Princeznú Ellenu od narodenia sprevádza mocná kliatba, ktorú na ňu uvalila čarodejnica Murien. Kliatba sa má naplniť v deň Elleniných dvadsiatich narodením, v čase západu slnka. Avšak vo chvíli, keď zapadajú posledné slnečné lúče a všetko sa zdá byť na prvý pohľad stratené. Princezná zistí, že sa ocitá uzavretá v čase. Vždy, keď sa kliatba, naplní, Ellena sa vzbudí do dňa svojich dvadsiatich narodenín a je prinútená prežiť celý deň odznova. Aby zachránila svoje kráľovstvo i samú seba, musí v sebe nájsť odvahu a čisté srdce, s ktorým sa rozhodne kliatbu navždy prekonať. (Magic Box)

Tai_K_B

Námět už tu byl tisíckrát (a třeba v „Na hromnice o den více“ nebo „Na hraně zítřka“ fungoval líp). Ačkoli musím přiznat, že když už se konečně pan alchymista vymáčkl a ukázalo se, že čas je vlastně služebníkem, začalo to být zajímavé. Nicméně Roman Zach mě už v několikáté roli stále dokola přesvědčuje, že prostě neumí mluvit tak, aby mu bylo rozumět (což považuji u herce za zásadní překážku ve výkonu povolání). A nějak jsem mu nevěřila ani ten pohybový projev rádoby prastarého kmeta. Většina zbylého obsazení, včetně princezny s princem, hrála kupodivu obstojně, což obzvlášť u mladých herců dnes už bohužel nebývá běžné. Sem tam se povedlo do děje propašovat dobrý vtípek a triky a hudba se taky povedly. Zkrátka ucházející pokus o „světovou“ pohádku, jen s rozpačitým rozjezdem a trošku kolísavou atmosférou. Jsem docela zvědavá, jestli se jim tohle ve druhém dílu už podaří vychytat. Jednoznačné plus: komediální momentky obou bodyguardů (ti byli fakt skvělí). A naprostou výhrou byla uhrančivě mrrrazivá Simona Zmrzlá, která může s přehledem konkurovat i těm nejtemnějším filmovým čarodějnicím v podání Heleny Bonham Carter nebo Michelle Pfeiffer. ()

Vala

Pokud pominu vykradenou hudbu z Harryho Pottera (to jako vážně?), a efekty z Doktora Strange, tak to nebylo špatné. Technicky velmi dobrá práce a konečně sem v tomto žánru, zavítal trochu čerstvý vítr. Ani modernější pojetí mi nevadilo.  Zdá se, že snad česká scéna pomalu roztává z toho stavu pod bodem mrazu a začíná mít trochu světovější nádech.  Příště by to chtělo originálnější hudbu a efekty a bude to fajn. ()

Spolecenstvi

Jsem potěšen na plné čáře. Mladá krev tomu dala šmrnc. A je víc jak očividné, že FTV Prima točí kvalitní filmy a seriály. A idol Lambora je supercool. Ale pro malé děti to není. ()

10doktor10

Paráda. Vzhledem k tomu jaké pohádky byly vypouštěny v posledních letech je toto naprosto výjimečný úkaz. Sympatičtí herci, krásná princezna, sexy charismatická čarodějnice, excelentní hudební doprovod, na pohádku poměrně originální a zajímavý děj, hezké exteriéry. Rozhodně doporučuji, stojí za návštěvu, jděte než ty kina zase zavřou!!! ()

Hanver

Musím smeknout, takovou fantasy pohádku s takovými triky jsem na české scéně vážně neviděl. Doplňuje to skvělá výprava, perfektní hudba a real exteriéry. Tohle už snese nějaká měřítka. Konečně! Děj mě teda cca v polovině už začal trochu nudit a točit se v kruhu, ovšem k mému překvapení se dokázal zase rychle zvednout a opět mě "zapálit". A dětem se to líbilo taky hodně, chvílema se i docela zdravě bály ;) suma sumárum, díky za tento počin, v kině to nebyly vyhozený peníze. ()

ajlonka

Mě se tahle pohádka líbila opravdu moc...a to jsem, dle zdejšího hodnocení, měla velká očekávání. Jediné, za co dávám o hvězdičku méně, že si tvůrci mohli více pohrát s vývojem citů mezi princeznou a princem, aby to bylo více uvěřitelné. Jinak Eliška Křenková za plný počet hvězdiček!! ()

jimik13

Nejlepší česká pohádka za poslední roky! Ono to jde a i česká pohádka může působit světově a né že ne. Film fungující na stylu "Na hromnice o den více" je velmi povedený. 90% Bohužel však nemůžu dát 5. hvězdu za píseň od Elvise, ta se tam absolutně nehodila a věřím, že se do filmu dostala omylem, jelikož ten má jinak parádí hudbu, zvuk, střih a vše co je potřeba. ()

PH007

Jedna z nejlepších pohádek, která v sobě kombinuje: Na hraně zířka, Zlobu, Pána Prstenů, Warcraftu a Doctora Strenge. Konečne zde není princezna, ketou musí zachránit princ, ale ketrá nelení a snaží se zachránit sama. Velká kostýmní výprava a slušná píseň na závěr. ()

montel

Asi nejlepší moderní pohádka. Princezna má právě 20-té narozeniny. Za soumraku má na hrad padnout kletba. A taky že jo. Princezna se probouzí pořád dokola do svého narozeninového dne. Kletbu by měla zlomit láska, avšak ani to nepomáhá. A více neprozradím.Příběh je fajn, sestříháno je to dobře. Sice děti by mohli namítat, že je to dlouhé ale více střihu by filmu uškodilo. Měl sem pocit, že se tvůrci při výběru písně inspirovali Hrou o trůny, konkrétněji písní Jenny of Oldstones. Jo a princezna vypadá jak Petra Kvitová. 70% ()

gigs78

Skvěle obrazově zpracované, kamera i vfx na jedničku! Škoda nevyužitého potenciálu příběhu, více vtáhne do děje druhá půle, než začátek. ()

dogrose

Výborně, výborně! Doporučuju jen doladit detaily týkající se textu a projevu. Eliška Křenková zkracuje poslední slabiky u sloves v 1. osobě (já vidim, cítim, slyšim), čímž sama sebe devalvuje a vulgarizuje. Lekce jevištní řeči by prospěla i jinak suverénnímu Janu Révaiovi, což se projevuje v úvodu, kdy není vidět, a pouze slyšíme jeho hlas: má problémy s důrazem a neumí pauzy. Obdobnou pomoc potřebuje ve větší míře i Simona Zmrzlá, aby nebyla tak prvoplánová. Martin Písařík čte třikrát stejnou gramatickou chybu - je tam špatný přechodník. Přechodníky jsou dobrá věc a jejich skloňování je snadno dosažitelné na internetu. S tím souvisí má poslední připomínka: celkově povýšit úroveň češtiny. Když v závěru pohádky přeříkává Roman Zach dopis alchymistům zcela v čarodějném kánonu, najednou se tam vloudí sloveso "zafungovat", což je jak pěst mezi oči. Těším se na další díl. ()

ssarka odpad!

Takže proč odpad... absolutní absence pohadkovosti, stomiliardakrat letecký záběr na Bouzov, vykradeno: Harry Potter, Hra o trůny, Merlin, Na Hromnice o den více... neuvěřitelné se stalo skutečností: do pohádky byla vložena taneční hudba... opět vše digitálně upraveno, už ani jízda na koni nemůže být přirozená...a v poslední řadě otřesné herecké Nevýkony.... ()

OLAFtrueLOVE

Vzhledem k obecnému hodnocení skoro 80% jsem měl velké očekávání. Nakonec jsem dostal celkem trapných 115 minut, které opravdu nezachrání fajn vizuál a jedna kapku epická scéna. Fantasy pohádka plná mnou nepochopených scén a dialogů, která si dle mého hraje na něco, čím není. Se zklamáním tomuto LIDL Edge of Tomorrow dávám 50%. ()

Mr.Nobody

Trochu mám pocit, že tato pohádka je prapodivným kompilátem série filmů o Avengers, epizody Hvězdné brány (S04E06 Časová smyčka), a Pána prstenů. Na straně druhé musím ocenit precizní výkon Simony Zmrzlé, a v některých případech i kostýmy. Celkově mi tento film však připadal spíše jako komedie, což nejspíš nebyl záměr. ()

revere

Další ztracená legie pana Petra Kubíka. A další Velká filmová loupež. Za ocenění stojí, jak se režisérovi podařilo přimět herce, aby neprojevili ani náznak emocí. Nenápaditý scénář vrcholí mimořádně odbytým finále. Efekty nic nezachrání, řada youtuberů je dnes zvládá přinejmenším stejně. Nejlepší v celém filmu byl pro mne Elvis. ()

Monditrade

Krásná moderní fantazy pohádka/film. Je zde sice vidět inspirace mnoha filmy ze světa, ale to ničemu nevadí. Ani to nijak nepřekáží. Nejvíce to je vidět inspirací hlavní písně - Hunger games Song... :-) Lavrence s lukem a šípy.. Každopádně ať je to jakkoliv, tak se to povedlo. Není to na jedno zkouknutí. Škoda jen, že kvůli debilům ve vládě, to není možné vidět v kině.. ale jen na Primě... ale pořád lepší, než drátem do oka... Huba skvělá, efekty, obsazení, děj.... !!! Bez konkurence na pár let... ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD