Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

Kryton

Prostředí staré Anglie se mi líbí a zvlášť pokud se zpracuje tak pěkně jako tady. Herecké osazenctvo hraje s lehkostí. Snad jako by nad tím vším bděl sám Shakespeare. ()

depony

Romantická komedie s historickým podtextem o nejslavnějším dramatikovi světa ....Bylo to velmi příjemným zpestřením a tento film je chloubou mé DVD sbírky :) ()

kikuka

hravé, tragické, vtipné, romantické, patetické..pravdivé?..who cares..film, v ktorom ten, kto miluje zakázané, miluje tajne a verejne zároveň..úžasné dialógy, z ktorých je jasné, že stoppard o shakespearovi vie "trosku" viac (zahral sa už s Hamletom)..And tell Master Shakespeare, something more cheerful next time, for Twelfth Night. (My story starts at sea... a perilous voyage to an unknown land... a shipwreck... the wild waters roar and heave... the brave vessel is dashed all to pieces, and all the helpless souls within her drowned... all save one... a lady... whose soul is greater than the ocean... and her spirit stronger than the sea's embrace... not for her a watery end, but a new life beginning on a stranger shore. It will be a love story... for she will be my heroine for all time. And her name will be Viola. ;) ()

fannah

Všechny Oscary dostal tento film oprávněně, ovšem jednoho měl dostat ještě skvělý Geoffrey Rush, který byl famózní stejně tak jako kostýmy, Gwyneth Paltrow, výprava a scénář. ()

ivishka

Famózní shakespearovský snímek.Uznávám jistou pravděpodobnost, že právě tenhle proslulý romanopisec a básník Shakespeare(a to jsem jeho přívržencem)ani nemusel být muž a dost dobře to mohla být žena nebo třeba sama královna.U tohoto filmu se mi líbí především myšlenka s kterou si John Madden pohrává a to jest, jestli se ženy tehdy opravdu tak chtěly věnovat divadlu, že se vydávaly za muže(pomineme romantiku a zamilovanost do Willa)...Sám William S.je jedna z nejzáhadnějších postav anglické historie(a že jich není málo)a má své kouzlo stejně jako tento film. ()

ArsenalEagle

Takže, začal bych skvělou Gwyneth Paltrow, ta byla dokonalá. Pokud přičtu další skvěle obsazené posty, plno filmových hvězd a známých tváří a bravurně zvládnutý příběh se spoustou vtipných momentů, nemůžu se přemoct dát nižší hodnocení. Nicméně Oscar bych filmu určitě nehádal, zvlášť když ve stejném roce vyšel asi nejlepší válečný film všech dob, Vojín Ryan. ()

GodComplex

Kdyby ten film bylo dilo Shakespeara, nepochybuji, ze by me to (jako vzdy v jeho pripade) spolehlive unudilo k smrti. Tohle ale neni od Shakespeara, nybrz O Shakespearovi, takze to tam sice nudou zavani, ale stale se to da a funguje to vlastne jako povedeny Shakespearuv biopic. Joseph Fiennes v hlavni roli si sice o nejake sympaticnosti muze nechat jen zdat a kdyz se tam jeste objevi to poleno Ben Afleck, vypada to na pradny maler, ale nakonec to tak nejak dopadne, ze je vse ok. Veskera Oscarova slava (7 kousku? jako coze?) sice opet totalne mimo misu, ale tak uz to holt chodi. 5/10 ()

blackrain

Stará dobrá Anglie a mladý Shakespeare, který se snaží dopsat divadelní hru, co může být lákavějšího? O ničem nevím. Samozřejmě se také dozvíme, co vedlo velkého spisovatele k napsání tragédie Romeo a Julie. ()

01Zuzana10

Fakt sorry ale podľa môjho skromného názoru, tento film je príkladom, že i Oskar, BAFTA či iné ocenenia nedávajú vždy len tým najkvalitnejším filmom. To v tom roku nevyčlo nič lepšie? :( Okrem toho mám averziu na Gwyneth. Judi Dench je určite autorita, no na Alžbetu I. sa nehodí. Hrá tam kopec známych hercov, no... ja som z toho celého mala príliž ,,americký - Hollywoodsky" dojem. Dokonca ani príbehu sa nedá uveriť. :( žiaľ. ()

Skip

Krasně propojený fiktivní příběh o Shakespearovi, zamilovaném do ženy z vyšší společnosti, se vznikem jedné z nejslavnějších divadelních her Romeo a Julie. Nádherné kostými a skvělé herecké výkony. ()

kajas

Joseph Fiennes jako Shakespeare byl prostě neodolatelný. Škoda konce, ale i tak skvělá podívaná. Ani si nevybavím film, který získal tolik Oscarů (kromě "Titanicu"), jestli je má zaslouženě, to nemůžu posoudit, nejsem odborník. ()

Dont

Jako romantická komedie film to splňuje veškerá očekávání, která jsou kladena na tento typ filmů. Film po právu získal celou řadu ocenění, všechno si jak se říká dokonale sedlo a zapadlo do sebe. Skvělá hudba, kvalitně vystavěný scénář, precizní režie, dokonalá výprava a hlavně úžasná přehlídka výborných herců. Hlášky Geoffryho Rushe (I don’t know. It‘s a Mystery) a Toma Wilkinsona (I am… I am the Money) byly fantastické od začátku až do konce. Další herce přeskočím, protože všichni byli výborní jako obvykle (Gwyneth Paltrow, Colin Firth, Judi Dench. Joseph Fiennes atd.) ale zmíním ještě Bena Afflecka, jehož herectví jsem dříve moc nemusel, ale tady se konečně zase ukázal v roli, která mu perfektně sedla. Snímek neklade na diváka prakticky žádné nároky, takže je to i fajn oddychovka pro chvíle relaxu. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)