V důsledku dalšího útoku se jejich podezření vůči Davidovi prohlubuje a jeho nervozita se zvyšuje. (Netflix)

Esgalnor

Tomuhle se říká pořádnej zvrat v ději. Tleskám, čtvrtá epizoda plnohodnotně kompenzuje o něco slabší předcházející. Napětí by se dalo krájet, nikomu se nedá věřit, příběh je zamotaný a postupně to je natolik pohlcující, že ta hodina uteče extrémně rychle. Je to sice náročnější na sledování a je potřeba dávat pozor, ta neskutečná kvalita je ale výbornou kompenzací. Zatím senzační, snad si to udrží úroveň až do konce. ()

tron

Fúha, tak ak neskôr nepríde twist, ktorý poprie ten z epizódy 4, tak epizóda 4 ponúkla poriadne drsný zvrat, ktorý zrejme nikto nečakal. Stále mi vadia prehnané stopáže jednotlivých dielov, nebezpečne sa blížiace k hodine, čo je ozaj nezmyselne veľa. Každopádne štvrtá časť je dobrým reparátom, nakoľko tretia skutočne bola dosť biedna. Tu sa dupe na plyn od začiatku do konca, je to napínavé a ukazuje sa zamotanosť prípadu v celej jeho veľkoleposti a komplikovanosti. ()

Kaka

Z plnokrevného akčního thrilleru se Bodyguard plynule překlápí do prvotřídní kriminálky/procedurálky plné výslechů, potenciálních špionů a zprofanovaného politického aparátu. Svěží, napínavé, aktuální. ()

Radko

Dozvieme sa, že vnútri jednotlivých frakcií vlády i tajnej služby akéhokoľvek a akokoľvek demokratického štátu zúri neľútostný boj. Niekedy s fatálnymi dôsledkami. Ja len dodávam: no a? Veď o tom všetci vieme. Alebo minimálne tušíme. Čo do kvality série: uravéň badigárda bez perimén. Nivó stabl. ()

castor

Uvidíme, jak se tvůrci, kteří si solidně pohráli s aktuálními tématy, nakonec vybarví. Zatímco po prvních dvou dílech jsem si říkal, že Bodyguard je v mnoha směrech výtečnou žánrovkou, u které jsem chtěl hned další díl, teď to začalo místy drhnout a ty scenáristické nedostatky jsou stále víc viditelnější. Přešlapů prostě tvůrci nadrobili celkem dost. Okolo Davida je dusno. Tohle už nemůže být náhoda a čeká ho výslech. Bodyguard je bezradný a odhodlá se k zoufalému činu. Ovšem někdo byl v jeho bytě a zatím tak kolegy oblbuje historkou s plynovým vařičem. Nakonec výrazně pomůže s výslechem Nadii, sebevražedkyně z vlaku. ()

Wysch

Skok do nitra politickýho thrilleru se imho povedl, ačkoliv k tomu bylo zapotřebí, aby Budd prapodivně přežil vlastní (sebe)smrt. Ale nezbejvá, než souhlasit s jedním titulkem kdesi na netu: "(BBC's Bodyguard is) Inconsistent but ludicrously addictive." A Richard Madden si to dává. ()