Princeznú Ellenu od narodenia sprevádza mocná kliatba, ktorú na ňu uvalila čarodejnica Murien. Kliatba sa má naplniť v deň Elleniných dvadsiatich narodením, v čase západu slnka. Avšak vo chvíli, keď zapadajú posledné slnečné lúče a všetko sa zdá byť na prvý pohľad stratené. Princezná zistí, že sa ocitá uzavretá v čase. Vždy, keď sa kliatba, naplní, Ellena sa vzbudí do dňa svojich dvadsiatich narodenín a je prinútená prežiť celý deň odznova. Aby zachránila svoje kráľovstvo i samú seba, musí v sebe nájsť odvahu a čisté srdce, s ktorým sa rozhodne kliatbu navždy prekonať. (Magic Box)

Kushina

Naprosto jedna z nejlepších novodobých pohádek. Nepůsobí to lacině, směšně a ani dětinsky. Prostě svým způsobem dost seriózní film s krásným příběhem, který drží napětí. Dost bravo, že češi nenatočili pohádku pro děti, ale pro dospělé, co fakt stojí za to! 85% ()

MiniRecenze

Na české poměry je to nadstandart. Pohádka je sice silnou vykrádačkou zahraničních opakovaček. Ale na herce se dobře dívá. A závěrečný nástup alá avengers mě dost pobavil. 7,5/10 ()

Horác

Viděl jsem už několikrát, v poslední době to dávají v televizi pořád dokola. A musím říct, že se tahle pohádka povedla. Líbí se mi na ní kromě jiného obsazení, hlavně dámské. Na Křenkovou i Zmrzlou se dobře kouká. A musím dodat, že samotná princezna je jedna z nejvíc sexy princezen v českých pohádkách, co moje paměť sahá. Je to "samice", "kus ženský" v dobrém slova smyslu a rozhodně nemá v očích nevinnost. Takže pro každého něco, líbilo se dětem, mamince i tatínkovi :) ()

Ronkar

Vlastně v celku dobrá fantasy pohádka. A to fantasy tu platí víc, než jak jsme u našich pohádek zvyklí. Režie je ucházející, exteriéry, interiéry, kostými atd. vypadají fajn. Herci odehrají, co je třeba. Slušelo by tomu ještě o něco větší budget. Na druhou stranu triky ujdou a tvůrci si rozhodně nedělají ostudu. A to už z faktu, že těch čar a kouzel je tu násobně víc než jinde. Stejně tak akce a dobrodružství se divák dočká dost hlavně ve finále. Trochu zamrzelo, že záporačka byla tak plochá postava, ale pořád jsme v žánru pohádky, tak se to dá odpustit. Celkově jsem se bavil a to i přes očividnou skutečnost, že je to velká vykrádačka Na hraně zítřka a Na Hromnice o den více, a to včetně jednoho podstatné zvratu. Ale žánrově jsem jinde než v akční sci-fi, takže je tu i dost hravých a zábavných situací a vtípků. Dialogy jsou celkem povedené. Princezna zakletá v čase je moderní, víc akční a celkově dost jiná. A já jsem za tento přístup rád. Podobné věci by se v Českých luzích a hájích měli točit častěji, proto lehce nadhodnotím. ()

MrKrahujec

Poněkud menší hrůza, než je za poslední roky v kraji zvykem, to je pravda, tvůrci evidentně brali doučovací hodiny u Neila Gaimana (i když patrně neráčili zhlédnout "Na hromnice o den více", ba ani "Na hraně zítřka"), jen kdyby aspoň párkrát nahlédli také k Terrymu Pratchetovi, možná by se dalo i něčemu zasmát. Zpočátku jsem považoval za velký handicap tu okatou inspiraci v počítačových hrách, ale pak jsem si uvědomil, že počítačové hry byly vlastně prvopočátečně inspirovány právě klasickými pohádkami, takže je to ve výsledku asi přece jen fifty-fifty. Ale jinak - všechny ženské hrdinky, dokonce včetně zlé čarodějnice jsou sice tělesně pohledné až hezké, o to žádná, ale proč musejí být tak strašně nesympatické, až protivné? Vždyť to už pak snad ani nejsou přitažlivé... ()

v.indruchova

za fůru té magie bych jim nejradši udělila odpad, ale celkově je to průměr. Jako kdyby si scénárista řekl: Co nejvíc natáhne mladé? Mluvit nespisovně, najivně a hlavně fůra mafie a tajemných run. Cílí na rychlé potěšení nejen z vizuálu. Hudba je fajn, ale zdá se někdy účelová. Hezké prostředí. Příběh se nezdá nějak zvlášť originální i s pointou. Však pravdou je, že opravdová láska /spojení dvou bytostí/ je to nejsilnější co na tomto světě je. Bohužel tato síla byla a je využíváná velice odporně. Doufám, že tato fantasy komedie nebude nikoho nabádat zkoumat podobné odvětví. Princezna mi nějak zvlášť nesedla. Vedlejší role jsou lepší. Např. Polák /Vava/ ()

Kozlowski8

Princezna Ellena se, společně se svými přáteli, vydává na dobrodružnou misi na záchranu království před dávnou kletbou, kterou na něj uvrhla čarodějnice Muriel... Do tradičního pohádkového schématu boje dobra se zlem však v tomto případě významně vstupuje prvek časové smyčky. Tento každodenní návrat v čase nejenže pomáhá princezně dostat se na kobylku čarodějnici, ale pomůže jí hlavně najít sama sebe. Svižné, nenudící vyprávění, krásná kamera, nádherný hudební doprovod, slušná výprava - vše pod taktovkou mladého týmu, který může být příslibem do budoucích projektů (nejen pohádkových). Herecky mne z hlavní trojice zaujaly a bavily obě dívky - Natalia Germani a Eliška Křenková, méně Marek Lambora, ostatní postavy neměly větší prostor výrazněji se projevit. Výborné, moderní pojetí tradiční české pohádky, které bezpochyby osloví současné mladé i starší diváky. 75 %. ()

aannemer

Mně to přišlo hodně hloupé. Nic nového pod sluncem, všechno už jsem viděl mnohokrát jinde a daleko lepší. Pro mladé, kteří toho ještě mnoho v televizi neviděli snad dobré, ale pro někoho, kdo už viděl tisíce filmů, ztrára času. ()

Ironhead

Na naše poměry kvalitní pohádka s dobrými triky a na Natalii Germani plus Elišku Křenkovou se opravdu dobře dívá :_) Nicméně v nemálo scénách tomu pořád kouká takříkajíc sláma z bot, aneb divák cítí určitou topornost a trapnost. Naštěstí je takových scén menšina, ale pořád tam bohužel jsou. ()

Predator77 odpad!

Po pravdě když jsem film viděl tak jsem si myslel že to natočil Zdeněk Trožka protože takovou nehoráznou blbost jsem už dlouho neviděl, od špatných hereckých výkonu po otřesné speciální efekty až po trapný příběh který se snaží kopírovat děj na hromnice o den více nebo o strašný pokus o to být vtipný je pro mě tenhle kousek z našich luhů a hájů jenom dalším zbytečným filmem kterému dávám jednorázově odpad !!! PS pro mě vždy zůstane tou nejlepší pohádkou z čerty nejsou žerty ;) ()

allegria

Pro mě milé překvapení. Zajímavý děj i efekty, ke konci maličko protahované a snad zbytečně komplikované, ale pořád ještě příjemná podívaná. Co bych vytkla, je příšerná paruka Veroniky Freimanové a pak rušivý detail, že princezna v dětském věku měla tmavohnědé oči, zatímco jako dospělá světlé modrošedé. Ráda bych věřila, že to bylo "v rámci kletby", nejspíš ale jen nedbalost a podceňování postřehu diváka. ()

Kral.Prdlin odpad!

Nechápu, co s tím všichni mají, jediné, co se dá pochválit jsou CGI efekty a digitální zpracování, která jsou na Český film opravdu dobrá, tím to ale končí, film je plný herců kteří neumí hrát a jsou bez jakéhokoliv charismatu nebo sympatie, např. hlavní představitelka princezny nebo její komtesa. Princ je zakřiknutý chlapeček, který pije čaj, zatímco princezna emancipovaná žena, která chlastá víno a nenechá si s*át na hlavu. To ovšem nejsou jediné problémy. Celou dobu jsem umíral nudou a nedokázal jsem pochopit, o co se tam jedná. Film je navíc bezesporu vykrádačka Pána prstenů a příběhem úplně okopíroval film Na hromnice o den více. U finální scény jsem zvažoval, že si vezmu život. Totální odpad. ()

meda2016

Komedie to není. Je to sice obrazově komfortní a kásting sahal po šikovných tvůrcích... Bohužel děj jen občas zaujme, většinou nudí. Pak si toho všimne i scénář a něco přidá. Chvíli to vydrží a znovu je potřeba přilepit okolnost, artefakt, hádanku. ... Na hromnice o den více. Tak se dělá nenudící komedie se zacykleným časem. ... Tohle jsou metody seriálu. Vsadím se, že si to všichni užili, byla spousta legrace a catering neúnavně uspokojoval. Natalia Germani buď nemá empatii, nebo dobrou režii. ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD