapec odnikiaľ je oveľa talentovanejší než je on sám. Radosť Jackovi kazia len dve „maličkosti“ – vedomie, že sa dopúšťa celosvetového podvodu, a strata najlepšej priateľky Ellie. Tá má pocit, že by ho mala konečne prestať milovať, keďže jej láska je jednostranná, a so zlomeným srdcom ho pošle do L. A. natočiť najlepšiu platňu všetkých čias. Lenže keď spievate o tom, že k životu stačí iba láska („All you need is love“), môže vám to zrazu dosť zmeniť vaše priority. (CinemArt SK)

Nevka

Nerad se opakuji, ale Danny Boyle stvořil další pohodovou letní komedií, která obrazně uzavírá trilogii Queen - Elton - Beatles. Svým způsobem jsme tak dostali "nechtěný", ale veskrze povedený trojlístek filmů, který vzdává hold hudebním idolům století minulého. A je strašně fajn, že každý snímek přišel s něčím trochu jiným a v podstatě se neopakuje. V případě Yesterday jde o dobře zvládnutý humor a povedeně zakomponovanou myšlenku "hitu, který zmizel". Neřeší se sice proč, nebo jak (rád bych viděl něco, kde se tento problém bude řešit do hloubky, ale toho se asi nedočkám), nicméně ono to nakonec ani nevadí. Naprostá většina linek funguje přesně tak, jak byla tvůrci zamýšlena a já jsem s výsledkem spokojený. Trochu mě mrzí, že v druhé půlce mírně spadlo tempo, ale tuhle jednohubku si rád někdy zopakuji. ()

DJ_bart

"Cítím se jako Harry Potter když porazil Voldemorta." "Kdo je Harry Potter?" ___________ Nejlahodnější oddechovka letošní okurkový sezóny. Pro fanoušky Brouků slastný pohlazení, pro ostatní libozvučná hudební feel-good rom-com komedie se vším všudy, která konečně kašle na logiku a sype na vás optimismus jak napalm. Za mě skvělej tvůrčí tandem dua Boyle/Curtis. Už jen aby svět opět zachvátila Beatles horečka a dílo bude dokonáno. ()

classic

Opäť ďalšia postava, ktorá má priezvisko : Malik ? Prosím, bez toho ?, pretože je to holý fakt, a vyzerá to tak, že sa pozerám na „voľné” pokračovanie Milionára z Chatrče, s podtitulom = YESTERDAY (podst. meno včerajšok, či ešte príslovka včera), keď sa snáď niekedy dočkám i zavŕšenia tejto pútavej trilógie... ? (Extrémne zaujímavé je taktiež to, že herci stvárňujúci obidva filmové charaktery majú rodinné meno : PATEL, keď sa nazývajú Dev s Himeshom, a tak už za tým hľadám iba číri úmyseľ ?) _Nie som si ale 100%. istý, či to takto zrovna zamýšľal najmä oscarový, britský režisér - Danny Boyle, ale keď tentokrát scenárista Dick Curtis zase používa toto pomenovanie pre hlavnú postavu, prišlo mi to veľmi podozrivé, že som si skrátka nemohol odpustiť dôkladné porovnávanie. Síce Jamal s Latikou sú si už dávno svoji, a tak ich vystriedajú na opačnom konci sveta Jack s Ellie, ktorí si k sebe stále dlaždičkujú cestu. Jackovi sa prihodí zvláštna vec. Odjakživa je neúspešným muzikantom, ktorý sa snaží dlho presadiť v šoubiznise. Po premárnených príležitostiach sa mu jednej noci prihodí veľmi zvláštny jav. Totiž, na malý okamih nastane black-out, keď po jeho skončení si okrem Jacka nikto nepamätá na legendárnu kapelu : THE BEATLES. Teda, takmer nikto, a to je to prekvapenie, ktoré si pre nás tvorcovia na neskôr prichystali. Ale nielen to, odporúčam, aby ste pozorne sledovali tento snímok, v ktorom postupne ponachádzate viacero indícii... I taký všemocný GOOGLE je bezmocný, bezbranný (nevie ani prd), čiže Jack toho využíva, aj zneužíva, že čochvíľa ZATIENI i takého populárneho Eda Sheerena, keď systematicky oprašuje najväčšie hity „chrobákov” , a stáva sa najväčším muzikantom na zemeguli ! Našťastie má svedomie, a tak je už iba otázkou času, kedy si bude musieť vybrať medzi slávou (plagiátorstvom, vykrádaním) a láskou k nežnej, sympatickej učiteľke matematiky Ellie Appleton... ? A ako sa nakoniec rozhodol, to ponechám na zvážení divákov, lebo je sa na čo pozerať ! _ Boyle s Curtisom a Patelom vzdávajú HOLD, POCTU, ÚCTU spomínanému k-v-a-r-t-e-t-u, že je to občas i strhujúce v romantickom, hudobnom šate, ale Dickov SCENÁR mi prišiel, ako poriadne pritiahnutý za vlasy s tým, že má síce niečo úsmevné do seba, no po zamyslení sa nad ním mi prijde, ako extrémne utopistický, že so science-fiction by si asi dobre rozumel, ak by sme trebárs jestvovali v inej realite ? Ale inak dosť v pohode, lebo mám rád tie všetky Dannyho vizuálne režisérske orgie, ktoré má už navždy vo svojej umeleckej krvi !!! Skrátka, tento režisér má stále veľký potenciál ! Na záver vychvaľujem jednoznačne Patela, James, ďalej - strih a d.p. Chrisa Rossa, a samozrejme, že aj hudobnú zložku ! ()

Marze

Body navíc dávám za nezničitelné melodie, jimž atmosféra stadionu ve Wembley ještě přidá na síle, už byla řeč. Svou roli sehraje také nevtíravě pohodová nálada a konečně i britský humor, jejž zastupují John Lennon, Harry Potter či zamítnutý název slavného Bílého alba Beatles, protože to by dneska narazilo – je totiž moc bílé. Na zajímavý výchozí nápad se přilepí zbytečná romance. Ed Sheeran jako hvězda do party dobře zapadá. Ze začátku příšerné nudné písně, mnoho vysvětlivek a vtipné probíjení se umělce k vrcholu jako odlehlý stan na fesťáku a koncert pro čtyři nudící se děti. Stylizace je odlehčená. ()

Spiker01

Danny Boyle je nepochybně jeden z nejzajímavějších režisérů současnosti. Naopak Richarda Curtise v osobním žebříčku tak vysoko nemám (scénář hodně připomíná About Time s první rolí Margot Robbie, jeho nejlepší film) a proto je i možná důvod, proč jsem se o film blíže nezajímal a skoro na něj ani nešel do kina. Což by byla obrovská chyba, protože jednak v kinech ubývá klasických romantických komedií (ačkoliv zde ta romantická linka není tak nosná) a hudebních filmů není nikdy dost...a druhak hodně žeru Beatles (nejsem fanatik, co zná všechny písničky zpaměti, ale naposlouchané je mám), což je zároveň jedna ze dvou menších výtek tohoto feel good filmu. Šedesátník Boyle pořád natáčí dravě jako čerstvý absolvent filmové školy, Lily James je stále neuvěřitelně roztomilá, Himesh "Raj Koothrappali" Patel patřičný sympaťák a Kate McKinnon stále nesympatická kráva (sem se ale její zuřivost přirozeně hodí). Trošku mě ale mrzelo, že slavný režisér nespočtu hitů ve vší té neotřelosti právě v té romantické lince patřičně nedupne na plyn a nenechá nás pořádně dopřát a užít si notoricky známé hity rodáků z Liverpoolu. Vždy jakmile začne písničkář Jack hrát, někdo zazvoní, bouchne dveřmi...jakmile konečně přichází naděje na velkolepý koncert (Live Aid z Bohemian Rhapsody to vytěžil na maximum), zazní několik zkrácených písniček a jde se domů. Dle mého obrovská chyba, když už tu licenci na všechny hity mám. Nic to však nemění na faktu, že Yesterday (asi nejlepší cover) JE nejlepším feel good filmem, na který lze o prázdninách zajít do letňáku. ()

• Kromě The Beatles v tomto světě neexistuje ani kapela Oasis, Coca-Cola, cigarety a Harry Potter. (Raimok)
  • Paul McCartney si se svou ženou Nancy na tento snímek zašel do obyčejného kina. Nenápadně se tam vplížili v přestrojení, aby je lidé nepoznali. Tvůrci filmu jim nabízeli speciální promítání, Paul ale odmítl. Prohlásil, že se ženou dali přednost zhlédnutí ve společnosti obyčejných lidí. S trochou nadsázky pak o filmu prohlásil, že to na něj byla dobrá reklama. (Snilek1379)
  • V jedné scéně si Jack (Himesh Patel) po pádu z kola vyrazí přední zuby. Podobný incident se skutečně stal Paulu McCartneymu v roce 1966, kdy spadl z mopedu a uštípl si přední zub. (buzzwoody)

Fanoušci Any de Armas žalují studio

Fanoušci Any de Armas žalují studio

23.01.2022

Pakliže se řadíte k fanouškům kubánské herečky Any de Armas (Blade Runner 2049, Není čas zemřít), jistě si dobře vzpomenete na kauzu, kdy se sympatická kráska objevila v trailerech na film Yesterday… (viac)

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě

01.07.2019

Spider-Man: Daleko od domova má sice v Americe a ve zbytku světa premiéru až tento týden, stihl si však odbýt start v Číně, Hongkongu a Japonsku, který ho za první víkend vystřelil ke 111 milionům… (viac)