Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

mira.l

Musím přiznat, že ze začátku mě to moc nebralo, ale nakonec jsem se do toho nechal vtáhnout. Docela mě překvapilo těch 7 získaných oscarů, i když je pravda, že Gwyneth Paltrow si ho zasloužila, v roli Viloy byla neodolatelná, a další zasloužené byly přinejmenším ty za kostýmy a hudbu. Jinak krásný romantický příběh a ... ale co, vše podstatné už tu řečeno bylo. Určitě jsem neviděl naposled. ()

Likan7

Pokud to budeme brát jako romantickou komedii, tak to účel splní. Celé to je hrozně milé a sympatické, ale i tak bych tam cekal mnohem více skvělého anglického humoru, který mi je nejbližší. Zaslouží si to tolik ocenění? Těžko říct, za mě asi ne. I když jsem to teď viděl po mnoha letech, a uznávám kvality, na 5 to u mě není. Stopáži by slušelo být o 30 minut kratší, druhá polovina, jak už to u komedií bývá, je o poznání slabší, je méně humoru a více se hraje na vážnou notu, a to filmu ubližuje. PS - Joseph Fienness a Geoffrey Rush zde zahráli jedni z nejsympatičtějších postav co jsem za dlouhou dobu viděl. Skvěle zahráno! ()

GTS_PUNK

Životný príbeh Williama Shakespeara (Joseph Fiennes) a jeho hry o "Rómeovi a Júlii" v svojskom podaní režiséra Johna Maddena je zvláštnym romanticko-dramatickým dielom, ktoré ani zďaleka nedosahuje svojho potenciálu. Film vo veľkom zlyháva na toľkých dôležitých frontoch, až sa tomu nechce veriť. Od námetu, cez príbeh sa postupne rúca takmer celý koncept, ktorý predstavuje tento dvojhodinový snímok vraj plný lásky, ale najmä diváckeho sklamania. Natočiť film o snáď najdôležitejšom a najväčšom prozaikovi nielen anglických dejín by bolo hodné chvály, avšak iba v prípade, že by dielo neskĺzlo do vôd predstavujúcich niečo podobné, ako majú diváci možnosť vidieť tu. Pomerne ľahký námet so snahou zaplniť ho humornými prvkami zo začiatku dokáže fungovať a prvých niekoľko minút je znesiteľných. Potom, od nejakej chvíle, všetko zrazu prejde do roviny ukrutného diváckeho trápenie sa pokračujúceho až do záveru celého filmu. Cez kŕčovitý, ale hlavne nudný dej, ešte kŕčovitejšie pôsobiace postavy zahrané špičkovými, ale v tomto prípade nesympatickými hercami, posúvajú dej dopredu. Je pritom vysoko pravdepodobné, že divák bude jedným okom sledovať dianie vo filme a druhý okom hodiny, aby vedel, keby sa to všetko skončí. Komédie dokážu byť dobré. Dokonca aj historické komédie dokážu byť dobre. A verte či nie, ale aj romantické historické komédie dokážu byť dobré. Prečo takmer nič v tomto prípade nedokáže fungovať? Príbeh sa ťahá pomaly, nezaujímavo a tí herci. Nie, jednoducho nie. Sledovať dve hodiny nesympaticky pôsobiacu Gwyneth Paltrow v nepresvedčivom mužskom kostýme či nudného a nezaujímavého Josepha Fiennesa ako Shakespeara, to už človek radšej siahne po takmer hocičom inom. Vedľajšie postavy na diváka pôsobia lepšie. Možno práve tým, že ich na obraze toľko nevidieť. Z pomedzi nich snáď najlepší výkon podáva v podstate ešte len začínajúci Ben Affleck. Ďalším nešvárom podtrhujúcim slabú kvalitu filmu je nereálne pôsobiaca výprava. Deju situovanému niekedy do šestnásteho storočia patričným spôsobom nezodpovedajú kulisy, scéna a celé je to akési neuveriteľné. Tentokrát nie v dobrom slova zmysle. Jediným solídnejším faktorom filmu sú kostýmy jednotlivých postáv, ktoré aspoň trochu dvíhajú celkovú úroveň. Shakespeare in Love sa aj napriek tomu bude stále plaziť nízko pri zemi. Ostáva záhadou, ako mohol ten film v roku 1999 vyhrať siedmich Oscarov, tri Golden Globes a štyri ocenenia BAFTA. Dobrý námetom, ale s absolútne nudným, zdĺhavým a vyčerpávajúcim príbehom, ktorému dominuje nesympatické hlavné herecké duo, je tento film skôr kandidátom na Zlatú malinu. Je to celé akési pritiahnuté za vlasy a pôsobí to zle. Vyhnite sa tomuto ak hľadáte dobový film, komédiu či romantiku. Najlepšie bude, ak sa tomuto filmu vyhnete úplne. Dve hodiny, dve nekonečné hodiny shakespearovského divadla v tom najhoršom a najnudnejšom podaní. Opona spadla. Chvalabohu. ()

neo93

Krásná lovestory, která těží ze slavné tragické divadelní hry Romea a Julie. Film nám přímo ukazuje mladého Williama Shakespeare, který se zamiluje do jedné urozené dívky Violy, která má být ovšem provdaná za jiného muže. Hlavní herecké duo v podání Joseph Fiennes a Gwyneth Paltrow je přímo božské, ať už je Paltrow v převleku za muže, aby mohla hrát v divadle a být přitom se svým milovaným, nebo třeba Fiennes jako sestřenka z venkova jako doprovod Violy, aby zase mohl být se svou milou. Nejvíc jim to samozřejmě sluší v samotné hře, kde nakonec ztvárňují ústřední zamilovanou dvojici. Mimo tento pár, je film skvěle obsazen i ve vedlejších rolích, což je pro film určitě jedna z největších předností. Historicky výpravná alžbětinská doba společně s hudbou pak vytváří dokonalý podklad pro tento výborný milostný příběh. ()

Hellknight12

Včerajšia premiéra. Tento film som raz skúšal asi pred 15r. vydržal som 5 min potom som to vypol. Dnes po pozretí celého filmu. Je to slušný film. Príbeh je zaujímavý a vcelku aj pekný. Herecké výkony sú skvelé. Jediná vec, ktorá mi extrémne prekáža na celom filme je komediálna zložka, ktorá je podľa mňa úplne zbytočná a zhadzuje tak celý príbeh. Pri dĺžke 124 min je film v niektorých úsekoch natiahnutý. Dialógy sú dobré lenže zas mohli byť lepšie, kebyže tam nie sú tie blbé vtipy. Pár ocenení si to zaslúži ale toľko čo ich má isto nie. Teda aspoň za mňa. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. Bolo by to viac kebyže tam není ťa komédia. ()

Lokran

Velice působivé drama z alžbětínské Anglie. Vynikající kostýmy a výprava. skvělý scénář, jež mi celou dobu připadl nenápadný a přirozený, přičemž právě v tom tkví jeho obrovská síla. Judi Dench v roli Alžběty I. je překrásně sarkastická a noblesní, jak se na pravou královnu patří a její Oscar je pro mě potvrzením jejích kvalit. Celkově velmi dobře zvládnutý film. Místy příběh zpomaluje a věnuje se jen a jen Shakespearovým veršům, tady se možná stává pro obyčejného diváka poněkud těžko stravitelný.Dávám tak 85% ()

fojtas

hodne povedena romanticka komedie v prostredi nejvetsiho pribehu vsech dob..prijemne zpracovane, protkane skvelymi hereckymi vykony a vsimco by mel takovy fil mit...zadny sladakovity konec, byt se k nemu hodne schylovalo.. ()

PaRi

Výjimečný film o výjimečném literátovi. Bylo by neodpustitelné, kdyby tomu tak nebylo. Já myslím, že si to velký alžbětinec s odněkud z astrálu ohlídal. ()

Zuzanyje

Na tomto filmu je úžasné, že jeho scénárista Tom Stoppard skutečně vychází ze skutečných (známých) okolností a událostí alžbětinského divadla v Anglii. A na to pasuje samozřejmě smyšlený romantický příběh Romea a Violy. Já jsem se na tomto filmu vlastně učila a používala to jako materiál k poznání divadelní praxe za Shakespeara. Jediné, co mě na tom filmu jaksi mrzí, je, že nedokážu Gwyneth Paltrow věřit její mládí a panenství... Připadá mi k Shakespearovi poněkud stará... ()

TomJ

Veľmi pekné, romantické a historické. Trochu naivné, ale ktorá romanická komédia nie je. Fiennes predviedol oveľa lepší výkon ako Paltrow. U nej to bol štandard. ()

vandalka

Tak já nevím - buď jsem nějaká divná či nedovtipná - ale mě tenhle film vůbec neoslovil. Nebyla jsem zatažena do děje a nečekala netrpělivě, co bude dál, nepohltila mě atmosféra a ani jsem si neoblíbila některou z postav. Prostě - nada. Tři hvězdičky dávám jen proto, že se mi docela líblo zachycení Londýna Shakespearovy doby a že mě tam vcelku příjemně překvapil Ben Affleck, kterého normálně nemám ráda. A možnost dát 60% tu není :) No když to shrnu - mohlo to být lepší - nebylo to špatné. Ale podruhé už to vidět nepotřebuju ani na zahnání nudy. ()

Robbi

Pohádka, u které se budete královsky bavit. Úžasně namíchaný koktejl z naivity, mladické nerozvážnosti a drzosti, bolavé duše, se špetkou humoru, nostalgie a nevýslovného smutku, to vše zahalené do podmanivého světa divadla, kterému každý někdy rád a s rozvahou podlehne. Je to prostě milá iluze, která vám dá zapomenout na čas a překvapivě nabídne jediný zmařený život. Na tehdejší dobu další z pohádek. A nakonec, proč neuvěřit, že právě takhle vznikala díla, nad kterými dnes sepisujeme oslavné ódy a vynášíme je jako klasiku všech klasik do nebes? ()

Izz

Úžasný film,výpravný,fantasticky zahraný,romanticky zasněný.Viděla jsem jej už nesčetněkrát a předsudky vůči němu absolutně nechápu. ()

Chasida

Shakespeare in Love jsem "sjížděl" v jedné ze svých vln romantických komedií. Takových těch béčkových, céčkových. Myslím, že jsem si na něj ani nečetl recenzi. O to větší bylo moje překvapení, když jsem ho viděl. Oprávněný oscar. Shakespear patří mezi hvězdy v kategorii romantických komedií/dramat. S tímhle filmem jsme si opravdu padli do noty. (90%) ()

ari1

11.8.2013 - Když jsem byl ještě mladej nezkušenej a jako filmový neznaboh jsem se onoho roku 1998 doslechl že oscara získal film s laciným názvem Zamilovaný Shakespeare, hned jsem si řekl co to ku..a je a jak je možný že to mohlo vyhrat. Tento film jsem od té doby úspěšně ignoroval. Bohužel ale nastal čas kdy se nebylo na co moc kouknout a tak jsem se tomu už nemohl vyhýbat. Po těch dlouhých létech musim konstatovat že jsem měl naprostou pravdu. Tak nezajímavej film s oscarem na krku jsem asi dlouho neměl tu čest sledovat. Herecké obsazení je parádní, tomu se nedá nic vytknout ale to je tak vše. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)