Zločiny Velké Prahy

Česko, 2021, 11 h 3 min (Minutáž: 63–69 min)

Réžia:

Jaroslav Brabec

Kamera:

Pavel Berkovič

Hudba:

Jan Ponocný

Jaroslav Plesl, Jiří Langmajer, Denis Šafařík, Lenka Vlasáková, Sabina Rojková, Darija Pavlovičová, Lucie Žáčková, Miroslav Táborský, Jiří Bartoška (viac)

Dne 1. ledna 1922 došlo ke sloučení centrální Prahy s třiceti osmi městy a obcemi, které ji obklopovaly. Vznikla tak Velká Praha a pražská státní policie začala pracovat tam, kde dosud působilo jen četnictvo. Byl to prostor méně bohatý a vznešený, ale o to pestřejší a živější. Velká Praha byla tvořena nejen klasickou městskou zástavbou, ale i vesnicemi, lesy, zemědělskými statky, továrnami, bohatými vilami i chudinskými slumy. Hlavní postavou je inspektor Budík, muž velmi lidský, zmítaný nectnostmi i slabostmi, nicméně také mimořádně bystrý, všímavý a především schopný velké psychologické exhibice, kterou se vyznačují slavní detektivové. Zmítá se ale územím Velké Prahy - ani městem, ani venkovem - odsunutý z centra města bank, restaurací, divadel, která tak miluje. Stále elegantní se brodí v blátě a hnoji předměstí a soustřeďuje svůj mozek na nečekané zkratky a obraty. (Česká televize)

Recenzie používateľa milos.bradik k tomuto seriálu (10)

Zločiny Velké Prahy (2021)

Čekal jsem s hodnocením až tento seriál skončí a musím říci, že i když mi na něm vadilo to, že víc rozebíral soukromí hlavních postav a vůbec mi nesedl Denis Šafařík, tento kouzelník Žito chvílemi působí jako nezletilý idiot, přesto mne seriál velmi zaujal dobrým vykreslením atmosféry První republiky, které bylo lepší než ve většině jiných seriálů, ty totiž často První republiku líčí poněkud idylicky, jako například Hříšní lidé nebo Četnické humoresky. Výborné kostýmy a také skvělý výkon Jaroslava Plesla. ()

Dáma v studni (2021) (E01)

Líbí se mi, že to je něco jiného než Pitaval. První díl byl spíše seznamovací. Vadí mi jen postava Nováčka (Denis Šafařík), která mi tam nesedí. ()

Loutkohra (2021) (E02)

Druhá část skvěle vystihuje atmosféru První republiky. Není to žádné bujaré veselí jaké často čišelo z Četnických humoresek ani idyla, která panovala v Panoptiku hříšných lidí. Moc se mi to líbilo a o pátou hvězdu to připravil pouze Denis Šafařík. ()

U zdi (2021) (E03)

To jak se ortodoxně křesťanská rodina postavila k sebevraždě byl fakt šok. Obětovat služku jako vražedkyni, aby nevyšla sebevražda najevo to byla síla. ()

Nedohraná etuda (2021) (E04)

Od začátku bylo jasné, že je v tom ta její "kamarádka" zapletená, ale tentokrát se v tom Budík a jeho tým trochu plácal, nějak jim pozdě došlo, že když dvě mladé ženské žijí takto spolu a nemají žádné pánské návštěvy, tak je to podivné. Navíc ta Josefíková se celou dobu tvářila tak, že ji měli zmáčknout hned a ono by to z ní vypadlo. ()

Pekelný stroj (2021) (E05)

Poněkud akční díl. Docela mne to pobavilo, ale jak jej na konci nechali velmi naivně odpálit tu bombu, to se Budíkovu týmu moc nepovedlo. ()

Zmizelá (2021) (E06)

Kdyby si odpustili ty odbočky do soukromí, tak by to jako kriminálka ještě šlo, ale ten Denis Šafařík jako Nováček s tou Budíkovou dcerou působí až trapně, vypadají jako děcka z mateřské školky, která si hrají na milence a teď se k tomu přidala ještě ta druhá dcera, která se zapletla s jakýmsi anarchistou, což u aristokratky je zvlášť na pováženou. ()

Lepší život (2021) (E07)

Tak od začátku jsem tipoval, že to bude sebevražda a tentokrát se to věnovalo více soukromí hlavních aktérů než případu. ()

Doktor Herzog (2021) (E08)

Tak i když opět je vlastní případ až tak trochu na druhé koleji, tak tentokrát mne zaujal poněkud víc, možná to bylo i tím, že Vágnerová byla dokonalá potvora. ()

Tajemství (2021) (E09)

Výborně podaný legionář s posttraumatickým syndromem z války, perfektně ztvárněný Lubošem Veselým. V podstatě hlavně díky tomu zatím nejlepší díl. ()

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Ačkoli je podzim, Finále Plzeň je! I přes složité jarní období se organizátoři rozhodli největší plzeňský filmový festival nezrušit, ale pouze přesunout. Během šesti dnů včetně prodlouženého víkendu… (viac)