Poté, co veterán pomohl odvrátit teroristický útok, je pověřen ochranou političky, která patřila k hlavním obhájcům války, v níž bojoval. (Netflix)

filmovyfan

Skvělý seriál plný napětí a politických intrik i přes skvělý scénář nebo třeba zvuk těží nejvíc z perfektních hereckých výkonů od vedlejších rolí, přes Keeley Hawes, až po titulního hrdinu. Richard Madden mi téměř vyrazil dech, tohle není průměrně zahraný Robb Stark nebo princ z Popelky. Těžko říct jestli to je tím, že konečně dostal postavu která mu sedí nebo za tu dobu herecky vyzrál, dost možná kombinace obojího. Každopádně mu nedělá problém přecházet od sebejistého ochránce až k těžce depresivním stavům. Zlatý glóbus naprosto zasloužený, nechápu Emmy, kde nedostal ani nominaci. Třešničkou na dortu je skotský akcent, který je naprosto k sežrání, Ma'am. ()

gpx

Není to zas až tak zábavné a počet nakoukaných minut v poměru k zážitku je příliš vysoký. Když tomu přičtu lacinou poplatnost době a šokující bezpáteřnost autorů, končím v polovině prvního dílu. #ZÁVADNÉ ()

Saxos

E01-E06. Prvotní akce hned na začátku minisérie by vás neměla odradit svojí slušně řečeno podivností. Situace: hlavní hrdina cestuje vlakem v kterém je potvrzen teroristický útok, okamžitě se zapojí s vlastní akcí, své dvě malé děti úplně v klidu odloží do péče nějaké spolucestující, spojí se s vlakvedoucí, jednoho teroristu vytipuje a hned odhalí, že není okamžitou hrozbou, aktivní sebevražednou teroristku najde také a využije štěstí, že v Afghánistánu pochytil pár slov. Na scénu nám vstoupí kompletní policejní zásahové komando, které se okamžitě a zázračně objeví na odlehlém vlakovém nádraží. Sice bylo v telce finále Ligy mistrů a všichni klucí na něj čuměli, protože na všechy pozice sehnali holky. Velitelku zásahu doplnili odstřelovačkou, pyrotechničkou /no fakt David si zatím zahrál jen s holkama/. A jelikož má holky rád, tak z něj jeho šéfová udělá osobní ochranku a samozřejmě političky, vlastní manželka ho podvádí a uklízečka dala výpověď. Nemá to jednoduché. Celkem akční, vše tak za 15 minut. Seriál vznikl v době, kdy Velká Británie byla ještě členem EU, ale bylo už jasné, že utíkají co jim nohy stačí. Celý déj se toči ve vysoké politice a terorismu. Závěr: doporučuji. ()

Ironhead

Pět dílů mě to opravdu docela bavilo, ale poslední šíleně překombinovaný a naprosto dějově nereálný díl to celkem celé zabil... škoda. Malý spoiler: A vůbec jsem nepochopil princip tlačítka mrtvého muže v poslední epizodě, kdy se tam s ním ohánějí půl dílu a přitom má dotyčná osoba k tlačítku palec přilepený lepící páskou, takže ani po smrti by se tlačítko neuvolnilo (jelikož se s tlačítkem na ruce probere z bezvědomí, tak kdyby to bylo funkční tlačítko mrtvého muže, muselo by se spustit už tam :_) ()

hony23

Politické thrillery mám rád, ale tato 6 dílná série z Británie mně po většinu času nechávala chladným. Čtvrtou hvězdičku uděluju až za famózní závěrečný díl, to byl neuvěřitelný napínač s několika zvraty. Richard Madden byl skvělý, jeho postava agenta s posttraumatickou poruchou mě bavila a udrožovala mou pozornost i v nudnějších dílech. ()

Kozlowski8

Na úvod brilantně natočená scéna ve vlaku, potom tempo a napětí trochu povolilo, ale postupně, s blížícím se vyvrcholením, znovu nabíralo na obrátkách a gradovalo v úžasných posledních dvou epizodách. Herci vesměs odvedli velmi dobré výkony, zvláště Richard Madden, u něhož mi chvíli trvalo, než jsem si zvykl na jeho - na první pohled minimalistický a bezkrevný výraz, který ale má svou hloubku a svou kvalitu. Škoda jen některých ne zcela logických a hlavně ne úplně realistických souvislostí, které děj provázely - hlavně v souvislosti s titulní postavou (nevěřím, že by podobně psychicky nemocný člověk mohl dělat osobního bodyguarda ministrini vnitra, nevěřím, že by mohl mít takové možnosti a pravomoci, jaké měl David Budd atd.). Celkově ale velmi slušná zábava. 70 %. ()

adako

Veľmi podarený seriál. Oproti Line of Duty sa kvalita spracovania (kamera, réžia, herecké výkony) posunula zase o úroveň vyššie do vlny kvalitných až filmových seriálov, po tejto stránke niet čo vytknúť. Kompletnejší a súdržnejší bol aj príbeh, až na odmysliteľné detaily je prekvapivo uveriteľný. Centrálna konšpirácia je veľmi dobre vybalansovaná, ponúka množstvo rovnako pravdepodobných možností ako to mohlo byť, a až do poslednej chvíle netušíme na čom sme, no rozuzlenie nie je nejaká krkolomná verzia ale, v istom zmysle tá najuveriteľnejšia možnosť. Zo začiatku na môj vkus príliš rozvláčne ale časom sa to rozbehne. ()

Sathine

Musím říct, že jsem se rozhodovala mezi 3 a 4 hvězdami, ale nakonec jsem dala slabší hodnocení. Nemám ze seriálu totiž žádný jednoznačný pocit. Bylo to divné, to mi k tomu asi nejvíce sedí. Nemůžu si pomoct, ale postavy byly celkem nesympatické, dějově to bylo takové zvláštní, i když to mělo celkem jasnou strukturu a napínalo to diváka do konce. Ale jako celkem to na mě moc nepůsobilo a vydržela jsem se na to dívat jen díky tomu, že to mělo 6 dílů. Nedovedu si představit, že by to třeba natahovali o dalších 6, to by byla katastrofa. ()

kotrlak

Průměrný seriál na zabití času když nic lepšího není po ruce. Na seriály jako 'Homeland' nebo '24' se absolutně nechytá! ()

Rozmarýna

Strašně nadhodnocený seriál, který začal výborně, až jsem si říkala, je tu nový Jack Bauer, ale další díly už byly slabší jeden za druhým, ještě že to skončilo 6 dílem. Ten ufňukaný Budd to dorazil. ()

Sashmen13

Docela dobrý, dobrá hudba, akce, výprava, solidně britské. Celou dobu člověk tak odhaduje, kdo, jak, co, je to docela sranda, na konci trochu derp momenty, ale závěr ok-ish. ()

LoArmistead

SPOILERY: Seriál jednoznačně táhnou především obě hlavní postavy, bodyguard a ministryně a jejich představitelé. Madden je fantastický a Hawesová je ještě o kus lepší. Pro mě dosud naprosto neznámá Britka mě přinutila přehodnotit tady mých TOP 10 hereček. Její schopnost "urvat" si celou scénu pro sebe je neskutečná. Fantasticky funguje i vzájemný vývoj vztahu právě mezi "Buddem" a "Levandulí" a to i na omezeném prostoru, který na něj tvůrci mají. Závěr druhého dílu, kdy jsou oba v jedné části propojeného pokoje a chtějí/nechtějí TO udělat, má v sobě takový náboj a tolik emocí, že strčí do kapsy většinu vztahových dramat. Právě v emocích a jejich široké škále je Bodyguard rovněž skvělý. V tom, že je seriál tažen ústřední dvojicí ale spočívá vedle kladu i zápor a to právě ve chvíli, kdy Levandule na konci třetího dílu mizí ze scény. Další tři díly bez ní už nejsou ono. Je to pořád skvělý, odsýpá to, Budd toužící po pomstě vás drží přikované k obrazovce a i závěrečný zvrat se mi líbil. Ale laťka byla prvními třemi částmi nasazená tak vysoko, že nakonec jednu * ubírám. Přesto se ale jedná o parádní podívanou, která (i přesto, že jde primárně o akční kriminálku) chytne za srdce. Silný 4 *. "I am not the queen, you're allowed to touch me." ()

PeterVonKV

Hodně slušně 4*. Příběh super, nutí člověka pustit další díl a dotáhnout to do konce. Nicméně konec trošku prekombinovany a ten závěr mi to trošku zkazil. Nicméně člověk z ochranky si nikdy nezapina sako a zbraň nenosí na zadku. V reálu by musel rychle tasit, a to by takhle nedal. ()

Arany

To nejlepší, co může současný Netflix nabídnout + budoucí legenda thrilerů vůbec. Pro všechny fanoušky povinnost. ()

Slack

Skvelý napínák. 6 častí utečie ako voda. Kamera, réžia a dialógy pridávajú hlavnej hrdinke aspoň 5 bodov na sexappeal. ()

Signore

Posledních asi dvacet minut mě trochu zklamalo, ale i tak dávám maximální hodnocení, protože něco tak vtahujícího se v daném žánru málo kdy vidí. ()

breebee

Takže ponaučením z tohoto seriálu je, že ženy jsou silné a nepotřebují zachraňovat od naivních mužů, jelikož jsou samy schopné sestavit bomby a konspirace? Jakože.. pardon. Celých těch 6 dílů jsem si říkala, že je to docela cool seriál. Hlavně ty scény plné napětí byly fajn, v ději jsem se trochu ztrácela, protože je už dost pozdě a zkoukla jsem to naráz, ale to mi asi ani nějak nevadilo. Ovšem těch posledních pár minut to totálně pohřbilo. Takže nakonec je to přesně tak, muslimové jsou ti zlí a ženy jsou ve své snaze dostat se na roveň mužů schopné udělat cokoliv. Jakoby opravdu nerozumím tomu, kdo si myslel, že je tohle dobrý nápad. No nic. Hodnotit nebudu, protože vážně nevím, kolik bych tomu dala. Jakože za shlédnutí to určitě stojí, herci podávají skvělé výkony, rozhodně to doporučím fanouškům Okkupertu (nebo naopak pusťte si norský Okkupert) ale prostě.. wtf. ()

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

23.09.2019

Ceny Emmy 2019 byly rozdány a ani letos se to neobešlo bez pár překvapení. Velkým vítězem se stala závěrečná řada Hry o trůny, která z rekordního počtu 32 nominací proměnila 10 už v části Creative… (viac)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz