Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong'o) prichádza s manželom a dvoma deťmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornskom pobreží, kde ako malá trávila prázdniny. Na prvý pohľad vyrovnaná a spokojná žena v sebe skrýva veľké trauma z detstva a hneď po príchode v nej reťaz zdanlivo nevinných udalostí vyvolá silnú paranoju a pocit, že rodinná idylka veľmi skoro skončí. Predtucha sa premení na realitu, keď sa uprostred noci na príjazdovej ceste k domu objaví štvorica podivínov, ktorí na rodinu ihneď zaútočia. Desivá nočná mora je o to strašnejšia, že útočníci vyzerajú rovnako ako Wilsonovci. Majú však v rukách zbrane a neváhajú ich použiť. (Cinemart SK)

Hashirama

Miláček americké kritiky Jordan Peele tentokrát nepřišel s progresivní kultovkou, byť se v prvopočátku možná snažil o to samé, co poprvé. Tentokrát nám naservíroval atmosférický horor, ve kterém se sice také ozývají různé žánrové ozvěny, ale rýpání do společenských a sociálních problematik je o dost mělčí. Pomocí nápadité kamery, bizarního soundtracku a originální premisy udržuje po celé dvě hodiny příjemný roztodivný bizárek, v jehož závěru sice klopýtá o přehnané scénáristické ambice a ve finálním twistu doslova zlomí vaz celé dějové kostře (pochybuju, že se má jednat o sofistikovaný komentář k pokleslosti hororového žánru), ale bavit rozhodně nepřestane. Slyšel jsem, že se Peele jako malý bál králíků...a proto jsou ve filmu. Proč ne, ale když už tam jsou, měli by mít nějaké logické opodstatnění a ne si tam jen tak sbůhzdarma hopkat. ()

Franc1s

Po Uteč, opět dobrý nápad, povedené zpracování i více humoru potěšilo, bohužel logika šla někdy mimo..Na jedno podívání určitě ok, ale kdybych si měl vybrat, radši si dám znovu Uteč. 6,5/10 ()

Petulka88

To snad ani není možný. Děj prostoduchý jak fanynka Justina Biebera, postavy, které bych nejraději sám odpravil a k tomu přímo obludně špatné herecké výkony. Jako pokus o černou komedii by to byl aspoň průměr. Černý je to sice dost, ale pan Peele tohle myslel smrtelně vážně. Z filmu doslova číší snaha být děsivý, tajemný nebo aspoň znepokojivý. Jenže v tomhle tvůrci brutálně selhávají. Takže pokud si nechcete zkurvit celej večer, tak se tomuto ultrashitu zdaleka vyhněte.. ()

gemi

Jak by to asi vypadalo, kdyby si pro vás přišlo vaše zlý já z paralelního vesmíru. Nebo spíš kdyby se probudil váš stín a chtěl si s vámi vyřídit, že jste po něm celý život šlapali. Anebo ani jedno. Po geniální prvotině Uteč! přichází Peele s podivností, která je na jednu stranu hrozně pomalá (první třetina), na druhou stranu dost brutální, ale hlavně fakt divná. Geniální pointa z Uteč! se nepodařila zopakovat. ()

Psycho.R

Uteč bylo celkem jízda a ani chvíli jsem se nenudil, proto jsem se hodně natěšil na film My, který měl špatné recenze, ale já jim nevěřil. A to jsem udělal špatně. Kdyby šlo o půlhodinovou epizodu nějakého seriálu, bylo by to akorát. Jenže My jsou čtyřikrát delší, tzn. že se hodinu a půl nudíme u hodně podprůměrné verze Funny games a libovolného slasheru. Nehorázná nuda a na konci pointa, která je tak překombinovaná, že nedává smysl. Ani závěrečný druhý twist v úplném závěru nedokázal nic napravit. Ps. Peele se začíná profilovat jako silně rasistický, neboť v jeho poslední tři filmy jsou vždy o tom, jak je ubližováno lidem černé pleti. Tudíž jeho filosofie nám dává výsledek rovnice, že bílý muž je špatný. :D ()

samkko

8/10 A proto tak praví Hospodin: Hle, přivedu na ně neštěstí kterému nebudou moci utéci. Tehdy budou volat ke mně, ale já je nevyslyším. Jeremiáš 11:11 Páni, tak to se mi líbilo skoro víc než Get out. Sice to po režisérské ani po scénáristické stránce není tak dobře zpracované jako právě Get out, ale co, tohle je žánr u kterého takové "drobnosti" naštěstí moc řešit nemusíte. Zde se řeší skvělá atmosféra, dobré postavy, propracovaný děj a dobrý temný konec. A právé tento film všechny tyto kritéria splňuje na jedničku. Film má příjemné tempo, výbornou kameru a barvy, perfektní lokace a parádní herecké výkony. Sice zde chyběla nějaká ta silnější krev/gore, logické uvažování postav šlo v pár scénách bokem, ale i tak si snímek vede skoro po všech ohledech skvěle. A Peele vás opět překvapí tím, že kromě hororu je to také scifíčko. ()

rublik05

Ačkoliv jsem čekal spíše průšvih, tak mě horor My celkem mile překvapil. V první řadě mu nelze upřít originalita, která se týká příběhu jako takového, nápadité je ale i jeho zpracování. Snímek má výbornou atmosféru, není však vyloženě děsivý, což mu místy malinko chybí. Dalším kladem jsou herci, kteří bez výjimky podávají opravdu výborné výkony. Pochvalu si také zaslouží i povedený vizuál, dobrá kamera a vhodně zvolená hudba. Chyběla mi však brutalita, drsnější scény si o to vyloženě říkají, atmosféra mohla být krapet děsivější, u příběhu mi moc nesedlo finální rozuzlení, nepůsobí totiž vůbec přesvědčivě a vlastně ani moc uvěřitelně, což je strašná škoda, neboť film jinak zas až tak hloupě nepůsobí. Celkově je to u mě na takový lepší průměr, film mě zaujal, až na pár výjimek ani moc nenudil, časem po více shlédnutích možná půjdu ještě lehce nahoru, uvidíme. 6/10. ()

Comida

Uteč považuji spíše za thriller, i přestože má označení horor, takže u My jsem očekával podobný styl. Nicméně jsem mile překvapen, nýbrž Jordan Peele tentokrát natočil více hororový film, za což jsem rád. Strach vzbuzující hudba přispívá k napínavé atmosféře. Sympatickou rodinu, díky čemuž člověk o ně má doopravdy strach a fandí jim, hrají úžasní herci (Lupita Nyong´o mě překvapila a myslím že má nakročeno k hvězdné kariéře). Nápad je taky originální. Oproti Uteč režisér do filmu napěchoval vtípky ve správnou chvíli. Celkově bych k filmu neměl žádnou výtku nebýt problému jenž filmu v mém hodnocení ubírá tu jednu hvězdu. Tím je konečná část kdy si Peele začne hrát na Shyamalana. Konečné vysvětlení působí jako by si ho tvůrce vymyslel těsně před premiérou filmu a bylo to první co ho napadlo. Film ale také určité otázky nechává nevysvětlené, což je na jednu stranu dobře protože o snímku a o pár věcech budu chvíli přemýšlet. 8/10. ()

RAFT

Režisér Jordan Peele po filmu uteč natočil další skvěle vydařený horor My.Film Us vás pohltí dějem ,ve filmu sou dobré herecké výkony,hudba.Pokud vás bavil film uteč ,tak tento snímek bude bavit taky .U mě je to spíše takové slabší 4 *.70% ()

hero_bk

Přiznám se, po cca hodině a čtvrt jsem to vypnul. Dal jsem tady na CSFD odpad a začal si číst komentáře. Přečetl jsem si cosi o zvratu zhruba ve třech čtvrtinách, nedalo mi to a šel jsem si přečíst plot na wiki. Přečetl jsem si jednu větu v ději poté, co jsem to vypl a zase jsem to zapl, s nadějí, že to vlastně nemusí být tak špatný. Nebylo to TAK špatný, ale pořád to bylo dost špatný. ()

Knor

Tohle si budu muset dát ještě jednou, protože si nejsem jistej, jestli jsem tomu dobře pochopil. Co se Jordanu Peelemu nedá odepřít je rozhodně originalita a cit pro pořádný dusno. Get Out bylo perfektní, tady mě pointa až tak nenakopala. Určitě budu Peeleho sledovat dál, tenhle člověk má určitě dobrý nápady. ()

Bezda22

Uteč! bylo o dost lepší. Každopádně tady se mi líbí nápad a i provedení mě bavilo. V napětí není zdaleka tak strhující, jako bylo právě Uteč!, ale i tak v rámci žánru hodně povedená a neokoukaná věc. 70% ()

Marty7CZ

Tak takovou sra*ku s absolutně nesmyslnym chováním děti, debilním scénářem, sem fakt dlouho neviděl. Nuda a opět hluboký černo, no to je katastrofa, jak tohle může ještě něco vydělat fakt nechápu..... 10% ()

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

01.05.2019

Magazín Variety vydal čerstvě článek o platech hollywoodských herců a jak se tak zdá, fanoušci streamovacích služeb nejsou jediní, komu dělá Netflix radost. Streamovací gigant totiž razantně navyšuje… (viac)

Horor My je obří hit

Horor My je obří hit

24.03.2019

Režisér Jordan Peele (Uteč) se po dvou letech vrací do kin se svým teprve druhým celovečerním filmem a už teď je jasné, že z toho bude další obří hit. Snímek My má totiž po víkendové premiéře v… (viac)