Legendární James Stewart září v jedné ze svých nejlepších rolí v tomto nadčasovém westernu, jež udal tón pro všechny, co přišly po něm. Pohraniční hlídač Lin McAdam (Stewart) se snaží vystopovat vraha svého otce a otcovu pušku, jedinou svého druhu: Winchester 73, jež postupně putuje v rukou nejrůznějších zabijáků, včetně bláznivého cestáře (Dan Duryea), bezcharakterního prodavače zbraní (John McIntire), mladého indiánského náčelníka (Rock Hudson) a vlastního McAdamova vraždícího bratra (Stephen McNally). V tomto nezapomenutelném příběhu o mužích ve zbrani se objeví také Shelley Winters jako McAdamův pomocník a Tony Curtis v jedné ze svých prvních rolí. (oficiálny text distribútora)

maldoror16

Moc, ale překvapivě moc dobrý old school western. Skvělý a výborně podaný příběh, má to tempo, má to atmosféru, má to vše, co si od staré americké westernové školy přát. Jen ten James Stewart mi prostě nikdy nepřiroste k srdci, ale naštěstí neuráží:); zato Rock "Young Bull" Hudson byl fajn. Mnohem lepší western než spousta mnohem slavnějších filmových kolegů těch dekád. Mile překvapen a potěšen. ()

Arakasi

Nesouhlasim s tim, že westerny z těchto let působí trochu úsměvně, Winchester ´73 je toho důkazem a není to jen jeden z tisíce. Film má skvělé tempo, člověk se vůbec nenudí, akční scény jsou skvěle koukatelné, jeden z nejlepších westernů z USA té doby. ()

Petbrab

Poctivý western s vynikající závěrečnou přestřelkou dvou bratrů. Skvělá podívaná je i útok Indiánů na vojáky. Jako bonus je příběh putující winchestrovky. ()