Adar a jeho armáda táhnou na Ostirith. (Prime Video)

Trilobitter

Úplně náhodou přijede armáda z druhýho konce světa a všechny zachrání. Hey c'mon, když už to stálo takových miliard, tak by to aspoň mohlo dávat smysl. Ještě ze máme Amazon Prime načerno , platit za tohke bych sr snad i styděl ()

sadlokan

Tak anžto vedoucí skřetů Duchoslav přednesl motivační proslov,zdá se býti nasnadě že se tvůrci nepřiklonili k teorii hliněného skuruta.Zato se přiklonili k teorii”Když se zavřeš v hospodě,tak jsi v pohodě”.A to odemknutí přehrady!Kdybych neměl klíče od Blaníku tak tomu neuvěřím. ()

Tomo

Dějově se to konečně hýbe výrazněji kupředu, z hlediska napětí a atmosféry mělo jít o vrchol toho, co nám zatím bylo představeno. Ale řemeslně se jedná zatím o nejhůře zvládnutý díl. Nechápu, proč režii svěří stárnoucí kikině, která za celý život nic slušnýho nenatočila a která si myslí, že když třetina záběrů bude zpomaleně, tak to přidá na epičnosti. ()

Pichloza

4/5. Fajn strategii, akci, napětí, epické žažehnutí ohňů hory osudu a pokus o to udělat ze skřetů komplexnější národ s jinými motivacemi než jen být prostě zlý přisluhovači Saurona a Morgotha sráží vše kolem Galadriel a Numenorejců. ()

tomik99

//Seriál je nejlepší ve chvíli, kdy se snaží být sám sebou a nikoliv Pánem Prstenů.// Netřeba asi říkat, že toto byla nejlepší epizoda z celého seriálu a to nejen díky akci. Dějové linky se nám propojily a nyní mají nějaký význam. Celý díl fungoval na čisté syrovosti, kdy padali i hrdinové a obyčejní lidé. Dočkali jsme se pár krvavých scén, které nejsou pro Pána Prstenů typické, přesto se sem náramně hodily. Ten konec byl skvělý a jsem rád za origin Mordoru. ()

Epero

Toto už ani nie je možné. Geniálny plán na začiatku, ako prekabátiť orkov je zhodiť na nich vežu. Mohli napríklad zhodiť most a získať tak čas. Takto dostanú pár orkov na nádvorí, keďže sa tam všetci nedostanú. Ale to hlavné je, že veža zhotovená pre vojenské účely, drží pokope len pár lanami. Ani vo fiktívnom stredoveku by do takej veže nik príčetný neliezol. Jeden výstrel a veža je dolu. Ľudia sa presunú do dediny, ktorá im vraj poskytuje výhody. Hoci je v miernom údolí, kde sa nemajú ako brániť, nepostavajú prekážky, pasce, nerozmiestnia hliadky. A diery orkských tunelov založia doskami. Zjavne dedinčania nevideli predošlú epizódu, kde sa orkovia prekopali cez kamene a dosky ich domov. Keď ľudia prehrajú, tak s orkami zatočia numenorčania. Scéna, kde je Isildur pri kráľovnej nedáva žiadny zmysel. Prečo je pri nej, keď je pomocník v stajni? A prečo mu dá zrazu povolenie zapojiť sa, ale ostatní pri nej zostanú čakať? A ako títo začiatočníci dokážu tak ľahko zmasakrovať skúsených orkov? Adar sa dá na útek a falošný Aragorn ho nie len predbehne, nadbehne si ho tak ďaleko, že ho Adar a Galadriel ani nevidia a zrazu cvála oproti nim? Adara zajmú a Galadriel keď ho vypočúva, tak sa mu vyhráža, že bude mučiť orkov, na ktorých mu zjavne záleží. Je to smutné, že nejakú hĺbku tu má jedine darebák na ktorom vidíme, že má odpor voči Sauronovi, záleží mu na orkoch, má cieľ získať pre nich domovinu (hoci ju majú v Mordore), aj keď zlým spôsobom. Povie jej čo sa stalo a tvrdí, že zabil Saurona (čomu samozrejme neveríme a je to aj blbosť, aby bol Sauron tak slabý). Ale vidíme, že Adar je niečo ako antihrdina, zajatý, mučený, týraný, skazený temným pánom, konal pre nich zlo, ale keď Sauron začal obetovávať orkov, Adarove deti, tak sa mu vzoprel a odviedol ich. Áno, robí odsúdeniahodné činy a zaslúži si trest, ale zároveň k nemu človek cíti aj ľútosť. A hrdinka seriálu mu povie, že ho nechá žiť, ale zabije všetky jeho deti, aby trpel ešte viac a potom zabije aj jeho. Egoistka posadnutá pomstou, ochotná obetovať všetkých okolo len pre svoje ciele. A ju máme mať radi. Ju poháňa len pomsta, Isildura snaha o slávu (ideálne bez ťažkej práce predtým), kráľovnú záchrana Numenoru, čarodeja snaha o príčetnosť, hobitov čisté prežitie, čierneho elfa len platonická láska, falošného Aragorna depresia (a potom Galadrielina lož). Adar je tu vážne jediná postava čo má viac vrstiev. Ľudia sú potom nadšení, že majú nového kráľa, keďže falošný Aragorn potvrdí, že je ich kráľom. A oni mu to len tak veria a tešia sa, hoci sme doteraz ani nevedeli, že na nejakého kráľa čakajú. Úžasné efekty na záver. Zjavne tie peniaze nesypali do scenára, alebo nejakú jeho kontrolu. ()

aR3Zz

Pořádná řežba! Byť šlo o malé a bezvýznamné armádky, malou vesničku a několik skřetů, tak zpracování bylo skvělé. Kazily to nelogické přešlapy, až srandovní timing různých událostí a finále, které bylo sice grandiózní, ale pohřbilo vše... Jako po konci každého dílu mi nezbývá napsat nic jiného než "No uvidíme...". ()

junglewar odpad!

Wow! Tvůrci tohoto dílu zcela a naprosto rezignovali na jakoukoliv logiku a konzistenci příběhu. Už to se to naprosto rozpadlo (ten Sauronuv meč vlastně vůbec nepotřebovali). Ale zase cením střety, že když je elf neozbrojen, tak odhodí meče a jdou na pěstní souboj uprostřed šarvátky.. Bolí mě to moc, ale ty dva poslední díly dokoukám. ()

Baron Noktur

Veľmi hlúpy diel. Ani neviem, kde mám začať. Prečo je osada s tými troma domami taká dôležitá, že sa tam musí odohrávať celý dej? Prečo postavy neutiekli z veže preč ale bojovali proti škretom v tej spomínanej osade? Prečo škretov všetkých nepozabíjali, keď Galadriel to sľúbila doterajšiemu hlavnému záporakovi? Nedáva to absolútne žiaden zmysel. To, že sú tam nelogické prvky ako voda doplavená do magmy spôsobujúca výbuch sopky (to mal byť Amon Amarth?), to ignorujem, nakoľko je to fantasy. Nejaké fyzikálne zákonitosti vo fantasy absolútne nikdy neriešim. To len teda na margo. Prvé dve tretiny sú o boji, ktorý je nanajvýš priemerne nakrútený a pôsobí dosť naivne. Záverečná tretina je o oslavách víťazstva nad tou skupinkou škretov veľkou hostinou uprostred osady, pričom sa všetci tvária ako keby to bola tá hrozba, kvôli ktorej Numenor súhlasil s vyslaním veľkej armády vojakov na čele s (stále otravnou) Galadriel. Slabé tri hviezdy. Tomuto dielu chýbala mágia a pôvabnosť predchádzajúcich dvoch dielov. ()

ekspert

Scénaristi jsou idioti a myslí si, že my také. WTF moment za WTF momentem a ani relativně OK akce to nezachrání. Jen vypíchnu pár věcí, které byly k smíchu: (Spoilery) Past s rozbitím věže. Hloupoučký rozhovor Galadriel na lodi. Rozbíjení magic-meče kladívkem na 5mm hřebíky a prohlášení, že zničení je nad jejich um. "Epická" bitva o osud Středozemě s 30 vidláky. Zapálení vozu. "Nečekaný" deus-ex se záchranou elfa. Geniální schovka na meč. Načasování deus-ex zachránění vesnice. Opakování těch třech stejných setů jako nějaký nízko-rozpočťák. Bojové frajeřinky Galadriel. Honička ukončená deus-ex Halbrandem. Směšná konverzace Galadriel a Adara, kdy ho ještě k tomu málem podřízla. K čemu meč slouží.. měl jsem flashbacky ke slavné dýce ze SW Ep9.  No a finále večera - naprosto do očí bijící LOL "zvrat", že v pytlíku není meč! óó, jaké to překvapení a hlavně..! jak je do prdele možné, že se do pytlíku nikdo celou dobu nepodíval, když je to tak super důležitá věc? To jsou všichni debilové? ()

Kritik.

Popísaného toho bolo naozaj dosť. Tu na ČSFD aj na najrôznejších diskusných fórach. Áno, máme tu najepickejší diel. Ale mne nejde iba o akciu a konverzačky určite nenazvem "zbytočnosťou". Čiže z tohto sa radosťou nezbláznim. To načasovanie a strih sú neatmosferické (dedinčania sú šikanovaní - prezradenie divákom, že vojsko už hrdinsky cvála na pomoc! - dedinčania sú ďalej šikanovaní a začnú umierať a pomoc vlastne nestihla prísť včas - potom pomoc prichádza a my máme byť z toho paf). Pripomenulo mi to ako apači na čele s Winnetouom prišli na pomoc Old Shatterhandovi vo finále známeho filmu, ibaže to bolo lepšie ako šiesta epizóda tohoto :) Málo postáv, nelogickosti, charaktery si nás ešte stále nezískali... Ako fanúšik žánru to neodsudzujem a budem pozitívny: je to priemerný seriál. ()

JeanMarthan

Já už opravdu nevím, co s tym! Dobře, je tu akce, po které mnozí tak horlivě volali. Ale akce jaká? Kde vzali se, tu vzali se Númenorejci a tryskem se přiřítili do jakési vesnice kdesi. Dobře, nemám nic proti tomu zachránit vesnici v Dolní Horní, ale jak k ní přišli? Kdo k nim přispěchal pro pomoc? Tohle má být filmařská zkratka? Tak to ani náhodou! Galadriel v brutálním trysku a stíhacím závodě (který vypadá jako honitba upírů ze Stmívání) stíhá uprchnuvšího Adara, aby mu - a hlavně jeho koni - vzápětí vystavil brutální stopku kopím Halbrand, který se vyřítí naproti? Ok, to asi byla zkratka, ale přes kopec nebo jak? Bronwyn někdy kolem 5 hodiny ranní div nezemře prošpikovaná jak ražničí, aby o tři hodiny později připíjela s bíloarmějci. Atd. atd. Arondirův souboj s "Predátorem" a vlastně veškeré jeho Chuck Norrisovské eskapády už ani nekomentuju. Dialogy opět jak z učebnice pro začínající dadaisty. Odmlky mezi jednotlivými větami, že by v nich člověk stihl uplést svetr. Hudba? Tam nějaká je? Nějaký motiv k broukání? Emoce? Sakra, když vesnická cháska očekává nájezd synků Adara, měl bych si stříhat nehty zubama a bát se o sucho v kalhotách. Jenže ani to se neděje! Opravdu bych tomu chtěl zvýšit hodnocení, ale nejde to. Na to jsem viděl až příliš filmů a seriálů a četl knih. Dobrý vizuál, lokace, masky nebo co se tu nejčastěji argumentuje, mi prostě nestačí, když je to jalovina parazitující na zavedené značce. Trochu pokory k dílu Tolkiena prosím Amazone! ()

Miagy

5 dielov sledujeme ako Galadriel prehovára Numenorejcov aby šli bojovať do Stredozeme, kam zázračne dôjdu v 6 dieli presne v čase, keď tlupa škretov zaútočí na nejakú dedinku. A najmocnejšia bytosť Stredozeme musí byť natrepaná v zbroji a používať meč. Tí tmavší krátkovlasí elfovia mi vadia menej ako premrhaný potenciál.... ()