V čase rozkvetu Napoleonovej vlády sa François Vidocq (Vincent Cassel) stal legendou. Slávnemu zločincovi sa podarilo dvadsaťsedemkrát utiecť z najznámejších väzení vo Francúzsku. Po svojom poslednom veľkolepom úteku zmizne z očí podsvetia i verejnosti, žije inkognito ako obchodník s tkaninami a všetci ho považujú za mŕtveho. Zločinecká minulosť ho však dostihne vo chvíli, keď ho bývalí spoluväzni očiernia z vraždy, ktorú nespáchal. Aby dokázal svoju nevinu a dobré úmysly, dohodne sa s políciou, že vstúpi do jej radov a využije všetky svoje poznatky a schopnosti, aby vyčistil parížske ulice od zlodejov a vrahov. Výmenou za svoju slobodu sa zaviaže bojovať proti zločinu. Z odsúdenca sa stane hlavou francúzskej polície a skutočným vládcom Paríža. Začína sa príbeh plný tajomstiev na najvyššej úrovni moci, brutálnych vrážd a temnej atmosféry Paríža počas napoleonskej éry. (TV JOJ)

dakarin

Výpravný film s velkými ambicemi. Skutečně pěkná výprava a nejednou zdařilá atmosféra. Po dlouhé době, možná dokonce poprvé, je Vincent Cassel skoro sympaťák. Ovšem co je to naplat, když v rozhodujících chvílích nám dělá hlavní hrdina školácké chyby. Každopádně začátek působil velmi slibně - třeba zrovna scéna na trhu... škoda :-( ()

bearmeedek

Moc mě potěšilo, že jsem mohl zase jednou vidět nový, ale přitom starý historický francouzský film. Dobrodružný příběh, přímočarý, krásně kostýmní, intriky, násilí a povedený Vincent Cassel. Ten název sice může působit lacině a odpudivě. Ale podstatný je výsledek. Velice příjemná změna v současné nabídce. ()

ER

Povedený film, který zachycuje nejen část života Vidocqa,ale také francouzských dějin. Po stránce formy v podstatě bezchybné dílo (snad jen Kurylenko mi nesedla),ale obsahově už to nějaké mouchy má. ()

Likan7

Možná je Vládce Paříže po technické stránce slušně natočený film, po stránce filmové a scénáristické je to šílená nuda, která začne hned od pvní minuty a nese se doslova celým filmem. Cassel je možná fajn skoro ve všem, kde se objeví, ale zrovna tady to nezachraňuje ani náhodou. ()

Ceberus

Dojmy z toho mám podobné jako třeba z Pýchy a předsudku - je to poctivě natočený film, herci ok, kostýmy ok, kamera ok, hudba ok, ale bohužel mě prostě zjevně éra raného novověku nebaví. Zámky, korzety, rukavice, klobouky, šerm a soubojové pistole holt nejsou pro mě. Takže obecné hodnocení pro ostatní asi tři hvězdy, ale sám za sebe bych si tu měl dát dvě, aby mě nenapadlo se na to dívat znovu. ()

GTS_PUNK

Historická snímka režiséra Jeana-Françoisa Richeta z roku 2018 je príbehom zo života Françoisa Vidocqa (Vincent Cassel), ktorý sa na začiatku devätnásteho storočia v napoleonskom Paríži zmení z notoricky známeho zločinca na služobníka zákona, loviaceho v uliciach nebezpečné indivíduá. Dá sa povedať, že Richetov film je v podstate akčnou kriminálkou v historickom šate. A to je jeho najsilnejšou aj najslabšou stránkou zároveň. Spomedzi všetkého, čo dielo ponúka, paradoxne najmenej zaujme príbeh. Ten sa síce zo začiatku javí ako zaujímavý, ale postupne sa pretvára do podoby, v ktorej oň divák čoraz viac stráca záujem. Pohľad na Vidocqov život, boje znepriatelených strán ani parížske dianie jednoducho z príbehového hľadiska nedokážu dostatočným spôsobom zaujať, pôsobia plocho a nevýrazne. Čo sa však vizuálnej stránky filmu týka, tu už je reč o niečom inom. Výprava, kostýmy, celková atmosféra, ale aj fyzické stvárnenie súbojov, sú doslova tým, čo film prakticky nielen zachraňuje, ale dokonca z neho v konečnom dôsledku robí kvalitatívne priemerné dielo. Menšie výhrady možno mať voči výprave, ktorej mohli dať tvorcovia o niečo autentickejšie pôsobiacu podobu, ale aj napriek tomu je spolu s ďalšími spomenutými aspektmi prvkom, na ktorý sa dobre pozerá. Dobre sa pozerá tiež napríklad na Freyu Mavor v role Annette. Ďalší hereckí protagonisti nie sú nijak zvlášť výrazní a nevyčnievajú, predstaviteľ hlavnej postavy nevynímajúc. L'Empereur de Paris je filmom, ktorý si divák užije možno ešte viac, ak ho sleduje bez zvuku. Príbeh nie je natoľko zaujímavý a Richetovo dielo najväčšmi zaujme svojou viac než dobrou vizuálnou stránkou. Ak divák oceňuje na filmoch výpravu, kostýmy, alebo vizuál ako taký, v tom prípade sa snímku oplatí vidieť. Ak však preferuje skôr príbehovú zložku, možno nájsť aj oveľa lepšie filmové kúsky. ()

Amonasr

Spousta tmavých a nezřetelných scén, které mají snad zvyšovat napětí, ale místo toho štvou diváka, že pořádně nevidí, kdo je kdo a co se vlastně odehrává. K tomu děj, který je často nesrozumitelný a výsledkem je poněkud chaotická kostýmní nuda, kterou rádoby akční scény už nezachrání. ()

XXXXXXXX

Kulisy mulisy a hudba. To je vsak na 2 hodiny asi stejne dostacujici jako tak dlouho debilne zpracovavat nadejne sablony, az to divaka na diarhejuje ()

mirkath1

Vincent Cassel jako vždy dokonalý. Snad jsem ani neviděla, že by někde nepředvedl úžasný herecký výkon. No a nejvíc mě překvapilo, že postava Francoa Vidoqa je skutečná historická postava a prakticky zakladatel kriminalistiky. ()

Pete

Merde, tenhle "Vidoq Begins" určitě není žádné faux pas, vypadá docela chic, vlastně je to takový atraktivní výběr z hroznů, ale přesto se nelze zbavit jisté pachuti klišé. Jako obvykle šarmantní výkon Cassela par excellence. A ještě jeden bonmot: Vládce Paříže se má ke skutečnosti za Napoleona asi jako ten Sherlock s Downeym ke knižnímu Holmesovi. ()

subic

Vincent Cassel a bondgirl Olga Kurylenko ve slušném kostýmovém filmu z napoleonské Paříže. Já vím, kdo byl Vidocq a nutno říct, že je to opravdu místy drsný a plný těch nechutných nemytých týpků, které nechcete potkat přes den, natož pak v noci. Nedoporučuju na to koukat ve slovenském dabingu, ten mě dost nudil. ()

solisoli

Historický, viac menej akčne dobrodružný príbeh z pohnutej doby cisára Napoleóna. Príliš priehľadný dej v drsnom prostredí, kde bolo ťažko chápať triedne postavenia aktérov, u ktorých dej postrádal príbehovú logiku. Možno, keby to videli tí čo vtedy žili, by to vedeli lepšie pochopiť. Kvalitné kostýmy, autentická výprava, razantný dej, ponúkla naivnú, ale vcelku slušne dobrodružnú podívanú. Verbal nepochopil som u Olgi, o akú ukrajinskú tenistku sa jednalo? Inak pôsobivý koment. ()