Potomok

• Česko Potomek (viac)

V rovnakom čase ako prišiel na svet malý Miles, sa na inom mieste odohrala tragédia. Dve zdanlivo nesúvisiace udalosti sa o niekoľko rokov prepoja desivým spôsobom. Milesova mama Sarah so znepokojením sleduje synovo nevyspytateľné a agresívne správanie. Postupne sa zmieruje s myšlienkou, že malého chlapca ovláda nejaká zlá, nadprirodzená sila. Musí potlačiť svoj materinský inštinkt milovať a chrániť vlastné dieťa a podrobiť ho testom, aby pochopila, prečo robí tie hrozné veci. Chce sa za každú cenu dozvedieť pravdu – kto alebo čo získalo moc nad jej synom. Odpovede na všetky otázky sa skrývajú hlboko v minulosti a Sarah čoskoro pochopí, že skutočnosť je ďaleko horšia ako jej predstavy... (Forum Film SK)

petikacka

Tak jsem se na to dneska podívala...Paradoxně asi v půlce filmu při hypnotizaci malého Bowieho mi začalo takové malé de ža vů a na konci mi docvaklo, že už to pro mě není vlastně premiéra. Tím pádem mi najednou bylo jasné, že už jsem story toho zmetka viděla, ale sklouznulo to po mě jako déšť po pláštěnce. I když miluju hodory o divných parchantech, tak zrovna tenhle se k nim nikdy nepřiřadí. Jooo, takový nomen omen s Damienem a slabším dobrým synkem, to je ku*va jiné černé kafe. Za mě 60% ()

majec4

O filme som vedel od zaciatku, ale cielene som sa mu vyhol, lebo ma nelakal. Vcera som uz nemohol odolavat prianiam pozriet si to, tak sme sli do toho. Cudujem sa, ze to nema min 70%, lebo mna to celkom bavilo. Dokonca som sa raz tak zlakol, v klude sa mozem priznat, ze viac som sa nikdy pri filme nezlakol, ze ma rovno prikovalo do gauca. Ta scena ma dostala uplne nepripraveneho zeby sa nieco take tam mohlo udiat. Plus kvitujem koniec, ktory som fakt necakal. Cely cas som mal pocit ze to dopadne nejako, a nakoniec to skoncilo opacne. Film necerpa z temy ktora by bola ohrana, takze je to fakt celkom sviezi horor s dobrym napadom a skvelou atmosferou. Pacili sa mi aj herci, hlavne maly odlud Miles a rodicia, ktori mi prisli ako ozajstny rodicia niekde z predmestia. ()

Tet.Ew

Filmů o démonech co napadnou tělo dítěte už bylo dost. Ale film o reinkarnaci a o prožívání starého života v novém těle to sem zatím neviděl. Až teď. Z kina odcházím celkem spokojený. Hororem bych to asi nenazýval a to hlavně proto že lekačky až na pár výjimek zde nenajdete. Ale za scénář, atmosféru a provedení dávám za plný počet. "které se ti libí víc. Modré?Hnědé" Líbilo se mi to ()

vojtaz

Konec dobrý, všechno dobré? No kéž by... Konec mě potěšil, ale je to bohužel asi tak všechno, co mohu pochválit... Jinak je potomek děsná nuda, bez atmosféry, bez napětí, bez lekaček, beze strachu.... Škoda, ten motiv není špatný. S odstupem času přidávám 3. hvězdu, přecijen ve mě alespoň něco z filmu zůstalo. 60% ()

warrenur

Tak ako bola Taylor shick a funny v Orange is the new Black, tak cudzo, nepatricne a otravne mi prisla v tomto filme. Podla mojej mienky jej absolutne nesadol. Naviac neveril som ani za mak prejavom manzela a vacsinou ani "posadnuteho" prcka. Takmer ziadna atmosfera, napatie tiez nehladajte a predvidatelnost deju tiez nepomoze. Cajicek a zabity cas. Neodporucam. ()

Aurus

Tento film je docela dobrý a zábavný horor který perfektně buduje atmosféru a napětí. Příběh je dobrej, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféra tu je solidní, napětí je docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Tento film by si i zasloužil pokračování, ale pokračování by už nemuselo být tak dobré takže jeden díl ztačí. Musím ještě zmínit konec tohoto filmu který byl vážně perfektní, ten se hodně povedl. Za mě 6,5/10. ()

figliar

Príšerný tuctový horor o posadnutom decku, s ktorým si nevie nikto dať rady. Od prvej minúty mi malý Miles liezol na nervy a rovnako mi prekážali aj jeho neschopní rodičia. Predvídateľné od začiatku až do konca, pretože podobných filmov už bolo natočených dostatočne veľa. A veľa z nich ich je o 2 - 3 triedy kvalitnejších. ()

Katcat

Sice jsem výrazně snížila svoje nároky na horory, protože kvalitních snímků kurevsky ubylo, ale tohle vážně nebylo zlý. Atmosféru podtrhl skutečně skvěle zahraný Miles. Z toho kluka něco bude. ()

Hapretor

Místy velmi atmosférické ... útoky onoho vraha mě bolely jak oběť ... velmi sugestivní ... skvěle zahrané ... výborně podané ... ani jsem nedutal ... vrah total úlisný a hned na odstřel ... konec správně "lišácký" ... ()

Rathalos

The Prodigy je horor,ktory mi sadol dokonale,reinkarnacia je velmi zaujimavy namet na film a zjavne to tu fungovalo,aspon na mna,atmosfera bola husta,do toho trosku napatia a tajomna,vyborny herecky vykon Jacksona Roberta Scotta,siel z neho strach a ten jeho pohlad bol ku*evsky neprijemny,no a necakany zaver sa mi tiez lubil,jednoducho som sa bavil dokonale...:-) ()

MickeyStuma

I takto se dají dělat filmy. Vezme se starý scénář, udělá se v něm několik patřičných okrajových změn a natočí snímek, o kterém se nikdo nevyjadřuje, že by se mohlo jediným náznakem jednat o remake. Tento snímek je takovým příkladem. K danému příběhu posloužil scénář ze snímku z roku 1973 ´Vymítač ďábla´. Posedlý chlapec zůstal zachován, jen je ovládám zcela někým jiným. Není tajemstvím, že je děj pro zásadní změnu založen na reinkarnaci. Změna je také u rodiče, který je v zájmu všeho dění. Zde to není otec, jako ve zmíněné filmové předloze, ale matka. Jinak je dějový vývoj zcela totožný od začátku do konce. Takže diváci znající hororovou klasiku budou s přehledem předvídat každé následující dějství. Snímek je však v rámci žánru velice povedený. Budování strachu a nejistoty se pohybuje na nejvyšších příčkách a tak napětí by se dalo krájet. Jason Robert Scott, který se už ukázal ve snímku z roku 2017 ´To´, ve své roli zazářil a potvrdil své herecké schopnosti. Co se jeho týče, pokud ho herectví bude bavit, máme se u něj ještě na co těšit. Stopáž se drží hodiny a půl, avšak na vyjádření psychopatie to zcela postačuje. Děj tak není zbytečně natahován a vyvíjí se plynule a zarytě. Ale bohužel, film si nejvíce užije generace neznající právě onoho Vymítače ďábla. A snad i divák toto dějové spojení nepoznající. ()

Rockerman

Při letošní hororové mizérii musím vzít zavděk i tímto nepříliš povedeným kouskem. Při poměrně krátké stopáži je budování napětí pomalé, vlastně žádné. Je to prakticky Chuckie, jen s tím rozdílem, že Miles není panenka. Film ozvláštňuje jen šílený, ale logický nápad matky, jak dostat z chlapcova těla zlého ducha. No a samotné finále trochu napravuje pošramocený dojem. ()

BOURQUE

Vo svojom žánru nič prekvapivého a prevratného. Avšak režisérovi sa podarilo nájsť akýsi kompromis –neprekvapí, ale zase podrží pozornosť diváka. Z hereckej stránky jasný priemer. Záver (ja osobne) som čakal trošku iný. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Ben Nevis

Není to žádná bomba, ale při tom hororovém suchu je každá kapka dobrá. Mám ráda horory, kde jsou děti zlo. Nicméně ten kluk není moc přesvědčivý a jsou tu logické díry v zápletce. Hlavně jak dlouho by bavilo dospělý mozek hrát malého caparta? ()

TheSompeque

Konečně dobrý horor. Málo LIDL lekaček, povedená atmosféra, žádná hluchá místa. Jednoho dne se stanou dvě události: bude zabit masový vrah a narodí se dítě. Samozřejmě to není náhoda. Dítě s očima jak Bowie stárne, vyroste v 500IQ kluka, který po vzoru snad všech hororů s dětmi je creepy af. Chová se divně, nepamatuje si co dělal, mluví ze spaní divnou řeči, není normální. Máti to je divný a tak zjišťuje, co je sakra špatně. Dá si všechno dohromady a rozhodne se svého syna zachránit. Člověk by čekal, že po těch všech filmech, kde vystupují děti jako psychopati, bude tohle jenom další kus do velké hromádky nezapamatovatelných hororů. Není tomu tak. Kvalitou a napětím převišuje ostatní. Pokud jste unavení ze všech jump scare hororů, zajděte na Potomka. Je to něco jiného. 4/5 ()

Vabr

Hodně podobné Sirotkovi, Případu číslo 39 a možná i Synovi Temnoty (ale zatím jsem ještě nezhlédl). Prvních 14 minut mě absolutně nenalákalo a vypadalo to jak boring sh*t. Máma je dobrá (herecky), táta taky (herecky), ale méně výrazný. Ten kluk šel, nějak mě neohromil. Zápletka je málo využitá a celkem i nesmyslná. Konec naštve. Nic moc podívaná. Už od začátku jsem si říkal, že to je takový podprůměrný a to se i ke konci filmu osvědčilo. Na jumpscare z traileru asi čeká každý, musíte si počkat, ale není využit moc děsivě, bohužel. Navazovní mezi scénami, tím, že je černý obraz a hned se nahodí další scéna, se mi nelíbí, je to amatérský a je to jak z minulého desetiletí. Kazí to atmosféru. !!!!!SPOILERY!!!! Líbí se mi scéna, kde Myles uhodí spolužáka, ale tu scénu kazí to, že to tam není ukázaný. Jak ho ta doktorka vyšetří a pak mámě spolu s nějakým ,,odborníkem'' řekne, že je v Mylesovi i někdo jiný nedává vůbec smysl. Jak na tohle mohli přijít?! Vždyť to je doktorka, která by na tuhle variantu měla přistoupit až naposled! Ani nechápu, že tomu ta máma věřila! Fakt mě se*e jak furt říká, že neví. Má tak pitomý lži. Úplně průhledný! Jsem rád, že ihned, jak našli mrtvého psa, tak se rozhodli ho někam poslat. Když ho tam ten táta vezl a řekl mu, kam jedou, tak jsem si říkal, jestli to je dobře, že mu to říká nebo ne. Bohužel to bylo špatně, jak jsem očekával. Nehoda byla udělaná dobře. Jsem rád, že to ten táta přežil. Zápletka s tím, že tu ženskou, co to přežila (ŽCTP, budu používat, tak aby se nikdo nedivil, co to je) musí zabít, aby byl Myles normální je klišé, ale OK, těch je tu spoutsu. Líbí se mi, že to neudělala (i když to je klišoidní, jak ŽCTP mluvila o svým dítěti) a to, že jsem si k ŽCTP udělal tak rychle dobrý vztah. Fakt mi na ŽCTP záleželo. To jak ji Myles zabil bylo provedeno hrozně, ale ten fakt, že ji zabil, byl dobrý a (ne)očekávaný. Fakt jsem měl na krajíčku, protože ona si to nezasloužila. Už mě fakticky do*ralo, že pořád nebyl v pohodě. Kamera v těch sadech byla hodně dobrá. Dobře zvolené místo. Škoda, že ho už nezabila. Jak jsem slyšel ranu, tak jsem si myslel, že ho střelila, ale když jsem zjistil, že ho nezastřelila, tak jsem si myslel, že zastřelila sebe, ale když ani tohle ne, tak to musel udělat ten myslivec. Štve mě to, ale ještě víc mě štve ten typickej konec, že jde zase k další rodině. Popravdě jsem nefandil ani dobru ani zlu, ale spíš bych se v tomto případě přikláněl k dobrýmu konci. Celkově tu je dost klišé a není to moc originální, ale já jsem si říkal, že i kdyby tu ty klišé byly a bylo by to bez podprůměrného příběhu, tak by to bylo vcelku v poho. VYHODNOCENÍ: AŤ SE DĚTI NERODÍ PO SMRTI SÉRIOVÝCH VRAHŮ ()