Žena saxofonisty Freda Madisona nalezne na schodech jeho luxusní vily videokazetu, na které kdosi zaznamenal zločin spáchaný v ložnici jeho domu. Zkrvavená oběť vypadá jako Fredova žena Renee a vrah - jako on sám. Přivolaná policie muže zatkne, avšak po několika dnech zjistí, že v cele je uvězněn - místo Freda - neznámý mladý muž... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

murakamigirl

Musím sem do úvodu hodiť "ty vole!!!", pretože toto je presne jeden z ty vole!!! zážitkov. A páčilo sa viac než Mulholland Drive, ktorý si plánujem pustiť v blízkej budúcnosti znovu (druhý raz), aby som vôbec mohla hodnotiť... Áno, a šup späť z vedľajšej cesty na diaľnicu:)! Majorita komentujúcich nepochopila už v 1. či 2. vete svojho komentu, písať, že som pochopila, chápajúc supermegasprávne, teda nebude zrovna fashionable, že nie? :)) Okej, okééééj, piánko, tiež som nepochopila! a netrpím žiadnou tendenciou oblbovať sa, že hej, akurát tou milou naivitou lynchovského benjamínka, že trebárs... trebárs na 2., 3., 4.....raz..... :)) A sakra, že ja do toho podniku s Lost Highway svoj kapitál vrazím! :) Akonáhle má jeden pocit, že v deji (???) začína nachádzať sever a juh, strany sa zrazia s mixérom a keby len to!, ony si navyše prehodia svoje mená, takže sever už nikdy nebude severom, ale nik o tom nebude mať páru, takže isté máte akurát, že nakrásne zakaždým skončíte ako magor... Čo je, ľudia, úchvatné, pretože je to Lynch, ono to vôbec nelynčuje film. Stratiť sa na diaľnici tohto filmu dáva jeden dokonalý význam! Atmoška? Krvi by sa vo mne nedorezal! V symbióze so sakramentskou hudobnou zložkou poriadne temný a mimozemský, opantávajúci, emocionálny psycho nárez. Dick Laurent je mŕtvy a Lynch je pán Iluzionista. Kupujem DVD. ()

MrCreosote

Sledování Lost Higway je prakticky stejné ať už vám mozek jede na plné obrátky a snažíte se všemu přijít na kloub (a doberete se tak stovky možných i nemožných významů, které jsou stejně tak správné, jako naprosto mylné), nebo si zkrátka pouze užíváte absurdní příběh plný absurdních postav a hudby od Rammstein. Ten druhý způsob je mi příjemnější. ()

JohnCZ

Nedá se tomu upřít hutná atmosféra a chvíli jsem měl pocit, že se v ději i orientuju. Film se však postupně zvrhává v jakýsi nepříjemný noir s nesympatickými charaktery. Patricia Arquette jako femme fatale fakt ne-e a ta přemíra sexu a temných výjevů mě postupně udolala natolik, že jsem o pointu, kterou bych bez googlení stejně neměl šanci odhalit, ztratil postupně zájem. Filmařina je to bezpochyby dost unikátní a rukopis autora je znát na každém kroku, ale sdělením to teda šlo naprosto mimo mě. ()

Nick Tow

To nie je film, ale Moebiova páska. Zlepte koniec so začiatkom a môžete sa viesť do konca...času. A po tom všetkom uvidíte broskyňový sad. ()

Zeebonk

V jistých částech mě mrazilo jako nikdy dřív, jinak to byl můj první nepochopitelný Lynch, takže omluvte, že jsem netušil, co si o tom mám kurva myslet. ()

Marek1991

Nemám rád filmy, ktoré si ľudia púšťajú často preto, aby našli ich pointu a zmysel a pritom ho nemusia nájsť a nemusia si z neho nič zobrať alebo akurát ten povrch, ktorý je často plný násilia a sexu. Sprvoti ma zarazilo prečo si to chlap ide stredom vozovky v tme, že to bude od Lyncha asi nejaká psychedelická zmes plná drog, no dej ma šokoval a neviem ako si ho mám vysvetliť, či len ako pomätenie duše nejakého muža, ktorý žil len s ženou alebo toho chlapca s rodinou, neviem, čo je správne a okrem podivností to teda neupútalo. Neviem tiež, prečo sú z toho toľkí namäkko, ale tak Lyncha nejak nemusím a považujem to len za miestami strhujúco mysteriózne dielo, ktoré však akoby stratilo potenciál svojim spracovaním stále ďalej v deji. Je to iné, no nemôžem povedať, že by ma to nejak uchvátilo. ()

El Pistolero

Zničí, naštve, vyčerpá, zanechá brouka v hlavě. A vryje se hluboko do paměti. Takové jsou vedlejší účinky „Lost Highway“. Ať už jde o geniální dílo, které dokáží v celém jeho spektru vstřebat jen vyvolení, surrealistický experiment nebo prachobyčejný Lynchův výsměch filmovým spekulantům, jedno je jisté: tohle je magie. Noční můra, která vám nedá spát. ()

Pishin

No jako totalni ulet, ktery jsem jako vsichni mooc nepochopil - ikdyz si to clovek snazi nejak srovnat tak vzdy tady neco nestimuje ale co podivana to byla solidni. Nektere pasaze byly opravdu desive a mysteriozni. ()

sidzej odpad!

David Lynch vo svojej plnej "sile". A to som si už na jeho filmy v posledných dňoch začal zvykať. Tak nehorázne nudné 2 hodiny postrádajúce zmysel som nevidel dobrých pár mesiacov. Nechápem ako môže mať takáto hovadina 85%. Za čo preboha? Nefunguje to ani ako dráma, krimi či porno. Navyše Lynch je majster blbých záverov (česť výnimkám- Sloní muž, Alvin Straight či Modrý Zamat) takže svoje "dielo" podľa toho aj náležite ukončil. 15% ()

ledzepfan

Svět ve kterém žijeme nám od malička vtlouká do hlavy své zjednodušující pojetí příběhu-začátek-prostředek-konec-chronologický-lineární-bez závažných střihů-a s předem danými pravidly(dobroxzlo,pravdaxlež,bůhxdábel....)David Lynch asi tuší že na tom je něco špatného a od základu lživého(takhle přece život člověka neplyne-je ovlivněn suběktivními dojmy,pamnětí,okolím,představivostí..atd..)a tak točí filmy jejichž základní kostru tvoří příběh(který asi má hlavu a patu),ten je však posléze rozřezán a poslepován,tu je některá část zapomenuta tu je zase jiná přidaná-"Rád si pamatuju věci po svém,,tohle říká Fred Madison a přesně takhle vypadá film Lost Highway.--A diváci se zákonitě musí rozdělit do minimálně dvou základních táborů:-první jsou lidé,kteří nepotřebují univerzální klíče k pochopení příběhu(vystačí si s vlastní pamnětí a fantazii)-a druzí, kteří i když mnohdy dokáží ocenit technickou kvalitu snímku,by byli přecejen radši kdyby to nakonec dávalo jasný smysl a kdyby všechny(nebo alespon většina)dílků skládačky zapadly kam mají.--No co dodat na konec?Užijte si to jak můžete a vyložte si to po svém.--PS:"magic moment"je fakt magic.--PS2:Pro fanoušky Marilyna Mansona:Během filmu nemrkejte!-mohlo by se totiž lehce stát že jeho kratičkou rojičku proserete.--PS3:Mám jednu hrubou výtku k soundtracku nevím proč ale chybí na něm "song to the siren".Tahle magická písen se ve filmu ozve několikkrát a řekl bych že jde o dost zásadní součást filmu tudížš její absenci mi fakt hlava nebere. ()

Cimr

Viděno o půlnoci, všichni kolem spící, venku vichřice, která otevírala a zavírala vrzavá vrátka na dětském hřišti za naším panelákem, já zhasnuto a koukám na Lost Highway. Nezapomenutelný zážitek! Vážně bych nechtěl být Lynchovým psychologem, nechtěl bych ho mít na vypolstrovaném křesle, přičemž by mi říkal takovéhle obludnosti, co má v hlavě. Vzkaz pro lidi co se pořád marně snaží Lynche pochopit: Je to z knížky Tracyho tygr od Williama Saroyena a je to něco v tom smyslu, že Tygr se pořád úpěnlivě snažil Tracymu něco říct. Jenomže neuměl mluvit lidskou řečí, a tak se po chvíli rozhodli radši mlčet. A v nastalém tichu Tracy pochopil, co mu chtěl Tygr říct. Zkuste to s Lynchem taky tak. Nepátrejte úpěnlivě po smyslu. Neptejte se ho, co vám chce říct. A v nastalém tichu pochopíte... ()

zdepapepa

Mullholand Drive jsem neviděl, tudíž neváhám a Lynchovi dávám za 5. Jeden z toho druhu filmů, na které se jen tak nezapomene... EDIT: Mullholand viděno a imho stále Lost Highway je lepší. ()

baribal

tak tomuhle filmu jsem vůbec nepřišel na chuť, nenašel jsem něco, čeho bych se mohl chytit a držet se toho a tím se do filmu "dostat"... bohužel... to modrý samet a mulholland drive mě bavily o mnoho víc ()

Seejey8

Psycho. Takhle bych Lost Highway asi popsal. Je to ještě divnější než Mulholland Drive, ale zas o něco zábavnější - hlavně díky hororovým prvkům (objevuje se tu asi nejstrašidelnější člověk na světě). Určitá logika a nějaké možné vysvětlení tohohle filmu existuje, ale musí si to divák všechno domyslet a vysvětlit jaksi svým způsobem. Musím říct, že jsem ztratil zájem o Lynchovy filmy. ()

Krt.Ek

Nevím, co přesně jsem sledoval (nechtějte po mne, ať interpretuji děj, nějaké teorie mám, ale šířit se s nimi nebudu), ale vím, že to byl zážitek na celý život, který si při nejbližší možné příležitosti zopakuji. Nebudu se opakovat, už jsem mnohokráte naznačil, že Lynch = filmová láska na celý život. Proto nebudu vytahovat různá kladně citová adjektiva, i zde bych jich našel spousty, a napíši jen toto: "Fráze jsou zbytečné, koukněte se, fakt to stojí za to!". 90% P.S. Myslím, že MD je ještě o level výše. Ale možná je to tím, že jsem ho viděl dříve. LH je totiž snímku MD podoben jako vejce vejci. ()

Pan Filuta

9/10 Jednou do roka si pustím Lost Highway s cílem pochopit alespoň základní obrysy. Zpočátku jsem se domníval, že se jedná o důmyslnou časovou smyčku, později o propletení dvou různých světů. Teď se domnívám, že to není ani o jednom. Možná se v tom má hledat něco jiného, možná nic. Snad se ani o příběhu nedá mluvit, spíše o výjevech. Kdybych alespoň věděl na co se mám soustředit, ale význam je ukryt patrně hodně hluboko, což děla s Lost Highway film, o kterém se nikdy nepřestane pochybovat. P.S. Doporučuji nejdříve Mulholland Drive. ()

verbst

Jediná Lynchovina, kterou bych byl ochotnej dát Někdy (ano je tam velké N, protože tohle si vezme zatraceně dlouhou dovloenou) znova... ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Spielberg obsadil Davida Lynche

Spielberg obsadil Davida Lynche

05.02.2022

Režisér Steven Spielberg (Ready Player One, West Side Story, Čelisti) už je pilně v procesu příprav svého dalšího filmu. Ten ponese název The Fabelmans a měl by do velké míry být režisérovou… (viac)

Pullman Recall

Pullman Recall

01.08.2006

I tak by mohl laik nazvat odvážné rozhodnutí, ke kterému se odhodlal Bill Pullman. Herec, kterého v minulosti bizarní záležitosti nemíjely zrovna na každém kroku, si od dob Lynchova Lost Highway opět… (viac)