Zločiny Velké Prahy

Česko, 2021, 11 h 3 min (Minutáž: 63–69 min)

Réžia:

Jaroslav Brabec

Kamera:

Pavel Berkovič

Hudba:

Jan Ponocný

Jaroslav Plesl, Jiří Langmajer, Denis Šafařík, Lenka Vlasáková, Sabina Rojková, Darija Pavlovičová, Lucie Žáčková, Miroslav Táborský, Jiří Bartoška (viac)

Dne 1. ledna 1922 došlo ke sloučení centrální Prahy s třiceti osmi městy a obcemi, které ji obklopovaly. Vznikla tak Velká Praha a pražská státní policie začala pracovat tam, kde dosud působilo jen četnictvo. Byl to prostor méně bohatý a vznešený, ale o to pestřejší a živější. Velká Praha byla tvořena nejen klasickou městskou zástavbou, ale i vesnicemi, lesy, zemědělskými statky, továrnami, bohatými vilami i chudinskými slumy. Hlavní postavou je inspektor Budík, muž velmi lidský, zmítaný nectnostmi i slabostmi, nicméně také mimořádně bystrý, všímavý a především schopný velké psychologické exhibice, kterou se vyznačují slavní detektivové. Zmítá se ale územím Velké Prahy - ani městem, ani venkovem - odsunutý z centra města bank, restaurací, divadel, která tak miluje. Stále elegantní se brodí v blátě a hnoji předměstí a soustřeďuje svůj mozek na nečekané zkratky a obraty. (Česká televize)

Recenzie používateľa IvcaSammet k tomuto seriálu (9)

Dáma v studni (2021) (E01)

Zatím trochu zklamání. Herecké obsazení skvělé, scénář ale velmi pokulhává. Dialogy mi vůbec nepřišly jako z první republiky navíc dcera a služebná drzé jako štěnice? Případ sice zajímavý, ale doufala jsem, že to celkově bude zpracováno jinak. Hodnotím průměrem, uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet. ()

Loutkohra (2021) (E02)

Snad ještě slabší než první díl. Pachatele jsem odhadla téměř okamžitě (SPOILER! "Viděl jsem Vás" "Ano?" "Malovat" "Ach tak, aha, tak to jo"), dialogy stupidní, všechny postavy se chovají jako agresivní idioti a hlavně mi absolutně chybí humor. Zatím opravdu spíš zklamání. ()

U zdi (2021) (E03)

Bohužel je to s každým dílem horší a horší. Půl dílu jenom o sexu, oplzlý rádoby vtip o modré krvi mi navíc znechutil celý večer. Všechny postavy jsou neustále agresivní, mluva jak z hospody ve 21. století a amatérský výkon Denise Šafaříka mi opravdu začíná lézt krkem. Samotný případ ničím nezaujal, námět sice zajímavý, ale špatně zpracovaný. Nebýt Jardy Plesla, další díl bych už nedala. ()

Nedohraná etuda (2021) (E04)

O něco lepší epizoda než předchozí, ale jenom kvůli kriminální zápletce. Celkově je seriál velmi slabý, už jenom fakt, jak velmi rychle zjistili, kdo je mrtvá, značí o tom, že tvůrci neví, jak jinak identitu zjistit. SPOILER! Navíc postava Evy Josefíkové se chovala podezřele už od začátku, takže bylo znovu velmi jednoduché odhanout pachatele téměř okamžitě. Navíc byla bohužel epizoda hodně vztahově založená, takže byl případ posunutý až druhou kolej, což je podle mě velmi špatně. Rozhovor Jardy Plesla s Denisem Šafaříkem byla vyložená amatérština, jak uměle prodloužit děj. Dvě a půl hvězdičky. ()

Pekelný stroj (2021) (E05)

Něco mezi dvěma a třema hvězdičkama. Případ nezajímavý, neoriginální, závěr absolutně předvídatelný a zbytečně vyhnaný do extrému - opravdu je postava Jiřího Langmajera tak blbá? Navíc začátek byl vrcholem amatérismu, to jako ten výstřel opravdu nikdo neslyšel? Ale tak aspoň jsem se zasmála, no. ()

Zmizelá (2021) (E06)

Celý díl absolutně průhledný a naprosto předvídatelný. Ostatní dějové linky nezajímavé a zbytečně překombinované, samotný případ nudný a strašně zdlouhavý. Natahování napětí mezi Jardou Pleslem a Denisem Šafaříkem už je vyloženě trapný a stupidní plot twist s druhou dcerou všemu nakonec nasadil korunu. Tragédie, i když od televize jsem zatím ještě neodešla. Jedna a půl hvězdičky. ()

Lepší život (2021) (E07)

Přiznám se, že tentokrát jsem se dívala už spíš jen napůl. "Recyklovaný" námět předchozího dílu mě vůbec nebavil, dějová linka se starší "dcerou" naprosto stupidní a zbytečná a ty dva mladé "kretény" už radši ani nekomentuju. Hodnotím dvěma hvězdičkama, protože to nebyl úplně nejslabší díl, ale jinak to bylo tak na jednu a čtvrt. Při druhém shlédnutí budu hodnocení rozhodně snižovat. ()

Doktor Herzog (2021) (E08)

Další totálně předvídatelný díl, znovu jsem pachatele odhadla téměř okamžitě. Navíc dějová linka těch dvou "mladých kreténů" (ne, opravdu jim nebudu říkat jinak) mě už vyloženě leze na nervy, oba se chovají jak idioti a "vývoj" jejich vztahu byl jasný už od začátku. A starší dcera a drogy? Tvůrci už asi opravdu neví, čím to "okořenit", co? Sice to nebyl nejhorší díl, ale už dál nemůžu kvůli nadhodnocení předchozích dílů hodnotit dvěma hvězdičkama, hodnocení určitě budu s druhým shlédnutím snižovat celému seriálu. ()

Host do domu (2021) (E10)

Znovu absolutně předvídatelná epizoda s ještě předvídatelnějším rozuzlením. Alespoň rádoby akční honička opravdu pobavila, říkala jsem si, že nic horšího už tam opravdu dát nemohli. To jsem ale ještě neviděla záverečnou scénu. Opravdu jsem ráda, že už je konec, tento seriál mi opravdu chybět nebude. ()

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Ačkoli je podzim, Finále Plzeň je! I přes složité jarní období se organizátoři rozhodli největší plzeňský filmový festival nezrušit, ale pouze přesunout. Během šesti dnů včetně prodlouženého víkendu… (viac)