The Haunting - Záhadné sídlo Bly

(séria)
  • USA The Haunting of Bly Manor
USA, 2020, 8 h 19 min (Minutáž: 46–66 min)

Když je někdo mrtvý, ještě to neznamená, že už tu není. Gotický romantický příběh od tvůrce seriálu Dům na kopci, ve kterém chůva padá do propasti děsivých tajemství. (Netflix)

Ronkar

Tak z The Haunitng se nám stala oficiálně nová seriálová značka. Po shlédnutý Bly Manor ale nadšením neskákám. Po všech stránkách horší než první série. Téma rodiny vystřídalo téma romantické lásky. Nemuselo by na tom být nic špatného, jenže Bly Manor nefunguje jako horor a jako romarťírna je to přinejlepším průměrné, plné patosu, umělé melancholie a postav, které nejsou ani zdaleka tak dobře promyšlené jako v Hill House. Kdo čeká strašení, ruce pryč. Je ho tu málo a většinou to bububu není chytré ani zajímavé. Zápletka je poslepovaná a podivně nefunkční, přeplácaná motivy, které pořádně nedrží pohromadě. Pár sympatických postav, většina nezajímavá a nudá stejně jako plovina celého děje. Nell byla pro mě v první sezóně nejzajímavějším charakterem. Zde si její herečka dala dost odlišnou postavu a ze začátku je to naprosto v pohodě, ale pak z ní scénář udělá hysterickou krávu, která střídá dva výrazy: vystrašený a zasněně melancholický. Špatenka. Poslední episoda není vyvrcholení ale naprosté protahované utrpení, při kterém jsem už musel děj přetáčet, jak se mi z toho klížila víčka. Proboha Flanagane! Vzpomeň jsi na Hill house a Doktora Spánka - tak dobré věci dáš do kupy a pak se propadneš o řád níž? Dal bych dvě hvězdy, ale za kvalitní rozjezd a episodu z minulosti si to tři hvězdy zaslouží, ale s hodně odřenýma ušima. ()

Karbos

Ten pocit, když splácáte Beverly Hills 90210, Zkroucenou horu v ženské verzi a Kruh, přesně v tomhle pořadí a na stole vám přistane záhadné sídlo Bly, někomu to může chutnat, asi tak 4% a pár dalším výjimkám, které ale potvrzují pravidlo že výraz BLY v názvu díla není úplně náhodou a má to hlubší souvislosti a to tak hluboké že to jde až ze žaludku. Až na 7-8 díl se vlastně řeší jen vztahy, lásky, sexuální identity, milostné zvratky, pardon zvraty a nekonečně dlouhé monology někdy dialogy u kterých jsem se začal skutečně bát, že jediná oběť spojená s tím serošem budu já, neboť je mi už celých 30 let a nejspíš bych mohl dříve umřít stářím než se to všechno vůbec někam posune. Pak přijde 7-8 díl a konečně to chytá nějaký tempo aby to zas v posledním díle hned v prvních pěti minutách rozuzlením ukončili a pak už zase sledujete patetickou podívanou na 2 číči, a jejich každodenní trable v podobách natolik zajímavých, že se radši hned vydáte hledat na druhou stranu republiky, pěšky, bosí, toho holuba z nosu, co jste tam v dětství nechali vyset na futrech apartmánu při rodinné dovolené. . 2 ** za světlejší chvilky v 7-8 dílů, jinak nic. *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 8/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 7/10 viz profil ()

Veber

3,5 hvězdy. První mi asi připadalo více psychologické. Tolik bubáků nepotřebuji. Zklamalo mě SPOILER v posledním (a tudíž i prvním) díle ono ostaření. Vzhledem k tomu, že v jedné scéně se postavy baví o tom, že Floře je 17 let, tak mi ono ostaření v některých případech, kdy si hrdinové nejsou podobní, přijde trochu jako klamání diváka. Jinak ale celkem spokojenost. ()

Diaconix

Prvni serija asyk lepši, ale Blaj ji těžce šlape na paty ze svym přyběhem a fajnu duchařzko romatycku atmozferu. Perfektni herecke vykony a sem rad, že sem tě Majku nahodu objevil! Super fynale a aj slza ukapla. Zdař buch! ()

taibrek

Its perfectly splendid. V porovnaní s Haunting of Hill House oveľa lepšie. A ako bolo povedané v seriály, ani ja by som ho nenazval ako strašidelný príbeh, ale skôr romantický. Všetky osudy postáv do seba zapadajú a to robí z tohto seriálu tú silu, ktorú divák očakáva. ()

mr_bohowsky

Tak tento seriál nemá nič spoločné s hororom. Keby som to mal nazvať tak je to romantický film s ducharskymi prvkami. Brutal nuda akurát na spanie. Pre mňa veľké sklamanie. 1 seria bola naozaj dobrá, ale toto naozaj škoda reči. ()

Hoffmanos

Telenovela jako z červené knihovny, příběh natahovaný do takové míry, že jsem byl nucet přeskakovat nudné a opakující se části. Bly manor v žádném případě nemůžu plnohodně postavit vedle Hill house. ()

Habansz

Seirál to na konci řekl sám. Tohle nebyl duchařský příběh, tohle byl milostný příběh. Po příšerně nudných 4 dílech konečně viděl 3 skvělé, aby mi to na konci pokazili tím posledním, který jen ukazál to, co muselo být už dávno každému jasné. Nic proti staromódní duchařině. Upřednostňuju hutnou atmosféru a strach z toho, co nevidíme, než laciné lekačky, které jsou mnohdy to jediné, co snímek může nabídnout. Nevadí mi ani nějaká ta romantika. Vadí mi ale, když se tohle spojí a výsledkem jsou 2 příšerně otravná děcka, která mi šli svým chováním fakt na obtíž a jen kvuli nim jsem to málem nedoloukal až do konce. Alespoň tomu pomohl fakt, že ani ne tak ty děti, jako jejich "obyvatelé" jsou tady ti otrapové. Dost mně mrzelo, že se 2. Série nevydala stejnou cestou, jako ta předchozí. Nemusím nutně vidět to samé 2x, ale asi jsem čekal něco jinačího potom, co Hill house nastavil laťku docela vysoko. ()

Martin.O

The Haunting of Hill House nastavil laťku hodně vysoko,tudiž jsem měl od Bly Manor nemalá očekávání,která se bohužel nenaplnila. Budete zmateni,nebudete pořádně chápat co se vlastně děje,a co se týče strašidelných nebo napínavých scén tak ty tu skoro vůbec nejsou a celkově to bude docela nuda,když ale počkáte až do konce budete aspoň trochu odměněni a serial vám vysvětlí vše co jste nechápali,obávám se ale aby přes tu všechnu nudu vůbec někdo do toho konce vydržel. ()

Lovin

Hill house byla totální špička žánru, byl jsem s prominutím posranej až za ušima prostě luxus. Tahle sérka taková trochu lekavější Rosamude Pilcherová. Plus za luxusní ségry z minulosti jinak kvalitativně hodně podprůměr. Dokoukal jsem jen z úcty k první sérii. ()

DeJiF

Bohužel 3 hvězdy, dal bych tomu i 4 ale ten konec té celé historky, kdy jsem zjistil, že celou hlavní pointou nakonec byl lovestory mezi těma dvěma dívčinama, tak jsem se cítil celkem obraný o nějaký pořádný konec, jaký byl u The Haunting of Hill house. ()

MickyRocks

Asi mám ADHD, ale opravdu byl problem udržet předevsim v pulce serie pozornost. Kdyby to bylo na 4 díly, bylo by to splendid. Takhle se to vycpávalo vatou, ztrácel jsem se u toho, hororová linka se vytratila a vlastně to byla love story, jen to do predposledniho dilu zapomneli divákovi promítnout. Časté odbočky do minulosti byly nuda na entou, ale výlet do 17 století se naopak perfektně vydařil a uvítal bych spin off. Kombinace smrtelně nemocné zhrzelé matky, která je sama zavřená a jen sleduje, jak jí její sestra krade život, vytváří husí kůži navazující atmosferů v černobílém provedeni. Navíc celá serie vyborně zahraná, děti též mimo drobné chybky nastavili laťku hodně vysoko. Skvělá volba nových ale i starých tvářích. Nebýt té vaty (asi Netflix platí po promítnute minutě 😅 ) a upozadění hororových prvků na čtvrtou kolej, tak dávám suvereních 5, ale v součtu dobrou hodinu jsem prospal, tak nemohu hodnotit výše. ()

Alisha666

Předesílám, že jsem velkým fanouškem The Haunting of Hill House, tudíž jsem na tento počin čekala s obrovským nadšením. Nevím, jak vyjádřit své nesmírné, neskonalé, neskutečné, obrovské, všeobjímající zklamání nad tímto výplodem. Nejhororovější na tom všem byl scénář. Dvě hvězdičky dávám za jeden až dva díly, které byly moc pěkně sestříhané a dokonce se objevil nějaký ten feeling, co by člověk u duchařin rád měl... evidentně si scénárista šlehnul nějakou fajn drogu nebo změnil prášky na nervy. (Druhá??) hlavní postava je ufňukaná neurotička, která mě vytáčela do té míry, že jsem poslední díl už jenom proklikala a měla co dělat, aby mi oči nezůstaly rotovat už navždy. Proti lesbickým lovestories fakt nic nemám, ale nějak mi uniká smysl. Především potom několikadílné plácání se v panických záchvatech o ničem již zmíněné hysterické bloncky. Nějak nechápu, jakou úlohu to v příběhu mělo mít a po tom všem mám na herečku vypěstovanou macatou averzi. Chtěli jsme horor, dostali jsme cajdák. I to si najde svého diváka, samozřejmě, nakonec jako všechno. Za sebe říkám - zklamání roku. ()

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

03.12.2022

Po hitech se seriálem The Haunting of Hill House a The Haunting of Bly Manor a taky kriticky úspěšné Půlnoční mši přišlo od hororového mistra Mikea Flanagana maličko zklamání v podobě na teenagery… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Jak to vypadá s pokračováním The Haunting?

Jak to vypadá s pokračováním The Haunting?

23.12.2020

Hororová série The Haunting - Dům na kopci v roce 2018 sklidila velmi nadšené reakce a stala se jedním z velkých seriálových hitů streamovací služby Netflix. Na tento úspěch letos její tvůrce Mike… (viac)