Hviezdne vojny IV - Nová nádej

• Slovensko Hviezdne vojny (viac)

Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. Imperátorův nejvěrnější služebník, Darth Vader, musí najít plány a skrytou základnu povstalců. Zpráva o princezně Lei a vůdci rebelů se dostane až k obyčejnému farmáři, Lukovi Skywalkerovi. Ten se řídí svým osudem, zachraňuje princeznu a pomáhá povstalcům svrhnout Impérium společně s takovými nezapomenutelnými spojenci jako: Obi-Wan Kenobi, domýšlivý Han Solo, loajální Chewbacca a droidové R2-D2 a C3PO. (oficiálny text distribútora)

Jacob23

Kdyz jsem to videl prvne jako dite v kine-tyden jsem z toho nespal:)Tady snad prvne skladal John Williams a hned to dopadlo kultovne-stvoril theme pro kazdou postavu zvlast+Imperial March! ()

-ELFKA-

Epizóda, ktorú sa dá pozerať stále dokola a nikdy vás to nebude nudiť!! Či už obdivujete myšlienku alebo prevratné efekty Nová nádej sa nikdy neopozerá. ()

klima777

Možná, že staré Star Wars jsou dětinské, naivní a barvotiskové. Jenže je to poctivě udělaná trilogie, ze které sálá radost všech zúčastněných a proto se stala součástí filmových dějin. Nepotřebovala digitální triky, ani 3D... Kouzlo prostě funguje. ()

Kali4

S přibývajícími roky mám první filmové Star Wars raději a raději a troufnu si říci, že čím je člověk starší a čím více má „nakoukáno“, tím je schopnější (a snad i fundovanější) je ocenit. Nikdy jsem nepochopil a nejspíš už ani nepochopím, jak Lucas dokázal natočit za 11 milionů dolarů tak výjimečný film. Kromě fantastických efektů jsou totiž první Hvězdné války také výborně režisérsky zvládnuté, citlivě pracují s komediálními a pohádkovými prvky a disponují nesmírně intenzivní a kouzelnou atmosférou. Čím méně se totiž o SÍLE (na rozdíl od nové trilogie) mluví, tím SILNĚJI cítíte, že tam skutečně je. ()

Vironey

Pardon, nedokoukala jsem to, zhruba ve čtyřech pětinách jsem to vypla, protože takovej voser jsem už dlouho nezažila. Sežerte mě, ale Star Wars nejsou ani vtipný, ani dobrodružný, ani roztomile hloupý. Jsou prostě trapný. Edit po 6 letech (2017) a 2 shlédnutí z donucení, anžto má drahá polovička je maniak: Ano, Star Wars jsou stále trapný. ()

Guzo

Po letech viděn první díl a až na lehký pocit, že se v něm celou dobu vlastně nic moc neděje (spíš je to takové seznámení s postavami a s celým světem sw), to funguje na výbornou. Harrison Ford je, jako ve všech filmech, švihák, ale nejlepší je stejně R2D2. ()

Ev.D.

Absolutně super. K filmu jsem se dostala když už byl v polovině tak jsem si říkala ,že to vypnu, stáhnu si film a podívám se na něj od začátku. No tak uviděla jsem kousek a už jsem u toho seděla z otevřenou pusou až do konce. Když to tak zhrnu tak hudba samozdřejmě vynikající jako vždy, R2 a C3PO snad nikdy nezklamou, princezna Leia má suprový vlasy a Han Solo v podání Harrisna Forda je absolutně nejlepší. Kdyby se hlasovalo o nejlepší postavu Hvězdných válek tak určitě Han Solo. :) ()

mkubalikova

A long time ago in a galaxy far, far away... Tahle věta stačí a v uších mi zní jeden z nejlepších filmových hudebních motivů. Pro mě jsou jedinými skutečnými Star Wars ty původní filmy. Žánrová klasika, kult, milník. 100% ()

Autogram

Efekty na svoju dobu možno výnimočné, a možno ani nie. Fanúšikom Star Treku táto prvá epizóda s označením IV niečo povie, ale mne asi nie a rovnako ako niekedy dávno, aj dnes ma film viac nudí a nezaujme asi žiadnou svojou zložkou. Hovoriace a nehovoriace roboty so snahou byť vtipnými postavami, zvieracie mutanty z planéty opíc, to všetko kultové ma akosi obišlo. –––– Nauč se ovládat SÍLU. ()

mirec88

Ach, Hviezdne vojny. Klasika nad klasiky a jedna z najlepších sci-fi ság na svete, ak nie najlepšia. Táto bola prvá, hoci nesie názov Epizóda 4. Čo vyzdvihnúť? Efekty, robotov, hercov, Darth Vadera, bitku so svetelnými mečmi, piesočnatú planétu a mnoho-mnoho ďalšieho. Je to vynikajúci film a na Blu-ray vyzerá akokeby ho natočili len v tejto dobe. Klobúk dole a je to fakt nádhera. ()

Philoun1

Tuhle episodu mám asi nejdradši, je to takové předznamenání všeho co přijde. Roboti sou tady nejvtipnější ze všech dílu ty dva šašci přinášejí humor do každého dílu a to jeden z nich jen hvízdá, ale to jen tak bokem, myslím, že o dalších přednostech SW nemusím nic jiného říkat ostatní to již jistě vyzdvihli. ()

Krasus

Kult kultů a pro mě zásádní filmové dílo v dějinách kinematografie.Člověk si ani neuvědomuje,jak je Star Wars komplexní a neomezený svět úžasně sepsaných postav,vztahů,soubojů,lásky a odvahy.Samo o sobě Star Wars zůstává jen filmem,ale pro celý svět znamená novou vlnu filmu a pro polovinu současných reřisérů(Cameron,Scott,Emmerich) to znamená filmový pojem globálního formátu,a pro mě samozřejmě též.Star Wars forever!P.S:George Lucas je génius,časem ho doceníte všichni! ()

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes