Poté, co veterán pomohl odvrátit teroristický útok, je pověřen ochranou političky, která patřila k hlavním obhájcům války, v níž bojoval. (Netflix)

Mamlas

Velmi zdařilý a napínavý miniseriál. Pojednává o sympatickém veteránovi, nyní policistovi, který byl přidělen jako osobní bodyguard ministryně vnitra v Londýně. Protože jeho manželka je profesionální píča, není se co divit, že se s udržovanou ministryní, která by mohla být jeho matkou, sblíží. Pak se rozjíždí mašinerie kolem záměru ministryně prosadit významný zákon. Děj se odehrává v prostředí intrik, manipulace, tajné služby, politiky a vražd. Divák je nucen přemýšlet proč se události dějí, protože se nabízí více možných vysvětlení a nelze snadno vybrat to skutečné. Film je téměř bez hluchých míst, uvěřitelně obsazený, velmi zajímavý a napínavý. (58%) ()

jprmusic

No první díl nic moc. David se chová jako naprostej kretén - zatím. Ohrozil svoje děti, sebe a desítky cestujících jen proto, aby zachránil nějakou zfanatizovanou teroristku. A strašně moc mluví. Elitní ochranka? No nevím, řečněním ještě nikdo nikoho fakticky nezachránil. Tak snad se to zlepší....... no moc se to nezlepšilo - ještě že tý holce s tou bombou nenabídli azyl - pokud to takhle fakt chodí, pánbůh s námi. ()

PlysovyMacko

Britská miniséria vo forme politického thrilleru. Policajný dôstojník zabráni bombové útoku a je priradený ako ochrankár ministerke vnútra. A ocitne sa sám uprostred politického sprisahania. Politika sa rieši dosť, o zvraty nie je núdza a rozuzlenie som vôbec nečakala. Je tu aj par skvelých akčných scén-utok na ministerkine auto. Len nechápem, prečo hlavný hrdina riskoval a nadviazal s ministerkou bližší vzťah. ()

shaacul

Velmi dobré, bohužel jen do chvíle kdy se má celá linka protnout a ideálně dopadnout logicky, tzn. někam do čtvrtého, možná půlky pátého dílu. Scénárista ví jak načrtnout charaktery, jak udělat napětí a ví jak by to mělo dopadnout. Bohužel ke konci ale jedeme na jeden zvrat za druhým, které postrádají logiku. Je opravdu to, o co se snaží genderové socialistky v rámci genderové rovnováhy, aby všichni zloduši nakonec byli ženy? A mimochodem, taky vám přišla jako nejhorší manželka, v dobrém i zlém ji asi nic neříká.... ()

Aywes

Dá se trefné říct, že se jedná o neakční variaci na 24h. Není to nic nového, ale hraje se zde víc na intriky a konverzace, které jsou podepřeny pro mě nesympatickým hlavním hrdinou. To však nemění nic na tom, že seriál svou moderní atmosféru má. Nejedná se ale přímo o mainstream. Místní počet hodnocení by tomu mohl napovědět. Pokud tedy čekáte zajímavou konspiračku, která postrádá drive, tak by mohl Bodyguard splnit vaše touhy. Za vyzdvihnutí stojí i skvěle napsané finále. Slušný napínák. ()

IZFNP

Oh, Netflix, you did it again... aneb ako za jeden rok vydať hneď niekoľko seriálových peciek. Bodyguard je skvelo natočený politický thriller s takmer bezchybným prevedením. Čož ale znamená, že divácky nejde o nijak ľúbivý počin, toto je seriál pre fanúšikov žánru, ktorí mu snáď i čo to odpustia. Scenár má hlavu a (skoro) pätu a nebojí sa zariskovať (opakovane), držiac diváka v napätí od prvej minúty po poslednú - prisahám, že u úvodnej sekvencie pilotu som ani nedýchala. Postavy tu nie sú vyslovene sympatické, diváka zaujíma, čo s nimi bude, ale zároveň ich scenár preňho činí dosť nečitateľné. Herecké obsadenie je bez výnimky kvalitné a kraľuje samozrejme Madden, ktorý to dal fyzicky i emočne bez najmenšej chybičky (a má super prízvuk). Pochvaľujem strih a réžiu, ktoré dokázali z nie veľmi vďačnej a hlavne ostrosledovanej témy vydolovať pre mňa extrémne uspokojový divácky zážitok, i keď záver bol slabší a logika padla za obeť. Mohlo sa tu toho pokaziť mnoho, stávky boli vysoké a atmosféra dnešného socio-politického spektra velí, že prešľapy sa u tejto témy neodpúšťajú. A Bodyguard v tomto dusne nielenže prežíva, on v ňom i prosperuje. Nie je to najlepšia ani najsilnejšia novinka roku, ale rozhodne je v prvej 5ke. ()

zdenzo

4.5* Britsky serial je jednoznacne zatim nejlepsi serialivy pocin v tomto roce (kveten 2019). Skvele zahrana hlavni role, scenar napsan tak, ze az do posledni chvile nejde tipnout rozuzleni. A zvrat ve 3dilu, ktery uplne otocil kormidlem? Nadhera. Sem tam chybka v nelogicnosti chovani pro podporu rychlosti deje, predvidatelny nastavovany zaver, ale i tak super. ()

palmovylist

Několik úplně skvělých scén (vlak, poslední díl skoro celej), zamotaná zápletka z politického prostředí plná nejrůznějších zvratů, které diváka neustále nutí přemýšlet, jak to celé asi bylo, proč a tak. Prostředek seriálu možná trošku delší, než by bylo záhodno, aby si to udrželo maximální napětí po celou dobu. Ke konci možná už trochu moc přitažený za vlasy...i když co já vím o politických poměrech a protiteroristických postupech.....75% ()

Bajo.

Napěchované akcí,dramatickými okamžiky a spoustou twistů v ději .Chytlo mě to hned od začátku, dokoukaný jsem to měl během jednoho dne. Maddenův glób je určitě zasloužený, zvládl jak dramatické okamžiky tak i ty akční.Za zmínku stojí taky skvělá hudba.Jinak jsem si taky užil krásnou britskou angličtinu a záběry Londýna.Po dějové stránce se to sice zdá trochu méně uvěřitelné a já to odpouštím . ()

Aniki

U britských sérií posledních let jsem zvyklý přeci jen na trochu jiný level, defacto až na takový ten dokumentàrní styl (v tom nejlepším slova smyslu samozřejmě). Zde pro mne byla absolutně nereálná hned úvodní scéna s teroristkou a to dokonce i kdyby se snad mělo jednat o seriál silně fantazijně orientovaný. A co, probůh, to složení zasahujícího komanda v depu? Vymyslely ho snad feministky? Vedoucí zásahu - žena, ostřelovač - žena, pyrotechnik - žena, ale tím nekončíme. Hlavní hrdina jde hlídat ministra vnitra - žena, jeho nadřízená, šéfka útvaru ochrany osob - žena, vedoucí protiteroristického oddělení - žena a chlapi? Sluha, vrátný, recepční, uklízeč, montér, securiťák atd. Tady to někdo zkrátka přehnal. O ostřelovací scéně s vozidlem projíždějící ministryně se snad ani nemá cenu bavit, tu tvůrci odkoukali zřejmě z výročního představení Spejbla a Hurvínka. A pak tu máme vrchol z nejvrcholovatějších..."keď prídě láska"!!! Ano, opravdu přišla, ač jsem se ze všech sil modlil, aby se tak nestalo. Costner a Whitney by se zaradovali, dočkali se svých nástupců (zpěvačka tedy ne, ta se možná jen otáčí v hrobě). Potud tedy kritika a teď k tomu lepšímu, kteréžto se začalo odehrávat až od třetího dílu. Musím konstatovat, že si z nás snad soudruzi tvůrci dělaji přímo výstavní prdel. První dvě části - béčkovej, naivní akčňák, pokračování - slušná politicko špionážní jízda. I původně katastrofální herecký výkon Maddena se zlepšil natolik, že bych jej možná i vyzdvihl. Ostatní přihrávající postavy začaly jednat velmi uvěřitelně a tzv. zreálněly. Jen je blbé, že se scénář stále nevyhnul slepým místům, kterých se objevilo celkem dost a nejvíc mne zabil závěr...nedůvěryhodná přeměna v jednání džihádistky, hlavní hrdina, jeho squaw a děti nechráněni po finálním odhalení úřadem pro ochranu svědků atd, atd. Nakonec ale, i přes všechny ty výrazné protiklady a nevyrovnanou kvalitu v průběhu seriálu, musím uznat, že mne jeho prostřední a závěrečný úsek držel v příjemném napětí, spoustu jsem mu toho odpustil a hodnotím tedy lepším průměrem. ()

JenYu

Viděna 1. série: Hodně hodně dobrý!! Bavilo mě napětí, intriky, propletence, nahlédnutí do pozadí činnosti policie a nepředvídatelnost. Herecké výkony hlavních postav velmi uspokojivé. Richard Madden mi připadal pro svoji roli jako zrozený. Snad jen poslední díl mi přišel trochu toporný, ale pokud rádi sledujete vyšetřování v britském stylu, vřele doporučuji. ()

fimler

První díl a poslední jsou na plných pět hvězd, všechny zbývající prostřední díly jsou na hvězdy 4, proto raději dávám 4 celkově. Přece jenom byly části, kde bych chtěl, aby to tempo bylo rychlejší, ale stále top minisérie. ()

cernakus

Mám na to úplně stejný názor jako klukluka. Prvních 5 dílů to docela fungovalo, aby se to 6 dílem celé zesralo a to grandiózní odhalení na konci.... Místo toho, aby měli odvahu dokončili myšlenku obří konspirace britské vlády, která je nejen zajímavá, ale hlavně uvěřitelná, protože Británie je jedna z největších Říší zla, hned po Američanech, tak najednou vytáhnou všemocnou, všepředvídající a děsně manipulativní muslimačku, kterou mají celej seroš v řetězech. Jako WTF místní dementi, kteří máte tu drzost nazývat se lidi?!!!! Tomuhle jste nasypali 80%????????!!!!!!!!!!!!!! No to si vás ale wookie autoři tohoto propagandistického seriálu povodili úplně stejně jako Nadia seržanta Buda. ()

Rian_witcher

Hezký pokus o stvoření anglického Jacka Bauera (24 hodin). Zklamáním bylo až příliš krkolomné finále s polopatickým vysvětlováním děje. Angličané ovšem na rozdíl od velké části amerických kolegů umí výborně hrát a jejich postavy jsou uvěřitelné i při scénaristicky nedokonalých zvratech. ()

Astonko

Napínavé akčné scény sú jednoznačne topkou seriálu, nič za nimi však nezaostávajú ani presné herecké výkony a celkový príbeh, ktorý napriek kombinovanej pointe zostáva prehľadným a hlavne nenudí. Medzi mínusy teda radím len občasné naťahovanie a zbytočné scény 9/10 ()

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

23.09.2019

Ceny Emmy 2019 byly rozdány a ani letos se to neobešlo bez pár překvapení. Velkým vítězem se stala závěrečná řada Hry o trůny, která z rekordního počtu 32 nominací proměnila 10 už v části Creative… (viac)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz