Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong'o) prichádza s manželom a dvoma deťmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornskom pobreží, kde ako malá trávila prázdniny. Na prvý pohľad vyrovnaná a spokojná žena v sebe skrýva veľké trauma z detstva a hneď po príchode v nej reťaz zdanlivo nevinných udalostí vyvolá silnú paranoju a pocit, že rodinná idylka veľmi skoro skončí. Predtucha sa premení na realitu, keď sa uprostred noci na príjazdovej ceste k domu objaví štvorica podivínov, ktorí na rodinu ihneď zaútočia. Desivá nočná mora je o to strašnejšia, že útočníci vyzerajú rovnako ako Wilsonovci. Majú však v rukách zbrane a neváhajú ich použiť. (Cinemart SK)

mety6

Všetci tu chvália Jordana Peela, ale videl som všetky 4 jeho filmy a ani jeden u mňa nevyvolal "wau" efekt. Každý jeden film len viac a viac ukazuje to, že týpek je proste čierny rasista, ktorý si nerobí ťažkú hlavu z toho, že je tiež tmavšej pleti. A to ma najviac štve, pretože to vyznieva až v štýle "ja môžem mať rasistické vtipy na černochov, lebo som jeden z nich a vy všetci bieli mi môžete závidieť". SPOILERY: Tento film by sa chcel tváriť až natoľko sofistikovane a premyslene, že je ešte viac viditeľné, ako veľa toho nevychádza. Nezmyselné scény, či rozhodnutia hlavných postáv, kedy sa sám seba pýtaš WTF? Dávam 2* za nápad, lebo ten je celkom zaujímavý ale spracovanie je už horšie. Všetky vraždy sa dejú mimo kamery a krv je rozhodená na nezmyselné miesta, kde sa absolútne nemohla dostať. Nezmyselná dĺžka filmu, pri ktorej som zaspával a mal chuť to vypnúť, pretože tam nebola jedna scéna, ktorá by ma presvedčila o tom, že tento film ešte niečo zachráni. Koniec veľmi predvídateľný, ale veľmi zle vysvetlený a vo verzii, akej bol odprezentovaný, nedáva absolútne zmysel. TOP BLUD bol 50 metrový eskalátor idúci nadol a dievčatko, ktoré sa ledva hýbe po ňom vybehlo hore....no a samozrejme fakt, že to "zdravé" dievčatko už po tom eskalátore nevybehlo počas ďalších 20 rokov. ()

lukas.pukas.

Tak za mě docela dobrý kousek do zbírky hororů.Film začíná nevině a končí naruby. Zajímavý nápad a každý si ho může přebrát po svém , nic méně tu máme dlší super kousek pana Peeleho ktrý prostě umí .Prostě pomaliku poznávám jeho rukopis ve filmech který se mi líbi , včetně mini komediálních vzuvek JInak moc bych nad tím nepřemýšlel , ja to pochopil tak že se jednalo o vládní projekt který se snažil o ovladaná lidí , který se nepovedl, ale jak do toho zapadají krlalici a jak se stravovali a kde se brala elektrika ,to už hold nesmíme řešit. 66% ()

bratr_jezek

Žila, byla malá dívka. A ta dívka měla svou stínovou dívku. Když si našla prince svých snů, stínová našla primitiva. Když porodila krásnou dceru, stínové se narodilo krvelačné monstrum. Když jí při porodu syna museli pomoc, stínová si to musela udělat sama a chlapeček byl zjizvený se zvrácenou láskou k ohni. Zajímavá myšlenka je bohužel utopena v dlouhém nehororovém ději, kdy se vlastně nic neděje dokud se neobjeví "stínová" rodinka před dveřmi chaty. Pak přichází nějaké ta psychologie a akce, kde nefungují lekačky. Pak zjistíme, že problém má trochu plošnější charakter. Závěr, kdy se odhalí další, velmi osobní, důvody, proč se stínová dívka (žena) chová, tak jak se chová, zase tolik nepřekvapí, je jen logickým důsledkem a na kolena vás určitě nesrazí. Velká škoda, mohlo se jednat o kultovní snímek, vznikla jen znepokojivá sonda. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: Do půlky filmu to je o ničem až když se objeví červeňáci s nůžkama to začne trochu připomínat horor. To vlastně pak jde černošská rodinka kosit červeňáky jednoho po druhým. Pointa však ubohá. - 20%. ()

baronGrga

Druhý režijní počin Jordana Peela opět na první pohled zaujme promyšleností na všech myslitelných frontách. Každá použitá barva jako by měla svůj přesně určený účel, každý tón jako by nemohl padnout jinam, než kam jej Peele spolu s Abelsem vtiskli, ať již jde o bizarní dětský sborový zpěv nahodilých slabik, běsnění smyčců nebo nepokojné břinkání exotických nástrojů. Us dává od začátku jasně najevo, že nepůjde o běžný home invasion horor, jehož děj se omezí na řádění krvelačných zabijáků a vyústění na závěrečný úlevný oddech přeživších. Stejně jako v Get Out se i tady na pozadí hororového příběhu dá vysledovat společenská kritika, tentokráte nikoli v otázce barvy kůže, ale sociálních vrstev, i tady se děj dotkne svazku duše s tělem, i tady se rýsuje poutavá zápletka, která si diváka postupně připravuje, znejišťuje jej stále podivnějšími a podezřelejšími situacemi, až jej nakonec dokáže vyděsit pohledem na nehybnou čtveřici za ruce se držících lidí. Násilných scén sice výrazně přibývá, i tady se ovšem vše odehrává mimo záběr a explicitní tu zůstávají pouze zvukové efekty (existuje-li něco jako audio-gore subžánr, pak jím Us rozhodně je). Během první hodiny tak divák dostává přesně to, co od Peela očekával. Atmosféra houstne tak, že by se dala nůžkami stříhat, divní lidé se divně usmívají, mluví nebo luskají prsty a ještě ke všemu vypadají na vlas stejně jako páni domácí. Plusové body lze Us přičíst i za scény inteligentně parodující hororový žánr zejména díky netradičně neheroické postavě otce rodiny i jeho ještě primitivnějšího protějšku v červených teplákách. Jenže nakonec i tady pointa bohužel sklouzává k nesmyslu, jehož velkolepost umocňuje i násilně našroubovaný a na předešlý děj nepasující závěrečný twist, který prostě napodruhé tak snadno Peelovi prominout nelze. 70 % ()

SimonaSK

Slušné 3 hvězdy. Lupita N. hrála skvěle a asi teď budu mít song “I got five on it” spojenej s jejíma očima vyvalenýma strachem. Zvrat ve vysvětlení na konci byl super, popravdě jsem ráda, že vůbec nějaký byl, protože ve 2/3 filmu jsem si říkala, že to divákovi už Peele nevysvětlí. Těšim se na další horory od něj. ()

BelugaXFW

Začiatok sľubný, ale potom 3/4 filmu nuda, bez logiky, bez akéhokoľvek strachu. Vo väčšine filmu nelogické prepojenie na hlavnú hrdinku, až úplne na konci sa čo-to vysvetlilo, ale aj tak zostávajú diery a dosť značné na to, aby mohol niekto film označiť za dobrý horor. Aký taký spád nastal až na záver filmu, kde je to celé trocha akčnejšie a záver "typicky" hororový, no aj tak slabota. Paralely a metafory neboli dotiahnuté do konca a v podstate je vylúčené, že by film mohol mať pokračovanie, kde by sme dostali vysvetlenie prečo a ako. V takto ladenom filme by som skôr uvítala napojenie na nejakú záhadnú legendu, ktorá by veľa vecí podtrhla a dala im svoje tajomno a vlastnú logiku. 1 hviezdička, len za ten záver. ()

Rock4ever odpad!

Kdyby to byla nějaká surrealistická moralita od nezávislého režiséra někde z Georgetownu, tak řeknu dobrá, tři hvězdičky. Ale tahle naprostá píčovina se tváří jako rádoby cool popkultúrními odkazy nabitý týnejdžrovký horror a jako taková si zaslouží nemilosrdně podříznout hodně tupými nůžkami. Scénárista musel být na cracku a od půlky mě i přes nesnesitelnou nudu, klišé a rádoby efektní scény nutila pouze potřeba vědět, jak tohle okecá. No neokecal. Než na tohle koukat dvě hodiny, radši si propláchněte oči savem. ()

Luposos

Marně přemýšlím, jaké pohnutky vedly režiséra a producenta k natočení něčeho takového. To co začalo jako hezká rodinná vyvražďovačka se zvrhlo v naprosto zmatenou a nesmyslnou podívanou, která snad měla za cíl evokovat nějaké hlubší filozofické významy.  Ne. Byl to naprostý, bezvýznamný blábol chorého tvůrce, kterému ke konci filmu došly drogy.  Jedna hvězda za velmi slušný zvuk a hudbu. ()

Johnyhlx

Pro mě bezpochyby největší zklamání všech dob. Nevzpomínám si, na který film bych se těšil tak strašně moc jako právě na tento snímek. Nutno podotknout, že především díky traileru. Jednoznačně nejlepší "trailer" všech dob. Ale film se nesl v dost podivné a těžko pochopitelné lince. A konec byl úplně na palici. Těžko o tomhle filmu mluvit, člověk si jej musí pustit. Dávám dvě hvězdy, ale to pouze za trailer a hudbu. ()

BombonCZ

Nemůžu si pomoct a dokonce jsem si to musel i ověřit od několika zdrojů, že se nejedná o parodii na horory typu Pár nenormálních aktivit nebo Scary movie. Scény mi opravdu přišly mnohdy úsměvné a k žánru horor bych se opravdu nebál připsat komedie. Za kameru dávám 2 hvězdy. ()

Dakota1978

Mi se to líbilo, atmosféra tísnivá, hudba perfektní a herci se snažili. Dialogy nebyly úplně špatné, jediné, co bych vytknul, byla tak nějak nedotažená nedobře dovyprávěná/lehce odfláknutá pointa s "připoutanými" (těmi klony). Prostě chybělo závěrečné "aha". ()

Ivett.Motion

Us byla příjemná podívaná. Obsazení bylo zajímavé, obzvlášť Lupita v hlavní roli udělala skvělý dojem, bezchybně odlišila své dvě postavy, ale zároveň je spojila- naznačujíc konečný zvrat. Ano, je to zajisté průměrný horor, do samotného konce to není ani tak strašidelné, převládá napětí, ale právem na tom konci přichází pravý horor a uvědomění, že vše, co jsme viděli, byla lež. ()

guy_1

Skvělý film a rozhodně podceňovaný, zápletka skvělá hudba úžasná i když to moc nedávalo smysl ,ale když to ignorujete tak je to super film ()

Adri.

Nemůžu si pomoci, ale filmy Jordana Peela mě neskutečně přitahují a jako jedny z mála ve mně vyvolávají silný umělecký zážitek. Co film, to originální a šokující nápad nerespektující všechny předchozí generické horory, což u My platí dvojnásob. Obsazení skvělých afroamerických herců a nenápadné bilancování nad otázkami dnešní společnosti celou atmosféru a atraktivnost filmu jen podtrhuje. Přineslo mi to všechno, co od skvělého hororu čekám. Super atmosféra, napětí, občas i strach (i přesto, že film necílí na levné lekačky), naturalisticky krvavé scény, humor, který zde vůbec nerušil, ale právě naopak byl příjemným osvěžením, poselství a jakousi hlubší myšlenku, skvělé herecké výkony, zajímavé prostředí a hlavně nápad, který mě nepřestal bavit až do samotného konce. Taková fantazie se u hororu prostě musí ocenit, i když My vlastně vůbec není typický horor. 93% ()

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

01.05.2019

Magazín Variety vydal čerstvě článek o platech hollywoodských herců a jak se tak zdá, fanoušci streamovacích služeb nejsou jediní, komu dělá Netflix radost. Streamovací gigant totiž razantně navyšuje… (viac)

Horor My je obří hit

Horor My je obří hit

24.03.2019

Režisér Jordan Peele (Uteč) se po dvou letech vrací do kin se svým teprve druhým celovečerním filmem a už teď je jasné, že z toho bude další obří hit. Snímek My má totiž po víkendové premiéře v… (viac)