Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (CinemArt SK)

Morholt

Už na začátku jsem si říkal, že něco podobného už jsem viděl v Mumii a nebylo to zdaleka naposledy, kdy jsem měl pocit, že něco podobného už proběhlo jindy a jinde. V případě Indyho to možná mohla být poklona klasice, byť to tak nepůsobilo, ovšem digitální záporáci už byli prachsprostou kopírkou z Pirátů. Nicméně i tak se na to dalo v pohodě dívat. Herecky je to fajn a Emily Blunt to s Dwaynem funguje, takřka pořád se něco děje a triky jsou na úrovni, ačkoliv ta digitální zvířata mi nešla moc pod nos. Škoda, že hapruje vtip a i minutáž by zaloužila zkorouhnout. Celkově je to takové převařené nic, které dokáže jednorázově pobavit. 60% ()

ScarPoul

Niekde na pol ceste medzi všetkým. Humor funguje 50/50. Hlavná zápletka je zaujímavá a odkazuje na staré dobrodružné filmy o expedíciách. Preto je myslím na mieste aj prirovnanie k Sommersovej Múmií a Verbinskeho Pirátom. Niektoré veci si z nich totiž veľmi očividne kradne. Lenže filmu chýba vízia. Každý dejový zvrat ( akokoľvek prekvapivý a dôležitý pre vývoj postáv alebo príbehu) je podaný rýchlo a bez potrebných emócií. Jedná sa tak o povrchné plávanie vo vodách žánru, kde očividne nikto zo zúčastnených nemá chuť sa skutočne ponoriť. A keď to už tak spraví, divák musí žasnúť ako čisto modrá voda je v hnedej Amazonke. A myslím že tá konkrétna scéna ponorenia slúži ako perfektná metafora celého filmu. Je tam veľa digitálu. Málo skutočnej túžby vypovedať dobrodružný príbeh. Ako jednohubka to funguje. Aj kvôli roztomilej Emily Blunt. Ale Johnson má svoje herecké limity. A takéto postavy mu skrátka neverím. Vyzerá to tak, že Disney prestáva vedieť, ako sa robí správny príbeh. Kedysi ich tvorba chytala za srdce, teraz sa z nej skôr mi diváci, chytáme za hlavu. ()

Lacike

Tak strašne by to chcelo byť novou Múmiou. Dokonca aj ústredné trio kopíruje trio z Múmie. Ale Jaume Collet-Serra je nudný rutinér s jedným náhodným dobrým filmom. Tentoraz sa vrátil k svojej rutine. Je to bohužiaľ sterilné nielen v CGI akcii ale ani postavy nemajú medzi sebou žiadnu chémiu a Rock sa do tej úlohy vôbec nehodí. Viete si prestaviť, že by Indiho hral Arnie? To proste nejde. A Rock to tu potvrdzuje. Emily Blunová je aspoň pekná ale nemá čo hrať rovnako ako všetci. No a akcia vyzerá, že bola tak z 90% natočená v štúdiu v ktorom herci predstierajú, že sú v džungli. Bežný dnešný divák bude asi spokojný, ale mňa to vôbec nebavilo a od polovice som trpel.Jednu hviezdičku dávam za to, že to bolo evidentne drahé a jedna akčná scéna strieda druhú. Aj keď logiku a akúkoľvek uveriteľnosť v tom nehľadajte. Proste klasický CGI bordel. A druhú dávam za ponorku lebo pre ponorky mám slabosť. Ale film ako celok je sterilná nuda pre celú rodinu. Mimo starých frflošov s vkusom. 3/10. ()

MoiJe

Dvojhodinová reklama predpokladám na obnovenú atrakciu v zábavnom parku. Všetko je extrémne farebné a o nejakú realističnosť fauny, flóry, postáv či príbehu sa vôbec ani nepokúšajú. Keď to človek prijme ako fakt, parkrát sa v pohode uchechtne v štýle "omg to sú ale paká" alebo na úmyselne slabých vtipoch. Ako jednorázovka prístupná aj mladšiemu publiku celkom ok. Menej krátkych akčných džungľonástrah, než som čakala. ()

Marcos22

To je ono! Naprosto nečekaná a špičková guilty pleasure jednohubka ve stylu mixu Indiana Jonese, Lovců pokladů, Eldorada, Pirátů z Karibiku a Mumie. Jaume Collet-Serra nám přináší vizuálně nádhernou rodinnou dramatickou podívanou, se všemi prvky zábavnosti a naprosto božím soundtrackem, ve kterém se vyjímá upravená verze Nothing Else Matters od Metallicy v podání Jamese Newtona Howarda. Kvalitně zpracovaných dobrodružných filmů s dobře napsanými charaktery by se dalo spočítat na prstech jedné ruky a Expedice: Džungle mezi ně rozhodně patří. Celý film je silnější o to víc, že je jeho námětem skutečná atrakce se stejnojmenným názvem „Jungle Cruise“ ze zábavního parku Disneyland. Divák ze snímku cítí, jak významnou atrakcí pro řadu generací Jungle Cruise je a byla a vzdává ji hold v tom nejupřímnějším a nejsrdečnějším duchu. Pro vyznavače světových zábavních parků a atrakcí jde o unikátní podívanou, která Vás vtáhne a okamžitě přenese na jedno takové místo. Expedice: Džungle je pro mě k dnešnímu dni největším překvapením roku 2021 a mohu vřele doporučit všem. Za mě plná palba. Od výše zmíněných Pirátů z Karibiku dostáváme druhý film, který je založený na kombinaci dobrodružné podívané s reálnou atrakcí ze zábavního parku. 👌 (09.08.2021) ()

Padme_Anakin

V rámci žánru dobrodružná oddechovka se to dá, je to takový ten snímek na jedno kouknutí.. Pro Emily mám trvalou slabost a Dwayne je sympaťák, takže mě celkem pobavili.. Nenadchlo mě to, ale ani ničím neurazilo, snad jen toho digitálního bordelu mohlo být méně.. ()

corpsy

Dvoma slovami - milý film. Je to čistá, komerčná disneyovská kalkulácia a nápad na rozbeh novej úspešnej série. Film samotný je síce ´´cute´´, ale až príliš inšpirovaný všemožnými dobrodružnými klasikami ( INDIANA JONES, AFRICKÁ KRÁĽOVNÁ, MÚMIA, PIRÁTI Z KARIBIKU atď. ) a nejde svojou cestou. Ono je to film od Disneyho, takže cestičky ktoré sú vydláždené, nemožno opustiť. Čo je trošku na škodu. Aj tak ale oceňujem snahu priniesť to klasické staromódne dobrodružstvo pred divácku obec. Takýto film, tu chýbal, škoda len, že nemá vlastné gule. ()

sidzej

Taký hravý dobrodružný mix prvej Múmie a druhých Pirátov z Karibiku s pôsobivou Howardovou hudbou a klasickou Disney šablónou. Brat hlavnej hrdinky sa dokonca na Frasera celkom podobal a celková dobová atmosféra bola príjemným spestrením filmu. Rock aj Blunt sú fajn keď sa hašteria, v 4dx potešili všetky vodné scény kde striekala voda. Dvojku by som v pohode zvládol i keď nabudúce by to chcelo prepracovanejší príbeh, nejaké tie pasce ala Indiana Jones a Tomb Raider + viac emócii. 3D priemerné , v tomto smere bola Čierna vdova o triedu lepšia. ()

PauloZ

Je to blbina pro děcka paradoxně bez děcek v hlavní roli. Ale hezky se na to dívá, protože Emily je neskutečně cute a The Rock je lišácky napsaný. Takže o solidní zábavu je postaráno. Jen je to celé takové jednoduché a nijak se to nesnaží překročit žánrový standard. Přitom by to klidně mohli být noví "Piráti z Karibiky. 3.5* ()

berny2468

Expedice: Džungle je novým filmem od Disneyho a krásně nám ukazuje, jak nám podobně laděný dobrodružný film v posledních letech v kinech chyběl, protože se čoověk ve výsledku spokojí i s tímto veskrze průměrným (chvílemi až podprůměrným) filmem. Přitom začátek ve stylu Mumie a eskapád z Pirátů z karibiku je více než fajnovým. Za rytmu orchestrálního Nothing Else Matters se nám vysvětlí hlavní zápletka vcelku i zajímavého příběhu. Načežnse nám představí hlavní hrdinka Emily Blunt, která je chytřejší a silnější než-li všichni muži. Feministky by jistě jásaly radostí. Rukopis Disneyho je více než zřejmý. Snímek je “Family friendly” a tak neuráží nikoho a jsou zde zastoupeni všichni, nehledě na tendence té dobý. Největším kladem filmu jsou rozhodně hlavní dva herci, kdy hlavně Dwayne Johnson a jeho černý humor použitý za každou cenu film skvěle odlehčuje. Největším zklamáním jsiu záporáci z kterých nejde ani na chvíli strach (Zlatá Mumie). Taktéž rozhodně platí, že první polovina je lepší té druhé. Je skvěle odlehčená a báječně utíká. Ve druhé polovině tempo naopak lehce povolí a film je ještě více rutinějším a zde už jsem se začínal i chvílemi dosti nudit. Je škoda, že takováto dobrodružství nevídáme v našich kinech častěji. Bohužel však tohle je až přespříliš průměrný snímek, který táhnou pouze ústřední herci. 5/10. ()

ConanVJ

Parádní dobrodružný film, který jsem si moc užil. Film má spoustu hezkých efektů, hodně bláznivé akce a dokonce i skvělé hlášky. Hlavní představitelé filmu sedí. Za mě 100% :) ()

Kryton

Představte si, že vás někdo zavře na dvě hodiny do místnosti a tam na váš pořád křičí, stříká vodu a hází gumové hady. Navrch si připište tak trapné vtípky, že by vás za to na základce zmlátili. Tohle je čistokrevná pračka disney peněz. Ani ty efekty za to nestojí. Fakt lidi si radši zajděte do zoo na Hluboké anebo v menším městě. Je to levnější a podpoříte lidi na daném místě. Hodnocení OST:  Howarde ty taky dlužíš mafii anebo proč si natočil doslova televizní hudbu? Tebe asi fakt potahal Zimmer. 0/10 ()

agentmiky

Srovnávat to kvalitativně s první Mumií a úvodními díly Pirátů z Karibiku je dle mého úsudku úplně mimo mísu! Možná nejsem ta nejideálnější cílovka, na kterou to Disney směrovalo, být mi o 15 let méně, tak bych si asi všechny ty barvičky užil, ale aspoň to teď mohu hodnotit trochu více objektivně čistě jen z filmařského hlediska. Tak zaprvé...Rock se tam vůbec nehodil! Chápu, že v dnešní době se jedná o hereckou megastar, ale jen jeho přítomnost na lodi mi přišla místy směšná. Emily Blunt z té hlavní trojice určitě nejlepší, tam jsem jí ten anglický styl humoru věřil skoro v každém záběru. Záporáci docela směšní (ten Plemons snažící se o německý přízvuk, to byla fakt jedním slovem tragédie). Hudba obstojná, příběh v rámci žánru asi OK (od pohádky nečekám bůhvíco), ale ta digitální krajina mě v průběhu dost bila do očí, to zelené plátno bylo očividné. Takže shrnutí....Není to vysloveně průser, pořád se ve filmu něco děje, ale na ty nejvydařenější filmy s dobrodružnou tématikou se to nechytá. A to dost. Silné dvě hvězdy. 5/10 ()

contrastic

Tak jsem  na 2 hodiny vypnul mozek a kupodivu jsem si to užil.  Roztomilá Emily Blunt ,  oblečený  Dwayne Johnson a po dlouhé době mě potěšil, i když v menší roli  Paul Giamatti . Takže dávám 4 hvězdy s vědomím, že mě bude chtít nejmenovaný kamarád a kolega na csfd  opět vyřadit s žebříčku oblíbených uživatelů :) ()

italka63

Oddychový, nenáročný film pro nevlídné odpoledne, místy mírně vtipný a zaplaťbánbůh za Dweyna, protože i kdyby to byla sebevětší pitomost, tak z něj to charisma zkrátka kape. Jen kvůli němu je ta třetí hvězda. ()

Derek

Ako tu väčšina užívatelov uvádza Jungle Cruise je mierne zabavný mix kopírujúci dobrodružné filmy od Sommersovej Múmie až po takých Pirátov z Karibiku (vďaka hudbe Jamesa Newtona Howarda sa mi v mysli vybavoval hlavne Indiana Jones). Ústredné trio je skvelé, ale to sa žial nedá povedať o akčných scénach ktore majú ďaleko k Spielbergovej hravosti či Verbinskiho nápadom a tak sú len klasickým neprehľadným CGI štandardom ktorý neurazí ale ani nemá šancu utkvieť v pamäti. Nová filmová seria z toho asi nebude, ale ako letná blokbasterová oddychovka to svoj cieľ splňa bez problémov. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)