Elita

Španielsko, (2018–2023), 46 h 34 min (Minutáž: 40–61 min)

Miguel Bernardeau, Miguel Herrán, Danna Paola, María Pedraza, Itzan Escamilla, Mina El Hammani, Shani Atias, Irene Arcos, Ester Expósito, Ainhoa Santamaría (viac)

Tři studenti z chudých poměrů nastoupí ve Španělsku na exkluzivní soukromou školu a jejich střet s bohatšími vrstevníky skončí vraždou. (Netflix)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (48)

Vítejte (2018) (S01E01)

Na doporučení a vzhledem k současnému maratonu La Casy jsem zabrousil do vod dalšího španělského příspěvku z dílny Netflixu a po pilotu musím uznat, že jsem ohromně zvědav, kam se ubere seriál dál. ()

Touha (2018) (S01E02)

Na první pohled by se dala Elita zaškatulkovat mezi teen romance v roztáhlé seriálové formě alá Riverdale. Zásluhou toho, že se ale nacházíme mezi teenagery, kde jediný z nich nežije s čistým svědomím a spořádaně, tak se se seriálem hodně rychle sbližuju. ()

Sobotní noc (2018) (S01E03)

Skutečně mě nenapadlo, že mi bude ještě po dvacítce tolik bavit seriál ze střední školy. Neděje se tady totiž nic v jiných seriálech nevídaného, přitom mě ale sledování dalších epizod enormně láká a postavy se mi zamlouvají naprosto všechny. Už i Guzmán, jehož sbližování s Nadiou mi prozatím přijde nejpozoruhodnější. ()

Láska je droga (2018) (S01E04)

Vlastně nevím, jestli mi vyhovuje, že už předem víme, kdo na konci umře, na druhou stranu tím seriál hodně vybočuje ze škatulky obyčejných kriminálek, kde se celou sérii vyšetřuje jediné úmrtí. Je chvályhodné, že scény z výslechu pouze doplňují klasické dění, jež má směřovat k oné tragédii. ()

Všichni lžou (2018) (S01E05)

Španělé natočili tu nejpoutavější telenovelu pod sluncem. Na první pohled se totiž jedná o muzikál ze střední bez písniček, to napětí je ale hustější a hustější a půjde to ještě dál! ()

Všechno bude v pořádku (2018) (S01E06)

Asi by se nás našlo mnoho, co se shodujeme na faktu, že se v seriálu objevuje až moc homosexuálních scén, navzdory tomu ale právě tomuto páru fandím ze všech, které se zde objevují či vytvářejí, zdaleka nejvíc. ()

Hromadný výbuch (2018) (S01E07)

Vyloženě jsem nečekal, jak se mi během pár epizod dokáže hlavní postava zprotivit natolik, že stupeň lítosti nad jejím osudem rapidně klesá. Dokonce se těším na následující den D. ()

Asilah (2018) (S01E08)

Přesto že je nejslabší epizodou celé sezóny (tak trochu paradoxně), nakopává divákovu nezastavitelnou zvědavost do dalšího dění a přesvědčuje mě, že jsem po dlouhé době našel ku*evsky poutavý seriál. ()

Doba pohřešování: 20 hodin (2019) (S02E01)

3/4 roku po maratonu nepřekonaného Dark jsem konečně opět našel seriál, u něhož bych dokázal strávit celý den. Elita kraluje v Netflixovské seriálové sféře na pozicích v oblasti napětí. ()

Doba pohřešování: 34 hodin (2019) (S02E02)

Stahuju hvězdu seriálu, který si to jinak vůbec nezaslouží za přespřílišný výskyt homosexuálních scén. Neříkám to v důsledku toho, že se snad každému heterosexuálnímu chlapovi hnusí dívat se na dva muže v posteli. Vadilo by mi i nadměrné zapojení lesbického páru do příběhu. V rámci žánru mi nezajímají ani hrátky mezi opačnými pohlavími, těch je ale o dost méně než těch ještě méně žádoucích. ()

Doba pohřešování: 36 hodin (2019) (S02E03)

U vyhrocené scény v obchodě jsem měl dokonce téměř na krajíčku. Kdekdo by řekl, že se vztahy na pozadí dalšího zločinu hrotí již zbytečně, mě ale nepřestává překvapovat, jak šíleně skličujícím životem musí Omar žít. ()

Doba pohřešování: 63 hodin (2019) (S02E05)

Je škoda, že herci z La Casy nenápadně odcházejí právě kvůli úspěšnějšímu seriálu. S Nanem by to totiž mohlo být momentálně setsakra zajímavé. ()

Doba pohřešování: 66 hodin (2019) (S02E06)

Elita si mě získala zejména pro ten až mysteriózní záměr, některé vztahové linky ale přehlížet nelze, viz ta mezi Guzmánem a Nadiou, při níž cítím nesmírnou lítost. ()

Doba pohřešování: 84 hodin (2019) (S02E07)

Lucrecii vyloženě nesnesu, ale její proslov na střeše hotelu mě dostal! Z mladé uklízečky jsem neměl dobré pocity už zpočátku. A bude hůř. ()

Doba pohřešování: 0 hodin (2019) (S02E08)

Konečně jsme se dočkali náznaku přátelství, v které jsem určitě nedoufal jen já. Vyvrcholení dílu vás prostě nenechá si dát od seriálu na chvíli oraz. ()

Carla (2020) (S03E01)

Už teď jsem zvědavý, kdo je vrahem, co zneškodnil někoho stejně nebezpečného. A už teď se bojím toho, jak rychle sérii dojedu a budu muset čekat pekelně dlouho na sezónu čtvrtou. ()

Samuel a Guzmán (2020) (S03E02)

Už jenom název epizody vypovídá o nejlepší dvojce, která v seriálu je. Sice mi postava Samuela leze posledních několik dílů na nervy, ale ve spojení s Guzmánem mají moc jako kdokoli jiný. ()

Cayetana a Valerio (2020) (S03E03)

Sice se pořád daří stupňovat napětí, nemůžu ale upřít průchod pocitu, že pro postavy jako je Carla nebo Ander se na rychlo splácaly nepříliš záživné linky jen proto, aby pořád nějak zapadaly do kontextu vývoje seriálu. ()

Lu (2020) (S03E04)

Když se v druhé sérii připojila Rebe, hned jsem tušil, že její svěží vítr Elitu jedině rozžhaví. To samé se ale nedá říct o Yerayovi a Malickovi, kteří mně osobně přijdou naprosto zbyteční. ()