Star Trek: Short Treks

Sci-Fi / Dráma / Krátkometrážny
USA, (2018–2023), 2 h 27 min (Minutáž: 2–18 min)

Anson Mount, Ethan Peck, Rebecca Romijn, Mary Wiseman, Yadira Guevara-Prip, Aldis Hodge, Doug Jones, Rainn Wilson, Rosa Salazar, H. Jon Benjamin, Mimi Kuzyk (viac)

Kolekce krátkých příběhů, která jde do hloubky a dále rozvíjí klíčové postavy ze světa Star Treku. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa filmmovier k tomuto seriálu (10)

Na útěku (2018) (S01E01)

Moje hodnocení je asi dosti přepálené, ale já se u toho fakt bavil. Tilly je prostě dokonalá a ta mimozemšťanka byla taky super. Scenáristicky to žádné veledílo není ani náhodou, ale šlapalo to a bylo to fajn. 90%. ()

Calypso (2018) (S01E02)

Půjdu trochu proti většinovému proudu a řeknu, že Calypso je nejslabší Short Trek. Atmosféru to má sice luxusní a one man show je to skvělá, ale mně to prostě nijak nenadchlo a nedokážu říct, proč. Tento díl nás taky zavedl tam, kam se dosud žádný Star Trek dosud nevydal, tedy opravdu daleko do budoucnosti, ale je v podstatě jedno, kde se to odehrává. Za mně tentokrát 80%, ale za to velmi silných, protože tyhle sci-fi zápletky prostě mají sílu. ()

Nejjasnější hvězda (2018) (S01E03)

Origin pana Saru (což je po Lorcovi nejlepší postava) a příběh toho, jak se dostal do Hvězdné flotily. Hostovačka Phillipy a domovská planeta Kelpienů. Co si přát víc? Takhle prostě má Star Trek vypadat, takže nemám, co bych zkritizoval, protože je to navíc i báječně napsané a natočené a konečně to, na rozdíl od prvních dvou dílů, docela výrazně doplňuje děj seriálu. Spokojenost. 100%. ()

Mistr úniků (2019) (S01E04)

Nejlepší Shot Trek. Mudd je prostě geniální řízek a tahle podoba mu padne jako ulitá. Vtipné, svižné, zábavné s geniálním koncem a naprosto úžasnou režií a hereckými výkony všech zúčastněných. 100%. ()

Q&A (2019) (S02E01)

Docela dobrý, ale pro mně víceméně docela už na hraně, ačkoliv to vlastně dává docela smysl. Spock v podání Ethana Pecka je prostě super a Pike je ještě lepší. Je fajn, že se k posádce Enterprise tvůrci Discovery vrací alespoň takhle. 70%. ()

The Trouble with Edward (2019) (S02E02)

Perfektní, velice zábavná blbinka, která snad ani jiný účel nemá. Doufám, že ta potitulková scéna do budoucna vůbec nic neznamená. Hlavní trojice naprosto perfektní, hlavně mě ale překvapila Rosa Salazar. 90%. ()

Ask Not (2019) (S02E03)

Prozatím nejlepší Short Trek téhle série. Mnoho prostoru pro Pika a sympatickou a rozkošnou hlavní hrdinku, fajn příběh s dobrou pointou, krásně to uteče, na malém prostoru je to i poměrně akční... Super. 85%. ()

The Girl Who Made the Stars (2019) (S02E04)

Zajímavá a rozhodně neobvyklá animace rozhodně zaujme, příběh je ovšem trošku stupidní. Nicméně jako párminutová jednohubka je to pořád poměrně sympatické a zabaví to, i když je pravda, že zrovna tahle epizoda by stejně tak jako kraťasem Star Treku mohla být kraťasem naprosto čehokoliv jiného. 70%. ()

Ephraim and Dot (2019) (S02E05)

Během osmi minut napříč historií celé TOSky i jejích filmových pokračování. Sympatické, zábavné. Oba titulní hrdinové velmi sympatičtí. Super. 85%. ()

Children of Mars (2020) (S02E06)

Jako předehra k Picardovi je to super, navíc když je tak dobře natočená a má skvělou hudbu. Během těch sedmi minut to hraje na city docela dobře. ()