Pán prstenů: Prsteny moci

• USA The Lord of the Rings: The Rings of Power
USA, (2022–2024), 17 h 57 min (Minutáž: 65–72 min)

Predloha:

J.R.R. Tolkien (kniha)

Kosi..

Jó, že tam tvůrci všude zamíchali černochy, aby to měli po rasové stránce korektní (a neurazilo to afro-americké publikum) - no prosím, proč ne? Na druhou stranu rasa skřetů (taky jsou to inteligentní bytosti, no ne?) - tam už zámořští odmítli zpochybnit fakt, že kdo se narodí jako skřet, tomu náleží maximálně zhynout v bolestech meče a nad jeho charakterem netřeba přemejšlet. Orcs Lifes dont Matter!  Nakonec mě vlastně i překvapilo, že tam nikdo není teplej - to by taky mohlo někoho urazit. Naopak Galadriel se povedla, ta panečku jo, vskutku příkladně emancipovaná, furt nasraná, velitelka armád, mistryně boje - tak jak to současnost po ženskejch očekává. Ale protože seriál (ačkoliv se více-méně všichni shodnou, jaká je to blbost a prznění univerza), se těší hojné sledovanosti, budou teď dotáčet sérii za sérií, aby to protáhli a jaksepatří na těch právech vydělali no ne? Díky za připomenutí, proč se držím od současnějch seriálů dál. Pro pobavení: Já jsem si myslel, že to bude seriál o osmi epozidách :) ()

Mancunian

Po první sérii zatím na 4 hvězdy. Očekávání to nenaplnilo (a že na LotR byla samozřejmě veliká), ale ani to úplně nepropadlo, takže druhá série rozhodne o dalším osudu tohoto projektu. Vizuální stránka je skvělá a rozhodně se na scény krásně kouká, to samé se dá říct o hudbě, která je super. Masky jsou taky fajn a skřeti jsou moc dobře udělaní. Příběhově už to taková sláva není a všechno působí jen jako teaser k dalším řadám, čemuž se teda celá první série obětovat nemusela, ale co už. Líbila se mi Galadriel a příběhová linka Elronda s Durinem. Pulčíci mě naopak hrozně nebavili a už vím, která linka mě bude ve druhé řadě štvát. :D Každopádně i přes spoustu nelogičností, nerespektování díla (dávání několika linek, co se staly během tisíce let apod.) a slabší úseky si myslím, že to není úplně provar. Na hodnocení je zatím brzy a až po další sérii budeme vědět více. Abych to shrnul. Jako fantasy seriál to funguje dobře, ale na očekávání od LotR fantasy tomu ještě něco chybí. Snad se toho "něčeho" dočkáme. ()

rigby

Parádní podívaná! Utracené peníze jsou opravdu vidět a fanoušek Pána prstenů si rozhodně užije. Bylo by to i na plný počet hvězdiček, ale první čtyři díly jsou na můj vkus až moc rozvláčné a upovídané. Ale zpětně vidím, že to bylo potřeba, aby se divák dostal k jednotlivým postavám. Pak se to rozjede na plné obrátky a pozorný divák už nemusí přemýšlet, kdo je kdo a proč dělá právě to, co dělá. Stačí si jen užívat tu dechberoucí nádheru, včetně hudebního doprovodu. Nicméně stín Petera Jacksona zůstává nepřekročen. I když se mi to líbilo víc než jeho Hobit. Netrpělivě očekávám pokračování... ()

Hookins86

Jsem fanoušek Lotra, ale tohle bylo jen jakési rádoby fantasy s podklady od Tolkiena. Ten se musí točit v hrobě jak vrtule, jak mu zprznili mistrovské dílo. Kdykoliv byla na scéně černá trpaslice, černý elf a x národností mezi hobity, tak jsem měl pokaždé co dělat, abych to nevypl. Dokoukáno a v hlavě mi to zůstane ještě dlouho, ale určitě ne, že mě to nadchlo... ()

OwenBobby odpad!

Jak tohle mohlo vzniknout? Když zaplatite stovky milionů dolarů za práva k dílu J.R.R. Tolkiena a oháníte se tím, že chcete ctít jeho odkaz a vycházet z jeho příběhů, proč si vymýšlíte vlastní příběhy v rozporu s originálem a nebo naprosto zbytečně vytváříte vlastní postavy a dějové linky? Amazon dal veškerou kreativní moc do rukou dvěma nezkušeným scénaristům, kteří ani po dvou letech sepisování nebyli schopni vytvořit nic originálního, a kohokoliv, kdo vzniklý nesmysl kritizuje, označuje za troly, rasisty a hatery. Příběh je hrozně mělký, až na závěrečný díl se vlastně nijak neposouvá a i divák předem ví, co se stane. Postavy jsou neskutečně ploché, bez character arcu a ty, kterým máme fandit, jsou těžce nesympatické (Galadriel, Nori, Bronwyn, Isildur...). Co je nejhorší, většina jich ještě hloupě kopíruje Pána Prstenů a původní Jacksonovu trilogii, v čemž ale zároveň zcela selhávají Istar je Gandalf, Nori a kamarádka jsou Frodo se Samem, dynamika mezi Elrondem a Durinem (asi jediná funkční v seriálu) připomíná Gimliho a Legolase (i když toho po bojové stránce zase napodobuje Arondir) a Halbrand má vzbudit dojem Aragorna. Jen Galadriel se nepodobá nikomu, protože takhle hloupou a zároveň arogantní postavu by Tolkien ani nikdo příčetný nikdy nenapsal. Jediným pozitivem seriálu je přehršel satirického a meme materiálu. 1/10 ()

bourgeois

Nepamätám si kedy naposledy som pozeral seriál na 2x rýchlosti, ale tu som musel, pretože všetko bolo tak pomalé a nudné. Vyhodiť toľké peniaze a natočiť seriál na úrovni tínedžerskej sračky... hlava mi to nebere. Dopozeral som to len aby som nemal kostlivca v skrini. ()

ElFifo

4/10. Zklamání roku. Opravdu jsem nečekal, že bych se mohl u Pána prstenů někdy nudit..to chce fakt um něco takto epesně zprznit. No povedlo se bohužel. Scénář bída, dialogy hamba mluvit. Herci tragédie, sympatickou postavu hodnou fandění by člověk pohledal. Amazon by udělal lépe, kdyby využil ten megalomanský rozpočet na kvalitní scénáristy a herce, místo na výpravu a efekty (a ani to není extra vidět, wow efekt none) nebo za co to všechno kromě práv utratil. Dokoukáno z povinnosti, ale alespoň ten poslední díl měl nějakou slušnou úroveň. ()

Rian_witcher

Seriál svým vizuálem i hudbou hodně připomíná filmy ze Středozemě. A je to dobře, protože od počátku mě to vtáhlo do známého světa i když tisíce let před dějem Hobita. Trapné rozebírání tématu postav s jinou pletí šlo absolutně mimo mě, protože těch pár postav co hráli bylo vcelku skvělých a žádná z nich na mě nepůsobila nepatřičně obsazená. Konečné odhalení Saurona bylo trochu krkolomné a scénáristé zřejmě chtěli za každou cenu šokovat a překvapit diváka. Ale bitvy jsou skvělé, opravdu nádherná podívaná na jednotlivé lokace ať se jedná o trpasličí podzemní města, elfí stavby a nebo opravu majestátní ostrovy Númenoru. Výborná hudba podtrhuje napínavé scény i jen obyčejné dlouhé "průlety" kamery jednotlivými lokacemi. Z každé minuty je vidět, že utracené peníze byly vynaloženy tím správným směrem.  Skvěle hrajících herců se zajímavými postavami je v seriálu opravdu spousty, ale mě osobně nejvíce bavila Morfydd Clark v roli Galadriel, tajemný čaroděj Daniel Weyman a zábavné chluponožky Markella Kavenagh a Megan Richards. ()

karnifex

Vizuálně krásné, až na hraně kýče (krajina připomene estetiku časopisu Strážná věž) a ze všeho nejvíc to evokuje počítačovou hru (včetně značné banálnosti příběhu a dialogů). Ale dívá se na to pěkně.. P.S. A jako v těchto případech obvykle, je i tentokrát nesmírně zábavné číst komentáře zdejších uživatelů/"ochránců tradičních hodnot", kteří mají velký problém s tím, že elfa hraje černoch - daly by se shrnout do neprolomitelné úvahy: "Elfové sice ve skutečnosti neexistovali, ale byli to běloši!" ()

Predator77 odpad!

Jak jenom začít no asi tím že amazon si zřejmě myslí že natočil dokonalý seriál ze světa pána prstenu ale ne nenatočil a myslím si že to co jsem vyděl byla spíš jako nějaká parodie u které se bohužel ani nezasmějete ale jen trpíte, celí herecký ansámbl my přišel strašně nesympatický tak že vás vůbec nezajímá co se s kterou postavou stane, dále tu pak máme jednu kontroverzi kolem černých elfů, trpaslíků a hobitů a celé to působí jako pěst na oko ale ok i u zaklínače se to dalo snést ale tady vůbec, dál co tak stojí za zmínku je krásný vizuál a hudba tak že je vidět že ty prachy amazon nasypal jenom do tohohle, tak že pokud bych to měl shrnout za mě se zkrátka tenhle seriál nepovedl a pokud bude nějaká další série tak na tu už se odmítám dívat pro mě vždy zůstane jenom jedna hraná verze pána prstenů a ta je od Petera Jacksona !!! za mě tak dávám odpad !!! ()

swenyx

Těžce nezasloužených 2/5, popravdě ani nevím proč jsem nedal 1/5. Aneb jak pošpinit původní Peter Jackson trilogii, čekal jsem že to nebude nic moc, ale tohle jsem teda nečekal, nezajímavý postavy, nezajímavý příběh, jen ten vizuál byl "dobrý". Jsem zklamanej tím že tohle bude mít pokračování, doufal jsem že si to na sebe nevydělá, bohužel stačí aby se to jmenovalo pan prstenů a hned je výdělek zaručenej. ()

Jack_F.

Viděl jsem a hltal jsem všechny díly pána prstenů od Jacksona, a byl na všech v kině. A dovolím si říct, že mě tento seriál vůbec neurazil jako stádo cyhtroprdů tady na ČSFD. Naopak jsem nadšen. 9/10 ()

Sharlis

Kredit za to, ze si trufli. Maloktore fantasy je pod takym drobnohladom fanusikov ako Pan prstenov, takze tvrda kritika sa cakala, ale netreba len vsetko hejtit. Pribeh i prevedenie rozhodne nie je tak dobre ako bolo vo filmoch, ale to sa dalo cakat. Co ma rozhodne mrzi je, ze kopec charakterov rozprava tak zvlastne, akoby boli vsetci stredoveky sintoisticki mnichovia... Inak peniaze tam vidiet na CGI, ale nie na bitkach ako vo filmoch, sklamalo ma, ze na konci ani ziadna poriadna neprisla, uprimne som cakal, ze posledne 2-3 dily bude poriadna bitva, ale ono sa len stale kecalo. Kredit aspon za stvarnenie Udunu. Prepadak to zas tak hrozny ale nie je, potesil ma po rokoch navrat do streodzeme. Rozhodne si pozriem i druhu seriu. ()

Karlitooo

Pláč, nuda, brek + emotivni projev, dlouhej emotivni projev + brek... nejtupejsi scenar vsech dob, gratulujeme, money se musi tocit. Chudak Tolkein ()

Střelec17

Těžko se mi to hodnotí, knihu jsem nečetl, ale i tak jsem byl celkem dobře informován co se okolo seriálu děje a musím říct, že se mi to nelíbilo. Hlavně chování Amazonu a taky to, že mají koupené práva na trilogii Pána prstenů, nikoliv na Historii Středozemně. I tak jsem k seriálu přistoupil nezaujatě, jelikož jsem nečetl knihy, tak se nepovažuji za fanouška. Vyšlo mi z toho nakonec celkem průměrný seriál. Tady je vidět, že dali přednost no name herců, před talentem. Jediná celkem slušná postava byla Galadriel. Dále ten scénář moc smysl nedával, ale k tomu rozhodnutí je dobré dojít po zhlédnutí všech dílu a v hlavě si urovnat konání hlavních hrdinů a vyšli mi celkem nesmyslně i u hlavních postav. Dal se už nemá cenu rozepisovat, určitě není nic moc o co stát. Pozitiva: Asi nejlepší části jsou s Elrondem a Durinem. Negativa: Kdyby Galadriel nechala kováře na pokoji, tak by mě zajímalo jak by seriál skončil. ()

pold odpad!

Jistý poměr indočarodějek, negromágů a afroelfů v zaklínači jsem jakž takž vydýchal.  Tam ostatně řada mágů a bojovnic čundrá po celekm svetě od Zerrikánie po Kovir, tak proč ne. Tohle ale už ne. Ne, nejsem rasista. Ale proč je nutno příběhy jednoznačně a nezpochybnitelně vycházející z evropské tradice a mytologie ZPRZNIT tímto obsazením, to nepochopím a ani nechci. Za prvé,  lidé tmavé pleti v Středozemi jsou, ale jde o východní národy z Rhùn, Harad a podobně. Ne elfové,  hobiti. A rozhodně ne trpaslíci. Pardon, tohle  jsou asi ti praví trpaslíci, kteří tisíci generacemi života na prudkém slunci zářícím v jejich  afrických slujích získali ebenovou pigmentaci.  Jo, tak to pak jo. ()

bonovox

Nie je to dokonalé ako každý čakal ale nakoniec to vôbec nie je až taký prepadák. Plusy: krásne scenérie a celková výprava hodná megalomanskeho rozpočtu, skvelý soundtrack, výborne vykreslený vzťah Elronda s Durinom a kvalitné vyvrcholenie série s nejedným prekvapením. Mínusy: slabší scenár, nevýrazná réžia, bojové súboje a celkovo chýba tomu väčšia osudovosť o stredozem. Dúfam že sa tvorcovia v druhej sérii poučia a prinesú očakávanú top kvalitu. I. Séria u mňa z odretymi elfskymi ušami za 70%. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.11.2023

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (viac)