Zločiny Velké Prahy

Česko, 2021, 11 h 3 min (Minutáž: 63–69 min)

Réžia:

Jaroslav Brabec

Kamera:

Pavel Berkovič

Hudba:

Jan Ponocný

Jaroslav Plesl, Jiří Langmajer, Denis Šafařík, Lenka Vlasáková, Sabina Rojková, Darija Pavlovičová, Lucie Žáčková, Miroslav Táborský, Jiří Bartoška (viac)

Dne 1. ledna 1922 došlo ke sloučení centrální Prahy s třiceti osmi městy a obcemi, které ji obklopovaly. Vznikla tak Velká Praha a pražská státní policie začala pracovat tam, kde dosud působilo jen četnictvo. Byl to prostor méně bohatý a vznešený, ale o to pestřejší a živější. Velká Praha byla tvořena nejen klasickou městskou zástavbou, ale i vesnicemi, lesy, zemědělskými statky, továrnami, bohatými vilami i chudinskými slumy. Hlavní postavou je inspektor Budík, muž velmi lidský, zmítaný nectnostmi i slabostmi, nicméně také mimořádně bystrý, všímavý a především schopný velké psychologické exhibice, kterou se vyznačují slavní detektivové. Zmítá se ale územím Velké Prahy - ani městem, ani venkovem - odsunutý z centra města bank, restaurací, divadel, která tak miluje. Stále elegantní se brodí v blátě a hnoji předměstí a soustřeďuje svůj mozek na nečekané zkratky a obraty. (Česká televize)

Recenzie používateľa quixote k tomuto seriálu (11)

Zločiny Velké Prahy (2021)

Ambiciózní projekt s podobnými neduhy jako ondy Já, Mattoni. Stálo to balík, ty peníze tam nejsou moc vidět, celkové pojetí i scénáře stojí za starou bačkoru a režie snad ještě za míň. Hojný výskyt WTF momentů a všeobjímající nuda. Přimotal se k tomu vůbec nějaký dramaturg? Nevypadá to tak. ()

Dáma v studni (2021) (E01)

Kde není opravdu dobrý a nápaditý scénář, ani čert nebere, i kdyby se výprava a herci mohli přetrhnout a kamera kouzlila jako šílená.Dobrý casting, naprosto nevhodná hudba. Třeba bude v dalších dílech líp (?) ()

Loutkohra (2021) (E02)

Neobratně napsané, i mně byl vrah jasný od první minuty. Románek podřízeného s dcerkou nadřízeného už byl v Četnických humoreskách, ne? Co takhle vymyslet něco originálnějšího? ()

U zdi (2021) (E03)

Ani herecká elita nemá šanci si poradit s tak mizerným scénářem a velmi špatnou režií. Zachycení ducha doby (včetně jazyka) za nula bodů. ()

Nedohraná etuda (2021) (E04)

Scenáristicky tentokrát o chlup lepší, ale ostatní iritující nedostatky a úlety bohužel zůstávají. ()

Pekelný stroj (2021) (E05) odpad!

Budík s korunní svědkyní Poulíčkovou se na hotelu sblížili tak, jak by to od vrchního inspektora té doby asi nikdo nečekal, zvlášť když to nebylo nezbytné kvůli vyřešení případu. Hm. Asi chtěli ukázat, že inspektor není žádný suchar. Jinak policisté, vojsko i hasiči si dávali vzhledem k vypjaté situaci hodně načas, napětí, které naopak mělo gradovat, postupně vyprchalo a děj se dovlekl až k závěrečnému – dost neuvěřitelnému, vzhledem k tomu, jaká fatální chyba mu předcházela – výbuchu (přeneseně se tak dá označit i scénář nejen toho dílu). Nechápu, proč je skupinka nejvyšších šéfů podána jako banda kašparů. Rozvalující se kocour je sice pěkný, ale tyhle rádobyvtipné "ornamenty" působí ve finále přinejmenším trapné. ()

Zmizelá (2021) (E06)

Poměrně nezajímavý až tuctový případ, scénáristicky lépe zvládnutý až na zcela moderní jazyk a tu závěrečnou "veselku" ve špitálu. To jako vážně?! Něco takového by člověk čekal ve filmu typu Byl jednou jeden polda, ale tady? Štěpán Kozub s paní Chramostovou bohužel jen pro okrasu, ale díky i za to. ()

Lepší život (2021) (E07)

Další slaboučký díl s případem, jehož podivné rozluštění snad nemůže zaujmout žádného zkušeného příznivce detektivek. Nedokáže to diváka vtáhnout, je to opravdu mizerně odvyprávěné, chybí tomu jakákoli energie. Je asi naivní myslet si, že kvalita posledních tří dílů skokově vzroste. ()

Doktor Herzog (2021) (E08)

S přimhouřeným okem lepší než předchozí díly, ovšem zklamalo mě, že pachatel mi byl od první chvíle jasný, a nakonec to tak skutečně bylo. Navíc když je do jedné figury obsazen Dolanský, dá se čekat, že tam není jen tak do počtu, že. O opilé kameře a jazykových anachronismech škoda slov. ()

Tajemství (2021) (E09)

Také si myslím, že to byl zatím nejlepší díl, ale ani tak mi vůbec nevadí, že seriál příště skončí. Tentokrát mě přitáhly výkony všech herců ve vedlejších rolích a odpudil vývoj linky těhotné dcerky. ()

Host do domu (2021) (E10)

Dovolím si zacitovat ze Slunce, sena…: „Můj bože, můj bože, můj bože...,” jedna z přihlížejících tet se ozve: „Copak že to je?” A Keliška na to: „Utrpení.“ ()

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Ačkoli je podzim, Finále Plzeň je! I přes složité jarní období se organizátoři rozhodli největší plzeňský filmový festival nezrušit, ale pouze přesunout. Během šesti dnů včetně prodlouženého víkendu… (viac)