Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (CinemArt SK)

mmajjkii

Jsem zmaten. Jungle cruise je slátanina Mumie, Indiho a Pirátů z karibiku – všechny tři filmy jsem si užil a patří k mým oblíbenějším. The Rocka a Emily Blunt taky rád vidím. Už na začátku filmu mi to připomnělo Indiana Jonese, říkám si, že v ženském podání a navíc s Emily Blunt to může být zajímavé, paráda. A z počátku tomu tak vskutku bylo, ale chemie mezi Emily a Dwaynem je úplně mimo, navíc mi do té role Dwayne vůbec nesedl. Někde v půlce filmu se to zlomilo a poslední půlhodinu, přestože byla velmi akční, jsem vyloženě protrpěl a říkal si, kdy už to konečně skončí. Vypadalo to nadějně, ale nakonec to byla strašná bída, a myslím, že z velké části to pro mě potopil The Rock. Tedy 2*, IMDb 4/10 ()

Raziel811

Ale jo. Chemie mezi Johnsonem a Blunt se povedla. Na film se nejlépe dívá s dětmi, protože právě děti nejvíce ocení barevnost a chvílemi temnější nádech. Sice bych to nevydával za nové Piráty (původní trilogie byl zázrak své doby a to už se nebude opakovat), ale tento snímek se jim snaží aspoň z povzdálí konkurovat a výsledek je zkrátka fajn. ()

maxELfilmy

Film má zábavný začátek, který se na konci vytratí. Hlavní trojka je dobrá, bohužel padouši jsou nic moc. CGI padouši mají mimo CGI vlastně nic. Prvek komedie první polovinu dobře funguje. Tu druhou moc ne. Celkově první polovina by si zasloužila 8 z 10. Ta druhá tak 5. 6 z 10 neboli promarněných 3 z 5. ()

AmunRa

Nečekal jsem zrovna Indianu Jonese, ale nečekal jsem ani takhle bídný film. Autoři si evidentně řekli: Když funguje dvojice na malé lodi v džungli v Africké královně, tak bude fungovat zase, jenže Dwayne Johnson má do Humphrey Bogarta dost daleko. Když fungovali mrtví piráti v Pirátech z karibiku, tak budou fungovat zase, jenže to by z nich nesměly být jen nabubřelé CGI. Splácat pár funkčních schémat prostě nestačí a pokud není promyšlený koncept, tak to nefunguje. Film vyloženě připomíná hýřivě barevnou atrakci z Disneyworldu s humorem pro děti pod dvanáct let, což je i na rodinný film proklatě málo. Abych nebyl vyloženě negativní, tak některé akční scény skutečně dobře fungují a steampunková loď, kmen lidojedů nebo domorodý chrám vypadají dobře. Dwayne Johnson si hraje pořád tu svoji postavu svalnatého hrdiny jako třeba v Jumanji, ale každým rokem je to méně uvěřitelná stylizace. Naštěstí jsou tu náznaky přestylizování do komediálních rolí, kde už věk nehraje takovou úlohu.  Naštěstí film zachraňuje alespoň vždy kvalitně hrající Emily Blunt, bez které by se ode mě film dočkal mnohem jízlivější kritiky. ()

PISTA226

7,5/10 Upřímě jsem čekal naprosté fiasko, ale nakonec to nebylo vůbec špatné a jako prostý film, který pustíte svým dětem je to dost dobrý. Nejvíc si to pro sebe krade samozdřejmě The Rock, který v každé scéně působý úžasně a nic nekazí. Bohužel oproti tomu Emily Blunt se mi tu většinu filmu jeví naprosto nesympaticky a ani její celkem vtipný bratr to nedokáže spravit. Je to možná tím feminismem, který tam často zaznívá třeba v diskuzích o kalhotech, aby film ukázal, že v té době ženy neměly práva, což je všem jasné a nepotřebuji to pořád otravně poslouchat dokola. Nebo je to možná naprosto ohavným začátkem, který kazí zbytek filmu svou naprostou nelogičností, která opravdu bolí na oči. Třeba scéna s Frankem, který sice bojuje o každý peníz, ale je mi jednoy když za sebou nechá zničenou vesnici za škody v ohromné hodnotě. Německý padouch mi tu není nijak příjemný a člověk si k němu skoro vůbec neudělá vztah a ani ho moc nezná, takže je tam spíš naobtíž a oproti začátku, kde se tváří jak vládce, kterýho by se měl člověk bát, se pak chová jak malé dítě. Natož španělé jsou tu celkem fajn. Připomínají padouchy v Pirátech z Karibiku, ale mají dobrý příběh, motiv i charakter. Všechna zvířata jsou dost viditelně udělaná pomocí CGI, což by nevadilo, kdyby to nebylo tak vidět, ale možná mám jen moc vysokou laťku. Ten velký zvrat byl udělaný celkem dobře, ale mohli by lépe vysvětlit to prokletí a věci kolem. Konec se mi nezdál zakončený tak, jak bych si přál, osobné bych radši nechal Franka umřít, aby to mělo ten šmrnc, ale chápu, že by to děti neměli rádi. Celkově klasická disney pohádka, která neurazí. ()

TerribleTale

Disneyovka vyloženě pro děti. Dospělák si tam nic moc nenajde. Dvě hvězdy za Metallicu, škoda, že tak skvělej song byl použit v tak slabé pohádce. ()

largesnake

5,5/10. Klasická dobrodružna rodinná jízda, kde není absolutně nic vyjímečného, je to podobně laděné jako třeba indiana jones, piráti z karibiku atd. Vůbec to neuškodí no a pokud chcete vypnout a nad ničím nepřemýšlet, tak je to přesně pro vás. ()

Polux

6/10 | Ach jo, digitální zvířata, digitální džungle, digitální ponorka, digitální akce, digitální všechno. Johnson je sympaťák a Blunt je kočka, ale mají mezi sebou nulovou chemii a tím pádem jim to spolu bohužel vůbec nefunguje. Potěší akční úvod, ale jakmile se dostanou hlavní hrdinové do džungle, padá tomu řetěz a zkrácení alespoň o 20 minut by bylo více než záhodno. K tomu podivná zápletka s překvapivým odhalením, které je...prostě divné. | Srovnání s jiným Disneyho filmem podle atrakce nevyznívá pro Jungle Cruise vůbec pozitivně. Zatímco na Pirátech je poznat lehkost, vtip, perfektní casting a snahu udělat ten nejlepší film o pirátech vůbec, u Jungle Cruise je cítit jen křeč, pásová výroba a kalkul. Na Mummy nebo Romancing The Stone tohle nemá ani omylem, natož na Indyho. Na jedno zhlédnutí to není nic proti ničemu, ale za rok si na to nikdo nevzpomene (pokud nebude Disney kouzlit s čísly na D+ a vítězoslavně neoznámí dvojku). | PeZet ()

Hixx

Dobrodružná komédia od Disneyho, ktorá atmosférou pripomína "Múmiu" tiež tu máme borca, akčnú slečnu a jej brata (v Múmii to bol nešika no tu je okrem toho aj homík a nezabudne to patrične pripomenúť). Celkovo pátranie po strome života je zábavné, postavy sú fajn aj hlavný zloduch je týpek. ()

Gluminator

Nevím, zda vůbec mám právo hodnotit tento film, když jsem vydržel asi prvních 15 minut a pak to musel vypnout, abych neutrpěl trauma. Od té doby co The Rock měl tu trapnou scénu na lodi, tak jsem to prostě už dál nevydržel, pardon, ale takovéhle Béčko (spíše Zetko) a ještě studiovka jako prase... sorry fakt ne. ()

Jansuper

No ze začátku to vypadalo jako fakt hodně dobrej film, původně bych dal i 5 hvězdiček, ale pak sem si řekl že bych dal 4, kvůli té nesmyslné tupé střelené nepřehledné akci, a naprosto nedokonalýma dialogama a nepřehlednýma událostma v ději, ale tu první hodinu a půl to vypadalo fakt velmi dobře, skutečně se mi film velice líbil, vadilo mi jen že akce byla hold někdy nepřehledná, o to že byla střelená a někdy i nesmyslná by mi eště zas tak nevadilo, příběh to mělo fakt dobrej, atmosféru to mělo taky dobrou, pěkné prostředí, Dwayne Johnson který to jako vždy zdvihal fakt nahoru ten film, a postavy sou simpatické, ale nakonec sem dal 3 hvězdy, poslední půl hodina je opravdu nepřehledná slátanina, tu poslední půl hodinu si snad pustím eště někdy jednou i když se mi tedy moc nechce, tolik nepřehledných scén, tolik dialogů které neměli ani hlavu ani patu, či byly tak nesrozumitelné, včetně děje v poslední půl hodině, efekty musím uznat že mi nepřišli na dnešní dobu u tohoto filmu tak moc dobré, když si vemu že to mělo 8 minut dlouhé titulky, skutečně v ději sme se setkali s tolika postavami, a pak ze záběru zmizeli a už sme o nich nikdy neslyšeli, a to i přesto že v tom ději měli třeba i nějaký význam, co se stalo se všemi těmi vojáky, toho hlavního zaporáká na konci filmu, skutečně to že Frank nakonec zjistíme že je jeden z duchu mi přišlo jako fakt docela až moc našponovaný už, i to s tím jak se člověk těší na zajímavou zápletku s lidojedy a najednou zjistíme že to bylo jen naplánovaný divadlo od Franka a plno dalších jeho faků, bylo tak zklamujících a nesmyslných, no a v těchto věcech bych mohl pokračovat až do aleluja, tudíž ten film je jako dobrý, v hodině a půl určitě ano, ale vzhledem k těmto okolnostem a poslední půl hodině jen 3 hvězdy, film který je dobrý opravdu jen na jedno jediné zhlédnutí ()

babuška

příběh je hezkej, ale ani krásná emilka tomu nepomohla, film se snaží udržet diváka  za každou cenu v napětí, které se bohužel promění v nudu, místo rocka to mohl zahrát kdokoliv kdo to jen trochu umí, ono mi připadalo, že ho to nebaví, jedna navíc za toho bráchu, 2/35% ()

Tom10000

Zajímavý film z dílny Disney, určený dětem i dospělým, u něhož jsem se po opravdu dlouhé době zase mohl pořádně zasmát, jelikož obsahoval spoustu refných momentů, rozhodně patřící ke klíčovým prvkům mého kladného hodnocení. Příběh z doby, kdy ve světě zuří Velká válka, vypráví o magickém stromu, jehož květ dokáže vyléčit všechny nemoci na světě, ale není možné ho (téměř najít). Jedná se totiž o téměř zapomenutou legendu, jež však neustále vrtá v hlavě nejen jisté britské doktorce, ale i nejmladšímu synovi německého císaře Wilhelma. Oba dva si s květy přejí splnit své nejvroucnější sny. Mladá blondýna prahne po záchraně všech nemocných a sužujících se lidí, kníratý princ zase po vítězství ve válce, již jeho otec pomalu prohrává. V cestě jim ale stojí kletba, uvalená na džungli dávným šamanem. A též i vlastní trpělivost. Zejména pro dívku, plující se svým bratrem na palubě hnijícího korábu, jenž kormidluje podivný vtipkující namyšlenec, představuje cesta po Amazonce zkoušku klidu a sebeovládání. Jak ale později zjistí, z Franka, osvaleného podvodníka, se vyklube někdo úplně jiný. Někdo, ke komu nejen získá důvěru, ale do něhož se zamiluje a udělá cokoliv, aby s ním mohla strávit zbytek života. Klidně by obětovala i svůj, a všech ostatních (...). Celý děj mi velmi vyhovoval, každá scéna zapadala do druhé. Samozžejmě, film je určen pro děti, a proto například "ultravýkonný" parní motor může v jednu chvíli neustále vynechávat, aby poté v krizi na úpatí vodopádu zvládnul to, co ani dnes nedovedou ani ty nejlepší. Též bych čekal trochu více lásky, a méně hrdinství. Ale když není film určen 15+, co čekat jiného, než pouze jediný skrytý polibek (vyjma dvou, kdy si oba hrdinové předávali pod vodou vzduch). Ale abych zase jenom nekritizoval: vyhnuli jsme se zbytečnosti v podobě mluvících zvířat, (Malá mořská víla o dva roky později tak neučinila, škoda) pohádka měla též perfektně zpracované vtipné scény, (třeba "Teď se řídíme pokyny včely" a podobně) či ony chvíle s tygrem. Jednalo se zkrátka o odpočinkové dílo na zlepšení únavného pátečního večera. 85 procent, zase si nechávám rezervu kvůli pár nedokonalostem, například "zázrakem" v podobě druhého lístku, (jak se může Měsíc vrátit?) jenž navíc nikdo nevyužil (či se pletu?). I přesto, doporučuji! ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)