Star Trek: Short Treks - Season 1 (2018) (séria)

Calypso (S01E02)

(epizóda)

Craft procitne na neznámé ošetřovně a zjistí, že se nachází na opuštěné lodi. (SkyShowtime)

noriaki

Kombinace TOS epizody Metamorphosis a části Odyssey sice vypadá patřičně ambiciózně, ovšem obávám se, že na rozvinutí uvěřitelné atmosféry je čtvrt hodina prostě málo. Tenhle námět měl být použit na luxusní bottle episode. ()

joe196666

Je tohle Star Trek? Nemám příliš ve zvyku psát hodnocení filmů. Každý nechť si vytvoří svůj vlastní názor. V tomto případě však dělám sporadickou výjimku z úcty ke scénáristům, neboť druhá epozoda ST Short Treks je, dle toho mého názoru, opravdu velmi povedená. Pozornému divákovi bylo nastraženo mnoho indícií. Paralela USS Discovery a nymfy Kalypsó z řecké mytologie je pro edukované přinejmenším zajímavá. Obzvláště, když je propracována v mnoha dalších odkazech. Škoda, že neznalý kupříkladu Homéra, ji nedokáží tolik ocenit (a asi si jen kvůli tomu nebudou číst řecké báje). Linka filmu Funny Face s kouzelnou Audrey Hepburn mě opravdu potěšila. Funny Face zanechal svoji "živou" AI lásku Calypso svému bájnému osudu... Ale myslím, ano, tohle je Star Trek! ()

filmmovier

Půjdu trochu proti většinovému proudu a řeknu, že Calypso je nejslabší Short Trek. Atmosféru to má sice luxusní a one man show je to skvělá, ale mně to prostě nijak nenadchlo a nedokážu říct, proč. Tento díl nás taky zavedl tam, kam se dosud žádný Star Trek dosud nevydal, tedy opravdu daleko do budoucnosti, ale je v podstatě jedno, kde se to odehrává. Za mně tentokrát 80%, ale za to velmi silných, protože tyhle sci-fi zápletky prostě mají sílu. ()

• Na začiatku epizódy vidno zábery z krátkeho animovaného filmu Snow-White (1933), pričom Craft (Aldis Hodge) neskôr spomína postavu "Betty Boop" z tohto filmu. Neskoršia tanečná scéna zas pochádza z filmu Usmievavá tvár (1957). (koba)