Potomok

• Česko Potomek (viac)

V rovnakom čase ako prišiel na svet malý Miles, sa na inom mieste odohrala tragédia. Dve zdanlivo nesúvisiace udalosti sa o niekoľko rokov prepoja desivým spôsobom. Milesova mama Sarah so znepokojením sleduje synovo nevyspytateľné a agresívne správanie. Postupne sa zmieruje s myšlienkou, že malého chlapca ovláda nejaká zlá, nadprirodzená sila. Musí potlačiť svoj materinský inštinkt milovať a chrániť vlastné dieťa a podrobiť ho testom, aby pochopila, prečo robí tie hrozné veci. Chce sa za každú cenu dozvedieť pravdu – kto alebo čo získalo moc nad jej synom. Odpovede na všetky otázky sa skrývajú hlboko v minulosti a Sarah čoskoro pochopí, že skutočnosť je ďaleko horšia ako jej predstavy... (Forum Film SK)

KoRner

Uz v It som sa strachoval o maleho herca, co s nim moze urobit scena s odtrhnutim ruky, ale co dava Jackson v tomto file je obdivuhodne! Film mozno nesadne kazdemu a preto sa do cervenych cisel ani nedostane, avsak zasluzil by si to, lebo podarenych psycho thrillerov mame proste malo. Taziva atmosfera, ci herecke vykony na jednotku, dejovo velmi podmanive. A najma sa to v zaverecnej stvrtine nerozpadne. Len ako rodic maleho Jaksona by som uz asi v klude nespal 🤗 ()

Michelle75

Nečekaně příjemná podívaná se zajímavým námětem. Začátek výborný, napětí solidní, ale ne za každou cenu. Konec taky nezklamal a celkově to hezky plynulo a bylo dobře zahrané. ()

borec999

Ďalší solídny kúsok od režiséra The Pact, Nicolasa McCartyho. Dejovo sme niečo podobné videli už veľakrát  v podobe démona/ducha, no presne v takej variante ako tu asi ešte nie. Žiadny vrchol scenáristickej kreativity sa neodohral, ale aj takáto malá snaha o inovatívnosť sa cení. Mimo príbeh taktiež všetko šľape ako má: herci (osobitne mladý Jackson Robert Scott, ktorý perfektne zvláda ako polohu nevinného, slušného chlapčeka tak aj vypočítavého, sadistického vraha) napätie i ľakačky. Od 5* sme ďaleko a úplná pecka, ktorá každého posadí na zadok to nie je, ale poctivý, malý, dobre natočený horor bez zbytočností a debility postáv, áno. PS :chválim nekompromisný záver. 75% ()

bloodline

Solídny prírastok do strachuchtivej domácnosti. V čase, kedy vznikajú na hororovej scéne samé žbrndy, prišlo na svet konečne niečo s prémiovým nádychom. Inšpirácia s Chuckym reže viac ako Adidas s piatimi pásikmi, ale zároveň ponúka prešpekulovanejší priebeh. Koniec v štýle mindfuck ideálne zapadol do slastnej spokojnosti. Znova vidím hororové zajtrajšky vo veselších tieňoch. 3 a 1/2* ()

HonzysKISS

Po příběhové stránce to zní moc pěkně, ale o čem to je se dozvídáme strašně brzy. Což je škoda, protože začíná být film strašně předvídatelný. Herec chlapce to zahrál naštěstí dobře, ostatní už tolik bohužel ne. Neštěstí tenhle snímek má hlavně takové, že horory na podobné téma tu máme spoustu. Takže jsem neviděl nic nového ani šokujícího. Ale scénka s hypnotézou byla super. ()

Hanys_

Takhle, bylo mi u toho tak nějak nepříjemně, což je asi dobře. Nevím. Ale je fakt, že tady nebylo nic jinde neviděného, a až moc často jsem si říkal, že mi to celé připadá jak nějaký upgrade panenky Chucky. Mít to lepší závěr, nebo prostě ne tak klasicky blbý, vyzní to celé asi líp. ()

AdamesWWE

[6.5/10] Niekedy naozaj rozmýšlam, hlavne pri podobných žánroch, kde berú tých mladých hercov. Pre mňa osobne chalan menom Jackson Robert Scott, ktorý tu hrá "hlavného hrdinu", môže byť pre ostatné deti vo filmovom priemysle určitým spôsobom vzorom. Svoj rolu v tomto filme hrá perfektne a neraz by som ho najradšej udrel cez obrazovku. Jeho hereckí rodičia za moc nestoja, otec moc priestoru nemá, matka nehrá svoju rolu nejak výrazne, ale do počtu stačí. No celkom mi zapasovala postava doktora ktorú hral Colm Foreo. Čo sa týka samotného filmu, príbeh sa dá už spočiatku predpovedať, tým spôsobom, že vieme v čom bude háčik a vieme si predstaviť dôvod vyčínania hlavného hrdinu. Napriek ľahko predvidateľnému deju, ponúka film dostatočné množstvo zaujímavých scén, či už trocha krvavých alebo klasických filmových lakačiek. Atmosféra filmu je podľa mňa dosť hustá, dalšie plus. Mierne sklamanie, resp. nemilé prekvapenie ma čakalo na konci, ked bol film ukončený inak, ako by všetci čakali (alebo možno len ja). Film Potomok ma bavil, medzi hororami ho radím medzi tie lepšie, k dokonalosti to má daľeko ale aj napriek tomu hodnotím veľmi dobre. ()

Magika82

Mnozí filmoví kritici shrnuli své názory již předemnou... Sama za sebe pouze dodávám: Slibuje-li trailer minimálně příjemnou podívanou, připravte se na zklamání.... Nesmrtelnost duše jest prokázanou. Reinkarnace začíná být býti přijímána i těmi největšími vědeckými nadutci... Proces probíhající mezi výměnou vozidel (rozuměj: tělesných schránek), je však mnohem komplikovanější. Ano, novorozeně získává duši až spolu s prvním nádechem. Nicméně, dvě duše v jednom těle nemohou být, a to za žádných okolností. A žádná duše nemůže změnit konečné rozhodnutí jiné duše, pakliže se tohoto Nejvyššího Božího zákona o Principu svobodné vůle nerozhodne vzdát sama! V tomto se tvůrci filmu dopustili fatálního pochybení.... Měla jsem sto chutí poslat snímek do Odpadkového koše... Nicméně, divák neznalý těchto skutečností, může být spokojen. Byla bych pokrytcem a nikoli filmovou kritičkou, kdybych tuto skutečnost nevzala na vědomí... Rovněž výkon malého klučiny v tomto potemnělém snímku, byl excelentní a přesvědčivý.... Tyto skutečnosti vedou k jedinému možnému hodnocení za mou osobu: 40% a Dvě hvězdy. ()

Kacitr

Dobrý synek kde hrál malý Macaulay Culkin si tady s Milesem může podat ruku. I když Henry zlobil, protože zlobil. Tady chlapec neměl moc na výběr. Dvě výborné lekačky. Distribuce nejspíš byla velký špatný. Zdá se mi, že tato příjemně mrazivá žánrovka zapadla mezi tuctem dalších, méně zajímavých. Škoda. ()

Silviaxx

Najväčší plus The Prodigy spočíva v nepredvídateľnosti. Osobne som očakávala úplne iné smerovanie podobné napríklad Orphan, a teda ma konečný vývoj príjemne prekvapil. Optimisticky vnímam aj stopáž, vďaka ktorej je film po celú dobu pútavý a z môjho pohľadu na hluché miesta nestihlo dôjsť. Zároveň bol perfektný herecký výkon malého Milesa - to ako dokázal prepínať z milučkého na bezcitného ma naozaj bavilo. Záver vo mne vyvolal do istej miery negatívne emócie, avšak v pozitívnom zmysle, keďže sa tu žiadny happy ending neodohrá. Za v podstate jediné mínus vnímam to, že sme sa viac mohli povenovať psychológii, popr. hypnóze. Smerujem tým k tomu, že The Prodigy ponúkal toho viac, než sa nakoniec využilo, ale to by si vyžadovalo navýšiť stopáž a mne to v konečnom dôsledku až tak dojem nenarušilo, keďže to je u mňa za jednoznačných 5*. ()

Flopik

Za mňa bohužiaľ 3* . Film začne zaujímavo , téma reinkarnácie je podané inak ako sme zvyknutý. Páčilo sa mi aj to že sem neťahali klasické posadnutie ale podali to takto.Herci hrajú skvelo a hlavne Jacskon je výborný. Problémom však je, že tomu chýbajú strašidelné prvky a hlavne nejaké nervy drásajúce situácie. Koniec nevýrazný a celkom predvídateľný.Sedeniu u doktorka však bolo perfektné. ()

TheSpearCZ

Letošní rok je vskutku hororový a upřímně si nepamatuji, kdy bylo v kinech tolik hororů. No o kvalitě těchto snímků můžeme polemizovat, ale Prodigy i přes nezáživnou druhou polovinu společně s nesmyslným koncem bude u mě určitě v předních příčkách tohoto roku a to hlavně kvůli výbornému začátku, kde se našly minimálně dvě kvalitní lekačky. K tomu to bylo dobře natočené a samotná reinkarnace se jeví taky jako originální nápad. Čisté 3* ()