Zločiny Velké Prahy

Česko, 2021, 11 h 3 min (Minutáž: 63–69 min)

Réžia:

Jaroslav Brabec

Kamera:

Pavel Berkovič

Hudba:

Jan Ponocný

Jaroslav Plesl, Jiří Langmajer, Denis Šafařík, Lenka Vlasáková, Sabina Rojková, Darija Pavlovičová, Lucie Žáčková, Miroslav Táborský, Jiří Bartoška (viac)

Dne 1. ledna 1922 došlo ke sloučení centrální Prahy s třiceti osmi městy a obcemi, které ji obklopovaly. Vznikla tak Velká Praha a pražská státní policie začala pracovat tam, kde dosud působilo jen četnictvo. Byl to prostor méně bohatý a vznešený, ale o to pestřejší a živější. Velká Praha byla tvořena nejen klasickou městskou zástavbou, ale i vesnicemi, lesy, zemědělskými statky, továrnami, bohatými vilami i chudinskými slumy. Hlavní postavou je inspektor Budík, muž velmi lidský, zmítaný nectnostmi i slabostmi, nicméně také mimořádně bystrý, všímavý a především schopný velké psychologické exhibice, kterou se vyznačují slavní detektivové. Zmítá se ale územím Velké Prahy - ani městem, ani venkovem - odsunutý z centra města bank, restaurací, divadel, která tak miluje. Stále elegantní se brodí v blátě a hnoji předměstí a soustřeďuje svůj mozek na nečekané zkratky a obraty. (Česká televize)

Recenzie používateľa Aniki k tomuto seriálu (4)

Dáma v studni (2021) (E01) odpad!

Dovolím si paralelu s dalším skvostem vysílaným na ČT, Hlavou medúzy. Po prvním díle stejná nekvalita, obrovská nuda. Plesl, kterého jinak můžu, se pro roli vrchňoinšpektora nehodí ani za mák, Langmajer je bohužel velmi trapnej, i když za to vlastně nemůže - role. No a zbytek? Škoda mluvit, snad jedině Vlasákyně, kdyby dostala prostor. Tvůrcům se navíc vůbec nepodařilo navodit dobovou atmosféru a to je jaksi u dobového filmu tak trochu průser a ostuda, ostuda celého výrobního štábu. ()

U zdi (2021) (E03)

Seriál mi byl díky úvodní části velmi, ale opravdu velmi nesympatický a až svým třetím dílem si u mne tu nekoukatelnost malilinko vyžehlil. Třetí střípek do mozaiky se tak dá v pohodě ohodnotit hvězdným průměrem. Tvůrci jsou však díky tomuto fenoménu trochu sami proti sobě, neboť hned na začátku odradili od sledování velkou část diváctva. Motiv dalšího trestného činu zůstává opět dosti hloupý, jednotlivé role se začínají naopak pohybovat od naprosté tragédie k alespoň nějaké líbivosti (tento vývoj ovšem zpravidla funguje skoro u každého seriálu, neboť si divák na charaktery hlavních postav prostě zvykne), překvapilo mne obsazení mladší Geislerové a Lábuse (u Geislerky kvituji, neboť se z ní tedy vyklubala pořádně sexy kóča), scéna s napadením Šafaříka ve stájích pro policii naprosto typická a to bez ohledu na historické období, k Langmajerovi, jakožto institutu "Evžen, lovec žen", se snad už nemá cenu ani vyjadřovat, no a to bude asi tak vše...tedy konec hlášení. P.S.: dám tomu ještě šanci, uvidíme. ()

Nedohraná etuda (2021) (E04)

Po prvním díle u mne došlo v komentáři k předčasné a velmi negativní ejakulaci. Po zhlédnutí časti čtvrté malilinko zkoriguji. Postavy, jak už tomu tak bývá, jsou mi o něco málo sympatičtější, případy vyznívají mírně logičtěji a atmosféra se zdá býti přeci jen jaksi útulnější. Stále je však seriál velmi podprůměrný, nicméně jej shledávám alespoň dvojhvězdičkovým. Pro porovnání: první část jevila se mi jako odpadní...takže vlastně slušný progres. ()

Zmizelá (2021) (E06)

Mno, jemně řečeno, ani někteří herci ve vedlejších rolích nemohou tuto podivínskou krimi sérii zachránit. Teď mám na mysli třeba Taclíka. Každopádně zpříjemnit jí, to tedy zatraceně mohou a tady zas narážím na neskutečně sexy Bokovou (bože, ta ňadra). Jinak jsem v tomto díle zaznamenal konečně celkem vydařené komické repliky a scény. Vede ta s Jenovéfou a mýdlem u necek: „...upsss!”, pak celkem vtipné narážky Budíka na Nováčka, vyřčené ve voze při transportu zadrženého, kde se jedná o kápnutí božské, stran vztahu s jeho dcerou a v neposlední řadě pojídání mastnotou nasáklé klobásy v zájezdním hostinci...výstřik tuku byl ukázkový a k popukání. Se samotným dějem a zločinnou zápletkou už je to samozřejmě horší a nejvíc jsem se asi styděl při té závěrečné svatební taškařici, kdy jistě velmi "empatický" primátor pronesl kozomrdí větu o tom, jak se bude příběh a fotografie dobře vyjímat v tisku vzhledem k volbám. Toto bych na svém sobáši určitě slyšel moc rád. ()

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Ačkoli je podzim, Finále Plzeň je! I přes složité jarní období se organizátoři rozhodli největší plzeňský filmový festival nezrušit, ale pouze přesunout. Během šesti dnů včetně prodlouženého víkendu… (viac)