Žena saxofonisty Freda Madisona nalezne na schodech jeho luxusní vily videokazetu, na které kdosi zaznamenal zločin spáchaný v ložnici jeho domu. Zkrvavená oběť vypadá jako Fredova žena Renee a vrah - jako on sám. Přivolaná policie muže zatkne, avšak po několika dnech zjistí, že v cele je uvězněn - místo Freda - neznámý mladý muž... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Amroth666

Nestydím se za svůj názor, prostě jsem to nepochopil. Bylo tam pár věcí, které s přehledem dohromady dám, ale pak tam bylo tolik scénáristické fantazie e jeho emocí, že to se prostě nedalo. Z koukání na třetí nahrávku podle našich očích se dostala hlavní postava během 20 vteřin od televize, přes soud, až k trestu smrti. Dosti zajímavá kamera v tomto momentu, vlastně po celý film. Musím říci, že to není zase až tak těžký film a tak složitý a filozofický Lynch, ale stále nechápu. Je to určitě škoda, protože jsem chtěl film já sám pochopit a né, abych si po skončení musel číst obsah. Věděl jsem už od začátku, že to nebude špatné a také jsem věděl, že to nebude můj úplný top. To se přesně potvrdilo. ____ Atmosfericky ale jasně nejlepší film, který jsem zatím viděl. To prostě nemá chybu a musí se to vidět. * hudba ____ OST 5/5 ____ Kouzlo s mňamozus!* Až tak to bylo best-of-ní! ____ " Ramstein"!!! ____ Zdánlivě tu jde o dvě takřka samostatné filmové povídky: o saxofonistovi, který za podivných okolností v žárlivosti zavraždí svou ženu, a o mladém automechanikovi, který se nechá svést milenkou svého mafiánského zákazníka. Film a Doba (Ondřej Zach) ____ ()

Numinek

Mulholland Drive se mi zalíbilo víc...navíc jsem viděla tyhle dva filmy dost brzo po sobě, tak to možná lehce ztrácelo na účelnosti... ()

TommyLeeJape

Někdy mám pocit, že Lynchova tvorba je jen o tom, že si po shlédnutí jeho filmu v duchu řeknete: 'What the hell just happened?' Každopádně je Lynch umělec a jde si za svou vizí. Moc zajímavě toto dílo okomentoval Radek99, já se ale naprosto ztotožňuji s komentářem uživatele Renton. ()

laik_60

nechápem načo som to nevypol na začiatku chcel som si pri filme oddychnúť a pbaviť sa a nie toto. Neskoro som zbadal (až na konci) že je to "velikan Lynch". pche. Kto hľadáte filmovú zábavu nepozerajte toto. ()

C0r0ner

Když někoho baví v tom hledat ten smysl, tak to naprosto chápu. Mě ale ne, takže ač si uvědomuji, že je Lynch velmi nadprůměrný tvůrce (jako třeba von Trier), jsou pro mě jeho filmy zcela nekoukatelné a obsahově je nedávám. Lynch je pro mě prostě typologicky antifilmař. 20% ()

darm

Pochybuju o tom, že když se na to podívám znova, tak to pochopím.. Ale asi mi to nedá a podívám se na to znova, protože to co jsem právě viděl... Co říct? Byl to.. hodně.. netradiční zážitek, místy ukrutně strašidelný(lekačky snad lepší než v kdejakém hororu a to třeba jen zazvonil podělanej telefon) a prakticky po celou dobu film hodně netradičně atmosférický a napínavý.. Asi jsem byl hodně naivní, když jsem si myslel, že na konci se všechno vysvětlí a já budu spokojenej.. Nic se nevysvětlilo, prakticky se to ještě víc zamotalo a nevím nic.. Kua, tohle mi nedá spát... ()

campix

Další z vysoce ceněných filmů Davida Lynche, který mi nepadl do noty. Nebo takhle zase jsem absolutně nepochopil o co panu Lynchovi šlo. Tady nejde o nepochopení díky mé naprosté ignoranci, ale o to, že jen málokdo vlastně ví, co tím Lynch myslel. Jinak se jedná zase o tu starou písničku a budu opět recyklovat své komentáře na jeho předchozí filmy. Lynch je zkrátka mistr atmosféry s výborně padnoucí hudbou. To mu nemůže nikdo upřít, ale Lost Highway je zbytečně natažená báchorka, co nedává moc smysl. Kromě Sloního muže si mě zatím Lynch bohužel nezískal. ()

andrii

Držte si klobouky. Top secret večírek záludné smetánky za rudým závojem v šantánu temnoty, sladce i perverzně, olizuje proměnlivý mikrokosmos duševní schránky. Duše jako kapka sychravé vášně na červené pohovce zalitá parfémem butiku bizarnosti. Laciný šnaps mravů rozlitých na létajících kobercích vábivých nevěstinců. Provokativní růž na ústech svůdných, líbajících milostnou korespondenci, rozštěpenou v labyrintu luxusní vily. Račte se vkrást do prostřeného myšlení proradné atraktivity, nechat se chlácholit vábením (polo)svlečených sirén vizuální kaskády noirovské "zahálky." David Lynch servíruje cukrátka smyslně nebezpečná, divadlo zrádné extáze intimity snu. Snu jako přesmyčky hnízda neřesti, snu jako kejklů spáčů v podvědomí reálné banality. Bere za kliku nočních podniků, jobu hříšných hrátek určených nemravným očím pánů. Udeří na kovadlinu neukojených sebeklamů a triků rozbouřeného potkávání boháčů sexu ve ztracených hotelích. P(r)ověřuje delikátním zrakem diváckou detektivní kancelář. Exploze hlavy, vědomí v poloze spící imaginace. Sen jako báchorka rozletíc se na kusy v neohraničeném prostoru. Mystický "striptýz" vylézající z děr vědomí skotačivých koket, podvratných nevěstek, přízraků z příbytků provokativního vyvrcholení. Chtivé myšlenky lačné krve, vytí sexu a erotické šimravosti. Šalamounský příliv geniality. Vzrušující svůdnost charismaticky zmateného já Billa Pullmana, jeho druhého já Balthazara Gettyho, "vzorné" manželky s ďáblem v těle Patricie Arquette, tajemného skřeta, média (s)vědomí Roberta Blakea. Hlava jako halucinogenní fantom. Vražedné zalknutí insomnie pravdy a smyšlenek. Vědomí rozpitvané, bdělé, snové, halucinační, manipulující s "ukázkovým" lynchovským (ne)klidem uvnitř tsunami mizanscenické smečky neprůhledné intimity záhadného společenství. Vědomí upíjející krotkost, rozprašující alternativní sondu předstírání. Delirium mozkových buněk vláčených burácivým babylonem reality/snu. "Lost Highway" je jako bludný kořen, slepá ulička, Bermudský trojúhelník divácké noční můry, kdy my malé, ješitné osůbky, se ocitáme v póze žáčků, kumpánů, šmíráků, požíračů, spolucestujících, na výpravě po nekonečné a nepředvídatelné dálnici bez odpočívadel, vrhajícími se do proudů orgasmu, který nás zanese kamsi..., s nemožností zatáhnout za záchrannou brzdu. Švindlířská a matoucí Lost Highway, ze které nechcete a nemůžete oči odbočit, hájí "vejšky" charismatu mystiky. ()

Šimpy

Pomůže mi to někdo pochopit? I když, jak už bylo mnohokrát řečeno, filmy Davida Lynche se pochopit nedají, takže možná nemá cenu se snažit, protože tohle je naprosto typická Lynchovina. Film se mi nehorázně líbil a po jeho shlédnutí jsem si už vytvořil mnoho možných výkladů jevů a zdánlivě nenavazujících scén tohoto filmu. Sice se zdá, že filmek nemá příběh a je pouze sledem jakýchsi snů, halucinací či představ, přesto věřím, že někde pod nějakou skrytou slupkou (nebo pod deseti vrstvami) se někde skrývá význam a poselství, které nám tímto Lynch chtěl říct. Musím se na to v nejbližší době podívat podruhé a znovu si uspořádat myšlenky....."Call me. I am at your house...." Zajímavý komentář má Eodeon a já s jeho částečným výkladem souhlasím. ()

forsythia

To je asi tak, jako když spíte, zdá se vám nepříjemný sen, vzbudíte se a po chvíli zjistíte, že pořád spíte a nepříjemný sen se stává nočním šílenstvím. A když se pak konečně opravdu vzbudíte, vůbec netušíte, o čem se vám vlastně zdálo, ačkoli během snu vám to všechno dávalo smysl. A když se pokoušíte ten sen někomu vyprávět, pouze se do toho čím dál tím víc zamotáváte. Ale ta atmosféra, ta na vás ulpí. ()

animaxis

Dá se říct, že v tomto filmu si s vámi David Lynch hraje. Chcete znát odpovědi i když tušíte, že se vám nebudou muset líbit. A to je kouzlo Lost Highway. Výborná a děsivá první půl hodina je naprosto skvělá a navodí tu pravou atmosféru. Další vývin děje je trochu matoucí a asi si budete myslet, že sledujete jiný film, ale to vše nahradí skvělý konec. Upřímně jsem čekal podobný konec, ale David Lynch mu dal skvělou podobu a vytvořil tak jeden z nejlepších mystery filmů vůbec. Příběh je skvělý, dobrá režie je samozřejmostí, herci jsou také vynikající a do toho všeho ještě drsná hudba od Rammstein a chladná hudba od Marilyn Manson (a Marilyn s Twiggim se v tom filmu prostě objevit museli). Film neocení každý, ale není na škodu ho shlédnout. ()

BoXBe

Kult a klasika v jednom. Nemá nějak moc srovnání ani břatříčka, je svůj, je to filmařina, a je to dokonalá psychadelie. Kdykoliv můžu. ()

majo25

Akýsi pokus o neonoir. Ale zvláštny a uletený. Veľa vecí vo filme nesedí, ani spredu, ani zozadu, ani zboku, ani zospodu, čo ja na filmoch jednoducho neberiem a bohužiaľ zachádza až do žánru fantasy, keď sa jedna osoba v okamihu mení na osobu/identitu/postavu druhú; čas nemá kontinuálny priebeh, ale uteká od konca k stredu a od stredu k začiatku alebo aj prevrátene. Hudba, ktorá mi nerezala, femme fatale je taká špata, že by som o ňu neoprel ani bicykel a celý filmom preskupuje silná nuda. Ťahavé scény bez slov, veľa pseudotajomných pohľadov bez vyústenia...stihol som si na minútku aj schrupnúť, hlavne prvá polovica filmu je jalová. Jediné, čo ako-tak funguje je občasná atmosféra, krv a gore efekty. Lynch asi nebude pre mňa. ()

dr.fish

Myslím, že se jedná o hodně dobrý film. Jde jen o to, v jakém rozpoložení se člověk na film dívá. Takže někdy sedne, někdy ne. 80% ()

AdaMM

Soundtrack skvělý, atmosféra na 100% - a že jsem ten film nepochopil? A je to potřeba? Někdy je možná emocionální zážitek důležitější než zjistit "kdo je vrah". Někde jsem četl, že ani herci netušili, oč tam vlastně jde... Celkově: dobře ujeté, klasika a la Lynch ;) ()

Aquarius

Film veľmi premyslene vyvoláva pocit chaosu a "rozštepenia". Myslím že Möbiova slučka to perfektne definuje, navyše film akoby súčasne sledoval obe strany slučky, ktoré sú však len jednou stranou, a tento paradox odráža aj neschopnosť racionálne a "povrchne" vysvetliť "dej". Nemyslím si že "netreba nad tým rozmýšľať" je dobrá rada. Ten film je práve že lepší keď nad ním rozmýšľame a keď ho vidíme viackrát. "O čom ten film je?" Najstručnejšie by sa dalo povedať, že je o mužovi, ktorý si nechce priznať realitu toho, čo vykonal. Preto falšuje, cenzuruje a prepisuje spomienky (prvá časť až do uväznenia) a potom aj mení realitu (premena) a na základe tejto novej reality mení ďalej svoje spomienky. Nová realita sa však kvôli paradoxom rozpadá a hrdina sa už nedokáže úplne vrátiť k svojmu pôvodnému ja. Je stratený a s ním aj ty. To čo som napísal však neberte príliš vážne. Lost Highway je film, ktorý síce náš mozog na určitej úrovni "chápe" ale do slov toto pochopenie už nedokážeme prevteliť. ()

URBAN

Další návrat do Lynchovy léčebny pro psychicky nemocné dopadl obvlášt dobře pošahaně , ale dobře . Jediná Lynchovka na kterou se můžete dívat aniž by jste po shlédnutí potřebovali psychyckou pomoc a kdyby náhodou někdo nevěděl o čem ten film vlastně vůbec je tak já vám to povím . Je to přece o pornu !!! ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Spielberg obsadil Davida Lynche

Spielberg obsadil Davida Lynche

05.02.2022

Režisér Steven Spielberg (Ready Player One, West Side Story, Čelisti) už je pilně v procesu příprav svého dalšího filmu. Ten ponese název The Fabelmans a měl by do velké míry být režisérovou… (viac)

Pullman Recall

Pullman Recall

01.08.2006

I tak by mohl laik nazvat odvážné rozhodnutí, ke kterému se odhodlal Bill Pullman. Herec, kterého v minulosti bizarní záležitosti nemíjely zrovna na každém kroku, si od dob Lynchova Lost Highway opět… (viac)