Tina pracuje ako dôstojníčka colnej služby, čo sa v prípade ženy, ktorá šokuje okolie zdeformovanou tvárou, môže zdať nelogické. Lenže Tina má neuveriteľný čuch. Dokáže na diaľku odhaliť tých, čo majú strach a v batožine nepovolené látky a materiály. Počas jedného rutinného dňa v službe stretne Voreho, zanedbaného a mastného vlasáča v koženej bunde, ktorého pach nepripomína nič z toho, čo Tina dosiaľ cítila. Vore je kľúčom k jej záhadnej identite. (Film Europe)

AngelG

Naprostá dokonalost. Už dlouho jsem nebyla z filmu tak nadšená, kdy jsem ho i po shlédnutí nemohla vypustit z hlavy ještě týden poté. Očekávala jsem klasickou pohádku o ošklivém káčátku, které na konci přes všechny útrapy v životě zvítězí. Nemohla jsem být víc daleko od pravdy. Děj je naprosto neočekávaný, plný šíleností, zvratů a absurdit, ale všechno to tak překrásně pasuje do sebe. Je to natočeno tak syrově a bez jakýkoliv okolků, až kolikrát člověk musel zadržovat dech nad tím, co se tam odehrávalo. Co se týče práce kamery, soundtracku, všechno bylo perfektní a říct, že dva hlavní aktéři předvedli dokonalé výkony, by bylo stále nedostatečné prohlášení. No, opravdu bych tomu mohla házet milion dalších komplimentů, tak to zkrátím tímhle.. nepřestanu žasnout nad tím, že i v dnešní době, kdy bylo natočeno od každého žánru miliony projektů, kdy jsou lidé zhýčkaní "hlavně ať to hezky vypadá a je to akční" < kvalitní děj, se i tak stále najde naprostá originalita a odvaha tvořit nevšední filmy. ()

Miki68

Co jsem to vlastně viděl?! Ti seveřani jsou prostě jiní. A tenhle film je důkazem. Zvláštní, fantasmagorický, ujetý, hororový, zamilovaný, bizarní, epický, živočišný film. Pokud si zvyknete na pomalé tempo a celkovou jinakost, pak vás i rozpřemýšlí... Není pro každého. Sám nevím, jestli bych se podíval podruhé. Přesto 75% ()

Tamten

Rozhodně velmi podivný film, o kterém se dá říci, že je "klasický severský". Podivné postavy, podivná atmosféra, podivné prostředí a velmi podivný sex. O výsledném rozuzlení ani nemluvě. ()

Maximilianus

Zdá sa mi, že má mať tento film nejaký hlbší význam, no nejako som ho nevidel a môžem iba hádať. Spojenie fantázie a surovej reality bol dobrý nápad. Sexuálnu scénu asi dlho nevyženiem z hlavy. 6,9/10. ()

Dave Lister

Velmi bizarní příběh s fantasy prvky a mytologickým podtextem. Velmi originální a zajímavý film, kdy vám mohu zaručit, že nic podobného jste ještě neviděli. Krimi drama, romance a fantasy horor v jednom, který rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Sharleen76

Nejpodivnější film, který jsem v poslední době viděla. Hlavní hrdinka má zvláštní schopnosti a tajemství. Víc vám neprozradím. ;-) Za masky a kameru hodnotím 4*. ()

Homerking

Tina je celní úřednice která pracuje na švédských hranicích, trpí dystrofií obličeje a vypadá velice odpudivě, má však jednu unikátní schopnost, dokáže vycítit lidské emoce jako je strach, pocit viny a stud, díky tomuto daru jí neunikne ani jediný pašerák. Jednoho dne se Tina seznámí s Vorem podivným mužem, který má stejně odpudivé rysy jako ona, postupně mezi nimi vznikne zvláštní, magické pouto. Tohle je jeden z nejdivnějších filmů jaké jsem kdy viděl, unikátní artová lahůdka s nádherným příběhem a vizuálem, podotýkám že tento film není pro netrpělivé diváky. ()

SAINTS

Tina a Vore je filmovy hybrid fantasie,hrôzy a romantiky.Tina je pre svôj vonkajši vzhlad(geneticky zdeformovana colnička)často ludmi označovana za hnusnu,ale je velmi cenena jej šefom pre jej pachove schopnosti a inštinkt.Tina dokaže u ludi rozpoznat pocity strachu či hanby.Scena ked Tina odhali podnikatela,ktory v telefone ukryva detsku pornografiu.Film sa zaobera aj tym ako sa spoločnost sprava k ludom ,ktori nezodpovedaju definicii normalnosti pripadne krasy.Tina je jedna z najkoplexnejšich ludskych postav zobrazena vo filme sa poslednu dobu.Niekto môže byt z filmu tochto formatu zhuseni,ale je to film aky len tak skoro neuvidite. ()

Plastík

Ještě jsem to nevstřebal. Ale to svědčí o určitých kvalitách. Moje představa byla ale o filmu úplně jiná. Naprosto jiná. Snad právě proto mě tento počin tak divně zasáhl. Nevím, jak to pobrat. ()

lusa

Žánrovo nezaraditeľná nechutnosť (akože on/ona bol fakt fuj a spolu s ňou/ním to bolo jedno veľké FUJ!), ktorá ale ovplýva nepomenovateľným čarom severských bájok, rozprávok... A pritom to nie je rozprávka. Neviem. Nech si každý spraví názor sám. Mne sa to hnusilo, ale aj tak musím dať 4* ()

adamix

Zatiaľ, čo v trierovkách mi nedostatok emócii nevadí, mi tu úplne schádzajú. Pomalá, uťahaná, severská romanca dvoch trolov, ktorých masky síce vyznievajú pôsobivo, ale ich vzťah je bez iskrenia a citu. Snažil som sa nájsť k tomu aspoň náznak vzťahu, ale márne. Toto mi vôbec nesadlo. Hviezda za masky. ()

iz67

Nepříjemný bizarní nápad, který umožňuje spoustu výkladů a vyznamovych rovin. Takze si kazdy muze vybrat, na jaky film to vlastne kouká. Tvůrci s trochu nejsou schopni vybrat, jestli je to prdel s message nebo message s prdeli. (A nebo je to jen bizarní?). ()

solisoli

Mysteriózny, pochmúrny príbeh pripadajúci, ako Shrek pre dospelých s autentickými hodne odpudivými postavami, aj napriek tomu pôsobil pútavo. Príbehovo zaujímavý dej, kde divák nemohol tušiť čo sa vykľuje z rozvíjajúceho deja, ktorý nepredurčoval identitu Trollov a ich samotnú pôsobivosť, bol nakoniec melancholicky ukončený. ()

blondboss

Vskutku hnusne až nepríjemne natočený fantasy snímok, ktorý rozpráva celkom reálnym spôsobom príbeh o dvoch ľuďoch, ktorý vzhľadom na svoj vzhľad sú na okraji spoločnosti a ktorí sú vnímaní a ktorí vnímajú inak. Ako taká rozprávka je to skôr pre dospelých, lebo celkovo sa na to nie veľmi dobre pozeralo. Asi to je aj známka kvality, keďže masky boli úžasné, ale mňa to až tak nebavilo a samotný príbeh ma nezaujal. Ako fantasy ale fajn. 60 % ()