Teresa Banksová byla zavražděna. Speciální agent FBI, který zločin vyšetřoval, zmizel beze stopy. Agent Cooper se marně snaží rozmotat případ, obestřený rouškou záhad a tajemství. Jediným výsledkem jeho snažení je neodbytný pocit, že neznámý vrah zaútočí znovu. Uplyne rok. Ocitáme se v městečku Twin Peaks. Pod rouškou poklidné středostavovské idyly bují síly temnot a vládne strach. Nevinné tváře některých středoškolaček skrývají návyk na kokain a neuspořádaný sexuální život. Jedné z nich, Lauře, zbývá posledních sedm dní života... (oficiálny text distribútora)

Kivis

První Lynchův film, který jsem viděl, byl Mulholland Drive. Stejně zvláštní, podobně tíživá a hutná atmosféra, obdobně povedený casting a přesvědčívé herecké výkony, podobně povedená hudba a stejně zajímavé snové výjevy plné atypických postav a postaviček. Lynchův rukopis je prostě nezaměnitelný. Přestože je tu tolik stejného, Mullholand dodnes patří k nejsilnějším filmovým zážitkům, jaký mi byl v životě dopřán, zato filmový Twin Peaks mi přišel jako takový výrazně slabší odvar. Jak už jsem naznačil výše, kdybych měl ty dva filmy srovnávat v jednotlivých kategoriích, Twin Peaks by v žádné nijak výrazně nezaostávalo, ale přesto mě nijak nevzalo. Nevím, čím to je? Že by Lynch fungoval úchvatně jen na první setkání? Seriál jsem bohužel ještě neviděl, možná to také hraje svoji roli. ()

MotMotkovich

Viděno 10 let po seriálu s01 a s02 a cca 2 měsíce po s03. No v podstatě jsem zjistil, že Laura je pěkná coura, to je vše. Asi si budu muset celý seriál od začátku zopakovat ()

Marcecek

Pozeral som film tak ako sa to má, tesne po zhliadnutí 2 sérií seriálu. Naopak by to nemalo ten šmrnc a to tajomno seriálu by sa vytratilo. Ťažko sa mi porovnáva film so seriálom, ale Lynchov duch tu je logicky cítiť, a keď dojmy spojím so seriálom, vytvoriť tak prepracované rozvetvené mysteriózne dielo dokáže len génius, ktorým pre mňa Lynch je. Pre mňa je to celé nezapomenuteľný filmovo-seriálový zážitok, ktorý som už dlho nezažil, a či vôbec. Sem s 3. sériu Twin Peaks. ()

gizi

Taková ostuda, ale tento výjimečný film jsem viděl až nyní. Nezáleží na tom, zda to chápu (nechápu, dá se to chápat?), ale ta atmosféra, to tajemno, ten smutek, a tak výborně spojeno s kouzelnou hudbou, to člověka prostě usadí a dostane. 85% nebo i víc. Jen se nenechat odradit začátkem. ()

Habansz

1.4.2024 jsem se poprvé v životě na doporučení kamaráda po 34 letech od odvysílání odhlodlal k fenoménu jménem Twin Peaks. První sérii jsem zhltnul za víkend. Ta druhá už byla o 10 dílů delší, než bylo potřeba, ale pořád měla spoustu klasických Twin Peaks momentů. Než jsem se pustil do třetí, chtěl jsem to vzít hezky jedno po druhém a tak jsem se dostal k Ohni se mnou pojď. No a teď mám kvůli filmu zmršenou nejen nic moc druhou sérii, ale i tu perfektní první.  Jako bonus se mi 2x moc nechce do té třetí, ale když už jsem v tom rozjetém vlaku - příští stanice agent Cooper a jeho trampoty. Jestli komentář působí dojmem, že o filmu absolutně nic neřekl, je to proto, že tak opravdu je. Stejně tak film absolutně nic neřekl o událostech v Twin Peaks. Takhle zklamanej Lynchovo tvorbou jsem byl naposledy, kdy do Mindhuntera přidal tu absolutně zbytečnou sondu do lesbického života Wendy,  nebo nijak neuzavřel Tenchovo tragédií v rodině. Vlastně jsem si timhle potvrdil, že pro mě Lynch svýma režisérskýma dovednostma přinejlepším MID a první série TP je pouze výjimka potvrzující pravidlo. ()

D_Cooper

Smekám klobouček před panem Lynchem. Přesto, že jsem nechápal polovinu věcí dokázal jsem se s bradou na zemi dívat až do konce. A znovu a znovu. A po každém zhlednutí pochopím jednu věc, ale přibudou další které nechápu. Dokonce mě to dohnalo až k tomu, že jsem jednu dobu věřil, že jsem sám Dale Cooper. Což vlastně jsem. ()

Mik-esh

Nic není tím, čím se zdá být...to je prostě Lynch. Film končí tam, kde začíná seriál a zachycuje posledních sedm dní Lory Palmerové. Měl vysvětlit lecos ze seriálu, ale nebyl by to Lynch, kdyby to ještě více nezamotal. Poodhaluje nám tak tajemství, která skrývá malé městečko, uprostřed lesů, někde na hranicích s Kanadou, kde žije Lora, zdánlivě normální středoškolačka, "normální" život. Film je plný hádanek a náznaků, surrealistických výjevů,absurdních postaviček a ta atmosféra...ta vás dostane. K tomu skvělá režie, herecké výkony a výborná hudba, dělá z tohoto filmu zážitek nejen pro znalce Lynchova díla a seriálu, ale i pro normální diváky. Jen občas si asi budou říkat "co tím chtěl sakra autor říct..." Lynch si s námi opět hraje a to tak dobře, že i když už jste přesvědčení, že je vám vše jasné, během chvíle vás přesvědčí o opaku a vrátí vás zpět. Zpět do nevědoma. A přesně tohle mě baví. Jen by mě zajímalo, jak to tedy vlastně je...to už ale zůstává na naší fantazii. ()

Pardalozo

Rozhodně ne lepší něž první série seriálu, hodně blbý je že celou dobu jsem veděl jaká hlavní hrdinka je a jak to s ní dopadne a tatík taky bohužel nebyl nijak překvapivej... Prostě po zkouknutí celýho seriálu tenhle film neměl šanci! Jinak pár dobrejch audiovizuálních úchyláren alá Lynch. ()

corax8

Kdysi jsem viděl seriál. Už si vůbec nevzpomínám o čem byl. Pamatuju si jen tu divnou atmosféru. Mám pocit, že u tohoto filmu na něj zapomenu do několika dní. Ale zas tak strašný propadák to není. snové pasáže jsou zajímavě vymyšlené. ()

ra0474401

Není to už to pravé seriálové, ale Lynche mám ráda a ten si s mýma nervama umí pohrát, panečku. Napnutý k prasknutí od začátku do konce. Výbornej námět, ale jak říkám, seriál byl lepší. ()

johael

Tak tohle ne. Tvůrce si z nás dělá dobrý den tím, že splácá páté přes deváté, dodá zajímavý pohled šikovného kameramana, tajuplnou atmosféru nechá hudebně zkomponovat a pak se nám to snaží předložit coby mysteriozní kult. Ani náhodou nedoporučuji. Panoptikálně odpudivé bez hlavy a paty. ()

vlkcz

Dovolím si kacířskou myšlenku Fire Walk With Me je ještě lepší než seriál. Je totiž daleko kompaktnější. Jen pořád nevím, jestli je Lynch ďábel a úchyl nebo nějaký prorok apokalypsy. ()

ledger

rozhoduju se mezi 3 a 4, k dobru připisuju atmosféru děj mi nedával smysl (možná v tom seriálu taky nedával smysl, ale ani z toho filmu nic nevyplývá, myšlenka nebo dojem) mám na mysli hlavně přítomnost některých postav ()

burg odpad!

Film, o kterém všichni mluví jako o nepřekonatelném skvostu a vrcholu díla Davida Lynche.. Jednoho pátečního odpoledne jsem se rozhodl, že tohle bude můj první Lynch. Jenže to, co následovalo, se nedá popsat jinak, než jako výplach mozku, střev a bůhví jakých dalších orgánů režiséra, herců.. a nakonec i mě. I když jsem po první půlhodině usnul, neházel jsem flintu do žita - čekal jsem, že tohle "dílo" určitě přijde v půlce na zajímavej moment. Usnul jsem podruhé. Stále konsternován, chtěl jsem aspoň vidět, jak tahle hovadina dopadne - v neděli podvečer jsem usnul potřetí a stále nevím, co na tom kdo vidí.. Naprosto souhlasím s jedním předchozím názorem, že tohle všichni hodnotí kladně jen proto, že nechtějí být sami, kdo naletěl na tutovou reklamu a koukal se na tuhle sračku sám... ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Kultovní Městečko Twin Peaks čeká 3. série

Kultovní Městečko Twin Peaks čeká 3. série

07.10.2014

Po zrušení se vrátila zpět na televizní obrazovky jen hrstka seriálů. A ode dneška patří do téhle elitní skupinky také Městečko Twin Peaks Davida Lynche (Mulholland Drive, Lost Highway), jehož třetí… (viac)