Skvělí herci v hlavních rolích – George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte a Woody Harrelson – se pouští do nebezpečné akce ve filmu, který přináší drásavě realistický pohled na válečný i morální chaos v Tichomoří během 2. světové války. Film byl v roce 1998 nominován na sedm cen Akademie, včetně ceny za nejlepší film a nejlepší režii (Terrence Malick). Tenká červená linie je filmové mistrovské dílo, které nemá srovnání. Gene Siskel ho označil za “brilantní... hrůzu nahánějící... nejlepší současný válečný film!” (oficiálny text distribútora)

sbinda

Kvíz: "Co se stane, když modrooký citlivý Američan, s duší nevojáka, je naverbován do první linie?" A) projde drezurou a s vymydleným mozkem, rambo stylem, zruší celou džungli se všemi zvířátky i Japonci. To vše na jedno nabití... B) romantickou formou konvertuje celou rotu k hinduismu, kromě dvou, kteří již kopou za jehovisty. To celé zakončeno chlapáckým objetím s parťáky a záběry na rodinu a vítajícího retrívra a před titulky mu ještě stihne rodina padlého kamaráda (bydlí ve vyprahé části Států) otevřít dveře a dozví se pravdu... C) převypráví svůj krutý příběh zádumčivou formou. Každou vystřelenou kulku probere se svým svědomím. Zn: Jen pro vnímavé, slzy vítány. ANO, "C" JE SPRÁVNĚ. A podle svého zaměření bude každý hodnotit - a tak tedy, milovníci Johna ("áčkaři") se místy nudí, "béčkaři" jsou šokováni závěrem a mě, jako "Céčkaře", oslovují nejednoznačnosti a kontrasty typu: dokonale useknutá noha vs pohled nevinného netopýra či perfektně reálné bojové scény vs vnitřní myšlenkové pochody jednotlivců (místy až příliš pro náročného diváka, za to si sobě dávám hvězdu dolů). 50:50 a přitom žádná blbost, naopak. Výborně dokreslující hudba. Make Love Not War 80% ()

Monco

Hodně lidí říká, že je Ryan lepší než Linie, ale já k tomu musím dodat, že Ryan je o něčem jiným. Ryan pojednává o krvavé bitvě skěle natočené, ale bez děje. Ale Tenká červená linie mě jako by zhypnotizovala od začátku do konce. Herecké výkony jsou nadstandartní, režie, která měla dostat oscara stejně tak celý film. Tenká červená linie je jeden z filmů, které se natočí jednou za pár let a už jí nic nepřekoná. Neříkám, že to je nejlepší válečný film, ale je to jeden z těch výborně natočených o válce v Pacifiku. ()

raca

Na tady tom filmu mě nenadchlo vůbec nic a na to kolik tam hraje skvělých herců, tak ani herecké výkony nejsou žádná extra třída. Někdy neznamená že spousta renomovaných herců zachrání film. Nuda schovaná za umění. ()

zdenek1973

VYNIKAJÍCÍ VÁLEČNÉ DRAMA!!! VELICE BOLESTIVÉ VÁLEČNÉ DRAMA KTERÉ SE NEDÁ POPSAT...VYNIKAJÍCÍ OBSAZENÍ HERCŮ,VYNIKAJÍCÍ HUDBA,VÝPRAVA,KAMERA!!!! ()

billcarson

Zapomeňte na Ryana, tohle je úplně jiný a odlišný film. Válečný, možná, ale hlavně psychologický klenot, který se zabývá problematikou války a existence jedince v tomto světě vůbec. Ono to mnoha lidem vůbec nesedne a já se vůbec nedivím, relativně roztahaný, bojových scén poskrovnu, stopáž dosti dlouhá, ale pro mě to byl ten pravý Earl Grey. Malick spolu se Ciminim vytvořili ten nejlepší pohled do nitra vojáků ve válečné vřavě. A ta hudba, tady Zimmer trefil čistou desítku. Journey to line neskutečně graduje, k tomu všemu parádní kamera, skvělé obsazení hereckých es až na Travoltu, na toho jsem absolutně alergický. A tak jako Caviezel i já někdy vidím jiný svět díky Malickovi. ()

DJKubeeCzech

Pro mě nejlepší film o válce i válečný film. Zvláštní pomalost děje, která ale mě připadá jako brilantní timing pro to, aby každá myšlenka, pohnutka i čin hrdinů měly možnost zapadnout do divákovy mysli a zapůsobit do hloubky, geniální soundtrack, jehož některé skladby poslouchám pro nabití chodíce po ulicích ve chvílích dna sinusoid.... Film nekalkuluje, netlačí, nevydírá, přináší. A má co. Viděl jsem je tehdy v kině s Ryanem v jednom týdnu a ten dopad byl nesrovnatelný, a je pořád. Díky za film, který mě donutí přemýšlet a necpe mi polopatické mainstreamové odpovědi ani rozřešení . ()

alphatown

Tento film nemohu doporučit.V půlce jsem ho musel přerušit,ale už mě ten zbytek ani nezajímá.Sice perfektní výprava ano všechno hezké,ale mám sto chutí tohoto režiséra zařadit do odpadu.Viděl jsem i jeho strom života,ale myšlenkové pochody tohoto režiséra jsou mi natolik cizí,že si o něm nic dobrého nemyslím.Strašně dlouhý film,který se nesnaží vyjevit žádnou ideu,jen si klade dokola a dokola opravdu hloupé,hloupé otázky,proč je na světě utrpení.Ani těch pár dobrých akčních scén nevyrovná tu ztrátu tohoto utahaného příběhu bez odpovědí,ale s množstvím fakt hloupých otázek,které si režisér asi klade sám sobě a tento film není určen divákovi,ale funclubu Terrence Malicka a dost možná jen jemu samotnému.A to že má ten film nějaké nominace,tak ale ne u mě.Ode mě by dostal černou hvězdu za unudění diváka a otrávení ho hloupou filozofií. ()

silverfuck

Možná zbytečně zdlouhavé, místy zbytečně sentimentální, ale jinak po všech stránkách výborné válečné drama s perfektní režií, excelentními hereckými výkony a hlavně DOKONALOU kamerou (za mě film s nejlepší kamerou vůbec a prostě nedokážu pochopit, jak je možné, že Toll za tohle mistrovské dílo nedostal Oskara). Dal bych 5 hvězdiček, ale stejně dobré jako Apocalypse Now to prostě není. ()

Martineq15

Abych pravdu řekl, tento film mě nenadchnul, čekal jsem od toho mnohem více, zvlášť podle komentářů a hodnocení ostatních uživatelů. Film me nenadchnul, je to dlouhé utahanné, nesmyslné prostřihy do minulosti k manželce, která nakonec napíše dopis, že se chce rozejít. Chvilka se člověk ztrácí v ději, místa jsou velmi nepřehledná, a tak divák neví, kde se momentálně v ději nachází. Abych nepsal samou kritiku, musím vyzdvihnout herecké výkony, hudbu a kameru, ale to ostatní pokulhává. ()

onevoice

Kamera hudba výprava všetko je ok. Len mi vadilo až príliš veľa tej sentimentality ako každý vojak opisoval svoje vnútorné pocity strašne to uberalo zo živnosti filmu. Zišla sa tu ale fakt kopa skvelých hercov a práve tí dávajú tomuto filmu punc výnimočnosti, Bohužiaľ ale u mňa jednoznačne vyhráva Zachraňte vojaka Ryana práve kvôli tej živelnosti. Mohlo to mať aspoň o polhodinu menej. Niekedy menej je viac. ()

gamer228

Bylo to móc, móc, móc dlouhý, ale to mi ani tak moc nevadilo. Herecké výkony byli naprosto skvělé a charaktery jednotlivých postav se také povedlo na jedničku. O Soundtrack ani nemusím psát...také nádhera. 4,5* ()

ForFan

Geniální počin Terrence Malicka, nádherný soundtrack a příroda, zajímává práce s kamerou, výborné herecké obsazení a výkony. Zobrazení utrpení a zkázy, kterou válka představuje je v tomto filmu opravdu věrohodné. Zde nejsou jední "zlí" a druzí ti "dobří" , jak vojáci spojenců tak vojáci osy museli bojovat ve válce, kterou si málokdo přál...Obyčejní vojáci = čísla na papíře pro jejich velitele, nezáleží kolik jich zemře nebo kolik je raněných, musí prostě splnit rozkaz ... Co se týče délky filmu klidně bych přidal ještě dalších 170min a pořád bych nemohl od obrazovky odtrhnout oči. Viděl jsem ho už mnohokrát, ale rád si ho pouštím znovu a znovu... Scény podkreslené krásnou hudbou se mi u T.M. vždycky líbily a fascinovaly mě... Myslím, že se Malickovi povedlo udělat jeden z nejpůsobivějších filmů své kariéry, na který se určitě nezapomene. Patří určitě k tomu nejlepšímu z dosud natočených válečných filmů. ()

Gmisiycs odpad!

Kdybych chtěl pečlivě prozkoumat diagnostiku demagogie, podívám se na to ještě jednou. Film je oslavou smrti, legalizací politického nátlaku na nepravdivé dogma, že zabít v boji není vražda, ale hrdinství. Navíc je to tak roztahané, že by i Dietl žasl. ()

1p1100

Už ani nevím, jaká pohnutka mě vedla k tomu, že jsem si pustila tenhle film. Snad kvůli poměrně vysokému hodnocení. A upřímně- zklamal mě. Oceňují historicky hodnotné téma a snad i reálně zobrazenou bitvu, ale film jako takový mě silně nebavil. Filozofické chvilky hlavního hrdiny mi nic neříkaly, postavy mi k srdci nijak nepřilnuly a celkově to nebyl nejlepší filmový zážitek, jaký jsem kdy měla. Popravdě jsem druhou polovinu jen tak rychle sjela a nemám pocit, že bych o něco přišla. Super záběry krásné přírody, příjemná hudba na pozadí, pěkný hlavní hrdina. Možná jsem divná já, ale tenhle snímek u mě nezabodoval. ()

radimhasalik

Hodnotit tento film je docela složité. Celkově ve vás zanechá takový divně záporný pocit, že válka opravdu není nic příjemného a mění životy lidí. Během filmu akci střídá myšlenkové peklo... film se na některých místech až divně vleče. Kameraman má zvláštní zálibu v natáčení okolní přírody. Možná prostříhat, zkrátit a byl by to úžasný film. Takto si nejsem zcela jistý a dávám ***. ()

fuskoric

Trpel som jak americkí vojaci. Nedá sa vyhnúť porovnaniu so Saving private Ryan aj keď sa filmy odohrávajú v inej rovine. Toto je oproti Spielbergovej pecke jednoducho psychologická sračka. ()

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Malick workoholikem

Malick workoholikem

25.11.2016

Legendární filmař Terrence Malick nikdy netočil závratným tempem. Mezi Nebeskými dny a Tenkou červenou linií třeba nechal díru 20 let, od roku 2011 se ale podivuhodně rozjel. Po šestileté pauze… (viac)