Mandalorián - Season 3 (2023) (séria)

Kapitola 18: Bane Mandalóru (S03E02)

(epizóda)
  • Česko Kapitola 18: Doly na Mandaloru (viac)

Mandalorián a Grogu skúmajú zničenú planétu. (Disney+)

jjjerry

Mandalorian mně bohužel přijde pro méně rozumově náročné publikum. Ten scénář nemá hlavu ani patu. Navzájem si protiřečí. Potřebuji bojového droida, sháním ho, nevadí vezmu astrobota, hele ono vlastně droida vůbec nepotřebuju. Grogu mně přijde trapný, stejně tak divná paní opravářka. Zlatý JarJar. Je to bohužel polestivé. Nestačí mně koukat na zboj Mandaloriana když je to totální nesmysl :/ ()

Bender0101

Din potřebuje droida, který umí prozkoumat jeskyni a zanalyzovat atmosféru. Nevezme tedy jednoho od Kargy, jak mu bylo nabízeno, ale letí za otravnou, s Javy obcující podvodnicí/babkou na Tatooine. Od ní pořídí astromecha, který (podle Dina) není vhodný a navíc je rozbitý. I tak ho vezme (stejně jako předtím stíhačku N-1); babka za pár kreditů neváhá ohrozit jeho i Grogua, i když k nim chová sympatie...? Droida vlastně nepotřeboval, může si natlakovat přilbu; celá anabáze ohledně IG-11 pozbývá smyslu. Vlastně celá epizoda ukazuje, jak je Mando neschopný a neopatrný. Grogu ho není schopen zachránit před Grievousem (i přesto, že víme, čeho je kvůli tatínkovi schopný z minulých sérií a teď má trénink s Lukem), protože potřebujeme dostat Bo-Katan na Mandalore. Ta je zničehonic velmi ochotná Dinovi pomoct. Za těch několik hodin (minimálně), než se Grogu vrátil s pomocí, Grievous sotva přešel místnost. Následně se Mando málem utopí, když propadne průrvou a klesne na dno rychleji, než Bo poháněná jetpackem. Dialogy dostávají grády, jako: "Dojdu pro R5, ale doufal jsem, že nebudu muset ven" (plán byl jít do dolů celou dobu); "Jak jsi mě našla?" (když poslal synka, aby ji přivedl); "Mandalorian musí rozumět mapám, tak se neztratíš". Zbytek je v podstatě tlačená expozice nebo popis (Podívej, ta chodba vede dolů). Akce nic extra. Din hraje třetí housle a epizoda je zbytečně natažená. Prý 87%... ()

Dex16

To bylo panečku dobrodrůžo! Mando se vydal s Groguem a novým kamarádem na Mandalor a stalo to za to!👍🤖👽🚀🌌 Krásně zpracované prostředí zničeného Mandaloru do toho otravní nepřátelé, kteří atakovali i "nebohého" Grogua. 👽Ten zde dostal více prostoru než v předchozím díle a jeho roztomilost se nedá popsat! 🤭😄 Opět musím vyzdvihnout hudbu, byla naprosto fantastická!👏🎵 ()

Jareth

Skvělý díl, který nás konečně vezme na Mandalor, plný zajímavých zvratů, jako vždy fantastické hudby. Zatím nejlepší díl v této serii ()

Fearghast

Je to lepší než první díl? Je ... protože to už snad ani horší být nemohlo, ale bohužel pachuť kvality questů a dialogů z MMORPG zůstává pevně zakomponována v první polovině této epizody. PS: Vážně jsou Mandaloriani v této verzi takový srabi, že se nikdo 20 let neopovážil stopnout taxi na Mandalor a lakmusovým papírkem zjistit, jestli se tam dá dýchat? Já vím, že u některých filmů a seriálů se říká - vypnout mozek, ale mě už pomalu dochází co vypínat, vypnout ještě víc mozek při sledování Mandaloriana a budu v komatu. ()

ReichelTomas

Docela dobrý díl, jenom teda postavený na úplně zbytečné potřebě jít se vykoupat (?) do vody na Mandaloru. Škoda, že nevysvětlili tu divnou bytost s mega-okem, ta byla zajímavá. A co to tam bylo v tom jezeře? Taky nevysvětlili (nebo alespoň ne moc) ()

Zoistrea

Nechápu tak vysoké hodnocení. Epizoda jedna z nejhorších, nudná a dějově kompletně popřela předchozí série a vše co o postavách víme. Je jasně dáno a mnohokrát opakováno že Mando nedůvěřuje droidům, po mnohých zkušenostech s IG-11 si k němu vybuduje důvěru a stane se z něho jediný droid, se kterým je ochoten spolupracovat. Celá předchozí epizoda byla o tom, že chce droida IG-11 dát znovu dohromady a žádného jiného v žádném případě nechce, je ochoten sehnat potřebné součástky a vše, aby tak uskutečnil. V tomto díle ovšem najednou změní názor a naprosto bez přemýšlení si koupí náhodného úplně neschopného ustrašeného droida, kterého mu Peli Motto průhlednou lží vnutí. Mando se v tomto díle celkově jeví - bez žádného rozumného opodstatnění - jako zničehožnic absolutně neschopný. nejen že naletěl na nevýhodný obchod, ale celý díl potřebuje opakovaně zachraňovat. Bo-Katan, která původně jasně řekla, že s ním na Mandalor rozhodně nepoletí se může najednou zpřetrhnout, aby za něj v tomto díle jako nesrovnatelně kompetentnější postava vše vyřešila. Z hlediska charakteru a vývoje postav to celé absolutně nedává smysl a popírá předchozí epizody. Ano, vizuál pěkný, ale kompletně na úkor všeho ostatního. ()