Elita

Španielsko, (2018–2023), 46 h 34 min (Minutáž: 40–61 min)

Miguel Bernardeau, Miguel Herrán, Danna Paola, María Pedraza, Itzan Escamilla, Mina El Hammani, Shani Atias, Irene Arcos, Ester Expósito, Ainhoa Santamaría (viac)

Tři studenti z chudých poměrů nastoupí ve Španělsku na exkluzivní soukromou školu a jejich střet s bohatšími vrstevníky skončí vraždou. (Netflix)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (48)

Úzkost (2022) (S06E01)

Limonáda je v honičce sama se sebou zpátky po pouhém půl roce a je to na ní znát každým coulem. Sledovat některé zdejší linky se bude zase rovnat dobrovolné eutanázii a já si budu po těch 8 hodinách nadávat, že jsem radši nedělal něco užitečného. ()

Selfíčka (2022) (S06E02)

Trochu menší lobotomie než úvodní část, která samozřejmě zase skákala do dění s naprostou ignorací řady předešlé. Tady už se navazuje na to, co se rozjelo v prvním díle, ačkoli třeba zmínit, že ústřední thrillerová linka zase působí extrémně lacině. ()

Nazí (2022) (S06E03)

Koukáme s klukama v buse a půl hodiny čekáme, kde epizoda dostojí svého názvu, abychom poté byli (ne)překvapivě zklamaní. Tenhle seroš si ještě stále užije pouze ten, kdo je ímrvére sťatý právě tak, jako zdejší protagonisté. ()

Válka (2022) (S06E04)

Od konce první trojice sérií jsem nevěřil, že se v téhle ujeté telenovele ještě někdy dostaví epizoda, co mě fakt zaujme celou svou stopáží a že dostanu po letech příležitost udělit plný počet. Takhle drsný předobraz homofobní společnosti jsem nečekal. Závěr dílu doručil smršť emocí, co absolutně nekorespondují se zbytkem seriálu. ()

Smutek (2022) (S06E05)

Tenhle seroš je jak na houpačce s tím, jakým postavám chcete fandit a kterým byste přáli hodně urychlený odchod. Myslel jsem si, že budu nakoukávat z prosté povinnosti, ale i přes mnoho stížností musím uznat, že tahle řada má mnohem větší grády (a chvilkami i smysl) než série předešlá. ()

Tina (2022) (S06E06)

Tenhle seroš by nemusel být takovým přeplácaným patvarem, kdyby tvůrci nespěchali a dokázali divákovi řádně vysvětlit kroky, rozhodnutí a činy jednotlivých postav. Jednou jste na trní, co se stane dál a jednou jste absolutně znechuceni, čím že to ztrácíte svůj drahocenný čas. ()

Masky (2022) (S06E07)

V mnoha chvílích je většina ansámblu nesnesitelná a úplně mi vysí*ají poměry, v nichž ty děti papalášů žijí a jsou jim díky tomu u zadku zásadní životní a lidské hodnoty. Navzdory tomu jsem ale s touhle sérkou mnohem spokojenější než s tou jarní. ()

Odloučení (2022) (S06E08)

Po extrémně stupidním finále 5. řady jsem se bál, že další sérka už bude fakt jedním velkým ztělesněním zvratků, tvůrci sice už nikdy nedosáhnou kvalit prvních 3 sérií, ale já jsem s koncem této dost spoko. Pár, kterému jsem nejvíc fandil, se dočkal milého konce a cliffhanger mě navnadil k tomu, abych byl i u nedávno oznámené 7. řady. ()