Japonské súostrovie, o dvadsať rokov v budúcnosti. Psia chrípka dosiahla epidemických rozmerov, jej ohnisko leží v meste Megasaki. Hrozí, že preskočí z psích nositeľov na človeka. Starosta Kobayashi vyzýva k okamžitej karanténe. Teda k vyhosteniu a izolácii všetkých túlavých aj domácich psov. Oficiálnym dekrétom sa psov exilovou kolóniou stáva neďaleký ostrov slúžiaci zatiaľ ako skládka odpadkov. Stáva sa z neho Psí ostrov. O šesť mesiacov neskôr na tejto opustenej skládke núdzovo pristáva jednomotorový, miniatúrne lietadlo Junior-Turbo Prop. Svorka piatich hladných a divokých psov v jeho troskách objaví dvanásťročného pilota. Je to Atari, sirota, ktorá je v pestúnskej opatere práve u starostu Kobayashi. Atari s pomocou svojich nových psích priateľov začne hľadať svojho strateného psa Flíčka a pri tom postupne odhalí konšpiráciu, ktorej cieľom je likvidácia všetkých psov z mesta Megasaki. (Cinemart SK)

ambrožmrož

Miluji Andersonovy filmy, ale tento se mi těžko hodnotí. Po technické stránce je to perfektní, pěkně se na to kouká, je to dobře nadabované, ale osobně mě příběh moc nezaujal. Všechno, kromě toho jak to vypadá na mě působí i přes svůj originální námět velmi průměrně - navíc pro dospělého člověka je to moc dětské a pro děti je to moc dospělé. 3.4 * ()

3k7

Tento film je velmi zvláštní. Překvapuje mě, že produkce USA/Německo, přičemž z celého filmu jsem měl dost japonský pocit. :) Ten japonský pocit se projevoval lehce zdlouhavějším vyprávěním a velmi pomalým rozjezdem, ale tohle je přesně ten typ filmu, u kterého jsem to očekával dopředu a jeden velmi zvláštní pocit musím filmu přičíst k dobru. Film dokáže diváka vtáhnout do děje způsobem, kdy si skutečně oblíbí hlavní postavy a upřímně jim fandí. U většiny filmů se mi této atmosféry nedaří dosáhnout, tady si to zkrátka sedlo. Film má sice 101 minut, pocitově tak 180 minut, ale člověka na to baví koukat i přes zdlouhavost záběrů. Patrně to bylo velmi umělecky vypiplanou scénou, uměleckými záběry, které by tam nemusely vůbec být, ale k dokreslení atmosféry to fungovalo troufnu si říct až nebývale dobře. Taky mě bavila občasná detailnost scény, takže jako divák jsem pochopil, že mi film dává čas si prohlédnout scénu a tímto si mě film získal, že to byla i pastva pro oči. Na podprahové úrovni to fungovalo dobře, příjemně. Takže ty 4 hvězdy by si film asi zasloužil. Stejně tak pochopím, když někdo udělí 5 hvězd, že ho film skutečně pozitivně zasáhl, už jen proto, že jako divák jsem dostal to co jsem předpokládal, očekával a chtěl. Přesto pochopím i hodnocení 2 hvězd, protože ne každému může sednout to pomalé tempo vyprávění a postupného rozjezdu. Byl to roztomilý relax. U tohoto filmu budou 2 kategorie diváků. Ti kteří to možná ani nedokoukají, nebo dokoukají a už nikdy nepustí. A ta druhá kategorie jsou diváci, kteří by se podívali aspoň ještě jednou, aby si vychutnali některé scény znovu. Bavilo, chutnalo, ale musela na to být správná atmosféra, nálada. ()

karel63

Vážení spolusdílející a ostatní, nemohu si pomoci, ale co scéna, to aktuální situace dnešní doby, myslel jsem, že film zcela odráží naše všední pocity...ten film byl ale natočený v roce 18!!!! ()

Liberi

Méně než tři hvězdy tomuto krásnému filmu s originálním zpracováním, které dalo zatraceně hodně práce, víc, než většina těch sraček animovaných na počítači, může dát jen kretén bez vkusu, nebo ten, co nerad zvířata... Co na tom, že ten animák není pro děti? Copak jde vyloženě o žánr, který si musí užívat jen děti? Co je na tom, že ve filmu chyběl prostoduchý humor? Jen debil tupý jako léta nenaostřený nůž může u každého animáku požadovat univerzální humor a ztřeštěné postavy, které se chovají absolutně nedospěle. Co na tom, že šlo o jednoduchý příběh? Jak se někomu může hnusit taková animace? Skvělý film! ()

Hombre8

Infantilní sračka "s poselstvím". Problémem malinko je, že si tyhle záležitosti své diváky vlastně kultivují. Tak ale je to pořád neškodnější, než když se to samé děje třeba ve volebních kampaních. Jedna hvězda za animaci. ()

Bogrant

Hoci sa to v podstate celé odohráva na jednom veľkom smetisku, o žiadny "trash" nejde. Ibaže, čím ďalej sa putovalo, tým viac sa strácala moja pozornosť. Inak povedané, jednotlivé úseky s tými hranatými psami (najmä v prvej polovici) boli viac než zaujímavé, ale ako celok to už nebolo také pestré a pozitívnou náladou nabité dobrodružstvo ako predchádzajúce Andersonove filmy. Osobitý a svojrázne spracovaný animák, ktorý vyložene neurazí, ale tých, čo nemajú psov nijak zvlášť neobohatí. ()

Ondak

Film je skvěle udělaný až jsem žasnul jaké detaily a scény jsou možné v takovém druhu filmu. Vyprávění je promyšlené a dává smysl. Má politický přesah v podobě možné vyhlazení psů a jednání lidí. Líbil se mi takový ten "suchý" humor. Rozhodně bych ho ale nedoporučil dětem, protože se jedná o film spíše pro dospělé. Film rozhodně doporučuji, takové lepší 4 hvězdy. ()

Little_Sawy

"lahodný pamlsek" povedal a pozrel sa na chlapca. Rovnako je lahodný aj tento film, svojim spôsobom, ostrov na ktorý "unášajú" psi aby sa ich Japonci (fuckt the narod..) mohli zbaviť, jiními slovy zlikvidovat a to len protože, majú "kašel" a iné chrípky, občas si možna skousli jednoho člověka, kus ruky, nohy ale to je detail však.. Kočky.. Té su svaté.. Na té zatraceně nedajú dopustiť čo i len by zvracela proudem a měla měsíc průjem tak to by aj po hlave skakali a navzájem si hulili čuraky, vodkráglovali nejedného doktora, len aby im s ich košiškami pomohol.. Ale spať k veci.. Chlapec, šiel hľadať svojho strateného psa, našiel docela fajn huňatých blcháčov ktorý mu pomáhali hľadať jeho strateneho Doggieho. Docela sa na to super pozeralo, preto dávam až 4,7 hviezd, animácie nenudili, pobavili, sem tam aj tá kapka slzy vyšla.. Od šťastia, jak inak. Skvělé animace, hudba, strih, k tomu by som podotkla že že pokaždé keď jeden doggie výpraval tak tam boli vidieť pekne všetci, na čo som bola upozornena a ako detail docela dost dobrý. "Good Boys".. ()

VincentB.

Tvorbu Wesa Andersona mám veľmi rád. Na tento film som sa tešil od kedy sa o ňom začalo hovoriť. Chvíľu mi trvalo sa opäť naladiť na takýto druh poetiky ale potom to už šlo. Neskutočne krásne výtvarne poňaté. Úplne pohľ adenie pre dušu. Dokonca aj prístup, ktorý nabúrával filmové klišé o psoch sa mi páčil. (Že psovi sa nesmie vo filme nič stať.) Všetko krásne zapadlo do seba. Hodnotím 95%. ()

Lenulina

Opět jsem váhala mezi 3* a 4*, ale rozhodla se, že si film zaslouží pro svůj nápad a originalistu lepší hodnocení. Od Wese Andersona se mi asi víc líbil Fantastic Mr. Fox. Na tento film jsem se strašně těšila a čekala od něj víc. Zápletka byla slabší, postavy se více nerozvíjely, některé pasáže filmu mě začaly nudit. Pokud se jedná o celovečerní film, mělo to vypadat asi trošku jinak. Kdyby to byl krátkometrážní film, byl by úžasný. Ovšem, miluju vše, co se Japonska týká, miluju zvířata, animáky a šílené originální příběhy, takže za mě určitě čtyři hvězdičky. Co se týká animace, odvedli opravdu velký kus práce, krása! Navíc to bylo vtipné a bavilo mě to:-) ()

J.Crusader

Fantastic Mr. Fox zůstal nepřekonán a to o celou psí (či liščí?) délku. Psí ostrov zaostáva za prvním zmíněným snad ve všech aspektech - napínavosti, humoru, dojemnosti, atd... Než jsem se nadál byl konec - a to bez jakéhokoliv dopadu na moje city. Chybí nějaká nezapomenutelná scéna či postava (kterých je naopak v lišákovi plno - jen namátkou krysák, rozhovor u vodopádu, promluva u jídelní tabule, bitevní plán, bitva, setkání s vlkem a takto bych mohl pokračovat prakticky vyjmenováním všech záběrů...) Zkusím tomu dát ještě jednu projekci, ale zatím velmi, velmi slabé 4*. ()

Ferguson

Wes Anderson a Quentin Tarantino jsou tvůrci, kteří překypují nápady. Psí ostrov Vás zahltí. Není to pro každého, ale fanda Wese Andersona to určitě ocení. ()

Dr.Miku

Výborná rozprávka pre dospelých. Nenechajte sa ostatní, prosím, odradiť nekonvenčným spracovaním a animáciou, pretože dejovo to má čaro. Hlavne super sympatický hlas Bryana Cranstona a.k.a. Perníkového tátu. Vtipy i tie neverbálne sú originálne a nie stokrát otrepané ako to už býva. Príbeh dokonca skrýva i nejakú tú hlbokú myšlienku a ponaučenie. Pre mňa osobne najkrajší animovaný film 2018. ()

stuj

Nádherně udělaný. Musela to být pořádná piplačka. Povedlo se. Příběh sice žádná bomba, ale koukalo se hezky. ()

Wes Anderson zlákal další velké jméno

Wes Anderson zlákal další velké jméno

17.08.2021

Před pár dny jste se zde mohli dočíst, že nový a dosud nepojmenovaný snímek režiséra Wese Andersona (Život pod vodou, Francouzská depeše), jehož natáčení právě začalo ve Španělsku, pomalu nabírá… (viac)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (viac)

PF 2018

PF 2018