Rebeca se dozví novinku o Cayetaně a popichuje ji. Halloweenská party se nepříjemně zvrtne. Samuel se dostane do šokující situace. (Netflix)

David.Darco

Wtf ending? S tou plastickosťou postáv by sme nemuseli zachádzať až do zberu plastov. Piata párty po sebe začína byť už vážne repetetívna otrava. Nepomôže ani to že je halloweenska (čo je jedna z mojich úchyliek). Toľko priestoru na zaujímavé konotácie a intertextuálne odkazy. A my nedostaneme takmer nič. Zostáva teda dúfať že aspoň kostým JFK bude predzvesťou osudu a naberie do budúcna na význame. No a to všetko uzatvára už spomínaný wtf ending, ktorý znásilňuje jeden z najväčších problémov Elity od samotného prvého dielu. A tým je práca s časom. Niekedy vám scenáristi musia naservírovať zopár barličiek, aby ste pochopili, že už ubehol týždeň, mesiac, dva... A inokedy jednoducho neubehne dostatok času, aby dramaturgicky dávali jednotlivé scény zmysel. V jednej epizóde zaplatiť za brata kauciu, na ktorú robíš pol roka ako mezek a na konci ho zmlátiť do bezvedomia s veľmi chabou motiváciou ( dokonca za "úžasného" prestrihu postáv, ktorého to veľmi "dramatizujú"), to je veru silná káva. ()

• Na halloween párty se objeví lidé převlečeni v Dálího kombinéze, které využívala parta zlodějů v La casa de papel (od r. 2017). Právě v seriálu La casa de papel hrál Nano (Jaime Lorente) hlavní roli Denvera, představitelka Mariny (María Pedraza) zde ztvárnila roli Alison Parker. (zrpi)