Six Figures Getting Sick

Krátkometrážny / Animovaný / Experimentálny
USA, 1966, 4 min

Réžia:

David Lynch

Šesť postavičiek dostáva závrať... Prvý pokus Davida Lyncha o zpohybnenie jeho statických ponurých vízií a ich podfarbenie zvukom. Na philadelphskej Pennsylvania Academy of Fine Arts, kde Lynch zrovna študoval, s ním vyhral súťaž o najpôsobivejší výtvor roku. Náklady na jednominútový film robili 200 amerických dolárov. (POMO)

Arbiter

[kráťas] Jak to je.. jeden za osmnáct a druhej bez dvou za dvacet? Vždycky jsem byl natěšenej čim mě ta nová várka překvapí ^^ ()

kinej

Spíše než o film se vlastně jedná o pohyblivý a ozvučený obraz. Snímek připomíná, že Lynch začínal původně jako malíř a animace zde použil pouze ke zvýraznění působení efektu obrazu. V té době měl Lynch s filmařinou, dokonce i cizí, minimální zkušenosti. K té se dostal až později. Lynchovy obrazy nejsou nepodobné obrazům jeho oblíbence Francise Bacona, zároveň však nejde o žádné napodobování, ale o svérázný surealistický styl. ()

Ruut

Nemám rád Lynche. Všeobecně jeho tvorbu považuju jen za zmatenou a těžko srozumitelnou. a to zbytečně, ne že by byla tvořena pro vyšší intelektuální vrstvy, ale je jednoduše divná. A tento nesmysl z jeho ranných začátků mě v tom jen utvrdil. Co to vlastně bylo a co nám to mělo říct? ()

HAL

Poprvé divné, podruhé zajímavé, potřetí vtipné, počtvrté znechucující, popáté znejisťující, pošesté nudné. Experimentální ztvárnění faktu, že na univerzitách se hodně pilo i v dobách kdy Lynch ještě studoval. ()

MikeCool odpad!

Studentský film. Nejsem typ člověka co by ocenil zrovna takovou to animaci, která mě velice nudila a nepřišla mi moc záživná. Ke shlédnutí zde. ()

Okara

Zpočátku surrealisticky tvářící se čtyři minuty naprosto halucinujících opakovaných záběrů aneb další krátkometrážní raritka od Lynche. Samotný jeden záběr by takový dojem nevyvolal, ale šestkrát stále opakovaný jeden záběr na pozadí s kvílející sirénou ten špatný pocit ztvárňují dokonale. Podobně jako u ostatních krátkometrážních děl bych ale zakázal hodnocení, Lynchovy kraťasy zkrátka hodnotit dle mého názoru nejdou. ? % ()

Tomco

Pred pár rokmi som dal plné hodnotenie a dodnes neviem prečo. Nie je to zlé, nie je to ani extra dobré, je to zvláštne, tajomné, ale hlavne zmätočné a divné. Proste Lynch :). ()

FrodoF

Celkem zajímaví první experiment mladého (tehdy ještě malíře) Davida Lynche. Jako film se to nedá hodnotit, spíš jako obraz, či nějaký videoart (taky byl jako videoart vytvořen). ()

Stanislaus

Šest chlapů ustavičně zvrací okolo 5 minut ... Šmitec!!! Jestli to má cokoli vyvolávat, tak to nejsou deprese, ale spíše pocit nechutnosti. Animace je dost laciná, a to i na svou dobu. Jedna hvězda za houkačku. Zkrátka nemám správný smysl pro podobné "skvosty". ()

jojinecko

Vizuálne celkom zaujímavé a zvukovo znepokojujúce prvé dielko Davida Lyncha, ktoré spáchal na škole, čiže mierne z toho ešte závaňa amatérizmus... Čo sa však týka nejakých emócii ostal som chladný, žiadna depka, žiadne znechutenie...nič. ()

Natascha

Skvělý nápad, bravurní provedení, působivé zvukové podbarvení...ALE proč je 6krát za sebou téměř to samé???? Když to zapůsobí, tak hned napoprvé, nemusím to vidět 6krát! ()

eraserhead666

Och. Rozpohybovaná nausea, vizuálně ztvárněné zvednutí kufru a to hned v šesti provedeních. Mě se podobné šílenosti prostě líbí. Je to nepříjemné přesně tak, jak patrně mělo být. ()

Dharter

Co na to mám říct? Trvá to pod minutu, takže je dost problém snímek pochopit... Když ale Lynch má víc času na vyprávění, tak se jeho díla dají vcelku snadno nějak pochopit, alespoň z větší částí, ale v tomto případě to chápu tak na 10% - rozumíme si, že. :) ✔ ()