Priatelia navždy

• Slovensko Chlapec a pelikán (festivalový názov) (viac)

Starý obchodník Mike Kingsley rozpráva vnučke príbeh zo svojho detstva, ktoré po smrti svojej matky prežil s otcom na opustenom austrálskom pobreží. Jeho bezstarostný život sa navždy zmení po tom, čo nájde hniezdo čerstvo vyliahnutých pelikánov, ktorých matku zastrelili lovci. S pomocou miestneho Austrálčana Billa a svojho otca sa im podarí vychovať tri dospelé pelikány. Medzi Mikeom a jedným z vtákov, ktorého nazval pán Percival, vzniká výnimočne veľké puto priateľstva. Krásne časy detských radovánok sa však blížia ku koncu... (TV JOJ)

pushover

Rodinný film v tom nejlepším slova smyslu, jaký se točili před 20ti - 30ti lety. Knihu ani původní filmový zpracování neznám, takže nemám s čím srovnávat, ale příběh se povedl a práce s pelikány byla skvělá. S Geoffrey Rushem se taky nedá nic zkazit 🙂 ()

solisoli

Úžasne krásny film, skvele rozpracovaný, veľmi pôsobivo premyslený. Svet zvierat dokáže pochopiť len ten, kto je s nim spätý. Nejde len o príbeh pelikána a človeka. Je to všeobecné ponímanie. Tento hlboký príbeh potvrdzuje túto skutočnosť. Výborná kamera, hudba a herecký výkon chlapca, ktorý sa neuveriteľne zhostil svojho poslania v tomto skvelom príbehu. Klobúk dolu Austrálska kinematografia, réžia a scenár. ()

Dawe2

90%. Ubral bych kus z přítomného času a přenechal jen čas minulý, nebo z většiny. Velmi mile mě překvapilo, že se takové filmy ještě točí. Herecky naprosto vynikající, stejně jako kamera. V komentáři souhlasím s linekerem, avšak hvězdy za to neuberu. ()

rigby

Příjemně sympatický film s rodinným nádechem. Asi každý si tu dokáže najít to svoje. Příběh je odhadnutelný, ale aspoň není náročný. Ale dokáže se celou dobu udržet na určité výši, aby si divák mohl říci, že viděl dobrý film. Ano, bavilo mě to a docela mi to v těchto náročných dnech sedlo. ()

zodiak217

Skvelé, silné a nabité emóciami. Dostal som viac ako som čakal, lebo po pravde na začiatku nečakáte, že vás film o pelikánoch dostane do kolien, no tomuto filmu sa to podarilo. Pomalý rozbeh, no o to lepšia gradacia a silný, emotívny záver. Geoffrey Rush bol skvelý ako vždy, no aj ďalší herci sa zhostili svojich úloh výborne. Dajte tomuto filmu šancu aj vy, nebojte sa pomalého úvodu a nebudete ľutovať. ()

PTuranyi

Melodramatický príbeh osamelého chlapca, ktorý zachráni a vychová malé pelikány a jeho priateľstve s nimi. Na pozadí tohto vzťahu, ktorý je vlastne spomienkou, prebieha zápas o záchranu rezervácie a vzťahu ľudí s prírodou. Hoci prvý plán je dobre natočené príjemné a láskavé spomínanie na detstvo, druhý plán je veľmi predvídateľný a príliš tlačí na city. ()

jauahaoas

Kurňa, to byl potenciál pro lepší film než ten z roku 1977. Nezadařilo se. Ani Rush a ani vynikající kamera to nezachránili. David Gulpilil v roce 1977 a v roce 2019, také dobrý počin. Za mě 3,5*. ()

skok01

Poutavý příběh. Skvělý scénář, výborné dialogy. Nádherná scenérie, krása přírody. G. Rush opět ecxcelentní výkon. Njn Pan herec. ()

lineker

Takový ten film, který si jednou za čas musíte dát, jen aby jste viděli, že svět je ještě někde v pořádku. Veliké, silné pouto mezi člověkem a zvířetem na okraji světa, tam kde má pořád hlavní slovo příroda. Hodnocení mne trochu shazuje vedlejší současná hlasovací linka, která zřejmě měla podtrhnout nelhostejnost k přírodě v reálném čase. Pro mne to byla spíš červená, křiklavá záplata na krásné, jemné zelenkavé šaty. ()

Zaks

TV film s peknou myšlienkou a dobrou hereckou zostavou. Spracovanie, žiaľ, na úrovni lacnej inscenácie. Vadili mi nedotiahnuté detaily z akože historických udalostí (fail pri hre s ružovou loptou, moderná lopata, aborigéncova ružová košeľa...), nesúvislé prepojenie jednotlivých scén, viacnásobne opakujúce sa zábery. Občas som si pripadal ako v seriáli zostrihanom do jedného filmu, čakal som už len zhodnotenie predošlého dielu alebo text „to be continued“. ()

StandikK

Jediné, co Vám zkazí film, je to, že pokud si přečtete obsah filmu, budete vědět vše o čem film je. I tak však stojí film za shlédnutí. ()

pecolik

Nikdo neumí točit lepší filmy o soužití člověka a přírody než Australani. Silný příběh, krásně natočený, zapamatovatelny. ()