Panství Downton, to je dokonalá kronika života příslušníků britské aristokracie a jejich zaměstnanců v prvních desetiletích dvacátého století. Tlak, který vyvolává moderní doba, přímo kontrastuje s prostředím, jež je založeno na respektu k tradicím a zažitým rituálům. Majitelé panství, Crawleyovi, ale tuší, že pokud nepůjdou s dobou a nepodstoupí dobrovolnou modernizaci, nemají naději na přežití. Tím spíš, že ty, kteří se jim starají o celodenní servis, postihly emancipační tendence a představa, že budou svým pánům sloužit až za hrob, už dávno vyšla z módy. V této atmosféře bublajícího neklidu dorazila na panství zpráva, že ho poctí návštěvou anglický král. Pro všechny je to životní zážitek, na který se ti „nahoře“ i ti „dole“ musí víc než stoprocentně připravit. Jenže osud je prevít, který dokáže zaskočit i ty nejpřipravenější. Královo služebnictvo chce převzít kompetence toho místního, jelikož ho považuje za neschopné, a domácí se rozhodnou rafinovaně bránit. Plánovaný příjezd krále také na panství přiláká nejrůznější nezvané návštěvníky, kteří mohou mít ty nejhorší úmysly. A do toho všeho se navíc připlete láska. (Cinemart)

RAFT

Seriál sem sledoval okrajově ale ,že by mě nějak bavil to se říci nedá.Zkusil sem film a co na to říct nic moc ,nebavilo mě to.50% ()

mac000

Krásná třešnička na dortu pro každého, kdo si oblíbil stejnojmenný seriál a jeho někdy téměř ikonické postavy hlavních hrdinů. Pokud by si ěkdo chtěl stěžovat na "happyendovost" filmu, ta bylakonec konců i součástí celého seriálu (byť ne vždy, ale rozhodně nebyl sociálně kritický do té míry, že by kritizoval život britské smetánky) ()

peeteno78

Jelikož jsem velký fanoušek seriálu, na film jsem se velice těšil. Za mě jasně nejlepší (podobně jako v seriálu) Maggie Smith. Její výkon je dokonalý a obdivuhodný vzhledem k jejímu věku. A ačkoliv hraje vedlejší roli, bez ní by ten film (a vlastně i seriál) nebyl tak dobrý. O kostýmech a dalších skvělých hereckých výkonech ani nemluvě. ()

JenYu

Na film jsem šla se sestrou, zrovna když jsme měly svůj holčičí víkend, a film nám do naší atmosféry krásně zapadl. Úžasné kostýmy a róby, nádherná anglická příroda, glanc, elegance, jemný humor, fešák Allen Leech. A taky ples, vtipné služebnictvo, tajemství a pletichy. Jen by divákům, kteří neznají seriál, měli u dveří do sálu rozdávat rodokmen postav. ()

Elio

Tento film je čistě nostalgickou záležitostí pro nás, fanoušky seriálu Panství Downton, a kdyby nestavěl na tolik milovaných momentech a známých melodiích, pravděpodobně by šlo o vysoce průměrnou podívanou, i přes všechny nádherné kostýmy a scenérie. Charaktery jsou zde už kvůli tomu, že se jedná o 122 minut dlouhý film, značně osekané, a pokud bych neznala seriálový "prequel", pravděpodobně bych jimi nijak uchvácená nebyla. Možná i proto, že je znám, je mi líto, že u některých z nich se film z hlediska jejich charakterového vývoje vrátil do 4. řady seriálu (např. co se týká "hašteření" hraběnky vdovy a paní Crawleyové, odbojářského smýšlení Toma apod.). A i když mi mimo to nesedly některé scénáristické volby typu komediálního nasazení pana Moseleyho, případně celkově zápletka se služebnictvem, jednoduše hodlám zmíněné nedostatky opomenout, protože tenhle svět mi přirost k srdci a jakýkoliv návrat zpět budu s nadšením, i se všemi jeho šmouhami, předem zbožňovat. A upřímně bych se nebránila tomu, kdyby se tvůrci rozhodli připravit nám každé 2 roky nový film, mapující to, jak se rodina Crawleyů vyrovnává s novými změnami nové doby. Filmy to nebudou pro každého, ale my, kteří tento svět známe, jim myslím úspěch na stříbrném plátně alespoň svou účastí částečně zajistíme. ()

blondboss

Tento snímok priamo nadväzuje na slávny seriál a v podstate už len rozbieha marginálne dejové linky, ktoré v zásade až tak neovplyvnia celkové udalosti. Hlavne sa uzavrie osud Toma Bransona a tým najsprávnejším spôsobom. Opäť z historického hľadiska chirurgicky presné a atmosféra dotiahnuté do detailov. Pekná nadstavba, ale nič viac. 65 % ()

Skrivan

Downton se vrací ve velkém stylu, míří tam totiž královská návštěva. Ta s sebou přinese další intriky hraběnky Violet i menší vzpouru služebnictva. Filmový Downton má vše dobré, co měl seriál (vážnost i humor, intriky, zábavné problémy, kostýmy, hudbu...), a zároveň se drží jednoho tématu a nepřináší zbytečné telenoveloidní zápletky, kterých bylo v seriálu čím dál víc. Závěr je dost povedený - hlavní příběhové linky jsou uzavřené, a přece tu pár věcí zůstává nedořečeno, přesně tak, jak to v životě chodí. ()

STORM70

Až se skoro za to hodnocení stydím, ale po seriálu který jsem bral jako oddychovku a dal jsem mu pěkné tři hvězdičky mě toto pohádkově dokonale nekonfliktní uzavření nečekaně potěšilo. ()

Leník

S velkou lítostí dávám jen 3*. Downtown Abbey má hodně postav, což v seriálu nevadí, ale když se téměř každé postavě má během dvou hodin něco přihodit, je to ve výsledku hrozně povrchní. Kdybych neviděla seriál, jsem úplně ztracená. Dějové linky "muž z armády" a hlavně "zlodějka" úplně zbytečné. Škoda. Ještě že tam je plejáda skvělých britských herců. ()

Tomas_PO

Až po zhliadnutí filmu som sa dozvedel, že to je filmová adaptácia seriálu. Ten som však nevidel, takže porovnať neviem, no film obstojí aj sám o sebe, aj keď len na tri hviezdy. Ťažko povedať, či by sa to pozretím seriálu zmenilo. Film opisuje život 'priemernej' aristokratickej rodiny Anglicka 20tych rokov, meniaci sa svet vnímania aristokracie verejnosťou a zároveň neustály, ale najmä prirodzený rešpekt voči tradíciám. Na viac hviezd chýba trošku viac sarkazmu, vtipu, či lepšieho hereckého stvárnenia. Zmätočné (to zrejme zámerne) sú aj pomiešané rodinné vzťahy, a možno až príliš veľa otvorených tém (nemanželské deti, homosexualita, láska, žiarlivosť, politika...). Pre milovníkov monarchistických filmov však príjemná filmová pohoda. ()

bonovox

Aj keď som seriál nevidel, filmová adaptácia je slušná britská konverzačka v ktorej sa možno zo začiatku budete strácať v množstve postáv, ale postupne sa jednotlivé dejové linky všetkých postáv pekne prepoja a doriešia. A k tomu krásna hudba. Pre milovníka seriálu asi max. hodnotenie. ()

Veber

Fajn tečka za seriálem. U sledování se mi vybavily osudy hrdinů (takže je vidět, že seriál mi v hlavě zůstal). Vše při starém, pár zajímavých dialogů a jinak hlavně trocha nostalgie. ()

Frodule

Milá, nostalgická oddechovka, nic víc, nic míň. Šokující zvrat se pochopitelně po šesti sériích vymýšlí těžko, osudy postav se za dvě hodiny také nemůžou příliš posunout vpřed. Dame Maggie s Dame Penelope to jistí. A Imelda Staunton je vítaným přírůstkem. Splnilo očekávání - 70 %. ()

Filmové Panství Downton se blíží do kin

Filmové Panství Downton se blíží do kin

09.09.2019

Panství Downton, jeden z nejslavnějších televizních seriálů moderní éry, dospěl k velkolepé závěrečné kapitole, která se odehraje v kinech. Stejnojmenný film završuje často neuvěřitelné osudy… (viac)