Rosamunde Pilcher

• Rakúsko Rosamunde Pilcher
Nemecko / Rakúsko, (1993–2024), 250 h 9 min (Minutáž: 82–180 min)

Predloha:

Rosamunde Pilcher (kniha), Rosamunde Pilcher (poviedka)

Stuart Davidson, Alexander-Klaus Stecher, Patrik Fichte, Daniela Ziegler, Michael Roll, Diana Körner, Christine Mayn, Siemen Rühaak, Will Mattos (viac)

Recenzie používateľa laik_60 k tomuto seriálu (100)

Na krídlach nádeje (2007) (E73)

Virgínia bola spevačka, po havari bola na vozíku, všetko sa tocil o kamaratov novou láskou z ameriky a hlavne zabezpečil Virgínin brat - hlavny gauner - aby sa na ko niec vsetko dobre otočilo :) ()

Hmla nad zámkom Kilrush (2007) (E76)

Velmi dobrá Pilcherka, kone a Rosamznda - to ide dohromady, jedna z najlepších Pilčeriek !!! :), ()

Z vášnivej lásky (2007) (E77)

Klasická Pilčerka: Krásne okolie pobrežie výhlady na more, v tom slušná vidiwcka rezidencia, krachujúci majitel, dvaja fryško zamilúci sa pár a dvaja traja negatívni neprajníci ale všetko napokon dobre dopadne ... ()

Vietor nad morom (2007) (E78)

príšerne sladky koniec, najväčšia intriganka omilostena, intrigan starosta napokon spolutvoritel a ochranca krajinneho uzemia ... no skratka Pilčerka do troška zase prehnala. ()

Šípy vášne (2008) (E79)

už mi nevadilo to anglické stolovanie milion metrov od domu kdesi v záhrade, kde nesmú chybať jahody a hrozno, ka kde pijú čaj ktorý určite vychladne , lež sa dostane z kuchyne na stôl, tentokrát ma sklamali herecké prejavy Sandritterovej a Becka :( ()

Melódia lásky (2008) (E80)

jedna z lepších Pilcherovej scén. Na jednej strane nezaujímavá egocentrická snúbenica s nezáujmom o hluché dievča, na druhej strane mladší brat lump a ľahtikár s polmiliónovým dlhom, a všetko vyrieši dôvera a láska zvyšných dvoch z oboch strán. :) ()

Príliv lásky (2008) (E84)

Bod dole za ten "pomaľovaný porcelán" !!! Kurnik šopa !!! kto z Angličanov by jedol polievku z taniera, kde je na dne vlčí mak ?!!!  :) ()

Túžba srdca (2009) (E85)

Nepatrím k zúrivým odporcom či kritikov Rosamundy, takže sa jej romantickému a sentimentálnemu filmovému vkusu nevyhýbam. Ale tento krát predsa len čo je moc to je veľa. Roztúžene srdcia patri k scenáristicky a dejovo doposiaľ k najhorším dielam , čo som videl. Dej plný komplotov blbych scén, dialógov , nehovoriac o téme a hereckých výkonoch, skrátka je to film hodný odpadu, hviezdu som pridal ak by som natrafil ešte na horšie dielo. :) ()

Jesenná láska (2009) (E86)

Film sa nevymykal z priemeru Rosamundy. Rakovina nebola potvrdená, všetci sa napokon zmierili, dcéra s otcom, sestra s nevlastnou sestrou, a aj ked "stara laska nehrdzavie" k "obnove" nedošlo. (chvalabohu):) ()

Láska navzdory celému světu (2009) (E88)

... staré nepriateľstvá boli zrušené a staré priateľstva obnovene. A taskto aj malo podľa Rosamundy skončiť. Aj keď som mal sto chutí odobrať jednu hviezdičku za to vytrhane obočie hlavnej predstaviteľke Sylvii Leifhet (no ale narodila sa v DDR, tak nech si ho má). :) ()

Pre lásku k dieťaťu (2009) (E90)

Vogt je príšerný herec, a preboha !!! nepozerajte verziu so slovenským dabingom !!!! :( ()

Verím v lásku (2010) (E93)

Oh happy happy day; Oh happy day, When Jesus washed  ... toto bolo mňamkavo sladké, teologický šmrc špricnutý krimizapletkou. Celkom vydarená Pilcherka ()

S láskou v srdci (2010) (E94)

sympaticky dej tentokrat bez vsakovakych nuansov v scenari, lepší priemer Pilcherovej. ()

Láska na obzore (2010) (E95)

zo slávneho maliara, napokon zamiluvaný slepý sochár. Celkom slušný koniec ()

Keď srdce puká (2010) (E96)

ani tu sa film nevyhol nemeckému sentimentu no predsa len taká malá sonda do psychiky dvoch bývalých kamarátov a pár   zaujímavých zvratov v scenári pomohli pridať hviezdičku k obvyklým "trojkám". :) ()

Sňatek z rozumu (2010) (E98)

do poslednej chvíle nebolo isté ako tí chudobní "boháči" z toho bankrotoveho marazmu vylezú, ešte že Rosamunda pripustila nedôslednosť archeologického ústavu, ktorý vrátil nálezcovi nájdenú rímsku amforu bez dôkladnej prehliadky, ktorá ale bola plna zlatých mincí. ()

Splnený sen (2011) (E99)

Z námorného dôstojníka osobný šofér bohatej "lejdy" a vzápätí aj úspešný "oplodňovač" ,,,, ts ts ,,, toľko šialených náhod v tom scenári, že mi už iba ostáva otázka, kurnik šopa, tie cesty na pobreží s výhľadom na more sú jednosmerky ? nemám šajnu ako sa tam vyhnú dve autá idúce proti sebe. :). ()