V Brooklynu je horké odpoledne a dvě optimistické nuly se rozhodnou vyloupit banku. Sonny akci řídí, Sal mu dělá komplice a výsledkem je jedna velká katastrofa. Dorazí totiž i policie, televizní kamery a dokonce i donáška pizzy. Film Psí odpoledne se zakládá na skutečné události. (oficiálny text distribútora)

BarryLyndon

Lumet je nejpodcenovanejai režisér historie z dnešního pohledu fakt. Málokdy se objeví v žebříčcích nej režisérů. Přitom nemá slabý film a když se nudite, začněte ho nakoukavat. Takhle skákat mezi žánry a tématikou na sedmdesátky neuvěřitelný. Al Pacino na hereckém vrcholu. Přitom se to odehrává v jedné místnosti a ulici. Doufám, že se na tomhle vyučuje film snad ve všech profesích. 10/10 Viděl už jsem to podruhé, ale musel jsem se z toho vypsat v recenzi :) ()

ad

Úžasně vystavěný film, s dokonalým tempem, dokonalým scénářem a víc než dokonalým Pacinem... Neuvěřitelně napínavé a vypjaté od prvních deseti minut až do konce!!! ()

tomtomtoma

Silný příběh o dramatu nadšeného přepadení banky je natočený s humorným nadhledem, který podtrhuje tragičnost událostí. Lehce kritcké ve stavu společenských poměrů. Autor akce, lupič Sonny Wortzik (skvělý Al Pacino) si vychutnává chvíle, kdy se stává hvězdou televize a může upozornit na stavy věcí, které se mu nelíbí, čímž si získává sympatie davu. Vyzná se dokonale v tom, jak to chodí v bance, ale nedokáže odhadnout a naplánovat všechny podrobnosti a tak je akce snad již předem odsouzena k nepspěchu. Jeho spolulupič Sal (krásně neosobní John Cazale) je nešťastný obyčejný muž, který je předem odsouzen k zabití. Z dalčích postav zaujmou policejní detektiv Eugene Moretti (Charles Durning), kterého posléze ve vyjednávání nahrazuje agent FBI Leon Shermer (Chris Sarandon). Dále překvapení v podobě postavy Murphyo (Lance Henriksen), jehož touha po změně pohlaví se stala spouštědlem přepadení a ředitel přepadené banky Mulvaney (Sully Boyar). A i když si Sonny získává sympatie přepadených a veřejnosti, je nemilosrdně semlet právem, kde jakýkoliv pokus o záchranu vlastní kůže se nemůže zdařit. ()

Lanark

Stejně tak jako jsou rozdílní hlavní dva aktéři, stejně tak je film rozdělen na dvě poměrně nesourodé poloviny. První půle vedená Al Pacinem je téměř bláznivá, nicméně velmi uvěřitelná verze jak to vypadá, když se amatéři rozhodnou k profesionálnímu činu. Parodie na lupiče, četníky, novináře i běžné maloměšťáky. Spousta světel a reflektorů, jeviště světa na kterém si to Al Pacino ala Sonny nehledě na okolnosti téměř užívá. S příchodem noci se však hlásí o slovo i Sal v podání Johna Cazale. Nenechte se mýlit, když po scéně stále běhá Sonny, nyní už je pouze vedlejším protagonistou v mnohem temější hře a je vidět, že mu jeho role příliš nesedí. Tuší kam se celá situace řítí, proto sepisuje závěti a urovnává své bouřlivé vztahy s nejbližšími. Noci je však vlastní ticho a samota, stejně tak jako duši Sala, jenž už na rozbřesk nečeká... Malá rolička mladého Lance Henriksena potěšila velmi. ()

C0r0ner

Nechápu, že v popisku není napsáno 'Komedie', protože místy to byla větší prdel než mnoho celých rádoby veselých filmů. Tak jako tak se ale jedná o zajímavý (i když stopáží trochu přehnaný) příběh, který rozhodně stojí za zfilmování a také za zhlédnutí, protože na takové pitomce se člověk snad nikdy nemůže vynadívat. 75% ()

PEEPA

Vcelku zajimave natocene. Zacatek je uplne bozi. Al Pacino rozehrava neuveritelny koncert a podava jeden ze svych nejlepsich hereckych vykonu. Postupne vsak film zacne ztracet na tempu. Skvele sceny se stridaji se slabsimi konverzacnimi, ktere me moc nebraly a nepusobily na me moc silne. Nektere. Nektere byly super. Ale presto zajimavy film. Shlednuto podruhe, menim na 5*. Uzasne drama s pouze nekolika malo hlussimi misty. ()

danecek24

33. Zlatý Glóbus za rok 1975 - nominace (7) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec (drama) - Al Pacino, Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Cazale, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Charles Durning, Nejlepší režie - Sidney Lumet, Nejlepší scénář - Frank R. Pierson, Objev roku (herec) - Chris Sarandon ()

zette

Vyborne natocene drama podle skutecne udalosti. Velmi dobre ztvarneny stockholmsky syndrom rukojmich, chovani verejnosti a reakce na Sonnyho sexualni orientaci... Jeden z nejlepsich hereckych vykonu Al Pacina, vyborny je vsak i Charles Durning v roli velitele zasahu ci John Cazale jako vysinuty gangster. Velka hra na malem prostoru, film ma tempo, zajimave postavy a dialogy. Nemam jedinou vytku. ()

Juto

Je to úprimná sociálna melodráma, ktorá je tiež oslavou statočnosti. Tón filmu je mimoriadne flexibilný a v sebe ukrýva rovnaké prvky reality ako absurdné, smiešne a komické, pričom v sebe stále ukrýva pocit napätia a hrôzy. 8/10 ()

BoXBe

Nezařadil bych Psí odpoledne do síní slávy, ale velmi silně buší na jejich mosazná vrata. Al Pacino už má za sebou první dva Kmotry, přesto naprosto bezchybně z hlavy mafie skáče do role neurotického, společností a svým okolím drceného docela chytrého mládence z neurovnanými motivacemi k tomu co a proč vlastně dělá. Sekundují mu stejně výteční herci a celou tu monstrózní policejní akci velmi jistě a spolehlivě kormidluje režisér k závěru, který jsem opravdu nečekal, přestože by se dal odtušit již z obligátní hlášky, že je to celé založeno na skutečné události. No, nebudu mít problém se na film někdy podívat znovu a vychutnávat si, jak hrají páni Herci, ale nevím, jestli mi ta pointa příště film neshodí anebo naopak jej ještě povýší. Každopádně to bude chtít svůj čas než se dojem rozloží v hlavě. Mimochodem na závěr, Sonnyho matka a vůbec ti lidi co jsou na něm vázaní jsou někdy opravdu až strašidelně skuteční.... ()

campix

Další ukázka toho jakým byl/je Al Pacino skvělým hercem. Herecká one men show, kde samotná operace přepadení banky je pouhým doplǹkem velkému Alovi a sociální kritice tehdejších Spojených států. Zajímavý kousek, který ve finále vyzněl úplně jinak než jsem čekal. ()

majo25

Mala to byť dráma a zo začiatku, keď zločinci obsadia banku, tomu tak aj naozaj je. Potom sa však príbeh preklopí do nadľahčenej až humornej roviny a už to nemá také grády. Udržuje ho nad vodou iba fakt, že sa príbeh stal podľa skutočnosti, a dobre vyšinutý Pacino v hlavnej úlohe. Asi tomu filmu negatívne dopomohla aj hodne využívaná improvizácia hercov a dialógov. Smerom k záveru to napokon stratí úplne grády a je z toho ťahavá nuda, ktorú oživuje až transport na letisko v úplnom závere. Nie zlý film, ale čakal som od neho zapamätateľnejší zážitok. ()

Doldus

"The guy who kills me ... I hope he does it because he hates my guts, not because it's his job." Bože, ten scénář je geniální! Lumet zas a znovu dokazuje naprostou nadvládu a čuch na výjimečné drama. A ano, ačkoliv film někdy dává zdání, že pendluje mezi žánry, je to ve výsledku hlavně hutné drama s jemným sociálním komentářem. Tragikomický začátek pomalu přerůstá až v čistě tragický konec. Snad úplně všichni hrají bezvadně (možná až na matku hlavní postavy, tam jsem trochu cítil přehrávání). Cazale byl doslova ve všech svých filmech výborný herec, a je škoda, že svět přišel o takhle výrazný talent. Ještě, že alespoň toho Lovce Jelenů stihnul. ()

Radiq

To už je druhej postarší film s Al Pacinem, kde hraje homouša. No, budiž. Teď k filmu. Vleče se. Vleče se fakt tak hrozně, že už jsem si stihl okousat všechny nehty na rukách a už si hlodám palce u noh. Jako není to úplná blbost, není to špatný, ale je to dlouhý. Ještě jednou opakuju, je to dlouhý. Chtěl jsem udělat hrozně dlouhej komentář, abych se přiblížil pocitům z toho filmu (jako že je dlouhej), ale asi s těma kecama o tom, jak se to táhne, pomalu, ppoommaalluu, pppooommmaaallluuu přestanu. Ono to není jenom tak natočit vleklej film, stejně jako není jenom tak napsat dlouhej komentář o ničem. Ale když se chce, všechno jde. No, moc jsem to nenatáhl, na rozdíl od nich. Tak končím. PS: ježiš, to se táhlo!!! ()

stOKYi

Začalo to veľmi dobre, ale postupom času kedy ( ináč skvele hrajúci ) Al Pacino nerobil nič iné len chodil von a dnu z banky a snažil sa viesť sociálne reči s ľuďmi na ktorých čakal polku filmu, to začalo byť dosť nudné. Nestal sa žiadny zvrat, ktorý by ma donútil zasvietiť a nepriniesol ani žiadny zaujímavý plán ako sa dostať s pekelnej situácie. Film mal teda pre mňa klesajúcu tendenciu. Čiže som nevidel nič interesujúce na tomto skutočnom príbehu, akurát tak to, že človek s kopu problémami, bol donútený ísť pre neho jediným možným riešením a tým je vykradnúť banku a to mne nestačí. Za začiatok dávam 2 hviezdy a za Al Pacina pridávam ďalšiu. ()

sator

Dobré tak možná v r. 1975, chvílemi je to spíš komedie...viz "proč přepadává banky, když to může vytáhnout z matky..."... ()

Courtemanche

Al Pacino a Penelope Allen (vedoucí v bance) jsou perfektní. Velice dobře zpracovaný námět, hodně dobrá režie, tři vážné žánry a ještě se i zasmějete. 5/5 ()

Mol

I BARK. THAT MAN THERE, SEE HIM? HE BITES! Námět skvělí, začátek výborný, ale to tempo bylo smrtící. Asi hodinu a půl se čekalo až se přistaví k bance autobus. Scény byly nekonečně dlouhé a prázdné, jako povídání si s Leonem po telefonu, povídání si s manželkou po telefonu, povídání si s matkou osobně nebo diktování závěti. U těchto scén se dostavil stejný pocit, jaký člověk zažívá ve frontě na pokladnu v Kauflandu v pátek odpoledne, když je před ním deset lidí s přervanejma vozíkama. A tak nejlepší na celém filmu byl začátek a konec. SAL? READY TO GO? ()

andrii

Štěká, štěká, ale nezakousne se do štěstěny. Když sípou, sypou se plány hrdinovy. Stočte zraky, zbraně, reflektory na tu frašku člověčí, na tu lidskou komedii. ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (viac)

Sidney Lumet: 1924 – 2011

Sidney Lumet: 1924 – 2011

10.04.2011

Když debutujete filmem ráže Dvanácti rozhněvaných mužů, je jasné, že vaše režisérská kariéra bude krasojízda. V případě legendárního Sidneyho Lumeta, který zemřel v sobotu 9. dubna ve věku 86 let, to… (viac)