The Haunting - Dům na kopci

(séria)
  • USA The Haunting of Hill House (viac)

Roztříštěná rodina bojuje se strašlivými vzpomínkami na svůj bývalý domov a děsivé události, které je z něj nakonec vyhnaly. (Netflix)

Robbie

Krásne natočený, vysokorozpočtový hororvý seriál so skvelým obsadením, ktorý žiaľ stráca na kvalite zbytočnou vatou a ku koncu dosť výrazným fantasy pátosom. Mike Flanagan je podľa mňa veľmi šikovný filmár ale zároveň trochu preceňovaný tvorca, ktorý občas nevie kedy sa v príbehu krotiť. ()

Qer

Nakonec se z toho vyklubala povedená duchařská podívaná, která ale bohužel až příliš často klopýtá na nesympatických a nelogicky jednajících aktérech. Velkým plusem je závěrečné rozuzlení, které je i přes ohrané duchařské téma originální a napínavé. ()

Peddro

Tak mám pocit, že Netflix dává do hlavních rolí homosexuální vztah za každou cenu. To už je Zone Blanche, Vraždy ve Valhale, Dům na kopci, Bly Manor.. Nechápu, proč tolik tlačí na pilu s tou propagací LGBT? ()

draxxi

Zvlastni, ale hezkej pribeh. Na horor jsem se malo bal, ale jinak hezka podivana. Jen mi ale trvalo 3 dily nez jsem se zacal orientovat v postavach. Ty skoky v case a podobna typologie divek a zen me dlouho pletly... 23/4/2021 75% ()

Rebel24

Haunting of the Hill House je prvým zo série seriálov produkovaných na Netflixe od Mika Flanagana. Podľa mna si autor skúsil niekoľko veci - ako chce v seriáloch poňať hororovú časť, ako tu dramatickú a co je výsledný produkt pre diváka. S hororovou častou som spokojný - psychologicky prepracovane neduhy postav v deji s jemným nádychom mysteriózna najmä duchárskeho, toho sa drží dodnes a je v tom naozaj najlepší v súčasnosti. Dramatická časť je pre mna problém - dialógy hoci mnohé velmi výživné a kvalitne, su aj casto pre dej a atmosféru nadmerné vo svojej kvantite, v Hill house je takých náznakových dialógov viacero, mnohé su pre dej ale nadbytočné az úplne zbytočne a uberajú casto v epizóde z budovanej atmosféry. Výsledný produkt je ale velmi kvalitny. Trúfam si povedat, ze Hill House je svojim prevedením seriálová snímka na úrovni The Shining od kubricka - je autorsky svojská, ale velmi kvalitne scenáristická prepracovaná. 75% ()

abanek

Jsem rad , ze Netflix je...Tenhle serial je urcite jeden z jejich nejlepsich vytvoru.Rodinne psychodrama s prvky horroru, slusnym scenarem, zajimavym prolinanim casovych rovin a dobrymi herci za to urcite stoji... ()

dalia

Seriál mi připadá trochu nevyrovnaný, díly se svou délkou liší až o 30 minut, přitom každý by šel bez problému cca o 10 minut sestříhat a bylo by to ku prospěchu věci, je zde hodně vaty, rozhovorů o ničem a zdlouhavých scén, v nichž se nic neděje. První dva díly mi trvalo zorientovat se v postavách napříč časovými liniemi, hlavně v jejich dospělých podobách, a také v samotném principu seriálu, kdy je každý díl vyprávěn z pohledu jiné postavy. Pocit nevyrovnanosti způsoboval u mne i fakt, že některé postavy a jejich linie jsou nudnější (krajně nesympatická Shirley), jiné naopak velmi zajímavé (Theodora, Luke). Kulisy a prostředí domu jsou velice působivé, některé skutečnosti se pěkně uzavřely a nakonec uspokojivě vysvětlily, jiné chtěly podle mne vysvětlit lépe (příběh původní rodiny Hillových). Celkově průměrný hororový seriál. Udržel mne v napětí, závěr byl svým způsobem uspokojivý, není to ale seriál, k němuž bych měla chuť se po čase vrátit. ()

AdminkaDF

Upřímně, myslela jsem si, že to bude další traparna s prokletým a zablesenym barakem, kde se budou bez hlubšího smyslu promenadovat duchové, sem tam velmi "necekane" lekacky atd. Byl to jeden z důvodů, proc jsem to pořád odkládala. Musím ale říct, že haunting of hill house docela s timto již dnes smesnym scénářem zatočil a udělal z tak klišé tématu něco originálního. Vícero dějových linek, každý díl se věnuje jedné postavě a tím si skládáte kousek po kousku celé puzzle. Příběh je sice prostý, ale pojetí tématu je famózní. Zakončení první série bylo dokonce i emotivní, což v hororu nečekate. Docela zajímavé by bylo, kdyby udělali druhou serku jako prequel, protože by mě zajímal příběh všech zemřelých, kde se ten barák vzal atd... Mám ráda tvorbu, po jejímž konci se dívak hluboce zamysli nejen nad tim, co zrovna videl a tenhle seros vám tuto možnost neodepre. ()

mety6

Dobrých hororových seriálov je málo. Navyše urobiť hororový seriál, kde počas 10 častí stihnete spoznať všetky postavy, to je fakt dosť náročné. Tu sa to ale podarilo a pozeralo sa to veľmi príjemne. Každá časť priniesla niečo nové a zvraty boli fakt nečakané, nebolo to také to trápne hororové klišé, ktoré sa dnes vyskytuje v každom druhom horore. Na 5* to nemá, ale bolo to milé prekvapenie zo strany Netflixu. :) ()

BStone

Výborná duchařská story, která se zpočátku tváří jako tucty dalších, nezajímavých příběhů, ale zdání v tomto případě naštěstí klame. Parádně vystavěný příběh, který umí skvěle bavit i strašit. 70% ()

VasekM

The Haunting of Hill house je hororové drama od Netflixu, vyprávějící příběh rodiny, která v minulosti žila ve strašidelném domě Hill House a zároveň příběh rodiny v současnosti. Scénář je velmi propracovaný, i když na můj vkus trochu zdlouhavý. Seriál má mozaikovou skladbu, takže se rozuzlení podává po malých kouskách postupně. Co se týče ,,strašidelnosti'', seriál spíše doprovází taková mrazivá atmosféra, ale samozřejmě bez pár jumpskérů se to neobejde. Technická stránka na výbornou, obvzlášť se mi líbila práce se světly. Oceňuji propracovaný český dabing. Za mě 80% ()

Evan7

Mne to ako horor nepripadalo, skôr mysteriózne. Vadili mi nekonečné dialógy, ktoré kazili celkový dojem. Od hororu požadujem väčšiu akciu, napätie. Lenže tu to napätie kazili práve tie dialógy, ktoré by sa dali prirovnať skôr k telenovele. Inak to je fajn námet, prostredie, herci. ()

pupidup

Tak pokazim hodnocení..ale strháván hvězdy za zbytečné lekacky.. a mezitím totální nelogicnost chování postav. Nebudu komentovat ignorantske rodiče, kteri nechaji své děti denně křičet běsem. Tím to teprve začalo. ()

Petr.Siman

Tak musím říct konečně další seriál co mě chytl a nepustil. Za 2 dny shlédnuto a jako hm hm hm... Atmosféra, pár dobrých lekacek a líbilo se mi styl jaký byl vždy duch oznámen... Tedy on tam prostě na jednou byl, žádný pomalé lekacky a nástup... No což, super snímek tohle se netflixu opět povedlo a poslední episoda... Pár slzicek bylo, ale završeny to bylo s gracii... Jsem spokojen a jdu do plných. Snad nás někdy potká něco podobné dobrého a nebo při nejlepším možná stejně dobrá druhá serie. ()

wushuista

Pozor! Každý kto čakal horor, nie je to horor. Ja som preto ostal veľmi sklamaný. Rodinná dráma s prvkami mysteriózna, psychologický seriál- to áno. Horor rozhodne nie. A tento rozpor filmu najviac škodí. Strašidelné to nie je, ale veľmi sa snažia. Za to rodinné pletky, nudné dialógy, to áno. Prvé časti skutočne nudia a až tie neskoršie ozrejmujú niektoré situácie. No nie každý to vydrží pozerať do konca. Ja som čakal na poslednú časť a čakal som na wow efekt, ten ale neprišiel. Veľmi ma mrzí obetovaný čas tomuto seriálu. Ak chcete hororový seriál, pozrite si radšej Marianne. ()

Afrodedek

Za mě vynikající seriál pro milovníky horrorů, jen těžce posraný závěrečnou epizodou, což může být samozřejmě jen můj názor. Chvilkami mi hrůzou stály chlupy na rukou (a nejen tam), protože tyhle děsivé příběhy prostě miluju ;-) ()

To_byn

Tak jsem slyšela, že lidé na premiéře trnuli strachem... no, to tam byla banda desetiletých děcek, ne? Já sama horory nemusím především proto, že se bojím naprosto všeho. Ale tohle bylo relativně slabé. Ano, lekaček a obecně nechutných scén, ze kterých šel mráz po zádech tam bylo požehnaně, ale ty scény byly tak jednoduše předvídatelné, že nepřekvapily. Nejvíce mi teda stále doznívá scéna kdy malý klučina (pardon, ž neumím jména) sjel "výtahem" dolů a skončil ve sklepě. Ta scéna za mě byla úplně nejlepší v celém seriálu. Jinak to za moc nestálo... Mělo to fajn rozjezd, ale to bylo všechno - tak absurdní vysvětlení nějakých věcí bylo k smíchu a snižovalo na vážnosti určitých momentů. Ale pokud se chcete bát a nemáte velké nároky na nic jiného - proč ne. ()

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

03.12.2022

Po hitech se seriálem The Haunting of Hill House a The Haunting of Bly Manor a taky kriticky úspěšné Půlnoční mši přišlo od hororového mistra Mikea Flanagana maličko zklamání v podobě na teenagery… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Jak to vypadá s pokračováním The Haunting?

Jak to vypadá s pokračováním The Haunting?

23.12.2020

Hororová série The Haunting - Dům na kopci v roce 2018 sklidila velmi nadšené reakce a stala se jedním z velkých seriálových hitů streamovací služby Netflix. Na tento úspěch letos její tvůrce Mike… (viac)