Rosamunde Pilcher

Keď srdce puká (E96)

(epizóda)
  • Česko Když srdce pláče (viac)

Fotomodelka Jessica sa po čase vydá za svojho snúbenca právnika Olivera, ale ten si ju berie len pre prestíž v New Yorskej spoločnosti. Ona sa predtým spoznala so staviteľom organov. Keď nájde svojho manžela v jednoznačne nainscenovanej situácii s jeho kolegyňou, pochopí, o čo mu išlo a ujde, aby sa opäť stretla s organistom Maxom Bauerom... (oficiálny text distribútora)

Aileena

Docela milé překvápko. Tím nechci říct, že jde o dílo, které by nějak výrazně vybočovalo z naivní romantiky paní Pilcher. Scénář by zajisté snesl mnohá vylepšení, ale příběh má alespoň nádech reálnosti (když občas zavřu obě oči ;-)), na představitele hlavních rolí se dá i koukat (narozdíl od některých jiných ze stejné dílny) a děj má i pár zvratů. Dámy vypněte veškerá očekávání, zapněte žehličku, pošlete chlapy ven a zpříjemněte si povinnosti... ;-) ()

laik_60

ani tu sa film nevyhol nemeckému sentimentu no predsa len taká malá sonda do psychiky dvoch bývalých kamarátov a pár   zaujímavých zvratov v scenári pomohli pridať hviezdičku k obvyklým "trojkám". :) ()

buchtomil

Oh, pohleďme na tu krásu. Naši Němečtí přátelé a kamarádi nám zde opět připravili další ze svých skvostných filmů podle předlohy, už hodně staré a vrásky oplývající, paní Rosamunde Pilcherové, která už bohužel pro nás, kteří se řadíme do klubu starých romantiků, přestala psát své dojemné a poutavé příběhy už v roce 2000 :-( . Velká škoda. Nu což. Možná by se v našem vznešeném světě našel někdo, kdo by snad mohl vznést námitku, že to přece vůbec nevadí, že ta stará hnusná baba, která odněkud asi na koštěti přiletěla, psala vždy a neustále na jedno brdo. Romantická slátanina pro dospělé, na jedno a to samé téma pořád, pořád, pořád a pořád dokola. Zase ta až příliš bohatá rodina, co bydlí někde na zámku kdesi za devatero horami a devatero řekami u moře v Anglii a samé útesy a stará láska nikdy nerezaví a blá bláá... Však se podívejte třeba jen na dva filmy s přívlastkem Pilcher a uvidíte sami!.... Ale takových lidí jsem za svoji kariéru coby milovníka poezie, dobrého bílého vínka a červené knihovny potkal poskrovnu. Televizních adaptací Rosamunde Pilcher se snad nikdy nenabažím. Zlí jazykové tvrdí, že jich je jenom kolem 70! Ale já jsem jich vypátral něco kolem sta. Na takové sladké infantilní filmy se rozhodně oplatí dívat ! Zahřejí vás pěkně u srdce. A proto tyto filmy doporučuji všem zklamaným maminkám v domácnosti, zamilovaným tlustým holčičkám v pubertě a hodným gayům. :-) ()